Öner Döşer

19 Mayıs Haftası

Bu sayfa 10974 kişi tarafından ziyaret edildi.

19 Mayıs Haftası SAĞLAM VE KALICI ADIMLAR ATABİLİRİZ!

Bizim için önemli bayramlardan birine daha vardık. Gençlik ve Spor Bayram’ımız kutlu olsun! Milletçe bizi üzen Soma faciası dolayısıyla kutlama yapmayacağız, ama bu bayramı bize armağan edenleri rahmetle anacağız, bu güzel bayramın anlamı üzerine düşüneceğiz, konuşacağız.

Astrolojik açıdan bu haftanın en dikkat çekici hadisesi Mars’ın direkt hareketine dönüşü hiç kuşkusuz. Mart ayı başından bu yana Terazi burcunda gerilemekte olan Mars 20 Mayıs itibariyle direkt harekete dönmek üzere durağanlaşıyor. Bir müddettir içe dönükleşmiş durumda bulunan enerjimiz dışa dönükleşmeye başlıyor. Harekete geçmekte zorlandığımız konularda hareket kazanmaya başlıyoruz. Kısacası, girişimcilik ve harekete geçme zamanı gelmiş durumda!

21 Mayıs Çarşamba günü Güneş İkizler burcuna geçiyor. Bir mevsim değişim dönemine daha varmış durumdayız. İkizler burcu, değişken burçlardan biri olarak yakında başlayacak olan yaz için bir nevi geçiş, hazırlık zamanı olarak tanımlanır. Bu yüzden bir hareketlilik vardır İkizler burcu zamanında. Okullar sona ermeye hazırlanmaktadır ve bu yüzden son sınavlar vardır. Öğrenciler için yoğun bir zaman dilimidir bu. Hele üniversiteye giriş sınavlarına hazırlananlar için. Ama gezip tozmayı da ihmal etmeyiz İkizler burcu zamanında. İstanbul’da en yakın gezi mekanlarından biri olan adalara gidilmesi adet olmuştur mesela. İkizler burcundan geçmekte olan Güneş, hayata yönelik akli bir yaklaşım sergileneceğini; zihinsel açıdan sürekli tetikte olunduğunu ve öğrenmeye hevesle yaklaşılacağını, iletişimin aktif olacağını, yakın çevreye geziler düzenlemek, çevre hakkında yeni şeyler öğrenmek için güzel bir zaman diliminde olunduğunu gösterir.

24 Mayıs Cumartesi günü Jüpiter-Satürn üçgeni kesinleşiyor. Bu ikili arasındaki uyumlu açılar, finansal anlamda olumlu etkileri işaret eder. Yapılan girişimlerin somutlaştırılması, çalışmaların ve hazırlıkların karşılığını alma şansı yüksektir. İyimser ve ateşli Jüpiter ile pratik ve gerçekçi Satürn’ün bir arada olması iyi şeyler getirir. İş dünyasında olumlu etkiler ortaya çıkan zamanlardır. Uluslararası anlaşmalar, siyasi girişimler, borsa, bankacılık, turizm, tarım, ziraat, inşa işleri, hukuki girişimler açısından uygun dönemlerdir. Bu açının etkisi hafta sonunda iyice belirginleşmekle beraber, tüm haftaya yayılıyor. Kısacası: güvenli ve sağlam adımlar atabileceğimiz, somut ve kalıcı neticeler elde edebileceğimiz bir haftadayız.

Haftanın günlere göre detaylı değerlendirmelerine gelince...

Pazartesi gününün ilk yarısında Ay Oğlak burcunda hareket ediyor. Kurallara riayet etmek, sağlamcı hareket etmek, gerçekçi olmak ve gayret etmek sayesinde başarı yakalayabileceğimiz bir gündeyiz. Sabah saatlerinden itibaren etkin olacak Ay-Güneş üçgeni kadın erkek ilişkilerinde güzel gelişmelere işaret ediyor. Otorite figürleriyle ilişkiler, talepler, konuşmalar yapmak açısından isabetli saatlerdeyiz. Bu açının kesinleşmesinin ardından 10:02’de Ay boşluğa gireceğinden, elimizi çabuk tutmamızda fayda var. Yaklaşık üç saat kadar Oğlak burcunda ve boşlukta ilerleyecek olan Ay 12:57’de kova burcuna geçiyor. Yaratıcılığımızı ve zihinsel becerilerimizi güçlü bir şekilde ifade edebileceğimiz iki günlük sürece giriş yapıyoruz. Ekipçe hareket etmek, aynı ideale sahip insanlarla bir araya gelmek, insani ve toplumsal mesajlar vermek, dayanışma içerisinde olmak açısından Ay’ın Kova burcunda ilerlediği bir günde olmamız güzel bir fırsat. Malum, bugün Bayram ve bayramlar dayanışma ve aynı ülkü etrafında toplanma, toplumsal değerlere sahip çıkma zamanlarıdır ve Gençlik ve Spor Bayramımız bu bakımdan çok özel bir bayramdır!

Salı günü boyunca Kova burcunda ilerleyecek olan Ay zihinsel anlamda aktif ve yaratıcı bir günde olacağımızı gösteriyor. Sabah erken saatlerde Ay-Mars üçgeni kesinleşiyor ve ardından Mars direkt harekete dönmek üzere durağanlaşıyor. Bir müddettir içe dönükleşmiş durumda bulunan enerjimiz dışa dönükleşmeye başlıyor. Harekete geçmekte zorlandığımız konularda hareket kazanmaya başlıyoruz. Kısacası, girişimcilik ve harekete geçme zamanı gelmiş durumda! Öğle saatlerinden itibaren etkinleşen Ay-Uranüs üçgeni yeni girişimler, yeni heyecanlar, sürpriz gelişmeler ve hareketlilik işaretçisi. Enerji akşamüzerine kadar rahat akıyor. Bu saat sonrasında Ay-Satürn karesinin bloke eden, geciktiren, zorlaştıran etkileri devreye giriyor. Gecenin ilerleyen saatlerinde devreye giren Ay-Venüs altmışlığının ve ardından gelecek Ay-Merkür üçgeninin olumlu enerjisiyle rahatlıyoruz. İkili ilişkiler ve iletişim açısından gecenin ilerleyen bu saatleri güzel gelişmelere açık.

Çarşamba gününe başlarken henüz Kova burcunda ilerlemekte olan Ay, Merkür ile üçgen açısını kesinleştirdikten sonra, 01:21 itibariyle boşluğa giriyor ve Balık burcuna geçeceği 15:18’de kadar boşlukta ilerliyor. Bu vakte kadarki zaman aralığında beklediğimiz neticeleri almakta zorlanabiliriz. Kararsızlık ve belirsizlik hakim aradaki zaman diliminde. İkindi civarındaki saatlerde etkin olacak Ay-Güneş karesi, karşı cinsle ilişkilerde, ebeveynlerle ilişkilerde ve otorite figürleriyle ilişkilerde zorlanma işaretçisi. Önemli iş ve girişimleri biraz daha akşamın ilerleyen saatlerine alabiliriz. Sabah 05:59 itibariyle Güneş İkizler burcuna geçiyor. Bu geçişin etkileriyle ilgili bilgiyi yazımın giriş kısmından edinebilirsiniz.

Perşembe günü boyunca Ay Balık burcunda ilerliyor. Manevi değerler, ruhsal konular, sanatsal yaratıcılık, esin ve ilhamlar, kabulleniş ve uyum sağlama bugünün anahtar sözcükleri. Ay-Neptün kavuşumunun etkin olacağı sabaha karşı saatleri ve devamındaki saatleri değerlendirebiliriz. Ay-Plüton altmışlığının aktif olacağı öğle saatleri civarından itibaren kendimizi güçlü bir şekilde ifade edebilir, önemli etkin pozisyondaki kişilerle görüşebilir, iş ve projelerimize destek isteyebiliriz. Ay-Jüpiter üçgeninin etkin olacağı akşamüzeri saatlerinden itibaren enerji daha da rahat akıyor. İlerleme ve gelişme kaydedebiliriz. Finansal anlamda şansımız yüksek, değerlendirebiliriz. Hukuk, seyahatler, turizm, felsefi konular, eğitim, medya alanlarında önemli gelişmeler yakalayabiliriz. Gece saatlerinde Ay Satürn ile de uyumlu açı yapıyor ve tüm bu konularda sağlam gelişmeler yakalayabileceğimizi gösteriyor. Gün genelinde finansal hareketler, yatırımlar, anlaşmalar gibi ticari işler bağlamında girişimler yapılabilir.

Cuma gününün büyük çoğunluğunda Ay Balık burcunda ilerliyor. Sezgilerimizin bize yön vereceği, ama biraz da kararsızlık enerjisinin devrede olacağı bir gündeyiz. Ay-Merkür karesinin etkin olacağı sabah saatlerinde fikir ve görüşlerimizi başkalarına kabul ettirmekte zorlanabiliriz. Sözlü tartışmalara açık olacağımız bu saatlerde eleştirilerimizin dozunu biraz ayarlasak isabet ederiz. 09:25’te bu açının kesinleşmesinin ardından başkaca temel açısı kalmayacak olan Ay boşluğa giriyor ve 19:01’de Koç burcuna geçinceye kadar boşlukta devam ediyor ilerlemesine. Bu yüzden gün genelinde kararsızlık, belirsizlik, yön değişikliğine sebep olacak durumlara açık olabiliriz. 19:01 sonrasında ve gece saatlerinde ise bir şeyler belirginleşiyor, netleşiyor. Önemli görüşmeleri, girişimleri bu saat sonrasına denk getirebiliriz. Ay-Güneş arasındaki altmış derecelik uyumlu açının da devreye girmesiyle, kadın erkek ilişkileri, ebeveynlerle ilişkiler, otorite figürleriyle ilişkiler açısından gelişmeler kaydedebileceğimiz saatlere giriyoruz. Değerlendirebiliriz. Her türlü sosyal aktivite açısından da güzel bir gün!

Cumartesi günü boyunca Koç burcunda ilerleyecek olan Ay, oldukça hareketli zamanlara işaret ediyor. Cesaretli hareketlerin ve girişim arzusunun ön planda olacağı bu günde gereğinden fazla atak, girgin, gözü kara davranabilir, sert tartışmalar yaşayabiliriz, dikkat! Özellikle de Ay-Mars karşıtlığının etkin olacağı sabah saatlerinde gergin etkiler çok belirgin. Sakarlıklara, kazalara açık olabiliriz. Bu gergin açı günün büyük çoğunluğuna egemen olurken, akşam saatlerinde de Ay-Plüton karesinin güç çekişmelerine ve krizlere sebep olabilecek dengesiz etkileri devreye giriyor. Gece saatlerinde Ay-Uranüs kavuşumu kesinleşiyor ve duygusal anlamda çıkış yapma arzusu belirginleşiyor. Sarsıcı, beklenmedik değişimlere açık hale getiriyor. Ay’ın dengesizliğe yöneltecek açıları var gün genelinde. Ama bunu dengeleyebilecek önemli bir açı da var. Klasik zamanların iki divası: Jüpiter-Satürn uyumlu üçgen açılarını kesinleştiriyorlar! Bu açı hakkında bilgi için yazımın giriş bölümüne dönebilirsiniz.

Pazar günü boyunca Ay Koç burcunda ilerliyor. Yine tempolu ve dinamik bir gündeyiz. Sabah saatlerinde kesinleşen Ay-Jüpiter karesi, abartılı çıkışlar yapmaya, aşırılığa eğilim gösterebileceğimize işaret ediyor. Ama bu açı enerjimizi de yükseltiyor. Yürüyüşler yaparak, hareket ederek dengeleyebiliriz. Günün büyük çoğunluğuna hakim olan bu enerji, bir şeyler yapma heyecanımızı arttırıyor ve akşam saatlerinde etkisini gösterecek Ay-Venüs kavuşumuyla birlikte okunduğunda yeme içme, eğlenme, hoş vakit geçirme arzumuzu da tetikliyor. Dikkatli olmamız gereken en önemli iki şey: ilişkilerde gereksiz acelecilik, agresyon! Ay-Merkür altmışlığının etkin olacağı akşam saatlerinde iletişim dengeli akıyor. Önemli konuşmaları, yazışmaları, duyuru ve tanıtımları akşam saatlerine alabiliriz.

Keyifli, sağlıklı ve mutlu bir hafta dileğiyle!

Öner DÖŞER

18 Mayıs 2014, Pazar

ASTROLOJİ OKULU, Caddebostan

Haftanın burçlara göre görüntülü değerlendirmeleri için www.astrolojitelevizyonu.comadresimizi ziyaret edebilirsiniz…

AY BOŞLUKTA İKEN NELER TAVSİYE EDİLMEZ?

Ay'ın boşlukta olması, içinde ilerlediği burçtan çıkana kadar önünde temel açı yapacağı gezegen olmaması durumudur. Açılar olayların ne yönde gelişeceğini belirttiğinden, açı olmaması, olayların ne yönde gelişeceğinin belli olmaması, belirsizlik anlamına gelir. Bu yüzden Ay'ın boşlukta olduğu zamanlarda somut ve kalıcı işler için girişim yapılması önerilmez. Ama günlük iş ve aktivitelerimizi devam ettirmemiz açısından değil, yeni girişimler ve alınacak kararlar açısından bu böyledir. Ay boşlukta iken hiçbir şey yapmayalım anlamına gelmez. Ay’ın boşlukta olduğu zamanlarda önerilmeyen aktiviteler şunlardır: önemli iş toplantıları, yeni girişimler, önemli ameliyatlar (duruma göre değerlendirmeli), teklif sunmak, iş anlaşması yapmak, önemli (veya pahalı) şeyler satın almak, önemli kararlar almak. 

Ay’ın boşlukta olmasının ne demek olduğunu ve genel etkilerini anlattığım videoyu izleyerek, bu konu hakkında daha fazlabilgi alabilirsiniz. http://www.astrolojitelevizyonu.com/ay-boslukta-astroloji-ogreniyoruz-oner-doser/

 

 

 

 

 

  

 

  

15.05.2014

Designed by Ongunsoft