Öner Döşer

19 Haziran Haftası

Bu sayfa 13731 kişi tarafından ziyaret edildi.

19 Haziran haftası ÖNEMLİ GELİŞMELER!

Bu haftanın bizler açısından önemli olduğunu, yeni ve önemli gelişmelere açık olduğunu düşünüyorum. Bu konuda iyimserim. Bence yeni adımlar atmak adına çok güzel bir dönemdeyiz. 25 Haziran Pazar gecesi 21:30’da Youtube’da Astroloji Televizyonu kanalında yapacağım canlı yayında hangi alanlarda adım atmamızın daha uygun olacağı konusunda bilgi vereceğim. Hem genel olarak, hem de burçlar üzerinden değerlendirmeler yapacağım. Canlı yayına katılabilir ya da daha sonra arşivden izleyebilirsiniz. Ücretsiz ve herkese açık olan kanala abone olmak için tıklayınız https://www.youtube.com/user/astrolojitelevizyonu

Önemli pozisyondaki kişilerle ilişkilerde dikkat!

Güneş-Kiron karesinin etkili olduğu haftanın ilk yarısında yönetici pozisyonundaki kişilerle veya hayatımızda önem arz eden kişilerle ilişkilerimizde yaralanmalara açık olacağız. Bu açının kesinleşeceği Salı günü özellikle dikkat çekiyor. Önemli ve etkin pozisyondaki kişilerle görüşmelerimizde, onlardan talep ve beklentilerimizi ifade ederken tavır ve sözlerimize dikkat etmemizde fayda var. Örneğin patron ya da müdür pozisyonu tutan kişilerle bir araya gelmek, talepte bulunmak ya da devletle ilgili işlere girişim yapmak açısından haftanın bu ilk yarısı pek uygun olmayabilir. Aslında büyük çaplı ve önemli işlere girişeceksek, en iyisi 24 Haziran Cumartesi sabahı gerçekleşecek yeniay sonrasını beklemek. Örneğin 26 Haziran Pazartesi gününden itibaren yeni adımlar atabiliriz.

Dil yarası

Güneş’in hemen ardından Merkür’ün de Kiron ile dik açısın etkinleşiyor. Salı ve Çarşamba günleri maksimum etkili olacak bu açı sözlerimize dikkat etmemiz gereken bir zaman diliminde olduğumuzu gösteriyor. Sözlerimizle yaralanmalara yol açmamak, geri dönüşünde de kendimiz yaralanmamak açısından haftanın ilk yarısında dikkatli konuşalım ve yazalım diyorum. Öte yandan, bize sıkıntı yaratan problemlere çözüm üretmek açısından da bazı fırsatlar söz konusu. Merkür’ün hızlı hareket ettiği zamanlardayız ve özellikle bizi yaralayan, engelleyen sorunlara çözüm üretebiliriz. Bu bağlamda yapacağımız fikir alışverişleri bize fayda getirecektir.

Özel ilişkilerden yana şanslı bir haftadayız!

Venüs’ün rahat açılar yaptığı, aşk ve ilişkilerden yana şanslı olduğumuz bir haftadayız. Venüs-Neptün altmışlık açısının kesinleştiği Salı gününü bu açıdan değerlendirebiliriz. Venüs-Plüton üçgeninin kesinleştiği Cumartesi günü haftanın bu açıdan avantajlı bir diğer zaman dilimi olarak görülüyor. İlişkilerimizi pekiştirebileceğimiz, yeni adımlar atabileceğimiz bir hafta sonu bizi bekliyor diyebiliriz.

Yeni fikirler ortaya koyma zamanı!

Merkür-Uranüs arasındaki altmış derecelik uyumlu açı, farklı ve orijinal fikirlerimizi yakınımızdaki kişilerle paylaşarak mütalaa etmek açısından uygun bir zaman diliminden geçmekte olduğumuzu gösteriyor. Bu bağlamda Pazartesi, Salı günlerini ve Cumartesi gününü kullanabiliriz. Yengeç burcunda gerçekleşecek yeniay, fikir ve görüşlerimizi ortaya çıkarmak açısından güzel bir zaman dilimine girmekte olduğumuzu gösterirken, bu hafta sonundan itibaren ortaya koyacağımız projelerimizin, yaptığımız tanıtım, duyuru ve bildirimlerle ilgili geri bildirimlerin 26 Haziran haftasında daha da görünür hale gelebileceğini işaret ediyor. Bir şeyler yazmaya ya da duyurmaya başlamak istiyorsak, Cumartesi günü sonrasını bekleyebiliriz.

Yaza Merhaba!

21 Haziran Çarşamba sabahı 07:24’te Güneş’in Yengeç burcuna geçmesiyle birlikte yaza merhaba diyoruz. Yaz solstisi olarak tanımladığımız, yılın en uzun gününü deneyimleyeceğiz. Solstis, kelime olarak “kıpırdamamak” demektir. Yılda 2 defa, Güneş bulunduğu noktada kıpırdamıyor görünür. Bunlar 0 derece Yengeç noktası olan Yaz Solstisi ve 0 derece Oğlak noktası olan Kış Solstisi dir. Yaz Solstisinde Güneş, en yüksek Kuzey deklinasyonunda (23,5 derece) ve Ekliptik üzerinde  0 derece Yengeç’te, Kış Solstisinde ise en yüksek Güney deklinasyonunda ve Ekliptik üzerinde 0 derece Oğlakta bulunmaktadır. 

Güneş’in öncü burçlara giriş yaptığı zamanlar astrologlar tarafından çok önemsenir. Mevsim girişi olarak da tanımlayabileceğimiz bu ana yönelik harita üzerinden öngörüler yapılır. Bu haritanın gösterdiği etkiler ve yapılan tahminler üç aylıktır, yani bir sonraki mevsim girişine kadar geçerlidir. Aşağıda Güneş’in Yengeç burcuna girişi yani mevsim girişi haritasını görmektesiniz.

Haritayı İstanbul için çizdirdiğimizde Mars, Güneş ve Merkür’ün 12. Evde yerleştiğini görüyoruz. Bu yerleşim 12. Ev ile sembolize edilen temaların 21 Haziran-23 Eylül tarihleri arasında vurgu kazanacağını göstermektedir. 12. Ev kapalı yerleri temsil eder. Cezaevleri, mahkumlar, hastaneler, hastalar, sanatoryumlar, bu türde alanlarda yönetici olan veya buluna kişilerle ilgili konularda bazı zorluklar yaşanması ihtimalini güçlendirmektedir. Gizli örgütler, casuslar, perde arkası işler, suçlar ve suç işleyenler de bu evin kapsamına girer. Mars’ın burada bulunması asker, polis gibi devlet görevlilerini, kapalı yerlerde çıkabilecek sert türde travmatik olayları vurgulamaktadır. Güneş’in buradaki yerleşimi, saydığımız 12. Ev tipi yerlerde bulunan tanınmış kişileri vurguladığı gibi, otoriteyi temsil eden ya da idari pozisyon tutan (örneğin politikacılar, devlet görevlileri vs) kişileri de vurgulamakta ve arka planda dönen işlere dikkat çekmektedir. Yine 12. Eve denk düşen Merkür gazeteciler, yazarlar, yorumcuları, ticari işlerle uğraşanları işaret etmekte, bu kişilerle ilgili kriz yaratan sorunların patlak vereceğini düşündürmektedir. 

Haritanın 11. Evinde güçlü yerleşimde bulunan Ay-Venüs kavuşumu ise ümit vaat etmektedir. Her ikisi de kadın figürlerini temsil ettiğinden, Meclis’te ya da partilerde kadın figürlerinin daha etkili olacaklarını düşündürmektedir. Bu olumlu yerleşim müttefik ülkelerden gelecek destekler bağlamında alınırsa, muhtemel olumlu gelişmeler olarak görülebilir. Yükselen yöneticisi olarak (Year Lord) güçlü pozisyonda bulunan Ay, halkın duygularını daha güçlü ifade edebileceğini ve daha etkili olabileceğini göstermektedir.

Haritanın 6. Evinde geri harekette bulunan Satürn askeri alanda bazı stres ve zorluklara işaret etmektedir. Merkür-Satürn karşıtlığının 6/12 eksenine denk düşüyor olması, halkın genel sağlığı ile ilgili streslere, bürokratik problemlere, memurlarla ilgili bazı zorlanmalara dikkat çekmektedir. Girişte de bahsettiğim gibi, bu harita bir kaç gün için değil, üç ay için geçerlidir. 

Yengeç burcunda yeniay

24 Haziran Cumartesi sabahı 05:30’da Yengeç burcunda yeniay gerçekleşiyor. Bu ana yönelik haritayı İstanbul için çizdirdiğimizde, yeniayın Yükselen derecesine çok yakın denk düştüğünü görüyoruz. Aşağıda bu haritayı görmektesiniz. 

İstanbul için çizdirilmiş astroloji haritasında Yeniayın Yükselen derecesine çok yakın izdüşüyor olması 24 Haziran’dan itibaren iki haftalık süreç boyunca İstanbul’u olayları (pozitif veya negatif) merkezine yerleştirmektedir. Merkür ve Mars da burada olunca, sözlü agresyonun ve eyleme geçme arzusunun artacağınıdüşünebiliriz.

Türkiye astroloji haritası üzerinden değerlendirme

Yengeç burcunda gerçekleşecek yeniay Türkiye astroloji haritasının Yükselen derecesine yakın bir dereceye denk düşüyor. Aşağıda yeniay haritasının Türkiye astroloji haritası üzerindeki izdüşümlerini görmektesiniz.

İnançlar, idealler ve gerginlikler

Bu haftanın en gergin açısı Mars-Jüpiter dik açısı (kare) diyebiliriz. Sembolik ifadesiyle Mars rekabet, mücadele, çekişme, gerginlik, kavga, savaş gibi kelimelerle bağlantılıdır. Jüpiter ise genel olarak inançları, özelinde din inançları, idealleri, kültürel ve etnik konuları, etik ve ahlaki değerleri, hukuk ve adalet sistemini, finansı ve ekonomiyi, uluslararası piyasaları ve bankaları temsil eder.

Mars-Jüpiter arasındaki gergin açılar, Jüpiter ile ilişkili olarak saydığımız alanlarda çekişme ve gerginlik işaretçisidir. Mars eyleme geçmek ile ilişkilendirilir, Jüpiter abartılarla… Önümüzdeki hafta sonuna doğru abartılı girişimler, riskli ve fanatik eylemler, aşırılık ve abartı riskleri mevcut, farkında olalım!

Mars’ın Türkiye astroloji haritasında 12 derece Yengeç’te bulunan Plüton’un derecesinden geçişleri zorlu zamanlarla, kritik gelişmelerle çakışmaktadır. Transit Mars’ın transit Plüton ile karşıt açısının ve Uranüs ile de dik açısının etkisini göstermeye başlayacağı Perşembe, Cuma günlerinden başlayarak, hafta sonunda iyice etkinleşen ve takip eden hafta başında (26 Haziran haftası) belirginleşen agresyon olay bazlı yansıyabilir. Cumartesi günü gerçekleşecek Yeniay Türkiye astroloji haritasının halkla ilişkilendirilen 1. Evine denk düşmekte ve halkın duygularını daha belirgin bir şekilde ifade etme ihtimalini göstermekte. Bu bağlamda Cumartesi günü özellikle dikkat çekmekte, zira transit Ay da gökyüzünde öncü burçlarda yer alan T-kare açı kalıbını tetiklemekte…

18 Haziran Pazar gecesi 21:30’da Youtube’da Astroloji Televizyonu kanalında yapacağım canlı yayında bu konuya yer vereceğim. Canlı yayına katılabilir ya da daha sonra arşivden izleyebilirsiniz. Ücretsiz ve herkese açık olan kanala abone olmak için tıklayınız https://www.youtube.com/user/astrolojitelevizyonu

Yeni sezonda görüşmek üzere!

Okulların tatile girmesiyle birlikte, Astroloji Okulu da tatile giriyor! Harika geçen bir eğitim sezonunun ardından, üç ay için eğitime ara veriyoruz: tatil zamanı!

BUGÜN GERÇEKLEŞTİRDİĞİMİZ ETKİNLİKLERİMİZ VE SERTİFİKA-DİPLOMA TÖRENİNDEN RESİMLER PAYLAŞMAKTAN MEMUNİYET DUYUYORUZ.

Yeni ders sezonumuz 23 Eylül Cumartesi günü 16:00-19:00 saatleri arasında Astroloji Okulumuzda düzenleyeceğimiz Sezona Merhaba partisi ile başlıyor! Astroloji severleri, astroloji öğrencileri ve eğitmenlerini aramızda görmekten memnuniyet duyacağız.

Yeni sezonda müfredat eğitimimiz yine üç yıllık olacak. Temel, Orta ve İleri Seviye olmak üzere üç seviyede derslerimize devam edeceğiz. Detaylı bilgi için linki tıklayınız http://www.astrolojiokulu.com/duyurular/2017-2018-egitim-doneminde-218

Haftanın günlere göre değerlendirmesine gelince…

Pazartesi günü boyunca Ay Koç burcunda ilerliyor. Haftaya hareketli ve tempolu başlıyoruz. Sabah erken saatlerden itibaren etkili olan Ay-Plüton karesi güç çekişmelerine, gerginliklere açık bir zaman diliminde olduğumuzu gösteriyor. Öğle saatlerine doğru Ay-Satürn üçgeninin dengeleyici enerjisiyle biraz sakinleşiyoruz ve yavaşlıyoruz diyebiliriz. Önemli konuşma ve yazışmalarımızı Ay-Merkür altmışlık açısının etkili olduğu 15:07-18:19 saatleri arasına denk getirebiliriz. Ay-Uranüs kavuşumunun etkili olduğu gece saatleri heyecanlı ve yeni gelişmelere açık olacağımızı gösteriyor. Ay-Güneş altmışlığının etkili olduğu gecenin ilerleyen saatlerinde ilişkiler açısından olumlu etkiler altında bulunacağımızı söyleyebiliriz. 22:41’de kesinleşen bu açının ardından Ay boşluğa giriyor. Bu saat sonrasında önemli gelişmeler beklemeyiz.

Salı gününe geçişte henüz Koç burcunda ilerleyen Ay, saat 00:52’de Boğa burcuna geçiyor. Gün genelinde rahat ve sakin bir enerji akışı var. Haftanın en rahat ilerleyeceğimiz günündeyiz diyebiliriz. Gün boyunca etkili olacak Venüs-Neptün altmışlığı, aşk ve ilişkiler açısından keyifli bir günde olduğumuzu gösteriyor. Her türlü ilişkide fedakarlık ve yardımlaşmaya açık güzel bir gündeyiz aslında. Başkalarına yardım ve destek amacı taşıyan girişimler-işler yapabiliriz. Yine gün boyunca etkili olan Merkür-Uranüs arasındaki altmış derecelik uyumlu açı, yaratıcı fikir ve görüşlerimizle dikkat çekebileceğimizi, içinde bulunduğumuz sorunlara pratik çözüm üretebileceğimizi gösteriyor. Önemli görüşmelerimizi, plan ve proje ortaya koymak açısından uygun bir zaman diliminde olduğumuzu müjdeliyor. Gün boyunca etkili olacak bir başka açı Güneş-Kiron karesi. Bu açı otorite figürleri açısından yaralayıcı, zorlu durumlara dikkat çekiyor! Ay-Mars arasındaki altmışlık açının etkili olacağı akşam saatlerinde enerjimizi daha aktif ama dengeli bir şekilde kullanabilir, cesaret ve güç gerektiren işlere girişebiliriz. Gecenin ilerleyen saatlerinde Ay’ın Neptün-Venüs ile uyumlu irtibatları, hayli romantik ve bir o kadar da olumlu-pozitif etkilerin vurgu kazandığı bir gecedeyiz. Değerlendirebiliriz!

Çarşamba günü boyunca Ay Boğa burcunda ilerliyor. Parasal konularda hareketler, yatırımlar, alışverişler yapmak adına uygun bir gündeyiz. Bugün Güneş (07:24) ve Merkür (12:57) Yengeç burcuna geçiyor. Türkiye astroloji haritasının Yükselen burcu olan Yengeç'e Güneş ve Merkür'ün geçişiyle birlikte, ülkemiz, halkımız, geleneklerimiz ya da olmazsa olmazlarımız konusunda aktiflik kazanacağımız bir sürece giriyoruz. Duygularımızı veya tepkilerimizi daha etkili bir şekilde ortaya koymak isteyebiliriz. Ay-Plüton üçgeninin etkili olduğu sabah saatlerinde duyularımızı daha etkili bir şekilde ifade edebiliriz. Ama bir şeylerin belirginleşmesini beklemesek iyi ederiz, çünkü bu açının kesinleştiği 07:25’ten itibaren Ay boşluğa giriyor ve günün geri kalanı boyunca boşlukta ilerliyor. Merkür-Kiron karesinin henüz etkili olduğunu, sözlerimizle başkalarında yara açma ihtimalimizin yüksek olduğunu hatırlamamıza fayda var! Gün boyunca etkili olacak Güneş-Merkür kavuşumu, geleceğe yönelik plan ve projelerimizi bizi dinleyecek veya bize tavsiye verebilecek kişilere açmak ya da kendi içimizde hazırlamak ve programa koymak üzer bir kenarda ayırmak açısından uygun bir zaman diliminde olduğumuzu göstermekte. Yani hemen bugün karar verip ortaya koymaktansa, mütalaa edip, kısa bir süre sonra açıklayacak ya da işleme koyacak şekilde bir kenarda tutmaktan bahsediyorum (mesela önümüzdeki hafta). Merkür’ün Yengeç burcuna geçmesiyle birlikte aileyle, ülkeyle, kendimizi ait hissettiğimiz yerlerle ilgili konularda düşünme ve plan yapma ihtiyacımızın artacağını söyleyebiliriz.

Perşembe gününe başlarken Boğa burcunda ve boşlukta ilerleyen Ay, saat 01:44’te İkizler burcuna geçiyor. Yeni şeyler öğrenebileceğimiz, başkalarını bilgilendirmek ya da duyurular yapmak açısından uygun bir gündeyiz. Tanıtım, pazarlama, seyahat organizasyonu, kitap yazmak, okumak, notlar almak, üzerinde konuşmak açısından harika bir günde olduğumuzu söyleyebiliriz. Gün boyunca Ay’ın önündeki tek açı Jüpiter ile üçgen olduğundan, rahat ve akıcı bir günde olduğumuzu söyleyebiliriz.

Cuma günü boyunca Ay İkizler burcunda hareket ediyor. Sabah saatlerinde henüz Ay-Neptün karesinin dağıtan ve bulanıklaştıran etkileri devrede olacağından, netlik ve kararlılık gerektiren ya da geleceğe yönelik önemli kararlar açıklamak veya ortaya koymak gereken işlere girişmesek isabet ederiz. Ay-Satürn karşıtlığının etkili olduğu günün büyük çoğunluğunda yavaş ilerleyebilir, gecikmelere ve engellere takılabiliriz. Ay-Uranüs altmışlık açısının etkili olduğu gece saatlerinde heyecanlı, hareketli ve yeni gelişmelere açık bir atmosferde olabiliriz. 21:45’te bu açının kesinleşmesinin ardından Ay boşluğa giriyor.

Cumartesi gününe geçişte henüz İkizler burcunda ve boşlukta ilerleyen Ay saat 01:06’da Yengeç burcuna geçiyor. Saat 05:30’da Yengeç burcunda yeniay meydana geliyor. Yeni ve hızlı gelişmelere açık bir sürece giriyoruz. Yeniay derecesinin Merkür ile yakın olması, yeni fikir ve görüşlerin, eğitim ve iletişimle ilgili işlerin, yazan ve konuşan, öğreten ve hesaplayan kişilerin ve bu türde mesleklerle uğraşanların daha aktif olacağı bir sürece girmekte olduğumuzu gösteriyor. İletişime geçmek, bizim için önem taşıyan kişilerle görüşmeler yapmak açısından değerlendirebileceğimiz bir gündeyiz. Gün genelinde etkili olan Venüs-Plüton üçgeni ilişkileri güçlendirmek açısından fırsatlar yakalayabileceğimizi düşündürüyor. Ay’ın Mars-Jüpiter karesini çalıştıracağı gece saatlerinde agresif ve zorlu bir enerji akışı var, dikkat! Sert kazalara, sakarlıklara, risklere açık bir zaman dilimindeyiz. Gecenin biraz daha ilerleyen saatlerinde enerji yumuşuyor. İlahi konulara vakit ayırmak açısından harika bir zaman dilimindeyiz, değerlendirebiliriz!

Pazar günü boyunca Ay Yengeç burcunda ilerliyor. Ay-Plüton karşıtlığının etkili olduğu sabahın en erken saatlerinde gergin ve çekişmeli bir enerji akışı hakim gözüküyor. Sabahın biraz daha ilerleyen saatlerinde devreye giren Ay-Venüs altmışlığının olumlu yansımasıyla özel ilişkilerden yana şansımız artıyor. Günün ilk yarısı daha ziyade ılımlı ve sakin akmaya meyilli iken, Ay-Uranüs karesinin etkisini göstermeye başladığı günün ikinci yarısında işleri yerli yerine oturtmakta zorlanabiliriz. Gün boyunca etkili olan Mars-Jüpiter karesi aşırılıklara, abartılara, fanatik ve dogmatik davranışlara açık bir günde olduğumuzu gösteriyor, dikkat!

Mutlu, sevgi dolu bir Bayram diliyorum!

Öner Döşer, AMA, MAPAI, ISAR Cap
Profesyonel Astroloji Organizasyonu (OPA) Türkiye Temsilcisi
18 Haziran 2017, Pazar
Astroloji Okulu, Caddebostan  

18.06.2017

Designed by Ongunsoft