Öner Döşer

19 Eylül Haftası

Bu sayfa 4613 kişi tarafından ziyaret edildi.

23 Eylül Cuma günü sonbahara giriş yapıyoruz. Güneş’in Terazi burcuna geçiş yapmasıyla birlikte, özel ve sosyal ilişkiler vurgu kazanacak. Ortaklaşa hareket etmeye, olaylara karşımızdakilerin cephesinden de bakmaya, olayları daha düşünceli ve dengeli idare etmeye bilinçli bir şekilde yönelmemizde fayda var. Zira takip eden hafta başından itibaren ortaya çıkabilecek muhtemel gerginlik ve dalgalanmaların üstesinden ancak böylelikle gelebiliriz. 25 Eylül Pazar günü Merkür de Terazi burcuna geçiş yapıyor. Olayları iki farklı cepheden de görebilme, uyuşmazlıkları çözebilme, uzlaşı yaratabilme becerimiz artıyor. Bu bize çok gerekli olacak, zira takip eden haftada etkinleşecek Merkür’ün gergin açıları, anlaşmazlıkların, iletişimsel sorunların dikkat çekeceğini gösteriyor.

Pazartesi günü boyunca Ay İkizler burcunda hareket ediyor. Gün boyunca iletişim ve haberleşme çok aktif olacağa benzer. Özel ve sosyal ilişkilerimizde zor durumda kalmamak açısından sözlerimize dikkat etmemiz, yeterince bilgi sahibi olmadığımız durumlarda değerlendirmelerden kaçınmamız yerinde olacaktır. Ay-Satürn arasındaki uyumlu üçgen açının iletişimi düzelten, olgunlaştıran ve güvenilir kılan etkileri devrede olacak. Kalıcı adımlar ve imzalar, anlaşmalar açısından akşamüzeri saatlerini değerlendirebiliriz. Gece geç saatlerinde ise Ay-Merkür karesinin iletişimi zorlaştıran etkileri baskın olacak. Yanlış anlaşılma, gergin iletişim riskleri fazla bu saatlerde. Gün boyunca etkin olacak Venüs-Plüton karesinin gergin etkileri, özel ilişkilerimizde güç çekişmelerine, abartılı sahiplenme ve kıskançlıklar yüzünden zorlanmalara, aşk ve cinsellik konusunda şiddet eğiliminin ön plana çıkmasına sebebiyet verebilir.

Salı gününün büyük çoğunluğunda Ay İkizler burcunda hareket ediyor. İletişimdeki hareketlilik ve olayların akışındaki yüksek tempo, özel ilişkilerimizi germeye devam ediyor. Öğle saatlerine doğru Ay-Güneş karesinin duygusal anlamda gerginleştiren etkileri devreye giriyor. Yeni başlangıçlar, değişimler, riskli işler, önemli ve etkin pozisyondaki kişilerle görüşmeler yapmak açısından pek de uygun saatlerde değiliz. Amir, patron pozisyonundaki kişilerle şartları fazla zorlamamak yerinde olur. Karşı cinsle ilişkilerimizde de zorlanma riskimiz hayli fazla. Akşam saatlerinde gergin etkiler azalmaya başlıyor. Ay-Neptün üçgeninin yumuşatıcı, rahatlatıcı etkileri hissedilir hale geliyor. Yaratıcılık ve hayal gücümüzü etkin bir şekilde kullanabilme potansiyelimiz artıyor. Artistik ve sanatsal konularda, tasarım ve hayal gücü gerektiren işlerde rahat ilerleyebiliriz. Duygularımızı karşımızdaki kişilere kolaylıkla aktarabiliriz. Ruhsal ve ilahi konulara yönelmek, imgeleme ve enerji çalışmaları yapmak adına güzel saatlerdeyiz. 19:34’te son açısını Neptün ile yapan Ay boşluğa giriyor. İyimser atmosfer gece boyunca bizimle birlikte olacak ise de, bu saat sonrasında girişeceğimiz işlerden net ve kalıcı sonuçlar alamayabiliriz. 21:54’de Ay Yengeç burcuna geçiş yapıyor. Duygusal ve ailevi temaların öne çıkacağı gece saatleri bizi bekliyor.

Çarşamba günü boyunca Yengeç burcunda hareket edecek olan Ay, empati kurabilme yeteneğimizin ve duygusal temaların yoğun yaşanacağı, ailevi ve ulusal konuların çok dikkat çekeceği bir günde olacağımızı gösteriyor. Gergin açıların yoğunluk gösterdiği dikkatli adımlar atmamız gereken bir gündeyiz. Ay’ın Uranüs ve Plüton ile gergin açılarının ardı ardına geleceği sabah erken saatlerde duygusal anlamda türbülans hissedebiliriz. Kazalara, sakarlıklara karşı önlemci ve dikkatli olmamızda, riskli işlere girişmememizde fayda var bu saatlerde. Öğle saatlerine doğru Ay-Venüs karesi de etkinleşiyor ve sağlığımıza, yeme içmemize de özen göstermemiz gereken zamanlarda olduğumuzu gösteriyor. Duygusal dengemizi sağlamamız zor olacağından, özel ilişkilerimizde de gerginlikler yaşayabiliriz. Öğle sonrasındaki saatlerde etkinleşecek Ay-Jüpiter altmışlığı ile rahatlamaya başlıyoruz. Her türlü iş ve girişim için bu saatler ve akşamüzeri saatleri kullanabiliriz. Önemli kararlar vermek ve uygulamaya geçmek, evlilik, hukuki işler, yatırımlar ve spekülatif konular, asil ve etkin kişilerle görüşmeler, profesyonel kişilerle görüşmeler açısından uygun saatlerdeyiz.  

Perşembe günü boyunca Ay Yengeç burcunda hareket ediyor. Başkalarıyla duygusal iletişimimizin, duygudaşlık yönlerimizin, sahip çıkma ve koruma güdülerimizin ve manevi değerlerin ağırlık kazanacağı bir gündeyiz. Sabah saatlerinde etkin olacak Ay-Satürn karesi, başkalarının ihtiyaçlarına ağırlık vermemizi, sorumluluk almamızı gerektirecek durumlarla karşılaşabileceğimizi saatlerde olacağımızı gösteriyor. Gergin etkiler öğle sonrasındaki saatlerde azalmaya başlıyor. Akşam saatlerinde Ay-Merkür altmışlığının iletişimi kolaylaştıran olumlu etkileri devreye giriyor. Önemli konuşma, yazışma ve anlaşmalarımızı bu saatlere alabiliriz. Planlama, hesaplama gibi detay gerektiren işlerin üstesinden daha kolay gelebiliriz. Eğitim almaya başlamak, eğitsel çalışmalar yapmak, öğrenmek, zeki, entelektüel veya bilimsel kişilerle irtibat kurmak, ticari işler için uygun saatlerdeyiz. Gece saatlerinde Ay-Güneş altmışlığının olumlu etkileri de devreye giriyor. İlişkilerimizi yoluna koyabileceğimiz, sunacağımız fikir ve tekliflere olumlu yanıtlar alabileceğimiz bu saatleri iyi değerlendirebiliriz.

Cuma gününe girişte Yengeç burcunda hareket eden Ay, Güneş ile altmış derecelik uyumlu açısını yaptıktan sonra 04:56’da Aslan burcuna geçiş yapıyor. Kendine güven ve iyimserlik temasının öne çıkacağı, yönetme becerilerimizi aktif bir şekilde sergileyeceğimiz bir gündeyiz. Sabah saatlerinde Ay-Mars kavuşumu etkinleşiyor. Cesaret ve efor gerektiren işlere girişmek için uygun saatlerdeyiz. Kendimizi daha dinç ve enerjik hissedebilir, daha evvelce kalkışmaktan geri durduğumuz işlere girişim yapma güdüsü hissedebiliriz. Yine bu saatlerde etkin olacak Ay-Uranüs altmışlığı, yenilik heyecanını ruhumuzun derinliklerinde hissedeceğimiz, yaratıcılığımızın maksimumlara varacağı saatlerde olacağımızı gösteriyor. Bu etkiler Mars-Uranüs üçgeninin kesinleşeceği öğle sonrasındaki saatlerde tavan yapıyor, maceracı ruhumuz öne çıkacak. Kendimizi çok enerjik hissedebilir, yüksek oktanlı ve heyecan içeren işlere girişebiliriz. Sportif aktivitelere girişmenin tam zamanı! 12:05’te Güneş Terazi burcuna geçiyor. Sonbahar başlıyor. Ortaklaşa hareket etmeye, olaylara karşımızdakilerin cephesinden de bakmaya, olayları daha düşünceli ve dengeli idare etmeye bilinçli bir şekilde yönelmemizde fayda var. Akşam saatlerinde devreye girecek Ay-Jüpiter karesinin etkisiyle duygularımızı coşkun ve hatta abartılı bir şekilde ifade edebiliriz. Gece saatlerinde Ay-Venüs altmışlığı kesinleşiyor. Özel ve sosyal aktiviteler, eğlenceli organizasyonlar için mükemmel bir gündeyiz. 

Cumartesi günü boyunca Ay Aslan burcunda hareket ediyor. Kendimizi coşkun ve enerjik hissedeceğimiz, eğlenceli ve sosyal aktiviteler düzenlemek, yakın yerlere geziler organize etmek için güzel bir gündeyiz. Başarıl elde etmemizin yolu kendine güvenden geçecek. Duygularımızı dengelememiz daha kolay olacak ve ilişkilerimizde akıcılık kazanabileceğiz. Ay-Satürn altmışlığının etkin olacağı sabah saatlerinden itibaren yeni organizasyonlara girişmek adına güzel saatlerde olacağız. Olumlu atmosfer gün boyunca devam ediyor. Gece saatlerinde ise Ay-Neptün karşıtlığının duygusal karmaşa ve kararsızlık yaratan etkisi aktif oluyor. Yanılgılara ve hayal kırıklıklarına açık olacağımız bu saatlerde ileri yönelik kararlar almakta, netleşmekte zorlanabiliriz. Olayları akışına bırakmak ve nasıl ilerleyeceğini görmek akıllıca olabilir.

Pazar günü erken saatlerinde Aslan burcunda hareket eden Ay, Neptün ile karşıt açısını kesinleştiriyor. Sabah saatlerinde duygularımızdan emin olmamız ve netleşmemiz zor olabilir. Enerjimiz düşebilir ve kendimizi miskin hissedebiliriz. Ama takip eden saatlerde hareketlenmeye başlıyoruz ve motivasyonumuz yükseliyor. Sabah 07:50’de Ay Başak burcuna geçiyor. Gün içerisindeki iş ve girişimlerimizde detaylara hakim olma arzumuz artacak. Yeni şeyler öğrenmek, bilgi alışverişinde bulunmak adına güzel bir gündeyiz. Ay-Plüton üçgeninin etkisiyle, duygularımızı daha iyi, kontrollü ve detaylı biçimde aktarabileceğiz. Sevdiğimiz kişilerden duygusal destekler bulabiliriz. Ay-Jüpiter üçgeninin etkinleşeceği akşam saatlerinde iyimserlik etkisi artıyor ve şans faktörü devreye giriyor. Özel ve sosyal alanda fırsatlar yakalayabileceğimiz, girişeceğimiz işlerin daha olumlu gelişeceği saatlerdeyiz. Gece saatlerinde Ay-Merkür kavuşumu etkinleşiyor. Önemli konuşmalar, fikir ve bilgi alışverişleri, yazışmalar adına iyi kullanabileceğimiz, becerilerimizi sergileyebileceğimiz saatlerdeyiz.

Keyifli, huzurlu ve sağlıklı bir hafta dileğiyle…

Haftanın burçlara göre değerlendirmeleri için aşağıdaki linki ziyaret edebilirsiniz…

http://www.uzmantv.com/kategori/astroloji/haftalik-yorum

Öner DÖŞER

18 Eylül Pazar

ASTROLOJİ OKULU, Caddebostan

 

Güneşmerkezli Bakış

Güneşin manyetik alanındaki değişimlerin göstergesi olan güneş lekeleri giderek artıyor. NASA verilerine göre 16 Eylül itibariyle güneş lekesi sayısı 173 olarak görülmekte. http://www.spaceweather.com

Artan güneş lekelerine ve kısa zaman içerisinde ardı ardına oluşacak gezegen dizilimlerine bakılırsa, çok yakın zamanda etkin güneş aktiviteleri olabilir, Dünya manyetik alanında türbülanslar yaşanabilir. Böyle zamanlarda etkin doğal afetler, anormal hava koşulları, insan ilişkilerinde huzursuzluklar, psikolojik bozukluklarda ve sağlık sorunlarında artış yaşanabiliyor.

Güneşmerkezli gezegen dizilimleri kritik bir sürece giriş yaptığımızı gösteriyor. 23 Eylül itibariyle etkin gezegen dizilimlerinin oluşacağı kritik bir sürece girmiş bulunuyoruz. Güneşmerkezli bakışla Dünya-Uranüs-Mars-Plüton arasındaki T-kare açı kalıbı, 27 Eylül’de Merkür de dahil olunca Büyük Kare açı kalıbına dönüşüyor. Astrolojide Büyük Kare açı kalıbı en stresli kabul edilir ve içinden çıkılması zor durumları anlatır. İnsan ilişkilerinde çözülmesi zor stresler, uluslararası gerginlikler, ekonomik alanda türbülansların yanı sıra, etkin doğal afetlere de çok açık bir sürece giriyoruz. Bu bağlamda özellikle çok sayıda gezegen dizilimlerinin (açılarının) bir güne toplanacağı 28 Eylül 2011 tarihi dikkat çekiyor. Bunun altını çizerek ve üzerine basarak söylüyorum: Bu tarih civarında önlemci olmalıyız! Hem etkin doğal afetlere karşı, hem terör ve şiddete yönelik eylemlere karşı, hem de günlük insani ilişkilerimiz açısından. Bu tarihte Türkiye astrolojik haritası da etkin transitler almakta...

Bu hafta ve takip eden hafta ortasında dikkat çeken güneşmerkezli gezegen dizilimlerinin olduğu tarihler şöyle:

20 Eylül: Venüs-Satürn kavuşumu, Merkür-Neptün karşıtlığı

23 Eylül: Dünya-Mars karesi

26 Eylül: Dünya-Uranüs kavuşumu

28 Eylül: Merkür-Mars karesi, Merkür-Uranüs karşıtlığı, Venüs-Jüpiter karşıtlığı, Mars-Uranüs karesi, Dünya-Merkür karşıtlığı (Bu açıların yanı sıra Merkür-Jüpiter yüzellisi, Venüs-Mars üçgeni, Venüs-Uranüs yüzellisi, Mars-Jüpiter altmışlığı da mevcut).  Çok sayıda gezegensel irtibatların oluşacağı, Dünya’nın da dizilimlere dahil olacağı ve dolayısı ile merkezinin uyarılacağı bu kritik günde, diğer günlere nazaran daha olaylı, hareketli bir gündem bekleyebiliriz. Gerginliklerin yanı sıra her zamanki gibi yaratıcılığı ve idraki üst seviyeye çeken, uyanış ve aydınlanmaya yönelik fırsat ve etkiler de mevcut. Bildiğimiz gibi Allah’ın Celal ve Cemal sıfatları vardır. Aynı anda her ikisi birden vardır. İşte bu tarihlerde de hangisini seçeceğimizi bizler belirleyeceğiz. Tabii ki elimizde olan kadarıyla! Kadersel olarak karşılaşmamız gereken şeylerle, planlandığı gibi karşılaşırız. Buna nasıl tepki vereceğimiz ise bizim özgür irademizdedir. Agresyondan kaçınmak, pozitif davranmak, pozitif düşünmek negatifi ve agresyonu bizden olabildiğince uzak tutacaktır. En iyisini düşünelim, ama en kötüsüne de hazırlıklı olalım…  

 

18.09.2011

Designed by Ongunsoft