Öner Döşer

18 Şubat Haftası

Bu sayfa 7714 kişi tarafından ziyaret edildi.

18 Şubat Haftasına Astrolojik Bakış

Bu hafta iki gerileme birden başlıyor. Satürn ve Merkür gerilemesi…

18 Şubat Pazartesi akşam saatlerinden itibaren geri harekete geçmek üzere durağanlaşmaya başlayacak Satürn’ün direkt hareketine geçmek üzere durağanlaşacağı 8 Temmuz tarihine kadar geri hareketine devam edecek. Satürn’ün geri gitme zamanlarında uzun dönemli projelerinize yeniden yön vermenizin zamanı geliyor demektir. Organize hareket eder ve dikkati elden bırakmazsanız, ileri dönük yapılandırıcı konularda başarı şansınız artar. Ancak plansız hareket etmeniz durumunda, bu gerilemeden daha çok etkilenirsiniz. İnşa işleri, temel atma işleri, önemli yapılanma işlerine büyük organizasyonlara girişmek için Satürn’ün geri harekette olmadığı zamanları tercih etmek daha akıllıca olacaktır. 

23 Şubat Cumartesi öğle saatlerine doğru Merkür geri hareketine geçmek üzere durağanlaşacak. Merkür geri harekette iken girişeceğimiz yeni işlerde, yapacağımız sözleşmelerde koşullar beklenmedik şekilde yön değiştirebilir. Yapılacak sözleşmelerde, muhtemelen belge veya bilgi eksikliği söz konusu olabilir. Bu yüzden Merkür geri harekette iken önemli adımlar atmamakta fayda vardır. Eğer atmak durumunda isek, bu şartlarda içinde bulunacağımız şartları çok iyi değerlendirmeli, gelecekte karşılaşacağımız olası problemlerin önlemlerini almalı, imzalamamız gereken belgeleri çok iyi okumalı, yeni satın alacağımız şeyleri çok iyi kontrol etmeli, parasal alışverişlerimizde dikkatli olmalıyız. Özellikle bilgisayarların iyi korunması, önemli bilgilerin yedeklenmesinde fayda vardır.

Merkür’ün gerileme zamanları eldeki her türlü projeleri gözden geçirmek, eksiklerini bir kez daha değerlendirmek, düzeltmek açısından çok olumludur. Yapacağımız işle ilgili yeni ve ilave bilgiler toparlama, kendimizi daha iyi hazırlama fırsatı buluruz. Merkür geri giderken akla gelen fikirler çok parlaktır ve direkt harekete döndüğünde, bunlar çok akışkan olarak ortaya çıkarlar. Bu yüzden fikir jimnastiği yapmak, ya da daha güncel ifadesiyle beyin fırtınası yapmak, yeni projeler üzerinde tartışmak için çok ideal günlerde olacağız. Kuşkusuz, bu fikirleri ortaya çıkarmak için, Merkür’ün direkte döneceği tarihten sonrasını beklemek daha akıllıca olacaktır. Merkür’ün geri gittiği dönemlerde, eskiye ait şeyler tekrar karşımıza çıkabilir. Bu, işimiz veya ilişkilerimizle alakalı olabilir. Kaybettiğimiz eşyaları bulma şansını da yakalayabiliriz. Evde veya işyerindeki evraklarımızı ve eşyalarımızı düzenlememiz işe yarayacak; kaybetmiş olduğumuz bazı evraklarımızı bulmamız konusunda şansımız artacaktır.

Haftanın günlere göre genel değerlendirmelerine gelince…

Pazartesi günü boyunca Ay İkizler burcunda ilerliyor. Her türlü bilgi paylaşımı, iletişim, haberleşme, yazışmalar, toplantılar için güzel bir gündeyiz. Sabah saatlerinde Ay-Neptün’ün kararsızlık ve belirsizlik yaratan etkileri henüz devrede olacak. Öğle saatlerine doğru kararlılık ve yön kazanmaya başlıyoruz. Ay-Uranüs altmışlığı ve ardından Ay-Jüpiter kavuşumunun olumlu etkisinden istifade edebilir, atmak istediğimiz adımları öğle ve sonrasındaki saatlerde aktif edebiliriz. 14:01’de Güneş Balık burcuna geçiyor. Hayal gücümüzü ve yaratıcılığımızı daha aktif kullanacağımız bir sürece giriyoruz. Önümüzdeki bir aylık süreçte girişeceğimiz işlerde olayları idare etme ve yönlendirme biçimimize anlayış, esneklik ve fedakarlık öğelerini daha fazla katabilirsek isabet ederiz. Akşam saatlerinde Satürn’ün Akrep burcundaki gerilemesi başlıyor.  

Salı günü boyunca Ay İkizler burcunda ilerliyor. Esnek ve toleranslı olmamız gereken bir gündeyiz. Sabah erken saatlerde henüz Ay-Mars karesinin gergin ve patlayıcı etkileri devrede olacak. Duygusal çıkışlar yapmaya, sakarlıklara açık olacağımız bu saatlerde daha sakin ve acelesiz hareket etsek isabet ederiz. Ay-Merkür karesinin etkin olacağı öğle saatlerinde de sözlerimize, yazışmalarda kullanacağımız kelimelere daha fazla özen göstermeliyiz. Fikir ve görüşlerimizi kolay kabul ettirmekte ve uzlaşmakta zorlanabiliriz bu saatlerde. Sinirsel gerginliklere ve streslere de açık olabiliriz aynı zamanda. Aceleci kararlardan uzak kalmamız gereken saatlerdeyiz. Ay-Venüs üçgeninin olumlu ve rahat akış getiren etkilerinin devreye gireceği akşamüzeri saatlerinden itibaren yumuşak ve uzlaşmacı enerjiler devreye giriyor. Aşk ve ilişkiler, sanatsal yaratıcılık ve eğlenceli aktiviteler açısından güzel saatlerdeyiz, değerlendirebiliriz. 20:47’de Ay boşluğa giriyor.

Çarşamba günü ilk yarısında Ay İkizler burcunda ve boşlukta ilerliyor. Bu saatlerde girişeceğimiz işlerde kararlılık ve netlik kazanmakta zorlanabiliriz. Ay’ın 12:44’te Yengeç burcuna geçişiyle birlikte kararlılık ve netlik kazanmaya başlıyoruz. Ailevi ve milli temaların, halkla ilgili konuların öne çıkacağı bir gündeyiz. Yapacağımız işleri şefkat, merhamet ve anlayışla sürdürmemiz, yardımseverliği ve ön plana çıkarmamız isabetli olur. Öğleden sonraki saatlerden itibaren etkinleşmeye başlayacak Ay-Güneş üçgeni girişeceğimiz işlerde başarı elde etme şansımızı arttırıyor. Kadın-erkek ilişkileri, ebeveynlerle ilişkiler, önemli etkin kişilerle görüşmelerde olumlu gelişmeler kaydedebileceğimiz öğle sonrası ve akşamüzeri saatlerini iyi değerlendirebiliriz. Ay-Neptün üçgeninin etkinleşeceği akşam saatleri sonrasında ilişkilerimizde sevgi ve şefkat enerjisi daha da ön plana çıkıyor. Yaratıcılığımız da artıyor. Ruhsal konulara yönelmek açısından ideal saatlerdeyiz. Gece yarısı saatlerinden itibaren ise Ay-Uranüs karesinin gergin ve stresli enerjisi hissedilmeye başlıyor, dikkat! Duygularımızı dengelememiz gereken saatlerdeyiz.

Perşembe günü boyunca Ay Yengeç burcunda ilerliyor. Ülkemiz ve halkımızla ilgili konuların ön plana çıkacağı bir gündeyiz. Ay-Plüton karşıtlığının güç çekişmesine yönelten baskıcı etkilerinin devrede olacağı sabah saatlerinde ilişkilerde dikkatli olmamızda fayda var. Otorite figürleriyle ve önemli kişilerle görüşmeler açısından pek de ideal saatlerde değiliz. Öğle saatleri itibariyle Ay-Satürn üçgeninin dengeleyici ve kalıcı işlerde başarı şansı veren etkileri devreye giriyor. Ay-Mars üçgeninin etkinleşeceği öğle sonrası ve akşamüzeri saatlerinde güç ve efor gerektiren işlere yönelebilir, girişeceğimiz işlerde mesafe kaydedebiliriz. Gün boyunca etkin olacak Güneş-Neptün kavuşumu sezgilerimiz ve empati yeteneğimizi ön plana çıkarırken, otoritemizi korumamızı ve kararlı olmamızı zorlaştırıyor. Önemli, etkin pozisyondaki kişiler ya da tanınmış kişiler çözülme, dağılma ve kayıplar yaşayabilirler. Egomuzu geri çekmemiz, başkalarına anlayışla yaklaşmamız isabetli olur bu günde. Fedakarlık, vericilik, affedicilik gibi kavramlar da önem taşıyacak.

Cuma günü boyunca Ay Yengeç burcunda ilerliyor. Duygusal temaların, sahipleniciliğin ve aidiyet duygusunun vurgu kazanacağı bir gündeyiz. Sabah erken saatlerde etkin olacak Ay-Merkür üçgeninin ardından 04:07’de Ay boşluğa giriyor ve gün boyunca boşlukta ilerliyor. Kendimizi ifade etme, karar alma, iletişim kurduğumuz konularda bir sonuca varma konularında zorlanabiliriz. Önemli imza ve anlaşmaları, konuşma ve toplantıları bugüne denk getirmek pek isabetli olmayabilir. Ay boşlukta iken sonuca bir şeylerin bağlanması, ucu açıkta kalan işlerin tamamlanması zordur. Ama çok olumsuz etkiler de söz konusu değil. Zira Ay’ın son açısı Merkür ile üçgen, yani uyumlu bir açı.

Cumartesi gününe geçişle birlikte 00:11’de Ay Aslan burcuna geçiyor. Özgüven ve yönetkenlik yeteneklerimizin öne çıkacağı bir gündeyiz. Kararlı, cesaretli ve dürüst girişimlerimizden olumlu sonuçlar elde edebiliriz. Sabah saatlerinde Merkür gerilemeye başlamak üzere durağanlaşıyor. Ay’ın Uranüs ile üçgen, Jüpiter ile altmışlık yapacağı öğle sonrasındaki saatlerde hoş, sürpriz ve hızlı gelişmeler yakalayabiliriz. Ay-Satürn karesinin etkinleşeceği akşam saatlerinden itibaren ise engelleyici, geciktirici, sorumluluk yükleyen etkiler devreye giriyor. Önemli işlerimizi bu saatlere bırakmasak isabet ederiz. 22:16’da Ay boşluğa giriyor.

Pazar günü boyunca Ay Aslan burcunda ve boşlukta ilerliyor. İlişkilerin sıcak ve spontane akacağı bir gündeyiz. Ama Ay’ın boşlukta ilerlemesiyle paralel olarak, girişeceğimiz işlerde kalıcı ve somut sonuçlar alamayabiliriz. Gezip tozmak, boş zaman aktivitelerine, hobisel aktivitelerine, eğlenceli aktivitelere yönelmek için ise güzel bir gündeyiz.

Mutlu, sağlıklı ve keyifli bir yıl dileğiyle…

Öner DÖŞER

17 Şubat 2013, Pazar

ASTROLOJİ OKULU, Caddebostan   

17.02.2013

Designed by Ongunsoft