Öner Döşer

19 Kasım Haftası

Bu sayfa 13514 kişi tarafından ziyaret edildi.

BEREKETLİ DOLUNAY

Yay burcunda ilerleyen bereket ve bolluk gezegeni Jüpiter’in dizilimde olacağı bereketli bir dolunay bizi bekliyor! Ne zaman mı? 23 Kasım Cuma sabahı… Aşağıda dolunayın haritasını görmektesiniz.

 

 

Ankara’ya göre çizdirilmiş haritada dolunay 6/12.evlere denk düşerken, haritayı İstanbul’a göre çizdirdiğimizde 1/7 eksenine, yani ufuk düzlemine daha yakın bir dereceye denk düşüyor. Yani dolunayın etkileri İstanbul’da daha belirgin hissedilebilir. Kültürümüzü daha geniş kitlelere yayma açısından değerlendirilebilir. Jüpiter ile irtibatta gerçekleşen dolunay ve yeniaylar büyüme, gelişme, genişleme işaretçisidir. Jüpiter’in Yay burcunda olması da zaten bu yönde ivme kazandırıyor ve yeni büyüme fırsatlarını beraberinde getiriyor.

Bu dolunay hakkında detaylı bilgi paylaştığım videoyu izlemek için tıklayınız https://www.youtube.com/watch?v=i4ugINzJBQY

Görüşlerinizi daha geniş kitleye ulaştırın!

Yay burcundaki gezegen toplaşması, yaptığımız işleri, fikir ve görüşlerimizi, kültürümüzü, anlayışımızı daha geniş alana yayma fırsatı sunuyor. Uluslararası işler, eğitim, yayıncılık, medya ve sosyal medya, kültürel faaliyetler, inançlarla ilgili konular, dış ticaret, ulaşım, havayolları gibi konularda ve alanlarda gelişim göstermek için güzel bir zaman dilimindeyiz!

Bilgi yayma misyonu

23 Kasım tarihinde gerçekleşen dolunay haritasında çok sayıda sabit yıldızın etkili olduğunu görüyoruz. Ne kadar kadersel bir zaman!

İkizler burcunun ilk derecesinde gerçekleşen dolunay Alcyone yıldızıyla birleşiyor. Güçlü bir bilme (kehanet) ve kader duygusu, doğmaya yürüme veya popüler olana yürüme arzusunu temsil eden bu yıldız öngörüler ve gizemli yeteneklerle bağdaştırılır, mistik ve sezgili olmayı ifade eder, ama önyargılı olma riskini de beraberinde taşır (Brady). Vizyon genişletmek için güzel bir fırsat sunan, önyargılı olmaktan kaçınmamızı işaret eden bir dolunayla karşı karşıyayız…

Dolunay esnasında 0 derece Yay’da bulunan Güneş Toliman yıldızı ile birleşiyor. Brady’e göre bu yıldız öğrenme, eğitim, tinsel gelişim ve hayat dersleriyle ilişkilendirilebilir. Bu yıldız da yine karşılaştığımız olaylardan dersler çıkaracağımız, vizyon kazanmamıza yardımcı olacak gelişim fırsatlarına işaret etmekte. Eğitmenlik vasfı taşıyanları ve bilgi yayma misyonu ile olanları çok ilgilendiriyor bu dolunay…

Sert enerjiler de devrede!

Jüpiter ile hizalanan dolunay Mars ile T-kare açı kalıbı oluşturuyor. T-karenin odak noktasında yer alan Mars Fomalhaut yıldızı ile birleşiyor. Mars agresif ve sert karakterde olayları simgeler, şiddet riskini bünyesinde barındırır. Fomalhaut ile birleşiyor olması, toplum için asil idealler peşinde olanları destekleyen durumların devrede olacağını işaret ederken, yozlaşmış idealleri olanların da gözden düşme riski taşıdığı bir zaman diliminde olduğumuzu göstermekte…

Dolunay esnasında iletişim gezegeni Retro Merkür Antares yıldızıyla birleşiyor. Bu kavuşum da savaşçı, takıntılı, fanatik düşüncelerin tekrar tekrar zihinde dönenip durduğu bir zaman diliminde olduğumuzu gösteriyor.

Abartmayın!

Mars-Jüpiter karesinin abartılı ve aşırılığa yönelten etkilerini hafta başından itibaren hissedeceğiz ve Salı günü kesinleşen bu açının etkileri zirveye varırken, dolunay günü (Cuma) bir kez daha ekspoze oluyor. Bu zorlu açı müsrifçe harcamalara, gücün abartılı kullanımına, inançlarla ilgili konularda tartışma ve sertliklere, ekonomiyle ilgili konularda keskin bir viraja işaret ediyor.


BURÇLARA GÖRE değerlendirme için tıklayınız https://www.youtube.com/watch?v=i4ugINzJBQY


Türkiye astroloji haritası nasıl etkileniyor?

Bu ilginç dolunay haritasını Türkiye astroloji haritası üzerine yansıttığımızda, haritanın 6-12-9.evlerinin tetiklendiğini görüyoruz. Aşağıda bu haritayı görmektesiniz.

 

Dolunayın astroloji haritamızın 6/12.evler eksenine denk düşüyor olması, askeri konular, hizmetliler ve hizmet sektörleri, sağlık hizmetleri alanlarıyla, gizli düşmanlıklar ve perde arkası işler alanlarını birbirine bağlıyor. Dolunaylar aydınlatıcıdır ve Ay’ın bulunduğu alan aydınlanacak olanı gösterir. Mademki Ay 12.eve denk düşüyor, bu halde gizlide olanın, perde arkasında konuşulanların ortaya çıkması zamanı gelmiş demektir!

Her zaman umut vardır!

Güneş’in Yay burcuna geçişiyle birlikte umut ve iyimserlik de devreye giriyor. Güneş-Jüpiter kavuşumunun etkilerini Cuma günü gerçekleşen bu geçişle birlikte hissetmeye başlayacağız ve 26 Kasım haftasında bu daha da artacak. Günün gerçeklikleriyle yeterince haşir neşir oluyoruz. Zorlukların farkındayız. Ama ideallerimizin peşinde koşarken, umutlu olmaya da ihtiyacımız var unutmayalım! Ve o umudun bizi sımsıcak bir biçimde saracağı günlere giriyoruz…


2019’a astrolojik bakış

24 Kasım Cumartesi günü 13:00'te Naturel Festivalinde Maurice Fernandez ile bir saatlik konuşmamızda 2019'a astrolojik Bakış yapacağız. Bekleriz!

Radyo Voyage’in sponsor olduğu etkinliğin kısa tanıtımı için linki ziyaret ediniz.

https://www.youtube.com/watch?v=W0Foh65A3H8


Haftanın günlere göre değerlendirmesine gelince…

Pazartesi günü boyunca Ay Koç burcunda ilerliyor. Harekete geçme ihtiyacımızın yüksek olduğu bir gündeyiz. Sabah saatlerinde etkili olan Ay-Satürn karesi ise harekete geçmemizi zorlaştırıyor. Gecikme, bekletilme riski taşıyan bir zaman dilimindeyiz. Sabah öğle arasındaki zaman zarfında kısmen etkili olan bu enerji öğleden sonra dağılıyor. Ay-Merkür üçgeninin etkili olduğu akşam saatlerinde yapacağımız iş ve girişimlerden, konuşmalardan verimli sonuç alabiliriz. 

Salı günü boyunca Ay Koç burcunda ilerliyor. Keskin ve zorlu enerjilerin vurgu kazandığı bir gündeyiz. Bugün kesinleşen Mars-Jüpiter arasındaki dik açı müsrifçe harcamalara, gücün abartılı kullanımına, inançlarla ilgili konularda tartışma ve sertliklere, ekonomiyle ilgili konularda keskin bir viraja da işaret ediyor. Ay-Plüton karesiyle birlikte güne biraz gergin başlıyoruz. Sabah saatlerinde şartları gereksizce zorlamaktan kaçınsak iyi ederiz. Ay-Venüs karşıtlığının etkili olduğu akşam saatlerinde ve Ay-Uranüs kavuşumunun etkili olduğu gece saatlerinde ilişkilerde hayli gergin ve zorlu bir enerji akışı var, farkında olalım! Beklenmedik ve sarsıcı etkilere açık bir zaman dilimindeyiz. Gün genelinde etkili olan Güneş-Kiron üçgeni, yara aldığımız ve zorlandığımız konularda şifalanma, başkalarına yardım şansımızı arttırıyor.

Çarşamba gününe geçişte henüz Koç burcunda ilerleyen Ay, saat 02:42’de Boğa burcuna geçiyor. Gergin ve uyumsuzluk içeren bir enerji ortamından uzaklaşmaya başlıyoruz. Ay-Mars altmışlığının etkili olduğu sabah saatlerinde girişeceğimiz işlerde dengeyi sağlayabilir, enerjimizi iyi ayarlayabiliriz. Ay-Satürn üçgeninin etkili olduğu öğle saatlerinde sağlam ve kalıcı olmasını beklediğimiz işlere girişebiliriz. Ay-Neptün altmışlığının etkili olduğu gece saatlerinde daha yumuşak ve ılımlı, duygusal ve naif bir atmosferde olacağız.

Perşembe günü boyunca Ay Boğa burcunda ilerliyor. Güne başlarken Ay-Neptün altmışlığının naif etkileri henüz devrede olacak. Uzlaşmacı ve paylaşımcı bir atmosferde olacağız. Ay-Plüton üçgeninin etkili olduğu öğle öncesindeki saatlerinde yapacağımız işlerde ve konuşmalarda başkaları üzerinde güçlü bir etki yaratabiliriz, değerlendirelim! Zira Güneş de Yay burcuna geçmiş olacak ve kendimizi daha efektif bir şekilde ifade şansımız devreye girmiş olacak… Güneş’in Yay burcuna geçişiyle birlikte umut ve iyimserlik enerjisi de aktif oluyor. Günün gerçeklikleriyle yeterince haşir neşir oluyoruz. Zorlukların farkındayız. Ama ideallerimizin peşinde koşarken, umutlu olmaya da ihtiyacımız var unutmayalım! Ve o umudun bizi sımsıcak bir biçimde saracağı günlere giriyoruz…

Cuma gününe başlarken Boğa burcunda ve boşlukta ilerleyen Ay, sabah 07:10 itibariyle İkizler burcuna geçiyor. Kısa bir müddet sonrasında Ay-Güneş tam karşıt açıya ilerliyorlar: Dolunay! Jüpiter ile hizalanan bu dolunayın aktif edeceği enerjilerle ilgili bilgi için yazımın başına dönebilirsiniz. Özetle: genişleme ve büyüme, daha geniş alana yayılma zamanına giriyoruz! Tabii bu mücadelesiz olmayacak! Zira dolunay Mars ile de dik açı yapmakta. Bugün gerek finansal, gerek işle alakalı, gerekse duygusal açıdan hayli ekstrem bir gün ve inişler ve çıkışlar da ekstrem olacak gibi gözüküyor. Ay-Merkür karşıtlığının etkili olduğu akşam saatlerinde ekstrem açıklamalar ve beyanlar eşliğinde!

Cumartesi günü boyunca Ay İkizler burcunda ilerliyor. Ay-Neptün karesi ile başladığımız gün genelinde kararsız bir enerji akışı var. Akşam saatlerinden itibaren ise Ay-Venüs üçgeninin ilişkiler açısından yapıcı, onarıcı, besleyici enerjileri devreye giriyor. İlişkiler açısından haftanın en şanslı gecelerinden birindeyiz, farkında olalım!

Pazar gününe başlarken Uranüs ile almışlık yapan Ay, güne başlarken sürprizlere, yeniliklere dikkat çekiyor. 08:31-09:37 saatleri arasında kısa bir müddet boşlukta ilerleyen Ay, saat 09:37 itibariyle Yengeç burcuna geçiyor. Duygusal açıdan hayli yoğun, ailevi konuların vurgu kazandığı bir gündeyiz. Ay-Mars üçgeninin etkili olduğu akşam saatlerini sportif aktiviteler, yürüyüşler ile değerlendirebiliriz. Ay-Satürn karşıtlığının etkili olduğu akşam saatleri ise engellenme, zorlanma enerjisi taşıyor. Kırgınlıklara, alınganlıklara açık bir zaman dilimindeyiz, dikkat!  

İyi haftalar!

Sevgi, ışık ve umutla!

Öner Döşer, AMA, ISAR Cap

OPA Türkiye Temsilcisi, APAI Üyesi

AstroArt Astroloji Okulu Kurucusu

www.astrolojiokulu.com

18.11.2018

Designed by Ongunsoft