Öner Döşer

18 Temmuz Haftası

Bu sayfa 4717 kişi tarafından ziyaret edildi.

Pazartesi gününe Ay boşlukta iken başlıyoruz. 08:13’te Ay Balık burcuna geçiş yapacak. Yolumuzu sezgilerimizle bulacağımız, kabulleniş ve fedakarlık enerjisinin ön plana çıkacağı bir gündeyiz. Ay-Neptün kavuşumunun gerçekleşeceği sabah saatlerinde bu etki had safhaya varıyor. Ruhsal ve ilahi temalarla ilgilenmek, çalışmalar yapmak için bu saatleri değerlendirebiliriz. Azalarak da olsa, gün içerisinde de bu etkinin devam edeceğini söyleyebiliriz. Akşam saatlerinde etkinleşecek Ay-Plüton altmışlığının güç destekleşmesi ve etkin duygusal ifade fırsatı veren etkileri devreye giriyor. Başkalarına duygularımızı güçlü bir şekilde aktarmamız gereken veya destek beklediğimiz konuları bu saatlerde gündeme getirebiliriz. Gece saatlerinde Ay-Jüpiter altmışlığı etkinleşiyor. Girişimlerimizi olumlu sonuçlarını alabileceğimiz, her türlü girişim ve sosyal aktivite için gayet olumlu, şanslı saatlerdeyiz.

Salı günü boyunca Ay Balık burcunda ilerleyecek. Duygusal paylaşımların ve empatik durumların öne çıkacağı, kararsızlık havasının egemen olacağı bir gündeyiz. Ay’ın en son açısı Jüpiter ile altmışlık olduğundan, gün boyunca gelişme ve genişlemeye yönelik enerjiler hakim olacak. Akşam saatlerinde Ay-Venüs üçgeninin olumlu etkileri de devreye giriyor. İkili ilişkiler açısından şanslı saatlerdeyiz. Romantik bir akşam yemeği yemek, aşkla ilgili konuları gündeme getirmek istiyorsak, işte fırsat! Ama gecenin ilerleyen saatlerinde etkinleşecek Ay-Mars karesinin gergin etkilerini de hesaba katmayı unutmamalı, tartışma ve huzursuzluk yaratacak zorlamalardan uzak kalmalıyız.

Çarşamba gününün büyük çoğunluğunda Ay Balık burcunda ilerliyor. Sabah saatlerinden itibaren Ay-Güneş arasındaki üçgen açının olumlu etkileri devreye girmeye başlıyor. Karşı cinsle, ebeveynlerimizle, önemli otorite figürleriyle ilişkilerimizde daha kolay ve dengeli gelişmeler yakalayabileceğimiz bir gündeyiz. Önemli iş ve girişimlerimizi Ay’ın boşluğa gireceği 14:14’ten sonraya bırakmamamızda fayda var. Bu vakitten sonra girişeceğimiz işlerde kalıcı ve somut sonuçlar elde etmekte zorlanabilir, kararsız kalabilir, olayları netleştirmekte zorlanabiliriz. 19:26’da Ay Koç burcuna geçiş yapıncaya kadar boşlukta kalacak. Olayların daha hızlı akacağı, dinamik saatlerdeyiz. Gecenin ilerleyen saatlerinde Ay-Uranüs kavuşumunun heyecanlandırıcı ama bir o denli de beklenmedik ve hatta şoke edebilecek olayları ortaya çıkaran, sarsıcı etkileri devreye giriyor.

Perşembe günü boyunca Ay Koç burcunda ilerliyor. Aceleci, düşüncesizce ve direkt aksiyon alma eğiliminde olacağımız bir gündeyiz. Mücadeleci ve azimli tavrımızı ortaya koyarken, şartları gereksizce zorlamamamızda fayda var. Aksi takdirde girişeceğimiz işlerden zararla çıkabiliriz. Gün boyunca hayli enerjik hissedeceğiz ve buna bağlı olarak da kaza, sakarlık ve tartışmalara yönelik agresif enerjiler devrede olacak. Sabah erken saatlerde henüz etkin olan Ay-Uranüs kavuşumu ve Ay-Plüton karesinin etkileriyle, girişeceğimiz işlerde ani değişimler, beklenmedik hızlanma ve gelişmeler yaşayabilir, zorlu etkilerle karşılaşabiliriz. Sabah saatlerinde çok etkin olacak bu gergin etkiler, günün geneline de yayılıyor.  Akşam saatlerinde Ay-Satürn karşıtlığının da bloke edici ve zorlayıcı etkileri devreye giriyor. Gecenin ilerleyen saatlerinde gerginlikler nispeten azalmaya başlıyor.

Cuma günü boyunca Ay Koç burcunda ilerliyor. Kendimizi son derece aktif ve dinamik, hevesli ve coşkun hissedeceğimiz bir gündeyiz. Öğle saatlerinde etkinleşecek Ay-Mars altmışlığının etkisi ile bu eğilimlerimiz daha da güçlenecek. Efor, dayanıklılık ve cesaret gerektiren işlere girişmek için öğle saatlerini kullanabiliriz. Ay-Venüs karesinin etkin olacağı öğle sonrasındaki saatlerde özel ilişkilerimizde zorlanmalar yaşayabiliriz, dikkat! Kendimize gereğinden fazla müsamaha gösterme eğiliminde olacağımızdan, yeme içme konusunda dikkatli olmalı; giyim kuşam ve lüks tüketime harcama eğiliminde olacağımızdan, alacağımız şeylerin ne denli gerekli olduğu konusunda emin olmalıyız. Ay-Merkür üçgeninin etkin olacağı akşam saatlerinde duygularımızı daha iyi ifade edebilme şansına sahip olacağız. Önemli konuşmalar yapmak, müşterek kararlar almak  için bu saatleri kullanabiliriz.

Cumartesi gününün ilk saatlerinde boşlukta ilerleyecek olan Ay, 07:59 itibariyle Boğa burcuna geçiyor. Başarılı sonuçlar almak için sağlamcı, tedbirli, gerçekçi olmamız gereken bir gündeyiz. Hayatın keyfini çıkarma arzumuzun yanı sıra, sakinlik ve durağanlık arzumuz da artıyor olacak. 07:12’de Güneş Aslan burcuna geçiyor. Yazın en sıcak günleri başlıyor. Bu geçişle birlikte, tatil ve dinlenmeye, eğlenceli aktivitelere daha fazla vakit ayırmak isteyebiliriz. Ay-Güneş karesinin gergin etkileri, sabah saatlerinde karşı cinsle, ebeveynlerle, hayatımızda etkin rol oynayan patron, amir veya önemli müşterilerle gerginlikler yaşamama adına dikkatli davranmamızda fayda var. Ay-Neptün arasındaki uyumlu açı sayesinde, gerekli yerde geri çekilmeyi, olayları oluruna bırakabilmeyi başarabiliriz. Akşam saatlerinde Ay-Plüton arasındaki üçgenin duygusal destekleşmeyi beraberinde getiren etkileri devreye giriyor. Gecenin ilerleyen saatlerinde Ay-Jüpiter kavuşumu gerçekleşiyor. İyimser ve yapıcı etkilerin ağırlık kazanacağı, son derece şanslı saatlerdeyiz. Dileklerimizin gerçekleşmesi için olumlamalar yapmak, dualar etmek, ibadette bulunmak, çalışmalar yapmak için de çok güzel saatlerdeyiz.

Pazar günü boyunca Ay Aslan burcunda ilerliyor. Eğlenceli aktivitelere katılmak, rutin dışına çıkmak, becerilerimizi sergilemek adına güzel bir gündeyiz. Dikkat çekme ve şartları yönlendirme arzumuz da ön planda olacak. Ay’ın gün boyunca temel açıları olmayacağından ve aynı zamanda Güneş gibi Ay da sabit burçta ilerlediğinden, olayların nispeten daha yavaş akacağı, sakin, huzurlu, keyif ve zevklerin öne çıkacağı bir gündeyiz. Ay’ın başkaca temel açısı olmayacağından, önceki gece gerçekleşen Ay-Jüpiter kavuşumunun olumlu etkilerinin bugüne de yayılacağını söyleyebiliriz.

Keyifli, huzurlu ve sağlıklı bir hafta dileğiyle…

Haftanın burçlara göre değerlendirmeleri için aşağıdaki linki ziyaret edebilirsiniz…

http://www.uzmantv.com/kategori/astroloji/haftalik-yorum

Öner DÖŞER

17 Temmuz 2011, Pazar

Astroloji Okulu, İstanbul

 

Güneşmerkezli Bakış

Güneş lekelerinde kısmi artış var. Sayıları hafta boyunca genel olarak 75-90 arasında seyretti. Şehitlerimizin acı haberini aldığımız gün güneş lekesi sayısı 90 ile haftanın zirvesindeydi. Bu da bize güneş lekesi sayısındaki artışın, insan hareketlerindeki agresyonla ve gergin etkilerle bağlantısı olduğunu bir kez daha göstermiş oluyor.  Güneş lekeleriyle ilgili bilgi almak ve leke sayılarındaki değişimleri takip etmek için www.spaceweather.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Güneşmerkezli bakışla Merkür-Mars karşıtlığının, Venüs-Plüton karşıtlığının, Güneş-Jüpiter dik açısının etkinleşeceği 17 ve 18 Temmuz tarihlerinde güneş/jeomanyetik aktivitede artış yaşanabilir. Bu tarihleri takip eden günlerde bunun dünya olaylarına yansımasını takip eden günlerde göreceğiz. Etkin doğal afetlerde artış olabilir, insan huzursuzluklarında artış dikkat çekici hale gelebilir.

17.07.2011

Designed by Ongunsoft