Öner Döşer

19 Ocak Haftası

Bu sayfa 9203 kişi tarafından ziyaret edildi.

19 Ocak Haftası KOVA BURCUNDA YENİAY+MERKÜR RETRO

Haftaya Venüs-Jüpiter karşıtlığı ile başlıyoruz. Bu iyicil karşıtlık, ilişkiler, yeme içme ve eğlenceli aktiviteler, harcamalar konusunda abartılara kaçma eğiliminde olacağımızı işaret ediyor. Ama gökyüzü bu eğilimi verse de biz ille de abartmak zorunda değiliz tabii. Sevgimizi dolu dolu ifade edebiliriz mesela. Yiyip içtiğimiz şeyleri dengeleyebilir, fazlasını ihtiyaç sahibi insanlarla, başıma ve ilgiye muhtaç hayvanlarla paylaşabiliriz.

Salı günü kesinleşecek Mars-Neptün kavuşumu, ruhsal ve manevi konularda hareketleneceğimizi gösteriyor. Bu kavuşumun Balık burcunda gerçekleşecek olması, insanı konuların, merhamet ev şefkatin, empati ve duyarlılığın vurgu kazanacağını gösteriyor. Enerjimizi ve gücümüzü birlik ve bütünlük içerisinde olma yönünde ortaya koyma, hırslarımızın üzerine çıkma zamanlarındayız! Ay’ın bu ikilinin kavuşumunu aktif edeceği Perşembe gecesini ve Cuma gününü bütünün hayrına çalışmalar yapmak, meditasyonlar, imgeleme çalışmaları, tefekkür, niyaz ve dua için değerlendirebiliriz!

Salı günü Güneş Kova burcuna geçiyor. Kova burcu kış soğuklarını temsil eder. Havalar soğuk olunca iç mekanlarda bir araya geliriz ve sosyalleşiriz. Hazır Kova burcu zamanlarındanken, bu sosyalleşmeler bilgi kapasitemizi yukarı çeken aktiviteler içerisinde olabilir. Birbirimizden yeni şeyler öğrenebilir, kendimizi geliştirebiliriz. Toplumun yararına ve idealist projeler için bir araya gelebiliriz. Ekip olarak hareket etmenin, müşterek bir şeyler ortaya koymanın vakti geldi…

Salı günü 15:13’te Kova burcunda yeniay gerçekleşiyor. Yeniaylar yeni işlere girişim için uygun zamanlardır. Biz istesek de istemesek de bir şeyler başlamaktadır ve bizi de içine çekecektir. Ama biz bu enerjiyi doğru bir şekilde yönlendirebilir, kullanabiliriz. Kova burcundaki yeniay entelektüel, zihinsel konularda yeni adımlar atmak açısından uygundur. Biz de Astroloji Okulu Yayınları olarak bu güzel enerjiyi kullanıyor, bir müddettir ön duyurusunu yaptığımız Karma, Kader, Özgür İrade ve Astroloji isimli kitabımızı satışa sunmaya başlıyoruz. Bu kitabı oluşturma fikri 20 Mart 2014 tarihinde Üçüncü Uluslararası Astroloji Günleri kapsamında düzenlediğimiz ve kitabımızla aynı ismi taşıyan panel sonrasında oluştu. Panelimizin konuşmacı konukları Dr. Glenn Perry, Dr. Benjamin Dykes, Deborah Houlding, Barış Özkırış ve Öner Döşer olarak bendeniz, bu hafta ortasından itibaren Karma, Kader, Özgür İrade ve Astroloji isimli kitabın yazarları olarak okurlarla buluşacağız. Şimdiden keyifli okumalar dileriz. Kitabımızın çıkışının Kova burcundaki Merkür gerilemesiyle eşzamanlı olması da çok anlamlı, çünkü kitabımızda Karma ile ilgili bölümler var ve geri hareket eden gezegenler Karma ile bağdaştırılır. Merkür’ün geri harekette olması, karmaya, kadere, özgür iradeye yönelik konuları detaylı biçimde işlediğimiz bu kitabı okuyacakları, bu önemli konular üzerinde tekrar tekrar düşünmeye ve içerdiği bilgileri sindirmeye de davet ediyor adeta!   

Çarşamba günü Merkür Kova burcunda gerilemeye başlıyor. Yeniaydan hemen sonra başlayan bu gerileme, Kova burcu temalarıyla ilgili attığımız adımların bazılarının çok hızlı ilerlemeyeceğini, bazılarının yeniden değerlendirilmesi gerekeceğini, bazılarının eksik bir şeyler içerdiğini, bazılarının ise ancak içselleştirilirse ve sindirilirse hedefini bulacağını gösteriyor. Kova burcu teknolojik aletlerle, bilgisayarlarla, televizyonculuk, radyoculuk gibi alanlarla ilişkilendirileceğinden, bu alanlarda bazı aksamalar, gecikmeler oluşabilir. Ama her şeyi sadece Merkür gerilemesine bağlamanın doğru olmadığını düşündüğümü bir kez daha ifade etmeliyiz. Bu konudaki düşüncelerimi içeren detaylı yazımı okumak için linki tıklayınız… http://onerdoser.com/Y142_0_merkur-gerilemesi-don-t-panic.html

Cuma günü Güneş-Satürn altmışlığı kesinleşiyor. Hafta ortasından itibaren etkin olacak bu uyumlu açı, sağlam ve kalıcı adımlar atabileceğimiz birkaç günlük sürece işaret ediyor. Otorite figürü kişilerden, olgun ve ağırbaşlı kişilerden tavsiye alabilir, destek bulabiliriz.

Haftanın günlere göre detaylı değerlendirmelerine gelince…

Pazartesi günü boyunca Ay Oğlak burcunda ilerliyor. Gerçekçi ve ayağı yere basan işlerin ardından koşmamız gereken bir gündeyiz. Fantezilerden ve abartılardan uzak kalmamızda fayda var. Öğle saatlerinde etkin olacak Ay-Uranüs karesi ve Ay-Plüton kavuşumu, duygusal dengesizliklere ve tepkilere açık olacağımızı gösteriyor. Girişeceğimiz işler beklenmedik bir şekilde yön değiştirebilir. Saat 12:51’de bu kavuşumun kesinleşmesinin ardından başka temel açısı kalmayan Ay boşluğa giriyor. Ay kapanma fazında da olduğundan, yeni girişimlerden ziyade eldeki işleri tamamlama zamanındayız. Yeni adımlar için Salı günü gerçekleşecek yeniayı beklememizde fayda var. Gün boyunca etkin olacak iyicil Venüs-Jüpiter karşıtlığı, ilişkiler, yeme içme ve eğlenceli aktiviteler, harcamalar konusunda abartılara kaçma eğiliminde olacağımızı işaret ediyor. Ama gökyüzü bu eğilimi verse de biz ille de abartmak zorunda değiliz tabii. Sevgimizi dolu dolu ifade edebiliriz mesela. Yiyip içtiğimiz şeyleri dengeleyebilir, fazlasını ihtiyaç sahibi insanlarla, başıma ve ilgiye muhtaç hayvanlarla paylaşabiliriz.

Salı gününe geçişte Ay henüz Oğlak burcunda ve boşlukta ilerliyor. Saat 11:43’te Güneş Kova burcuna geçiyor. 15:13’te Kova burcunda yeniay gerçekleşiyor. Yeniaylar yeni işlere girişim için uygun zamanlardır. Biz istesek de istemesek de bir şeyler başlamaktadır ve bizi de içine çekecektir. Ama biz bu enerjiyi doğru bir şekilde yönlendirebilir, kullanabiliriz. Kova burcundaki yeniay entelektüel, zihinsel konularda yeni adımlar atmak açısından uygundur. Aynı burçta geri harekete geçmek üzere durağanlaşmış Merkür’ü dikkate alarak tabii! Akşam saatlerinde etkin olacak Ay-Satürn kavuşumu, üzerinde uğraştığımız işlerin somutlaşacağı, sağlam adımlar atabileceğimiz bir zaman diliminde olduğumuzu gösteriyor. Kesinleşme üzere olan Güneş-Satürn altmışlığını da aynı şeyi ifade ediyor. Gün boyunca etkin olacak Mars-Neptün kavuşumu, ruhsal ve manevi konularda hareketleneceğimizi gösteriyor. Bu kavuşumun Balık burcunda gerçekleşecek olması, insanı konuların, merhamet ev şefkatin, empati ve duyarlılığın vurgu kazanacağını gösteriyor. Enerjimizi ve gücümüzü birlik ve bütünlük içerisinde olma yönünde ortaya koyma, hırslarımızın üzerine çıkma zamanlarındayız!

Çarşamba günü boyunca Ay Kova burcunda ilerliyor. Zihinsel ve entelektüel konulara yönelmek, toplumsal işlere kafa yormak, birlikte idealist işlere girişmek açısından harika bir gündeyiz! Öğle saatlerine doğru etkinleşecek Ay-Uranüs altmışlığı, yeni ve heyecanlı projelere girişmek, sürprizler ve değişiklikler yapmak için kullanılabilir. Akşam saatlerinde Merkür gerilemeye başlıyor. Yeniaydan hemen sonra başlayan bu gerileme, Kova burcu temalarıyla ilgili attığımız adımların bazılarının çok hızlı ilerlemeyeceğini, bazılarının yeniden değerlendirilmesi gerekeceğini, bazılarının eksik bir şeyler içerdiğini, bazılarının ise ancak içselleştirilirse ve sindirilirse hedefini bulacağını gösteriyor. Kova burcu teknolojik aletlerle, bilgisayarlarla, televizyonculuk, radyoculuk gibi alanlarla ilişkilendirileceğinden, bu alanlarda bazı aksamalar, gecikmeler oluşabilir. Ama her şeyi sadece Merkür gerilemesine bağlamanın doğru olmadığını düşündüğümü bir kez daha ifade etmeliyiz. Ay’ın Merkür ile kavuşumunun etkin olacağı akşam saatleri civarında önemli bilgi alışverişleri, yazışmalar, duyurular açısından kullanılabilir. Ama doğru ve pür bilgi aktarmak koşuluyla! Ay-Jüpiter karşıtlığının da etkisini göstermeye başlayacağı akşam saatleri sonrasında bilgi bombardımanına tutulabiliriz.

Perşembe gününün ilk yarısında Kova burcunda ilerleyecek olan Ay, saat 03:45’te Venüs ile kavuşumunu kesinleştirdikten sonra boşluğa giriyor. Ama bu kavuşumun güzel etkileri günün ilk yarısında bizimle beraber olmaya devam ediyor. Aşk ve ilişkilerden yana şanslı bir gündeyiz. Saat 14:47’de Ay Balık burcuna geçiyor. Duygusal güvence ihtiyacı ve adaptasyon kabiliyeti vurgu kazanmaya başlıyor. Ay-Satürn karesinin etkin olacağı akşam saatlerinde girişeceğimiz işlerde kolay ilerleyemeyebiliriz. Gecikmelerle, engellenmelerle karşılaşabiliriz. Bizi depresifleştirecek, karamsarlaştıracak kişilerden uzak kalmamızda fayda var akşam saatlerinden itibaren! Gecenin ilerleyen saatlerinde ise bu sıkıcı etkileri aşmaya başlıyoruz. Mistik, ilahi, manevi konulara eğilme zamanlarındayız. Meditasyon veya imgeleme çalışmaları türünde şeylere açısından harika bir zaman dilimi!

Cuma günü boyunca Balık burcunda ilerleyen Ay, gece yarısını takiben önce Neptün’le, ardından Mars ile kavuşuyor. Yani Mars-Neptün kavuşumunu tetikliyor. Bu olumlu tetikleme, ruhsal ve manevi konularda hareketleneceğimizi gösteriyor. Bu kavuşumun Balık burcunda gerçekleşecek olması, insanı konuların, merhamet ev şefkatin, empati ve duyarlılığın vurgu kazanacağını gösteriyor. Perşembe gecesi ve Cuma sabahı etkin olacak bu kavuşumlar, enerjimizi ve gücümüzü birlik ve bütünlük içerisinde olma yönünde ortaya koyma, hırslarımızın üzerine çıkma zamanlarındayız! Öğle saatlerinde Ay-Plüton kavuşumu etkinleşiyor. Başkalarıyla birlikte hareket etmekten güç kazanacağımız bir gündeyiz. Duygularımızı etkin bir biçimde ortaya koyabiliriz. 13:12’de bu açının kesinleşmesinin ardından Ay boşluğa düşüyor ve günün geri kalanında Balık burcunda boşlukta devam ediyor ilerlemesine. Öğle sonrasındaki saatlerde Ay-Kiron kavuşumu kesinleşiyor. Şifalanma zamanı!

Cumartesi gününün ilk yarısında Balık burcunda ve boşlukta ilerleyen Ay, saat 15:31’de Koç burcuna geçiyor. Kendimizi daha güçlü ve etkin bir biçimde ifade etmek isteyeceğimiz, egomuzun ihtiyaçlarına kulak vereceğimiz bir gündeyiz. Gün boyunca hareketlilik ve tempo dikkat çekebilir. Ay-Satürn üçgeninin stabil olmayı ifade eden enerjisini hissedeceğimiz akşam saatlerinde biraz sakinleşebilir, sevdiklerimizle birlikte günün yorgunluğunu atabiliriz. Ay-Güneş altmışlığının etkin olacağı gece saatleri kadın erkek ilişkilerinde yeni gelişmeler açısından güzel fırsatlar sunuyor. Önemli ve etkin pozisyondaki kişilerle bir araya gelebilir, otoriteyi temsil eden kişilerden taleplerde bulunabiliriz.

Pazar günü boyunca Ay Koç burcunda ilerliyor. Hayli aktif ve dinamik bir gündeyiz. Ay’ın Uranüs ile kavuşumunu kesinleştireceği ve Plüton ile dik açıya ilerleyeceği öğle saatlerinde kazalara ve sakarlıklara karşı uyanık olmamızda fayda var. Duygusal çıkışlara, patlamalara açık saatlerdeyiz. Ay-Merkür altmışlığının etkin olacağı akşam saatlerinde önemli konuşma ve yazışmalarımızı yapabiliriz. Tabii Merkür’ün geri harekette olduğunu dikkate almalı, sözlerimize ve yazdıklarımıza dikkat etmeliyiz. Yanlış anlaşılma veya kendini ifade etme konusunda zorlanmalara açık bir zaman dilimindeyiz zira. Ay-Jüpiter üçgeninin etkin olacağı gece saatlerinde çok olumlu enerjiler devrede olacak. Her türlü iş ve girişim açısından güzel etkilere açık gece saatlerini iyi değerlendirebiliriz.

Sevgi, ışık ve umutla!

Öner DÖŞER

18 Ocak 2015, Pazar

ASTROLOJİ OKULU, Caddebostan  

18.01.2015

Designed by Ongunsoft