Öner Döşer

19 Ağustos Haftası

Bu sayfa 10124 kişi tarafından ziyaret edildi.

19 Ağustos Haftası: İLİŞKİLERDE DİKKAT!

Özel ve sosyal ilişkiler bakımından oldukça hareketli ve hararetli bir haftadayız…

KOVA BURCUNDA DOLUNAY

21 Ağustos Çarşamba günü 28 derece Kova burcunda dolunay gerçekleşiyor. Merkür ile de dizilim oluşturan bu dolunay, entelektüel ve zihinsel konulara vurgu yapıyor. Yeni fikirler, düşünceler, keşif ve icatlara çok açık günlerdeyiz. Dolunay esnasında kesinleşmek üzere olan Jüpiter-Uranüs karesini de işin içine katarsak, sıra dışı ve yaratıcı enerjinin iyice tavan yapacağını söyleyebiliriz. Öte yandan, kolektif farkındalığın ve uyanışın, demokrasi ve insan hakları konusundaki vurgunun da çok belirginleşeceğini söyleyebiliriz.

JÜPİTER-URANÜS KARESİ: SOSYAL HUZURSUZLUK RİSKİ

Jüpiter-Uranüs kavuşum, kare ve karşıtlıkları, insanlığın uyanmaya çok açık olduğu, yeniliklerin ortaya çıktığı, teknik ve teknolojik alanda önemli gelişmelerin yaşandığı dönemlerle eşzamanlılık gösterir. Jüpiter-Uranüs döngüleri ile karakterize dönemlerde Jüpiter’in daha yüksek idealler, kültür, sanat, bilim, felsefe, yükseköğrenim, daha geniş bir anlayış, kültürel ve entelektüel vizyonun genişlemesi, diğer kültürlere açılma ve bakış açılarının genişlemesi gibi kültürel boyutları genişletici ve yüceltici etkisi görülmektedir. Böylelikle Jüpiter Uranüs döngülerinin, yukarı doğru ve genişlemeye doğru bir yön izleyen, parlak zirvelere ulaştıran, ani özgürlükler ve yaratıcılık dolu beklenmedik dünyalara ulaşmayı sembolize eden bir çizgi izlediğini söyleyebiliriz. Müzik ve diğer sanatlarda zengin yaratıcılık patlamaları, radikal düşünce akımları, kültürel, teknolojik, bilimsel alanlarda hızlı gelişmeler, Jüpiter Uranüs kavuşumlarının karakteristik özellikleridir.

Jüpiter inançları, Uranüs ise radikal düşünce akımlarını ve marjinalliği temsil eder. Bu ikilinin sert açılarında, din ve inançlarla ilgili konular menşeli huzursuzluklar yaşanması riski fazladır. Sert ve şiddete yönelik eylemlere açık zamanlardır. Patlayıcı sonuçları görülebilir. Dindar kişilerle, marjinal gruplar arasında çatışma riski fazladır.

Jüpiter Uranüs döngüleri, tarihteki büyük kasırga ve fırtınalarla örtüşmektedir. Kova burcu, hava elementinden burçlardan biridir ve hava elementi rüzgarlarla ilişkilidir. Kova burcundaki dolunay Merkür ile dizilim oluşturmakta ve Merkür de rüzgarlı havalarla ilişkilidir. Dolunay esnasında, manyetik çekim de fazladır ve tüm göstergelerle birlikte okunduğunda, dolunay civarındaki günlerde Dünya manyetik alanında huzursuzluğa (unrest) da şahit olabiliriz, insanlar arasındaki iletişimde huzursuzluğa da. Ajite zihin hali, yaratıcılığın da artacağını gösteriyor diğer taraftan, daha önce altını çizdiğimiz gibi…

ÖNCÜ BURÇLARDA BÜYÜK KARE: SIKIŞTIRICI ETKİLER

Jüpiter-Uranüs-Plüton arasında bir müddettir çok etkili olan T-kare, Venüs'ün Terazi burcunda ilerlemesiyle birlikte Büyük Kare açı kalıbına dönüşüyor. Büyük Kare açı kalıbı, insan ilişkilerinde sıkışık ve içinden çıkılması zor zamanlara işarettir. Öncü burçlarda olduğunda, gelişmeler hızlıdır ve olaylar çabuk patlak verir. Ama inisiyatif almarak bu zorlukları aşmak da mümkündür. Bu bakımdan öncü burçlardaki Büyük Karelerin, sabit burçlardaki ya da değişken burçlardaki Büyük Karelere nazaran aşılması daha mümkün zorlukları işaret ettiğini söyleyebiliriz.

GÜNEŞ-MERKÜR BAŞAK BURCUNA GEÇİYOR

23 Ağustos Cuma günü Güneş, 24 Ağustos Cumartesi günü Merkür Başak burcuna geçiyor. Karşılaştığımız olayları değerlendirirken, giderek daha analitik düşünmeye yatkınlık gösterebiliriz. Detaylara daha fazla odaklanmaya başlayabiliriz. Mantıklı ve rasyonel kararlar alabilme şansımız artıyor. Güneş-Merkür kavuşumunun kesinleşeceği hafta sonunda, muhtemelen önemli kararlar ve konuşmalar daha da dikkat çekecek…

VENÜS-PLÜTON DİK AÇISI: ÖZEL İLİŞKİLERDE DİKKAT!

24 Ağustos Cumartesi günü Venüs-Plüton arasındaki dik açı kesinleşiyor. Venüs, ikili ilişkileri, aşk hayatını temsil eder. Plüton ise, tutkulu, şüpheci ve kıskanç yapıya sahiptir. Venüs ile sert açılarında, bu risk daha da belirgindir. İlişkilerde sadistik eğilimler, baskı ve dayatmalar, kıskançlıklar sonucu ortaya çıkan şiddetli eylemler bu ikilinin sert açılarında en sık görülen olaylardır. İlişkilerde (Venüs) dönüştürücü (Plüton) ve dramatik (Plüton) çalkantılar da Venüs-Plüton arasındaki gergin açılarda görülen etkilerdir.

Bu açının sonrasında Venüs, Uranüs ile karşıt açıya ilerliyor olacak. Takip eden haftada kesinleşecek bu açı da, gerek bu hafta, gerekse takip eden haftada ilişkilerde dikkatli adımlar atmamız gerektiğini göstermekte. Venüs-Jüpiter-Uranüs-Plüton arasında oluşacak Büyük Kare açı kalıbını Ay'ın tetikleyeceği Cuma gecesi ve Cumartesi günü boyunca ilişkilerde gerginlik triski doruk noktasında olacak, dikkat!  Öncü burçlardaki Ön

Estetik ve görünüşte yapılacak radikal değişiklikler, dekorasyon değişiklikleri ve tadilatlar, yumurtalıklar ya da kistlerle ilgili operasyonlar açısından çok isabetli bir dönemde olmadığımızın da altını çizmek isterim. Bu hafta sonundan başlayarak, önümüzdeki hafta ortasına kadarki süreç için geçerli bu…

Öte yandan, Venüs-Plüton arasındaki kırkbeş, doksan ve yüzseksen derecelik açılarda orta ve üzeri şiddette deprem riski vardır. Diğer açılar da gergin olduğunda bu ihtimal daha da fazladır.

Haftanın günlere göre detaylı değerlendirmelerine gelince…

Pazartesi günü sabah erken saatlerde henüz Ay Oğlak burcunda ve boşlukta ilerleyen Ay, saat 07:06’da Kova burcuna geçiyor. İnsani ve toplumsal konuların vurgu kazanacağı bir gündeyiz. Zihinsel ve entelektüel konularda önemli gelişmeler kaydedebiliriz. Ay-Venüs üçgeninin etkin olacağı öğle öncesindeki saatler, gerek özel ve gerekse sosyal ilişkiler açısından olumlu gözüküyor. Estetik ve güzellik, giyim kuşamla ve lükse yönelik alışverişlerle ilgili işleri bu zaman aralığında halledebiliriz. Ay-Satürn karesinin etkisini göstermeye başlayacağı öğle saatleri sonrasında ise, durum değişiyor. Engelleyici, geciktirici etkiler devreye giriyor. Duygusal anlamda da baskı hissedebiliriz bu saatlerde. Yalnız kalmak yerine sosyalleşmek, kendimizi dinlemek yerine başkalarının problemlerine odaklanmak ve yardımcı olmak iyi gelebilir. Bu stresli etkiler ikindi vaktinden sonra giderek uzaklaşıyor. Akşam saatlerinden sonrası nispeten daha rahatlatıcı diyebiliriz. Gece saatlerinde yakınlaşmakta olan Ay-Uranüs altmışlığının heyecan ve heves getiren, tazeleyici ve yenileyici etkileri devreye giriyor.

Salı günü boyunca Ay Kova burcunda ilerliyor. Birlikte hareket etme, grup aktiviteleri ve organizasyonlar, toplumsal konular ve yardımlaşma, entelektüel, zihinsel temalar yine ön planda. Giderek yakınlaşan dolunayın etkilerini hissetmeye başlıyoruz. Günün ilk yarısında henüz Ay-Uranüs altmışlığının rahat ve akıcı etkileri devrede. Yaratıcı fikirler ve hoş sürprizlere açık saatlerdeyiz. Öğle sonrasında ve özellikle de akşam saatlerine ilerledikçe, Ay-Merkür karşıtlığının etkisini daha fazla hissedeceğiz. Bu karşıtlık, yeni ve yaratıcı fikirlerin zihnimizde belirmesine, ortaya çıkmasına imkan sağlarken, fikir ve görüşlerimizi başkalarına kabul ettirmekte zorlanabileceğimizi, fikir karşıtlıkları yüzünden yaşanması muhtemel tartışmalara da açık olacağımızı gösteriyor. Bu etkiler gece boyunca devam ediyor. Yakınlaşmakta olan dolunayın etkilerinin artık çok belirginleştiği saatlerdeyiz.

Çarşamba günü sabah erken saatlerinde Ay henüz Kova burcunda hareket ediyor. Saat 04:44’te Ay-Güneş karşıtlığı kesinleşiyor, 28 derece Kova burcunda dolunay gerçekleşiyor. Dolunay ve etkileri üzerine değerlendrmelerimi yazımın girişindeki bölümden okuyabilirsiniz. dolunay'dan hemen sonra temel açılarını tamamlayan Ay boşluğa giriyor ve 06:43'te Balık burcuna geçinceye kadar Kova burcunda ve boşlukta ilerliyor. Günün geri kalanında Balık burcunda ilerleyecek olan Ay, fedakarlık ve empatinin, sezgilerin ve akışa bırakabilme kabiliyetinin öne çıkacağı bir günde olacağımızı işaret ediyor. Öğle saatlerinden itibaren etkin olacak ay-Neptün kavuşumu, bu etkileri daha da arttırıyor. Ruhsal ve manevi temaşarda çalışmalar yapmak için ideal saatlerde olacağız öğle sonrası boyunca. Yaratıcılık ev ilham isteyen işlerde daha başarılı olabiliriz. Bu açının ardından, akşam saatlerinde etkinleşecek Ay-Satürn üçgeni, hayalini kurduğumuz, dealize ettiğimiz işlerde somut gelişmeler yakalayabileceğimizi müjdeliyor. gayret ve çalışmalarımızın sonuçlarını alabileceğimiz, niyetlerimizi gerçekleştirebileceğimiz saatlerdeyiz, değerlendirebiliriz. Yakınlaşan Ay-Jüpiter üçgeninin olumlu etkileri gece saatlerini daha da şanslı kılıyor. Niyetler, dualar, yardım etmek ve istemek gibi temalar açısından değerlendirebiliriz. Ay-Plüton altmışlığının etkin olacağı gece saatlerinde, duygusal anlamda destekleşme, birlikte güçlü hareket etme ve duygularımızı güçlü yansıtma şansımız artıyor. Gün boyunca etkin olacak Jüpiter-Uranüs karesi hakkında bilgi için yazımın giriş bölümünü okuyabilirsiniz. 

Perşembe günü boyunca Ay Balık burcunda ilerliyor. Ruhsal ve manevi konuların, insani değerlerin, yaratıcılığın, sezgilerin aktif çalışacağı, ülkemizin liderleri, yönetici pozisyondaki kişilerle ilgili konularda gelişmelere açık bir gündeyiz. Ay-Jüpiter arasındaki uyumlu üçgen açının olumlu tesirleri sabah erken saatlerde de bizimle olacak. Gün genelinde, girişeceğimiz işler daha rahat ve akıcı ilerleyebilir. Önemli gelişmeler kaydedebiliriz. Finansal, hukuksal, eğitsel temalarda girişimlerde bulunabiliriz. Dini ve ilahi konulara yönelebiliriz. şifa çalışmaları, meditasyonlar gibi aktiviteler açısından da gün genelinde olumlu bir akış var. Her türlü yardımlaşma (yardım isteme veya yardım etme) açısından da değerlendirebiliriz bu akıcı günü. hatırlanması gereken en önemli şey, şartları fazla zorlamamak, akışa ve ilhi plana güvenmek, teslimiyet aşamasına geçebilmek olmalı...

Cuma günü sabah saatlerinde henüz Balık burcunda ilerleyen Ay 04:38'de Mars ile uyumlu üçgen açısının ardından boşluğa giriyor ve Koç burcuna geçeceği 10:12'ye kadar boşlukta ilerliyor. Bu saate kadar yapacağımız girişimlerden somut ve kalıcı sonuç almamız zor gözüküyor. Bu saatleri sportif aktiviteler, yürüyüşler gibi hareket yaratacak, tempolu aktiviteler için ya da Yoga benzeri çalışmalar için değerlendirebiliriz. Ay'ın Koç burcuna geçmesiyle birlikte netlik ve kararlılık kazanmaya başlıyoruz. Günün geri kalanında Ay Koç burcunda ilerliyor. Cesaret, atılganlık, dürüstlük ve spontaneliğin öne çıkacağı bir gündeyiz. Kendimizi aktif kullanabilir, söyleyeceğimiz şeyleri fazla dolandırmadan, direkt ve özgüvenli bir şekilde ifade ederek önemli gelişmeler kaydedebiliriz. Gece saatlerinde etkinleşmeye başlayacak Ay-Venüs karşıtlığı, özel ilişkilerde gerginliklere dikkat çekiyor. Bugün sabaha karşı 02:01'de Başak burcuna geçmiş olan Güneş, önümüzdeki yaklaşık bir aylık süreçte daha verimli ve üretken olabileceğimizi, sebatkar ve sonuca yönelik gelişmeler kaydedebileceğimizi işaret ediyor. Aslan burcunda (sabit) ilerleyen Güneş'in Başak burcuna (değişken) geçişiyle birlikte, durgun hava koşulları ve inatçı sıcaklar da yerini değişken ve rüzgarlı hava koşullarına bırakmaya başlayacak giderek...

Cumartesi günü boyunca Koç burcunda ilerleyecek olan Ay, enerjisi yüksek ve tempolu bir günde olacağımızı işaret ediyor. Gergin etkilere ve çekişmelere de açık olacağımız hafta sonunda, özel ve sosyal ilişkilerde dengemizi iyi ayarlamamız gerekiyor. Gün boyunca etkin olacak Venüs-Plüton karesi, Cuma gecesi ve Cumartesi gününe geçişten sonraki ilk saatlerde Ay tarafından tetikleneceği için, ilişkiler açısından gergin etkilerin vurgu kazanacağını düşünebiliriz. Gece yarısı saatlerinde etkin olan Ay-Venüs karşıtlığı ve Ay-Plüton karesinin ardından, sabah erken saatlerde Ay-Uranüs ve Ay-Jüpiter karesi de geliyor. Yani Ay, Venüs-Jüpiter-Plüton-Uranüs arasındaki Büyük Kare açı kalıbını tetikliyor. Özel ve sosyal ilişkiler açısından oldukça sıkışık, zorlu, stresli bir gündeyiz. İnisiyatif alarak, kendimizi ortaya koyarak, açıklık ve dürüstlükle kendimizi ifade ederek, zorlukların aşılmasında önemli rol üstlenebiliriz. Öğle saatlerinde Venüs-Plüton karesi kesinleşiyor. Bu açı hakkında bilgi için yazımın girişindeki ilgili bölümü okuyabilirsiniz. Başak burcundaki Güneş-Merkür kavuşumunun etkin olacağı akşam saatlerinden itibaren akl-ı selimi daha fazla devreye sokabiliriz. Aklı başında, sağduyulu konuşmalar, yazışmalar, yönlendirmeler yapabiliriz.

Pazar gününün öğle sonrası saatlerine kadar Ay Koç burcunda ilerliyor. İnisiyatif alma, başlatma, öncülük yapma, girişimcilik enerjisi aktif bir şekilde devrede. Ay-Mars karesinin etkin olacağı öğle saatlerinde gergin etkiler var, dikkat! Sakarlıklara, kazalara, kavgalara, dozajını aşan rekabete açık olacağımız bu saatlerde aceleci ve düşüncesizce hareket etmekten uzak kalmamız yerinde olur. 13:01'den 16:13'e kadarki süreçte Ay Koç burcunda ve boşlukta ilerliyor. Henüz huzursuzluk ve gerginlik aktif durumda. Yön belirlemekte zorlanacağımız saatlerdeyiz. Gergin etkiler, Ay'ın Boğa burcuna geçeceği 16:13'ten itibaren giderek azalıyor. Günün geri kalanında sakin, huzurlu, durağan enerjiler devreye giriyor. Ay-Güneş ve Ay-Merkür üçgenlerinin etkin olacağı akşam saatleri, günün belki de en huzurlu zamanları. Karşı cinsle, ebeveynlerle, önemli ve etkin kişilerle ilişkiler, konuşmalar, toplantılar açısından uygun saatlerdeyiz. Aklı başında, sağduyulu kararlar alabiliriz, konuşma ve yönlendirmeler yapabiliriz. Ay-Neptün üçgeninin de aktif olacağı bu saatlerde, özveri ve empati daha da önem kazanıyor. Ruhsal çalışmalar, manevi değerler ve paylaşımlar, sanatsal konulara yönelmek açısından güzel saatlerdeyiz. Değerlendirebiliriz...

Keyifli, huzurlu, sağlıklı bir hafta dileğiyle…

18 Ağustos 2013,

Öner DÖŞER,

Astroloji Okulu, Caddebostan

 

19 Ağustos Haftası burç yorumları için aşağıdaki linki takip ederek ilgilendiğiniz burcun videosuna ulaşabilirsiniz.http://www.astrolojitelevizyonu.com/   

http://www.astrolojitelevizyonu.com/ 

18.08.2013

Designed by Ongunsoft