Öner Döşer

19 Aralık Haftası

Bu sayfa 16007 kişi tarafından ziyaret edildi.

19 Aralık haftası MERKÜR GERİLİYOR

İletişim gezegeni Merkür Pazartesi gün Oğlak burcunda geriye doğru durağanlaşmaya (13:55) ve ardından gerilemeye başlıyor. Oğlak burcu iş hayatı, kurumsal dünya, finansal yapılarla ilişkilendirilir. Merkür’ün bu burçta gerilemesi, bu alanlarda gerileme, gözden geçirme olarak ortaya çıkacaktır muhtemelen. Bu gerileme sayısal, istatistiksel hatalara açık olduğumuzu da göstermektedir.

İş ve finans dünyasına dikkat!

Gerilemesi esnasında Merkür’ün Plüton’a yakın oluşu, yeniden yapılandırma arzusunun artacağını düşündürmektedir. Merkür, Plüton ile tam kavuşum yapmadan gerileyeceği için, bu yeniden yapılandırmaların yerli yerine oturması zaman alacaktır; muhtemelen 30 Ocak haftasında… Bunu kurumsal ve finansal dünya yanında, devletin yapılandırmak istediği konular için de söyleyebiliriz genel anlamda. Merkür gerilemesi kurumların yöneticilerini, üst düzey yönetici konumunda olan kişileri ve pek tabii ki devletle ilgili konularda üst düzey görev üstlenen kişileri de bağlamaktadır. Aşağıdaki haritada gördüğünüz üzere, Merkür gerilemesi esnasında Jüpiter-Uranüs karşıtlığı İstanbul’un da bulunduğu bölgede ufuk düzlemine izdüşmektedir. Beklenmedik ve ani gelişen olaylara ve durumlara açık olduğumuz zaman dilimi devam etmektedir.

Mars Balık burcunda: Nelere dikkat etmeliyiz?

Hareket gezegeni Mars 19 Aralık Pazartesi günü Balık burcuna geçiyor (12:22). Balık burcu Mars’ın enerjisini aktif olarak gösterebileceği burçlardan biri değildir. Balık sessiz burçlardan biridir ve Mars bu burçta hedeflerine kaleyi içeriden fethederek, içeri sızarak elde etmeye çalışır. Agresyonunu direk değil, dolaylı yoldan gösterir. Enerjiyi yönlendirmek zordur, dağılma ve değişkenlik gösterme söz konusudur. Değişen şartlara adapte olma potansiyeli yüksektir. Önümüzdeki günlerde Mars Türkiye astroloji haritasının Tepe Noktasına ilerlemekte olacak. Bu haritanın Tepe Noktası ülkemizin yöneticilerini, dış imajını, idaresini, kaderi konuları temsil etmektedir. Mars’ın Balık burcuna geçişiyle bu alanlar hareketlenecektir; özellikle de yılbaşı ve hemen sonraki günlerde…

Mars’ın Balık burcunda ilerlemekte olan Neptün’e derece olarak giderek yakınlaşacağı bir sürece giriyoruz ve tam kavuşum 1 Ocak’ta olacak. Bu ikisinin kavuşumda olacağı 9 derece Balık Türkiye astroloji haritasında Güney Ay Düğümünün bulunduğu derecedir. Yılbaşı civarındaki günlerde (hatta tam yılbaşı gününde) bu üçlü kavuşum aktif olacak. Balık burcu denizlerle, sularla, likitle, içeceklerle alakalıdır. Neptün de içeceklerle alakalıdır ve alkol de buna dahildir. Güney Ay Düğümü sahtecilik, yanıltma, alaşağı etme, komplo türünde şeyleri temsil eder. Bütün bunlar Türkiye astroloji haritasının 9. Evine düşmektedir ve bu ev hayata bakış ve inançlar, dini kurumlar, ilahi-ruhsal konular, seyahatler, yabancı ülkeler ve kişiler, yüksek eğitim kurumları ve eğitmenlerle ilişkilendirilir. Balık burcu kendini adamanın ötesinde, kendinden vazgeçmek, kendini feda etmekle, dünyevi olandan uzaklaşmakla, kopup gitmekle ilişkilendirilir. Son derece dikkat çekici gözüken bu üçlü kavuşum için pek çok uyarı yapılabilir. Saydığım anahtar kelimeleri bir araya getirerek bunu yapabilirsiniz. Hayal gücü geniş… Aşağıda Mars-Neptün kavuşumunun Türkiye astroloji haritası üzerindeki izdüşümünü görmektesiniz. 

Kışa merhaba

Mevsimsel değişimleri en iyi takip ettiğimiz gösterge olan Güneş 21 Aralık Çarşamba günü saat 13:44’te Oğlak burcuna geçiyor. Bu geçişle birlikte kışa merhaba diyoruz! Aşağıda bu haritayı görmektesiniz.

Haritanın Merkür gerilemesi haritasına benzediğini fark etmişsinizdir. Tabii ki farklı bazı şeyler var. Ama Merkür-Plüton kavuşumunun Uranüs-Jüpiter karşıtlığı ile oluşturduğu T-kare açı kalıbı neredeyse aynı yerleşimde. Bu yerleşim, ani ve beklenmedik gelişmelerin, birden patlak veren sert olayların göstergesi. Bunların dışa vurum alanında yönetici figürleri durmakta: Merkür-Plüton kavuşumu haritanın Tepe Noktasına yakın yerleşmekte. Yönetici figürleri derken sadece devlet yöneticilerini kast etmediğimi belirtmek isterim. Kurumların yöneticileri anlamında genelliyorum. Finansal ve kurumsal dünyayı baskı altında bırakacak ya da zorlayacak durumlardan bahsediyorum. Sistemsel anlamda önlem alma ve yeniden yapılandırma yönünde. 

Finans gezegeni Jüpiter’in de açı kalıbının bir ayağını oluşturuyor olması, T-karenin apeksindeki Merkür’ün gerilemekte ve Plüton ile birlikte olması, finansal anlamda zorlu bir üç aylık döneme giriş yapmakta olduğumuzu göstermektedir. Bu bağlamda Jüpiter-Uranüs karşıtlığının kesinleştiği 26 Aralık civarındaki günler dikkat çekmektedir!

8 Ocak gecesi 20:30-22:30 saatleri arasında online olarak sunacağım seminerde 2017 yılını ekonomik açıdan ele alacağım ve aylara göre değerlendireceğim. Astroloji bilmeyenlerin de istifade edebileceği bu seminerde önümüzdeki bir yıllık süreçte borsa, döviz ve altın ile ilgili hareketlerin genel olarak ne yönde seyir izleyeceğine yer verirken, aylara göre daha detaylı değerlendirmeler yapacağım. Aşağıda tanıtım görselini gördüğünüz seminer hakkında bilgi için 0532 284 89 79 veya 0216 358 12 23 numaralı telefonlardan arayabilir info@astrolojiokulu.com adresine yazabilirsiniz.

26 Aralık haftasındaki zorlu virajdan önce, 22 Aralık Perşembe öncelikli olmak üzere, haftanın ikinci yarısında piyasada olumlu yönde hareket görebiliriz. Ama çok uzun süreceğini düşünmüyorum.

Haritada Güneş’in 9. Evdeki yerleşimi, önümüzdeki üç aylık dönemde ülke olarak dış ilişkiler, yabancılar, turizm, üniversiteler, inançlar, dini kurumlar, dış seyahatler, dış ticaret gibi konularla daha fazla haşir neşir olacağımızı gösteriyor. Yay burcundaki Satürn’ün buradaki yerleşimi de bu konularda mesuliyet alacağımızı, bazı zorluklar ve engellenmelerle karşılaşacağımızı düşündürüyor.

Haritanın Yükselen yöneticisi Mars da dahil olmak üzere çok sayıda gezegenin 12. Ev girişinde bulunması, gizli düşmanlıklara, cezaevleri, hapishaneler, hastaneler gibi kapalı yerlere, gizli örgüt ve tarikatlara, perde arkasında dönen işlere dikkat çekmekte.

Venüs’ün 11. Evdeki destekleyici konumu, müttefik ülkelerden destek alacağımızı düşündürmekte. Meclis veya organizasyonlar açısından olumlu bir yerleşim olarak görülebilir. Ay’ın 6. evdeki konumu, güvenlik güçleriyle ilgili konulara dikkat çekmekte!

Değişiklikler, yenilikler yapmak

Hafta sonunda etkisini daha fazla göstermeye başlayacak ve Pazar günü kesinleşecek Satürn-Uranüs üçgeni, değişiklikler ve yenilikler yapmak açısından hafta sonunu değerlendirebileceğimizi gösteriyor. Bu bağlamda haftanın en etkili gününün Pazar olduğunu söyleyebiliriz.

İlişkiler açısından haftanın şanslı günleri

Özel ilişkiler açısından haftanın ikinci yarısı daha olumlu gözükmekte; Perşembe günü bu açıdan özellikle dikkat çekmektedir. Ama bu açıdan haftanın en olumlu-isabetli gününün Pazar olduğunu söyleyebiliriz. Venüs’ün sırasıyla Jüpiter, Uranüs ve Satürn ile uyumlu açıları var. Gerek sosyal organizasyonlar, toplantılar, gerekse özel ilişkiler açısından güzel gelişmeler bekleyebiliriz hafta sonunda… Estetik ve sanatla ilgili konularda, güzelleşme, bakım, kendine zaman ayırma, eğlence, giyim kuşam alışverişleri açısından da değerlendirebiliriz hafta sonunu…

Haftanın günlere göre detaylı değerlendirmelerine gelince…

Pazartesi günü boyunca Ay Başa burcunda ilerliyor. Üzerinde uğraştığımız işlere titizlikle eğilmemiz ve başarılı sonuçlar almak açısından planlı hareket etmek, dağılmamak gereken bir gündeyiz. Sabah saatlerinde Ay’ın Kuzey Ay Düğümü ile birleşiyor olması, işbirliklerinden, birlikte hareket etmekten fayda göreceğimizi gösteriyor. Saat 12:22’de Mars Balık burcuna geçiyor. Enerji içe dönük çalışmaya başlıyor. Mars’ın geri dönüşüyle birlikte ülkemizin geleceğini ilgilendiren durumlar açısından da önemli bir sürece giriyoruz. Detaylı bilgiyi yazımın giriş kısmında paylaştım, okuyabilirsiniz. Saat 13:55’te Merkür Oğlak burcunda gerilemek üzere geriye doğru durağanlaşıyor. Oğlak burcunda gerilemeye başlayacak Merkür, bu gerilemeden en çok finansal, kurumsal ve organizasyonel olarak etkileneceğimizi göstermekte. Merkür gerilemesi hakkında detaylı bilgiyi yazımın girişinde okuyabilirsiniz. Ay-Neptün karşıtlığının etkili olduğu öğle sonrasındaki saatlerde yön belirlemekte zorlanabiliriz. Yanılgılara, yanlış yönlendirmeye açık saatlerdeyiz, dikkat! Önemli yazışma, konuşma ve görüşmeleri akşam ve sonrasındaki saatlere denk getirsek isabet ederiz! Zira Ay-Merkür üçgen açısı yakınlaşmakta.

Salı günü boyunca Ay Başak burcunda ilerliyor. Sabah erken saatlerde henüz etkili olan Ay-Plüton üçgeni, kendimizi güçlü ifade etme şansımızı arttırıyor. Yeniden düzenlemek üzere bir şeyleri gözden geçirmek açısından değerlendirebiliriz sabahın en erken saatlerini. Ay-Satürn karesinin etkili olduğu sabahın ilerleyen saatlerinde ise engelleyici, geciktirici etkiler söz konusu olabilir. Üzerinde uğraştığımız işlerde kolay ilerleyemeyebiliriz. Sabır gerektiren bu saatlerin ardından Ay-Kiron karşıtlığı da geliyor. Yani yaralayıcı, zorlu enerjiler iş başında bu saatleri civarından itibaren. Finansal açıdan dikkatli olmak gereken zorlu bir gündeyiz! Ay-Güneş karesinin etkinleştiği akşam saatlerinde özel ve sosyal ilişkilerde olsun, iş ilişkilerinde olsun şartları fazla zorlamasak iyi ederiz. Zorlu bir akşamdayız!

Çarşamba gününe geçişte henüz Ay Başak burcunda ilerliyor. Ay-Güneş karesinin zorlu enerjisini en yoğun şekilde hissedeceğimiz sabahın erken saatlerinden sonra Ay Terazi burcuna geçiyor (05:39). Gün genelinde denge ve huzur arayışında olacağız. En önemli şeyin İLİŞKİLERİMİZ olduğunu unutmamalı, başkalarını kırmamaya, dengeli davranmaya, elimizde geldiğince objektif olmaya gayret etmeliyiz. Saat 13:44’te Güneş Oğlak burcuna geçiyor ve kış solstisi gerçekleşiyor. Yani kışa merhaba diyoruz. En uzun geceyi yaşayacağız. Bugünden itibaren günler uzamaya başlayacak. Bundan sonraki günlerimiz daha aydınlık olsun! Astrologlar, dünya astrolojisi öngörülerinde üç aylık mevsim haritalarından da istifade ederler. Güneş’in Oğlak burcuna giriş anı haritası bunlardan bir tanesidir. Bu harita hakkında değerlendirmelerini yazımın giriş kısmında okuyabilirsiniz.

Perşembe günü boyunca Ay Terazi burcunda ilerliyor. Adil davranmanın ve eşitleyici olmanın önemine vurgu yapan bir gündeyiz. Ay-Merkür karesinin etkili olduğu sabah saatlerinde bunu yapmakta zorlanabiliriz. İletişimin zorlu aktığı bu saatleri önemli yazışma ve konuşmalar için kullanmayabiliriz. Ay-Plüton karesinin etkili olduğu öğle saatleri civarında ve öğle sonrasında hırpalayıcı, zorlu bir akış var. Ay-Venüs üçgeninin etkisinin devreye gireceği ikindi civarındaki saatlerde rahatlamaya başlıyoruz. Hemen ardından Ay-Merkür kavuşumu yakınlaşıyor ve dengeye geliyoruz. Finansal açıdan veya kurumsal-prosedürel açıdan yapacağımız hareketleri öğle sonrasına (14:35 sonrasına) bırakabiliriz. Ay-Satürn altmışlığının etkili olduğu akşam sonrasındaki saatlerde olgun ve sabırlı bir duygu alışverişi olsa da, gecenin ilerleyen saatlerinde etkinleşen Ay-Uranüs karşıtlığı, dengemizin bozulabileceğini düşündürüyor, dikkat! 22:31’de kesinleşen bu açının ardından Ay boşluğa giriyor.

Cuma gününün büyük çoğunluğunda Ay Terazi burcunda ve boşlukta ilerliyor. Bu yüzden netleşmekte, kararlılık kazanmakta zorlanacağımız bir gündeyiz. Olayların hangi yönde ilerleyeceğini kestiremeyebiliriz. Saat 17:32’de Ay Akrep burcuna geçiyor ve kararlılık, netlik kazanmaya başlıyoruz. Olayların gidişatını sezgisel olarak hissedebilme kapasitemiz artıyor. Ay-Güneş altmışlığının etkili olduğu akşam saatlerinde özel ilişkiler açısından güzel fırsatlar var. Önemli ve etkin pozisyondaki kişilerle bir araya gelebilir, hayatımızda özel yer tutan kişilerle güzel gelişmeler yakalayabiliriz. Sosyal organizasyonlar açısından değerlendirebileceğimiz güzel bir gece bizi bekliyor! Ay-Mars üçgeninin etkili olduğu gece saatlerinde sevdiğimiz kişilerden cesaretlendirici destekler bulabilir, kendimizi daha güçlü hissedebiliriz.

Cumartesi günü boyunca Ay Akrep burcunda ilerliyor. Ay-Neptün üçgeninin etkili olduğu sabah-öğle saatleri arasında ruhsal-manevi açıdan besleyici enerji akışı var. Hoş vakit geçirebileceğimiz bu güzel zaman diliminde müzik gibi ruhumuzu besleyecek ya da sinema gibi hayal gücümüzü zenginleştirecek sanatsal aktivitelere dahil olabiliriz. Ay-Merkür üçgeninin olumlu enerjisinin etkili olduğu öğle sonrasında ve akşam saatlerinde iletişim daha rahat akıyor. Önemli konuşma ve yazışmalarımızı bu saatlere denk getirebiliriz.

Pazar günü boyunca Ay Akrep burcunda ilerliyor. Duygularımızı güçlü bir şekilde ifade edebileceğimiz, bir o kadar da yoğun hissedeceğimiz bir gündeyiz. Ay-Venüs karesinin etkili olduğu sabah saatlerinde huzursuzluk ve duygusal çıkışlara yatkın bir zaman diliminde olacağız, dikkat! Günün ikinci yarısında daha etkili olacak Venüs açıları, ilişkiler açısından haftanın en şanslı gününde olduğumuzu gösteriyor. Venüs-Jüpiter üçgeninin desteğiyle özel ve sosyal ilişkilerde güzel adımlar atabiliriz. Venüs-Uranüs üçgeninin desteğiyle ilişkilerimizde yenilenme yaşayabiliriz veya yeni ilişkilere adım atabiliriz. Venüs-Satürn altmışlığının desteğiyle sağlam ve kalıcı ilişkilere adım atabiliriz ya da ilişkimizi sağlamlayabiliriz.

Güzel bir hafta geçirmeniz temennisiyle!

Öner Döşer, AMA, MAPAI, ISAR Cap

Profesyonel Astroloji Organizasyonu (OPA) Türkiye Temsilcisi

18 Aralık 2016, Pazar

Astroloji Okulu, Caddebostan

18.12.2016

Designed by Ongunsoft