Öner Döşer

18 Temmuz Haftası

Bu sayfa 15789 kişi tarafından ziyaret edildi.

18 Temmuz haftası OĞLAK BURCUNDA DOLUNAY

Hayli stresli bir hafta sonunu tamamladık ve yeni haftaya merhaba diyeceğiz. Yaşananları ve bundan sonrasını astrolojik açıdan değerlendirdiğim köşe yazılarımı aşağıdaki linklerden okuyabilirsiniz.

http://www.onerdoser.com/Y185_0_darbe-girisimi-ve-bundan-sonrasi-i.html

http://www.onerdoser.com/Y186_0_darbe-girisimi-ve-bundan-sonrasi-ii.html

Oğlak burcunda dolunay ve dış ilişkiler

19’unu 20’sine bağlayan gece saat 01:56’da Ay-Güneş karşıtlığının kesinleştiği anın astroloji haritasını Ankara’ya göre çizdirdiğimizde İkizler burcunun yükselmekte olduğunu, dolunayı 9. Eve izdüştüğünü görüyoruz. Aşağıda bu haritayı görmektesiniz.

27 derece Oğlak burcunda gerçekleşecek bu dolunay esnasında Ay 9. Eve denk düşmekte. Bu yerleşim bize yabancı ülkelerle ilişkiler, yurt dışındaki kişilerle ilgili durumlar, uluslararası ticaret, turizm, seyahatler, uçaklar-gemiler gibi seyahat araçları, inançlar gibi alanlarda bir vurgu oluşacağını işaret etmekte.

Dolunay derecesinin hem Uranüs ve hem de Mars ile uzaklaşan açılarının olması, yine askeri konularda, çatışmalar veya benzeri temalarda, güvenlik konularında hareketli bir haftada olacağımızı göstermekte. Mars’ın haritanın 6. Evine yerleşmiş olması da benzer biçimde güvenlik güçlerine dikkat çekmekte. Mars’ın Akrep burcunda güçlü konumda olması, güvenlik güçlerinin, askerin, polisin elini güçlendiriyor ya da yaptırım gücünü arttırıyor diyebiliriz.

Haritada Satürn’ün 7. Evdeki pozisyonu ve geri harekette olması, ikili ilişkiler içerisinde olduğumuz bazı ülkelerle ticari ve turizm ilişkileri, anlaşmaları açısından gecikme, engellenme, soğuma, mesafe, blokaj gibi durumlar içerisinde olacağımızı düşündürüyor. 9. Evin yöneticisi olarak Satürn uzak yerlerin, yabancıların, uzak yerlerdeki kişilerin göstergesi konumunda ve 7. Evdeki yerleşimi davalar, duruşmalar, açık düşmanlıklarla ya da aleyhte ve alenen yapılan bazı girişimlerle de ilişkilidir. Geri hareket gecikme, zamanlama problemi, geri dönüş, geri çekilme, tekrarlama enerjisi taşır.

Yükselen yöneticisi Merkür’ün haritanın 3. Evinde ve Venüs ile kavuşumda olması, yakın komşular, medya ve yayıncılık alanında bazı kişiler açısından olumlu, onore edici, destekleyici durumlara işaret edebilir.

Olgun ve deneyimli kişilerden destek

Aslan burcunda yakın ilerleyen Merkür-Venüs ikilisinin Yay burcunda gerileyen Satürn ile üçgen açılarının etkili olacağı haftanın ilk yarısında olgun ve deneyimli kişilerle yapacağımız işlerde güzel gelişmeler yakalayabiliriz. Onların deneyimlerinden, tavsiyelerinden istifade edebiliriz. Bu bağlamda Salı ve Çarşamba günleri kullanılabilir. Ailevi konular, madencilik, inşaat ve mühendislikle ilgili işler, tarım ve ziraat işleri, geleneksel yönü ağır basan işler açısından şansımızı deneyebiliriz (Her ne kadar Satürn geri harekette olsa da, uyumlu açı destekleyici çalışacaktır).

Sıcak günler

Güneş Aslan burcuna geçiyor. Mevsimsel açıdan yazın en sıcak zamanlarına giriyoruz. Aslan sabit burçlardan biridir ve Güneş’in bu burçtan geçiş zamanları inatçı sıcakları işaret eder genel olarak. Güneş’in bu burçtan geçişini, günlük hayatın akışı içerisinde iş ve meşguliyetlerimizi yönlendirirken spontane, dürüst ama aynı zamanda daha sıcak, bazen öfkeli bir tavır takınabileceğimiz dönemler olarak genelleyebiliriz.

Haftanın günlere göre değerlendirmesine gelince…

Pazartesi günü boyunca Ay Oğlak burcunda ilerliyor. Oğlak burcu Türkiye astroloji haritasının diğer ülkelerle ilişkiler, anlaşmalar, bire bir diyaloglar, davalar, duruşmalar, açık düşmanlıklar ile ilişkilendirilen 7. Evine denk düşüyor. Pazartesi gününün ana teması bu konular üzerinde dönecek demektir. Akşam saatlerinde etkin olacak Ay-Neptün altmışlığı, takıldığımız, zorlandığımız işleri biraz akışına bırakmanın isabetli olacağını gösteriyor. Fedakarlık, anlayış, empati sayesinde zorlukları aşabileceğimiz saatlerdeyiz.

Salı günü boyunca Ay Oğlak burcunda ilerliyor. Kalıcı ve sağlam adınlar atmak istediğimiz, koyduğumuz kuralar çerçevesinde kendimizi güvende hissetmeye eğilim göstereceğimiz bir gündeyiz. Gün boyunca etkin olacak Merkür-Satürn üçgeni, genel olarak bize nazaran daha olgun, aklı başında veya deneyimli kişilerle girişeceğimiz işlerde veya onlardan alacağımız tavsiyelerden istifade edebileceğimizi gösteriyor. İş anlaşmaları için sabah-öğle arasındaki saatleri kullanabiliriz. Sabah erken saatlerde henüz etkin olan Ay-Plüton kavuşumu, hırpalayıcı ve baskın enerji akışının devrede olduğunu gösteriyor. Ay-Jüpiter üçgeninin etkisini göstermeye başlayacağı sabahın ilerleyen saatlerinde ve öğle saatleri civarında girişeceğimiz işlerde daha rahat ilerleyebiliriz, zira Ay-Jüpiter üçgeninin rahat akış sağlayan enerjisi iş başında olacak. Hukuk, eğitim, uluslararası işler, yayıncılık, seyahatler gibi alanlarda girişimler yapmak veya iş takibi yapmak açısından değerlendirebiliriz bu saatleri. Ay-Uranüs karesinin etkinleşeceği akşam saatlerinde ise olayların ne yönde ilerleyeceğini kestirmek zor olabilir. Kalıcı ve güvenilir işlere girişme açısından uygun bir zaman diliminde sayılmayız. Ay-Mars altmışlığının etkin olacağı gece saatleri hayli aktif ve dinamik. Tabii yakınlaşan dolunayın güçlü enerjisiyle biraz da agresyon yüklenebiliriz!

Çarşamba gününe geçişten kısa bir müddet sonra (01:56) Oğlak burcunda dolunay gerçekleşiyor (Ay-Güneş tam karşıt açıda). Dolunay hakkında detaylı bilgiyi, yazımın giriş bölümüne dönerek okuyabilirsiniz. 01:56-06:10 saatleri arasında boşlukta ilerleyen Ay 06:10 itibariyle Kova burcuna geçiyor. Günün genelinde ekonomi, ödemeler, harcamalar, dış borçlarla ilgili konular öne çıkabilir. İnsani ve toplumsal konuların vurgu kazanacağı bir gündeyiz. Günün anahtar sözcükleri: Toplumcu ve demokratik düşünmek olabilir. Gün boyunca etkin olacak Venüs-Satürn üçgeni, özel ve sosyal ilişkilerimizde denge ve devamlılık kazanabileceğimizi düşündürüyor. Ay-Satürn altmışlığının da etkin olacağı akşam saatlerinde bu daha da belirginleşebilir. Olgun, deneyimli, akılı başında kişilerden destek ve tavsiye alabiliriz. Artistik ve sanatsal konularda, dizayn, dekorasyon ya da düzenleme-şıklaştırma konularında girişimler başlatabiliriz.

Perşembe günü boyunca Ay Kova burcunda ilerliyor. Toplum, insanlık, dayanışma, ekipçe birlikte hareket etme gibi kavramların vurgu kazanacağı bir gündeyiz. Sabah erken saatlerde henüz Ay’ın Venüs-Merkür ile karşıt açılarının etkin olduğu, alınganlığa, aşırı hassasiyetlere açık bir zaman dilimindeyiz. Bu yüzden sözlerimize dikkat etsek isabetli olur. Önemli açıklama, yorum ve yazışmaları biraz daha öğle sonrasına bırakabiliriz. Akşam saatlerinde etkinleşen Ay-Uranüs altmışlığı yenilikleri hayatımıza katabileceğimiz, değişiklikler yapmak açısından güzel bir zaman diliminde olduğumuzu gösteriyor.

Cuma sabah saatlerinde henüz Kova burcunda ilerlemekte olan Ay, agresyon gezegeni Mars ile doksan derecelik dik açısını sabaha karşı (04:55’te) kesinleştirdikten sonra boşluğa giriyor. Gerginliklere, agresyona açık saatlerin ardından, Ay’ın Balık burcuna geçişiyle birlikte (11.36) biraz rahatlıyoruz. Maneviyatın vurgu kazandığı bir gündeyiz. Saat 12:30’da Güneş Aslan burcuna geçiyor. Mevsimsel açıdan yazın en sıcak zamanlarına giriyoruz. Aslan sabit burçlardan biridir ve Güneş’in bu burçtan geçiş zamanları inatçı sıcakları işaret eder genel olarak. Güneş’in bu burçtan geçişini, günlük hayatın akışı içerisinde iş ve meşguliyetlerimizi yönlendirirken spontane, dürüst ama aynı zamanda daha sıcak, bazen öfkeli bir tavır takınabileceğimiz dönemler olarak genelleyebiliriz.

Cumartesi günü boyunca Ay Balık burcunda ilerliyor. Ay’ın stresli açılarının, aslında bir gece önceden, Cuma gecesinden itibaren devreye girdiği bir gündeyiz. Sabah erken saatlerde devrede olan Ay-Satürn karesi ve Ay-Neptün kavuşumu, gerçeğe dönüştürülmesi çok mümkün hayaller-idealler peşinde olup olmadığımız konusunda kendimizi gözden geçirmemiz konusunda bizi uyarıyor adeta! Yanılgılara, yanlış anlaşılmalara açık olduğumuz bir gündeyiz. Ay-Jüpiter karşıtlığının etkin olduğu gece saatlerinde tüm bunların yanı sıra, abartılara ve aşırılıklara da açık olabiliriz. Gün ortasında kendimizi daha dengeli ve efektif kullanabileceğimiz bir zaman dilimi var aslında: Ay-Plüton altmışlığının etkin olduğu öğle sonrasındaki saatler…

Pazar gününün ilk yarısında Balık burcunda ilerleyen Ay, sabah saatlerinde Mars ile üçgen açısını kesinleştiriyor ve ardından boşluğa giriyor (15.32). Günün bu ilk kısmında kendimizi aktif ve dinamik hissedebiliriz. Fazla enerjimizi koşu, yürüyüş, yüzme gibi alanlarda harcayıp, kendimizi dengeleyebiliriz. Cesaret ve girişkenlik gerektiren konularda dengeli ve dozajında davranma şansımız olduğundan, sabahtan başlayan ve öğle sonrasına kadar uzanan bu zaman dilimini değerlendirebiliriz. Saat 15.32’de Ay Koç burcuna geçiyor. Hareketlilik, tempo ve motivasyonun yüksek olduğu saatlerdeyiz. Ay-Güneş üçgeninin etkin olduğu akşamüzeri saatlerinde ikili ilişkilerden yana olumlu bir enerji akışı var. Önemli ve etkin pozisyondaki kişilerle, hayatımızın akışında önemli yer tutan kişilerle bir araya gelmemiz avantaj yaratabilir. Değerlendirmemiz dileğiyle…

Sevgi, ışık ve umutla!

Öner Döşer, AMA, MAPAI

17 Temmuz 2016, Pazar

Burgaz ada

17.07.2016

Designed by Ongunsoft