Öner Döşer

18 Ocak Haftası

Bu sayfa 15386 kişi tarafından ziyaret edildi.

18 Ocak haftası KARA KIŞ KAPIDA!

Mevsim değişimlerini temsil eden Güneş 20 Ocak Çarşamba akşamı 17:27’de Kova burcuna geçiyor. Güneş’in sabit burçlardan biri olan Kova burcuna geçişi, kışın en soğuk zamanlarının geldiğine işarettir. Yani karakışa giriyoruz!

Güneş’in Kova burcuna geçişiyle birlikte entelektüel, zihinsel aktiviteler hareketlenir. Yeni şeyler öğrenmek, eski bilgileri tekrarlamak zamanı gelmiştir. Güneş’in Kova burcuna geçiş yaptığı gün Ay da İkizler burunda olacak. Zihinsel aktiviteler, ekip çalışmaları, eğitsel faaliyetler, bilgi paylaşımları açısından harika bir zaman dilimine giriyoruz yani…

Bilgi paylaşma zamanı!

Astroloji Okulu olarak biz de bu güzel zaman dilimini değerlendiriyoruz ve Kova burcunda Güneş’i bulunan bir astroloji eğitmenini, Roy Gillett’i ağırlıyoruz. Roy, 29 Ocak Cuma günü 10.30-16:30 saatleri arasında Mercure Otel Altunizade’de Solar Fire semineri verecek. Dünyanın en iyi astroloji programlarında ilk sıralarda yer alan bu programın kullanımına yönelik bu seminere temel seviyede astroloji bilgisi olan herkes katılabilir. Roy’un 30-31 Ocak Cumartesi ve Pazar günleri yine 10.30-16:30 saatleri arasında Mercure Otel Altunizade’de düzenleyeceği Astroloji Danışmanlığı Becerileri Geliştirme eğitimine sadece mezunlarımız katılabiliyor. Bu eğitim tam bir ekip çalışması olacak!

Abartılı harcamalara dikkat!

İyiciller olarak tanımlanan Venüs-Jüpiter ikilisinin dik açısının kesinleşeceği Pazartesi günü, yeme içme ve harcama konularında abartılara açık olacağız. İhtiyacımızdan fazlasını tüketebilir, gereksizce harcayabiliriz. Alacağımız şeylerin veya yapacağımız harcamaların ne kadar gerekli veya gereksiz olduğunu iyi gözden geçirmemizde fayda var!

Enerjimizi bütünün hayrına işler için kullanalım!

Harekete geçme, kendini ortaya koyma ve enerji harcama prensibini temsil eden Mars, ruhsallık ve idealler gezegeni Neptün ile üçgen açısını Pazartesi günü kesinleştiriyor. Başkalarının iyiliği ve bütünün hayrı için çalışma, kendini ortaya koyma, enerji harcama zamanı! Ruhsal çalışmalar açısından da harika bir zaman dilimi. Hafta sonuna kadar etkili. Değerlendirebiliriz… Bize yapılan şeyleri affetmek, helalleşmek, kin tutmaktan vazgeçmek açısından da ideal bir zaman dilimindeyiz. Enerjiyi serbest bırakın…

Acele kararlardan kaçının!

Düşünceler, kararlar, planlar ve uygulamalar denince akla Merkür gelir. Malumunuz, Merkür Oğlak burcunda gerilemekte bugünlerde. Bu hafta bu gerilemesi sürecinde Uranüs ile kare, Plüton ile kavuşum durumunda olacak. Yani zorlu bir açıyı çalıştıracak. Çarşamba, Perşembe ve Cuma günleri maksimumda etkili olan bu dizilimler, aceleci ve düşüncesizce kararlardan zarar görme riskimizi arttırıyor. Sözlerimize de dikkat edelim bu üç günlük süreçte!

Hava koşulları

Hava koşullarıyla ilgili tahminlerde tüm gezegenlerin temsil ettiği şeyler vardır. Venüs-Jüpiter arasındaki uyumsuz açılar yağışta artışı beraberinde getirir. Aşırı yağış olabilir (Yağmur kar). Bu ikisi arasındaki kare açı 17 Şubat Pazar ve 18 Şubat Pazartesi günlerinde etkili. Merkür’ün stresli açılarının yoğun olduğu dönemlerde rüzgar artar. Çarşamba-Cuma arasında Merkür’ün gergin açıları var malum. 24 Ocak Pazar günü Aslan burcunda dolunay gerçekleşiyor ve dolunay Mars ile t-kare açı kalıbı oluşturuyor. Bu da sert ve değişken hava koşulları ihtimalini arttırıyor. Bu hafta hava koşulları dikkat çekici kısacası…

Kadersel işbirlikleri

İyicil etkileri ifade eden ve birlikte hareket etmeye yönelik eğilimi temsil eden Kuzey Ay Düğümü, iyicil ve genişlemeci Jüpiter ile hafta boyunca yakın derecede ilerleyecek. Kadersel işbirliklerine açık bir haftadayız. Birlikte hareket etmenin güçlü enerjisini hissedeceğiz. Bu kavuşumun en etkin olacağı gün 23 Ocak Cumartesi!

İlişkileri ciddiye alma zamanı!

İlişkiler gezegeni Venüs, 23 Ocak Cumartesi gecesi 22:31’de Oğlak burcuna geçiyor. İlişkileri ciddiye almak, ilişki içerisinde sorumluluk almak gereken alanları üstlenme mecburiyetinin öne çıkacağı bir zaman dilimine giriyoruz. İlişkilerde seçicilik ve ayakları yere basma zamanı!

Yangına körükle gitmeyin!

24 Ocak Pazar sabaha karşı 03:45’te Aslan burcunda gerçekleşecek dolunay kendimizi gösterme, kabul ettirme güdümüzü tetikleyecek. Hem Aslan burcunda gerçekleşeceği için, hem de Mars ile stresli açıda olacağı için yönetme, kendini ortaya koyma, olayları istediği yöne çekme arzumuz artabilir. Tabii bunu yapmaya çalışırken, birilerini kırabilir, zorlayabiliriz. Mars’ın içerisinde yer aldığı stresli açı kalıpları rekabet, çekişme, kavga, şiddet riski taşır. Bu türde ortamlarda bulunuyorsak ya da bu türde kişilerle ilişki halindeysek, hafta sonuna girişten itibaren dikkatli olsak iyi ederiz. Yangına körükle gitmeyelim!

Haftanın günlere göre değerlendirmelerine gelince…

Pazartesi günü boyunca Ay Boğa burcunda ilerliyor. Bir şeyleri yerli yerine oturtmak, biraz sakinleşmek, huzur ve güvenliği yakalama arzumuzun artacağı bir gündeyiz. Ay-Plüton üçgeninin etkin olacağı sabah saatlerinde girişeceğimiz işlerde karşımızdaki kişiler güçlü etki yaratabilir, kendimizi iyi ifade edebiliriz. Ay-Merkür üçgeninin etkin olacağı öğle sonrasındaki saatlerde iletişimde, toplantılarda, yazışmalarda olumlu gelişmeler yakalayabiliriz. Ama Merkür’ün geri harekette olduğunu hatırlamalı, bilgi ve belge eksikliği ya da eksik bilgilendirilmiş olabileceğimiz konusunda farkındalık kazanmalıyız. Ay-Jüpiter üçgeninin etkin olacağı akşam saatleri ve sonrasında girişeceğimiz işlerde veya daha önce girişilmiş işlerde olumlu geri dönüşler yakalayabiliriz. Ay, gece boyunca Jüpiter-Kuzey Ay Düğümü kavuşumuna uyumlu açıda olacak. Kadersel gelişmelere ve olaylara açık, manevi ve ruhsal açıdan güzel enerji akışlarının olduğu bir gecedeyiz, farkında olalım!

Salı gününün ilk yarısında Boğa burcunda ilerlemekte olan Ay, sabah erken saatlerde Güneş ile uyumlu açıda olacak. Karşı cinsle ilişkiler, iş ilişkileri açısından sabah erken saatler değerlendirilebilir. Fakat bu açının kesinleşip, ardından Ay’ın boşluğa gireceği 08:50 sonrasına kalmamak koşuluyla! Saat 11:12’ye kadar boşlukta (Açısız) ilerleyecek olan Ay, bu saat itibariyle İkizler burcuna geçiyor. Hareketlilik kazanmaya başlıyoruz. Bilgi paylaşma, duyurular yapma, haberleşme açısından hareketli bir öğle sonrası bizi bekliyor! Akşam saatleri sonrasında yakınlaşmakta olan Ay-Neptün karesinin duygusal anlamda dengesizleştirebilen, isteksizlik ya da umursamazlık etkisi yaratan enerjisinin farkında olalım! Akışta kalmak iyi fikir olabilir. Kararsız bir enerji akışı var zira…

Çarşamba günü boyunca İkizler burcunda ilerleyen Ay, türbülanslı ve iniş çıkışlı bir günde olacağımızı gösteriyor. Ay-Neptün karesinin ardından Ay-Satürn karşıtlığının etkin olacağı sabah saatlerinde enerji hayli dengesiz akıyor, dikkat! Önemli iş ve girişimleri bu saatlere denk getirmemekte fayda var Engellenme, gecikme enerjisinin devrede olacağı, sabır isteyen saatlerdeyiz. Öğle saatlerinden itibaren bu enerji azalmaya, yerini harekete ve hızlı gelişmelere bırakmaya başlıyor. Ay-Uranüs altmışlığının etkili olacağı akşam saatlerinde sürpriz gelişmelere ve yeniliklere açık olacağız. Saat 17.272de Güneş Kova burcuna geçiyor. Kara kışa giriyoruz. Güneş’in bu burçtan geçiş yapacağı bir aylık sürecin keyifli tarafları da var tabii. Bilgi paylaşımları, entelektüel ve zihinsel faaliyetler, işbirlikleri, ekip işi çalışmalar açısından mesela! Gün boyunca aktif olacak Merkür-Uranüs karesi, gecenin ilerleyen saatlerinde iyice etkinleşiyor. Fikir ve düşüncelerin çabuk değişeceği, aceleci kararlara ve davranışlara açık bir gündeyiz. Ama yaratıcılığımız da had safhaya varacak! Ay-Kiron karesinin de etkin olacağı gece saatleri duygusal yaralanmalara açık, dikkat!

Perşembe günü öğle sonrasındaki saatlere kadar Ay İkizler burcunda ilerliyor. Duygu hali ve fikirlerin hızlı değişeceği, ilişkilerde, maddi ve manevi anlamda istikrar ve dengeyi sağlamakta zorlanacağımız, gereksiz harcamalara, yeme içmeye, israfa açık bir gündeyiz. Özellikle de Ay-Jüpiter karesi ve ardından Ay-Venüs karşıtlığının etkin olacağı sabah saatlerinde! 10:01’de boşluğa girecek olan Ay, saat 15:27’de Yengeç burcuna geçinceye kadar boşlukta ilerliyor. Sonrasındaki saatlerde duygusal temalar, empati, karşılıklı anlayış ve vicdan konuları vurgu kazanmaya başlıyor. Ülkemiz, halkımız, ulusal değerlerimizle ilgili konular bu birkaç gün için daha öne çıkacak gibi gözüküyor.

Cuma günü boyunca Ay Yengeç burcunda ilerliyor. Duygusallığın ve etrafta olan bitene karşı duyarlılığın tavan yapacağı bir gündeyiz. Ay’ın Neptün ve ardından Mars ile uyumlu açıda olacağı sabah saatlerinde enerji daha ziyade uyumlu akıyor. Manevi temalar, duygusal paylaşımlar, yardımlaşmalar açısından değerlendirebileceğimiz güzel saatlerdeyiz. Gün boyunca etkin olacak Merkür-Plüton kavuşumu, zihnimizi beli şeyler takmamız ya da bir şeyler üzerinde fazla düşünmemiz ve ısrar etmemizin bizi yorabileceğini gösteriyor. Ay’ın sırası ile Merkür ile karşıt, Plüton ile karşıt ve Uranüs ile kare açılarının etkin olacağı akşam saatleri ve sonrasında hayli sert ve gergin enerjiler işbaşında olacak, dikkat! Stresli ortamlardan ve kişilerden uzak kalmamızda, sakarlıklara ve kazalara karşı uyanık olmamızda fayda var. Bu değişken enerjilerin aktif olduğu zaman diliminde bir şeyleri sabitleştirmek, kararlı hale getirmek hayli zor olacak doğrusu…

Cumartesi gününün büyük çoğunluğunda Yengeç burcunda ilerleyen Ay, duygusal, ailevi ve ulusal temaların vurgu kazanacağını gösteriyor. Ay-Jüpiter altmışlığının etkin olacağı sabahın erken saatlerinde girişeceğimiz işlerde başarılı ve olumlu sonuçlar alma olasılığımız hayli yüksek. Sabah 08.21’de bu açının kesinleşmesinin ardından boşluğa girecek olan Ay, gece saat 21:20’de Aslan burcuna geçinceye kadar boşlukta ilerleyecek. Yani günün büyük çoğunluğunda Ay boşlukta olacak. Bu da bir şeylerin tam netleşmeyeceğini düşündürüyor ister istemez. Ama Jüpiter-Kuzey Ay Düğümü’nün yakın olacağı gün boyunca kadersel değişimler ve gelişmelere de açık olacağız. Ay2ın Aslan burcunda ilerleyeceği gece saatlerini keyifli ve eğlenceli aktivitelere dahil olarak güzel bir şekilde değerlendirebiliriz. Gece saat 22:31’de Venüs Oğlak burcuna geçiyor. İlişkileri ciddiye almak, ilişki içerisinde sorumluluk almak gereken alanları üstlenme mecburiyetinin öne çıkacağı bir zaman dilimine giriyoruz. İlişkilerde seçicilik ve ayakları yere basma zamanı!

Pazar günü boyunca Aslan burcunda ilerleyecek olan Ay, kendimizi gösterme ve dikkat çekme arzumuzun artacağını gösteriyor. Sabaha karşı 03:45’te Aslan burcunda gerçekleşecek dolunay kendimizi gösterme, kabul ettirme güdümüzü tetikleyecek. Hem Aslan burcunda gerçekleşeceği için, hem de Mars ile stresli açıda olacağı için yönetme, kendini ortaya koyma, olayları istediği yöne çekme arzumuz artabilir. Tabii bunu yapmaya çalışırken, birilerini kırabilir, zorlayabiliriz. Mars’ın içerisinde yer aldığı stresli açı kalıpları rekabet, çekişme, kavga, şiddet riski taşır. Bu türde ortamlarda bulunuyorsak ya da bu türde kişilerle ilişki halindeysek, hafta sonuna girişten itibaren dikkatli olsak iyi ederiz. Yangına körükle gitmeyelim! Özellikle de Mars ile stresli açının en etkili olacağı akşam saatleri civarında… Gecenin ilerleyen saatlerinde Ay-Satürn üçgeninin sabır ve olgunluk enerjisi taşıyan, bizi frenleyecek ve dengeye getirecek uyumlu açısının etkileri devreye giriyor…

Sevgi, ışık ve umutla!

Öner Döşer, AMA, MAPAI

15 Ocak 2016, Cuma

AstroArt Astroloji Okulu, Caddebostan

 

 

 

16.01.2016

Designed by Ongunsoft