Öner Döşer

19 Kasım Haftası

Bu sayfa 7820 kişi tarafından ziyaret edildi.

21 Kasım’da Güneş Yay burcuna geçiyor. Yay burcunun itibar, güç, hareket özgürlüğü kazanma ve kendi sınırlarını arzusu, Güneş’in buradaki yerleşimi ile güç kazanacaktır. Bu yerleşim, neşeli ve iyimser etkilere kendimizi bilinçli olarak yönlendirebileceğimizi gösterir. Güneş Yay burcuna geçtiğinde parasal konularda cömertlik, hareketlilik söz konusudur. Fakat abartılı kullanıldığında, müsrifliğe ve pervasızca harcama eğilimine dönüşebilir. Bu eğilim, ele geçen fırsatlar için de geçerlidir. İyimserlik etkisi ile bu fırsatların nasıl olsa her zaman geçerli olacağı düşünüldüğünde, aslında hata ediliyor olabilir. İnançlar, kültürlerle ilgili konuların, global ve uluslararası temaların da aktifleşeceği bu süreç 21 Aralık 2012 tarihinde Güneş Oğlak burcuna geçiş yapana kadar çok etkili olacak.

22 Kasım’da Venüs Akrep burcuna geçiyor. Venüs bu burçta zarar görmektedir. Bu da güzellik, zarafet, görgü ve diploması gibi meselelerin pek destek görmediği anlamına gelir. Akrep burcu ilişkilerde temkinli ve ihtiyatlı olmayı, sevdiği şeylere tutkuyla bağlanmayı temsil eder. Venüs’ün buradaki yerleşimi, diğer kişileri fazlasıyla sahiplenmeye, kıskanmaya, tutkularına yenik düşmeye sebep olabilir. Önceleri beğeni duyulan şeyler ve kişiler, daha sonra nefret edilebilirler. Kıskançlık ve sahiplenme belirgin bir şekilde kendini gösterebilir. Bu yüzden genel olarak aşk ve ilişkilerde hırpalayıcı etkisi olan bu döneme dikkat etmeliyiz. Bu yerleşim, aşkın tutkuya dönmesine de sebep olabilir. Bu tarafından ele alındığında ve doğru kullanıldığında, derin bağlılık ve fedakarlık ön plana çıkarılabilir.

22 Kasım’da Güneş-Neptün karesi kesinleşiyor. Bu gergin açı otorite figürleriyle ilişkilerde dikkatli olmamızı gerektirir. Kendimizi tanıttığımız, üzerinde çalıştığımız konularda yanıltılma, yanlış yönlendirilme, yanlış anlaşılma risklerine sahibiz. İş ve kariyerle ilgili konularda ayağımızı kaydırmak isteyen kişilere karşı uyanık olmamızda, şaibeli, spekülasyon içeren işlerden uzak durmamızda fayda var. Her türlü iftiraya açık birkaç günlük süreç!

22 Kasım’da Venüs-Neptün üçgeni de kesinleşiyor. Gergin etkileri yumuşatmaya yönelik bu olumlu açı, problemleri aşabilmemizde en önemli faktörün sevgi ve affedicilik olduğunu gösterir gibi adeta. Fedakarlık ve özveri, başkalarını düşünme ve empati sayesinde olumsuzlukları aşabiliriz.

23 Kasım’da Mars-Uranüs karesi kesinleşiyor. Bu gergin açı ani ve sıra dışı parlamalara, patlamalara işaret ediyor olabilir. Sakarlıklara ve kazalara da açık olacağımız bu birkaç günlük süreçte düşüncesizce ve aceleci bir şekilde hareket etmemek daha iyi olur. Askerler, polisler, güvenlik güçleri, tüm savunma ve mücadeleye yönelik sistemler ve kişiler açısından dikkatli olunması gereken de bir süreç aslında. Mars yangınlar, Uranüs elektrikli sistemler ve araçlarla ilişkilidir. Bu iki sembolü bir araya getiren temalara da dikkat!

25 Kasım’da Mars-Satürn altmışlığı kesinleşiyor. Hafta ortasındaki stresli açıların etkisini atlatacağımız, şartları nispeten daha iyi kontrol etmeye başlayacağımız bir Pazar günü bizi bekliyor. Özellikle Pazar günü öğle sonrası en sakin zaman aralığı olarak görülebilir.

Haftanın günlere göre değerlendirmelerine gelince…

Pazartesi günü Boyunca Ay Kova burcunda ilerliyor. İnsani konuların, entelektüel ve bilimsel temaların öne çıkacağı bir gündeyiz. Öğle saatlerinde kesinleşecek Ay-Jüpiter üçgeninin olumlu etkisi bütün güne yayılıyor. Ay-Jüpiter uyumlu açıları her türlü yeni risklere girişmek, asil ve etkin kişilerle görüşmek, profesyonel kişilerle, doktorlarla, avukatlarla, dini kişilerle görüşmek için uygundur. Davalar veya buna benzer pek çok konu açısından uygundur.

Salı gününün büyük çoğunluğunda Ay Kova burcunda ilerliyor. Toplumu ilgilendiren ve bilgilendiren kişilerin ve temaların dikkat çekeceği bir gündeyiz. Sabah erken saatlerde Ay-Merkür karesi henüz etkin olacak. Sözlerimize dikkat etmezsek kırıcı olabileceğimiz veya gereksizce kırılabileceğimiz birkaç saatlik süredeyiz. Önemli konuşmaları bu saatlere denk getirmemek isabetli olur. Öğle sonrasındaki saatlerde Ay-Venüs üçgeninin olumlu etkileri devreye giriyor. Özel ve sosyal ilişkilerimizde olumlu gelişmeler yakalayabileceğimiz saatlerdeyiz, değerlendirebiliriz. Ay-Güneş karesinin etkin olacağı akşam saatlerinde ise biraz gerginlikler var. Gerek kadın erkek ilişkileri, gerek otorite figürleriyle ilişkiler ve gerekse ebeveynlerle ilişkilerde dikkatli adımlar atmamız gereken saatlerdeyiz. 16:31’de boşluğa girecek olan Ay 18:54’de Balık burcuna geçiyor. Aradaki zaman zarfında somut ve kalıcı sonuçlar bekleyeceğimiz işlere girişmememizde fayda var. Ay-Neptün kavuşumunun etkin olacağı gece saatlerinde duygusallık, ruhsallık ve sezgiler tavan yapıyor. Meditasyon ve benzeri çalışmalara, ibadet ve duaya, sanatsal ilham gerektiren işlere yönelmek açısından güzel etkiler taşıyan bu saatleri iyi değerlendirebiliriz. Yakınlaşmakta olan Ay-Mars altmışlığı enerjimizi iyi konsantre edebileceğimizi ve dengeleyebileceğimizi gösteriyor.

Çarşamba günü boyunca Ay Balık burcunda ilerliyor. Kabulleniş ve anlayış gerektiren bir gündeyiz. Sabah erken saatlerde Ay-Satürn ve Ay-Plüton arasında uyumlu açılar aktif olacak. Dayanıklılık, güç ve efor gerektiren, etkin ve kalıcı olmak istediğimiz işlere girişim açısından değerlendirebiliriz bu güzel açıların etkin olacağı saatleri. Bu güçlendirici etkiler öğle sonrasındaki saatlerde de devam ediyor. Akşam saatlerinde etkinleşecek Ay-Jüpiter karesi iyimserliği abartabileceğimizi, boyumuzu aşan işlere kalkışabileceğimizi gösteriyor. Ama bu açıyı olumsuz, negatif olarak algılamak gerekmiyor. Sadece uçlara çekilme konusunda dikkatli olalım. Gecenin geç saatlerinde Güneş Yay burcuna geçiyor. Yay burcunun itibar, güç, hareket özgürlüğü kazanma ve kendi sınırlarını arzusu, Güneş’in buradaki yerleşimi ile güç kazanacaktır. Bu yerleşim, neşeli ve iyimser etkilere kendimizi bilinçli olarak yönlendirebileceğimizi gösterir. Güneş Yay burcuna geçtiğinde parasal konularda cömertlik, hareketlilik söz konusudur. Fakat abartılı kullanıldığında, müsrifliğe ve pervasızca harcama eğilimine dönüşebilir. Bu eğilim, ele geçen fırsatlar için de geçerlidir. İyimserlik etkisi ile bu fırsatların nasıl olsa her zaman geçerli olacağı düşünüldüğünde, aslında hata ediliyor olabilir. İnançlar, kültürlerle ilgili konuların, global ve uluslararası temaların da aktifleşeceği bu süreç 21 Aralık 2012 tarihinde Güneş Oğlak burcuna geçiş yapana kadar çok etkili olacak.

Perşembe günü boyunca Ay Balık burcunda ilerliyor. Duygusal konuların, empati ve fedakarlık temalarının öne çıkacağı bir gündeyiz. Sabaha karşı Venüs Akrep burcuna geçiyor. Venüs bu burçta zarar görmektedir. Bu da güzellik, zarafet, görgü ve diploması gibi meselelerin pek destek görmediği anlamına gelir. Akrep burcu ilişkilerde temkinli ve ihtiyatlı olmayı, sevdiği şeylere tutkuyla bağlanmayı temsil eder. Venüs’ün buradaki yerleşimi, diğer kişileri fazlasıyla sahiplenmeye, kıskanmaya, tutkularına yenik düşmeye sebep olabilir. Önceleri beğeni duyulan şeyler ve kişiler, daha sonra nefret edilebilirler. Kıskançlık ve sahiplenme belirgin bir şekilde kendini gösterebilir. Bu yüzden genel olarak aşk ve ilişkilerde hırpalayıcı etkisi olan bu döneme dikkat etmeliyiz. Bu yerleşim, aşkın tutkuya dönmesine de sebep olabilir. Bu tarafından ele alındığında ve doğru kullanıldığında, derin bağlılık ve fedakarlık ön plana çıkarılabilir. Ay-Merkür üçgeninin etkin olacağı sabah saatlerini önemli konuşmalar, iletişimsel temalar, alışveriş ve ticaretle ilgili konular açısından değerlendirebiliriz. Sabahın ilerleyen saatlerinde Güneş-Neptün karesi kesinleşiyor. Bu gergin açı otorite figürleriyle ilişkilerde dikkatli olmamızı gerektirir. Kendimizi tanıttığımız, üzerinde çalıştığımız konularda yanıltılma, yanlış yönlendirilme, yanlış anlaşılma risklerine sahibiz. İş ve kariyerle ilgili konularda ayağımızı kaydırmak isteyen kişilere karşı uyanık olmamızda, şaibeli, spekülasyon içeren işlerden uzak durmamızda fayda var. Her türlü iftiraya açık birkaç günlük süreç! Bu açının hemen ardından Venüs-Neptün üçgeni de kesinleşiyor. Gergin etkileri yumuşatmaya yönelik bu olumlu açı, problemleri aşabilmemizde en önemli faktörün sevgi ve affedicilik olduğunu gösterir gibi adeta. Fedakarlık ve özveri, başkalarını düşünme ve empati sayesinde olumsuzlukları aşabiliriz.

Cuma günü sabaha karşı 03:11’de Ay Koç burcuna geçiyor. Hızlı, heyecanlı, eforlu ve aktif bir gündeyiz. Acelecilikten ise kaçınmamız gerekiyor. Hızlı hareket etmeyi başarabilir, acelecilikle karıştırmazsak sorun yok. Sabah erken saatlerde kesinleşecek Ay-Güneş üçgeni özel ve sosyal işlerimizde, kadın erkek ilişkilerimizde, ailevi ilişkilerimizde, otorite veya iş-kariyer alanında önem taşıyan kişilerle ilişkilerimizde destek bulabileceğimizi, ilerleme sağlayabileceğimizi gösteriyor. Öğle saatlerinde Mars-Uranüs karesi etkinleşiyor. Bu gergin açı ani ve sıra dışı parlamalara, patlamalara işaret ediyor olabilir. Sakarlıklara ve kazalara da açık olacağımız bu birkaç günlük süreçte düşüncesizce ve aceleci bir şekilde hareket etmemek daha iyi olur. Askerler, polisler, güvenlik güçleri, tüm savunma ve mücadeleye yönelik sistemler ve kişiler açısından dikkatli olunması gereken de bir süreç aslında. Mars yangınlar, Uranüs elektrikli sistemler ve araçlarla ilişkilidir. Bu iki sembolü bir araya getiren temalara da dikkat! Öğle sonrasındaki saatlerde Ay bu ikilinin gergin açısını tetikliyor; iyice etkinleştiriyor. Ayrıca akşam saatlerinde Ay-Plüton karesi de etkinleşiyor ve gökyüzündeki gerginlik iyice belirginleşiyor. Şartları fazla zorlamamak, risk almamak, tehlikeli ve gergin ortamlardan ve kişilerden uzak kalmak gereken bir gündeyiz!

Cumartesi günü boyunca Ay Koç burcunda ilerliyor. Bir gün öncesine nazaran hararet ve gerginliğin yumuşayacağını öngörebiliriz. Sabah saatlerinde etkinleşecek Ay-Jüpiter altmışlığının yumuşatıcı etkisi güne yayılıyor. Ama henüz her şey tam olarak geçip gitmiş değil. Dikkatli hareket etmeye ve bir gün öncesi için belirttiğimiz konularda kontrollü olmaya devam. Gün boyunca Ay boşlukta ilerleyeceğinden, girişeceğimiz işlerde somut ve kalıcı sonuçlar elde edemeyebiliriz. Olayları akışına bırakmak, çok zorlamamak, ille de bu işi bir yere bağlayalım demek, inat ve ısrarla olayların üzerine gitmek yerine “vardır elbet bir hayır” demek gereken bir gün.

Pazar günü sabah saatlerinde Ay Koç burcunda ilerliyor. Öğle sonrasındaki saatlerinden itibaren giderek sakinleşmeye başlayacağız. Sabah saatleri boyunca Ay boşlukta ilerliyor. Bir şeyleri netleştirmekte zorlanabiliriz. Mars-Satürn altmışlığı kesinleşiyor. Hafta ortasındaki stresli açıların etkisini atlatacağımız, şartları nispeten daha iyi kontrol etmeye başlayacağımız bir öğle sonrası bizi bekliyor. Saat 14:18 itibariyle Ay boşluktan çıkıyor ve Boğa burcuna geçiyor. Bu da bize sağlam, stabil, sakin ve dingin bir atmosfer oluşturma şansı veriyor. Ay-Neptün altmışlığının etkinleşeceği öğle sonrasındaki saatlerde fedakarca yapılacak işler, özveri gerektiren konular, duygusal temaları somut alana taşıyacak girişimler olumlu noktaya bağlanabilir. Bu olumlu etkileri günün geri kalanında da bulacağız. Ama gece geç saatlerde etkin olacak Ay-Venüs karşıtlığı ilişkilerde gerginlikler oluşabilir, yeme içme konusunda dikkatsizlikler ve abartılar sağlık sorunları yaratabilir, dikkat!

Mutlu, sağlıklı ve keyifli bir hafta dileğiyle…

Öner DÖŞER

18 Kasım 2012, Pazar

ASTROLOJİ OKULU, Caddebostan

Kasım ayının burçlara göre değerlendirmeleri için tıklayınız...

http://www.uzmantv.com/konu/kasim-2012-aylik-burc-yorumlari

 

Güneşmerkezli Bakış

Geçen haftaki yazımda yakın zamana kadar beklenenden düşük olan güneşlekesi sayısında önemli bir olduğundan söz etmiştim ve bu devam ediyor. 18 Kasım itibariyle güneşlekesi sayısı 163 olarak bildirilmekte.

13 Kasım civarında güneş aktivitelerinin artabileceğini, diğer bir dikkat çekici tarihin de Merkür-Güneş-Dünya diziliminin gerçekleşeceği 17 Kasım olduğunu geçtiğimiz haftaki yazımda belirtmiştim. 16 Kasım tarihinde Güneş’te gerçekten devasa bir patlama oluştu. 18 Kasım itibariyle güneşlekesi AR1619’ün hızlı büyüdüğü ve Dünya’nın beş katından daha büyük hale geldiği bildiriliyor. Detaylı bilgiyi aşağıdaki linkten edinebilirsiniz.

http://www.spaceweather.com

Bu haftanın dikkat çeken tarihleri ve güneşmerkezli açıları şöyle:

20 Kasım: Merkür-Jüpiter kavuşumu

23-24 Kasım: Merkür-Uranüs-Plüton

28 Kasım civarındaki günlerde güneş aktivitelerinde önemli artışlar görülebilir. Önümüzdeki hafta yayınlayacağım yazımda detayları vereceğim.

 

 

 

 

  

18.11.2012

Designed by Ongunsoft