Öner Döşer

2 Haziran Haftası

Bu sayfa 10045 kişi tarafından ziyaret edildi.

2 Haziran Haftası MERKÜR GERİLEMEYE BAŞLIYOR!

İletişim gezegeni Merkür Yengeç burcunda gerilemeye hazırlanıyor. 7 Haziran Cuma günü iyice durağanlaşacak olan Merkür (hızı 00 derece 00 dakika), aynı gününü öğleden sonrasında Yengeç burcunun 3 derece 10 dakikasından gerilemeye başlayacak ve 17 Haziran’a kadar Yengeç burcunda gerilemesine devam edecek. 17 Haziran itibariyle gerilemesine İkizler burcunda devam edecek olan Merkür, 1 Temmuz’da direkte dönmek üzere durağanlaşacak (hızı 00 derece 00 dakika) ve 2 Temmuz’da 23 derece 24 dakika İkizler burcunda direkte dönecek. Merkür’ün İkizler ve Yengeç burcundaki gerilemesiyle ilgili bilgi linkteki videonun 2:30 dakikasından sonra var. İzleyerek bilgi edinebilirsiniz. http://www.astrolojitelevizyonu.com/gokyuzunde-bu-ay-haziran-2014-astrolog-oner-doser-ve-dr-baris-ozkiris-yorumluyor/Merkür gerilemesi hakkında detaylı bilgi veren yazılarım için aşağıdaki linkleri ziyaret edebilirsiniz.  

Merkür Gerilerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

http://www.onerdoser.com/Y95_1_merkur-gerilerken-nelere-dikkat-etmeliyiz-.html

Merkür Gerilemesi, DON’T PANİC!

http://www.onerdoser.com/Y142_0_merkur-gerilemesi-don-t-panic.html

Dikkat Merkür Gerilemesi!

http://www.onerdoser.com/Y54_1_dikkat-merkur-gerilemesi-.html

 

Aşk ve ilişkiler, estetik, sanat

4 Haziran Çarşamba günü Venüs-Neptün altmışlık açısı kesinleşiyor. Aşk ve romantizmi öne çıkaran bu uyumlu açı, insan ilişkilerinde karşılıklı fedakarlık ve sevgi alışverişlerini de vurguluyor. Artistik ve sanatsal konularla ilgilenmek, kendimizi ortaya koymak, sanatsal ortamlarda yer almak, estetik ve zarafet, dekorasyon, giyim kuşam alışverişleri açısından hafta başından itibaren etkinleşmeye başlayacak bu güzel enerjiyi değerlendirebiliriz.

Hafta sonunda değişik bir şeyler yapın!

6 Haziran Cuma günü Güneş-Uranüs altmışlığı kesinleşiyor. Bu ikili arasındaki açılar, hayatımızın her alanında değişiklikler, yenilikler yapmak açısından kullanılabilir. Bu uyumlu açının etkisi hafta sonu boyunca da devrede olacak. Hafta sonunu değişik yerlere geziler, farklı ortamlarda yer almak, yeni şeyler öğrenmek, hayatımızda bazı değişiklikler yaratmak açısından değerlendirebiliriz.

Haftanın günlere göre değerlendirmelerine gelince…

Pazartesi gününe başlarken henüz Yengeç burcunda ve boşlukta ilerleyen Ay, sabaha karşı 04:42’de Aslan burcuna geçiyor. Güne sıcakkanlı, iyimser ve kendine güvenli başlayabiliriz. İçinde bulunduğumuz ortamda kendimizi göstermek, organizasyon ve yönetme becerimizi ortaya koyabiliriz. Açık, dürüst ve net olmak kazandırabilir. Ay-Venüs karesinin etkin olacağı öğle sonrasındaki saatlerde ilişkilerde gerginlik, kırgınlıklara, hassasiyetlere açığız. Gece saatlerinde bu hassasiyetler iyice uzaklaşmış olacak. Ay-Mars altmışlığının yapıcı etkisini kullanabilir, bir şeyleri düzeltme konusunda atak davranabiliriz.

Salı günü boyunca Aslan burcunda ilerleyecek olan Ay, ülkemiz açısından maddi konuların vurgu kazanacağını gösteriyor. Sabah saatlerinden itibaren parasal konularda cesaretli davranabilir, dengeli olmak kaydıyla risk alabiliriz. Ay-Güneş arasındaki altmış derecelik uyumlu açı sabah saatlerinden itibaren etkili zira. Bu uyumlu açı, önemli ve etkin pozisyondaki kişilerle, otorite figürleriyle görüşmeler, kadın erkek ilişkileri, ailevi ilişkiler açısından da olumlu enerjiler barındırıyor. Önemli iş v görüşmelerimizi öğle saatleri öncesinde aktif edebiliriz. Ay-Uranüs üçgeninin heyecanlı, değişiklik yaratmaya ve yeniliklere yönelten etkileri öğle saatlerinde zirveye varıyor. Akşam saatlerinde ise Ay-Satürn karesinin engelleyici, gecikmelere yol açabilecek, eleştirel ve depreşe edici etkileri devreye giriyor. 17:41’de bu açının kesinleşmesinden sonra Ay’ın başkaca temel açısı kalmıyor ve Aslan burcundaki ilerlemesine boşlukta (açısız) devam ediyor. Ay’ın boşlukta olmasıyla ilgili bilgiyi yazımın sonundaki bölümden bilgi alabilirsiniz.

Çarşamba gününün büyük çoğunluğunda Aslan burcunda ve boşlukta ilerleyen Ay, saat 17:19 itibariyle Başak burcuna geçiyor. Detaylara odaklanmamız, planlı ve mantıklı hareket etmemiz sayesinde başarı elde edebileceğimiz bir zaman dilimine giriyoruz. Ay-Merkür arasındaki altmış derecelik açının etkilerinin devreye girmesiyle, akşam ve gece saatlerinde yapacağımız görüşmelerde, konuşma ve yazışmalarda olumlu sonuçlar alabiliriz. Duygu ve mantığımızı iyi dengeleyebilir, iş ve girişimlerimize olumlu yansıtabiliriz. Alışverişler, ticari konular açısından da güzel saatlerdeyiz! Ülkemiz açısından yakın komşular, medya, basın yayın organları, eğitim, iletişim gibi konular vurgu kazanabilir. Bugün Venüs-Neptün altmışlık açısı kesinleşiyor. Aşk ve romantizmi öne çıkaran bu uyumlu açı, insan ilişkilerinde karşılıklı fedakarlık ve sevgi alışverişlerini de vurguluyor. Artistik ve sanatsal konularla ilgilenmek, kendimizi ortaya koymak, sanatsal ortamlarda yer almak, estetik ve zarafet, dekorasyon, giyim kuşam alışverişleri açısından hafta başından itibaren etkinleşmeye başlayacak bu güzel enerjiyi değerlendirebiliriz.

Perşembe günü boyunca Başak burcunda ilerleyen Ay, akılcı ve mantıklı olmamız gereken bir güne işaret ediyor. Eleştirilerimizin dozunu iyi ayarlamazsak, ilişkilerimizi zedeleyebiliriz. Ay-Neptün karşıtlığının etkin olacağı sabahın erken saatlerinde yanlış anlaşılmalar, alınganlık ve kırgınlıklar riskimiz hayli fazla, dikkat! Sabahın ilerleyen saatlerinde Ay-Venüs üçgeninin olumlu etkileri devreye giriyor, rahatlıyoruz! Aşk ve romantizm, insan ilişkileri, estetik ve güzellikle ilgili işler, alışverişler, yeme içme ile ilgili programlar açısından güzel saatlerdeyiz. Bu olumlu etkiler öğleden sonrasına da yansıyor. Akşam saatlerinde Ay-Plüton üçgeninin güçlü etkileri de devreye giriyor. Önemli iş ve girişimler açısından akşam saatlerini değerlendirebilir, başkaları üzerinde güçlü etki yaratabiliriz. Ay-Güneş karesinin etkin olacağı gece saatlerinde ise güç çekişmelerine, duygusal gerginliklere ve anlaşmazlıklara yöneltebilecek gergin etkiler devreye giriyor.

Cuma günü boyunca Ay Başak burcunda ilerliyor. Akılcı, mantıklı ve dengeli davranmamız sayesinde başarı elde edebileceğimiz bir gündeyiz. Sabah saatlerinde etkin olacak Ay-Satürn altmışlığı, olgun ve aklı başında konuşmalar yapabilme, tecrübeli ve olgun kişilerden destek alabilme şansımızı arttırıyor. Ay-Jüpiter altmışlığının etkin olacağı öğle saatlerinde dini ve ilahi konularda, yabancılarla ilgili ve kültürel konularda, turizm, finans ve hukuksal konularda olumlu gelişmeler yakalayabiliriz. Bu açının kesinleşeceği 12:12 sonrasında Ay Başak burcunda boşlukta ilerleyecek. Ay’ın boşlukta olması ile ilgili bilgiyi yazımın sonundaki ilgili başlık altında bulabilirsiniz. Gün boyunca Güneş-Uranüs altmışlığı etkin olacak. Bu ikili arasındaki açılar, hayatımızın her alanında değişiklikler, yenilikler yapmak açısından kullanılabilir. Bu uyumlu açının etkisi hafta sonu boyunca da devrede olacak. Hafta sonunu değişik yerlere geziler, farklı ortamlarda yer almak, yeni şeyler öğrenmek, hayatımızda bazı değişiklikler yaratmak açısından değerlendirebiliriz.

Cumartesi gününe başlarken Ay henüz Başak burcunda ve boşlukta ilerliyor. Sabaha karşı 05:00’te Ay Terazi burcuna geçiyor. Huzur ve denge arayacağımız, ikili ilişkilerimizin önem taşıyacağı bir gündeyiz. Sabah saatlerinde etkin olacak Ay-Merkür karesi, sözlü ve yazılı iletişimde yanlış anlaşılmalara, alınganlık ve kırgınlıklara sebep olabilir, dikkat! Bugün Merkür de geri harekete dönüyor ve bu olasılığı arttırıyor. Merkür gerilemesiyle ilgili bilgiyi yazımın girişinde okuyabilirsiniz. Gün boyunca kah huzurlu, kah dengesiz akışlar var. Gece saatlerinde Ay’ın Mars’a yakınlaşmasıyla birlikte daha ziyade huzursuzluk baskın gelebilir.

Pazar günü boyunca Terazi burcunda ilerleyen Ay, ülkemizin iç sorunlarının, ailevi konuların, iç güvenlik konularının vurgu kazanacağını gösteriyor. Biraz huzursuz edici olabilir, dikkatli ve sağduyulu olmalı. Ay’ın Plüton ve Uranüs ile irtibatlarının etkin olacağı sabah-öğle arasındaki saatler daha ziyade gergin, değişken ve ani patlamalara açık bırakabilen bir enerji taşıyor. Öğle saatleri ve sonrasında etkin olacak Ay-Güneş üçgeninin etkisiyle hem duygusal anlamda, hem de dışa yansıyan enerjiler anlamında dengeye geliyoruz. Kadın erkek ilişkileri, otorite figürü kişiler ya da önemli kişilerle ilişkiler açısından güzel saatlerdeyiz, değerlendirebiliriz. Ay-Jüpiter karesinin etkin olacağı akşam saatleri ve sonrasında duygusal anlamda fazlasıyla coşkun, abartılara yatkın bir profil çizebiliriz. Yeme içme konularında da abartmamaya özen göstersek iyi ederiz.

Keyifli, sağlıklı ve mutlu bir hafta dileğiyle!

Öner DÖŞER

1 Haziran 2014, Pazar

ASTROLOJİ OKULU, Caddebostan

Haftanın burçlara göre görüntülü değerlendirmeleri için www.astrolojitelevizyonu.comadresimizi ziyaret edebilirsiniz…

AY BOŞLUKTA İKEN NELER TAVSİYE EDİLMEZ?

Ay'ın boşlukta olması, içinde ilerlediği burçtan çıkana kadar önünde temel açı yapacağı gezegen olmaması durumudur. Açılar olayların ne yönde gelişeceğini belirttiğinden, açı olmaması, olayların ne yönde gelişeceğinin belli olmaması, belirsizlik anlamına gelir. Bu yüzden Ay'ın boşlukta olduğu zamanlarda somut ve kalıcı işler için girişim yapılması önerilmez. Ama günlük iş ve aktivitelerimizi devam ettirmemiz açısından değil, yeni girişimler ve alınacak kararlar açısından bu böyledir. Ay boşlukta iken hiçbir şey yapmayalım anlamına gelmez. Ay’ın boşlukta olduğu zamanlarda önerilmeyen aktiviteler şunlardır: önemli iş toplantıları, yeni girişimler, önemli ameliyatlar (duruma göre değerlendirmeli), teklif sunmak, iş anlaşması yapmak, önemli (veya pahalı) şeyler satın almak, önemli kararlar almak. 

Ay’ın boşlukta olmasının ne demek olduğunu ve genel etkilerini anlattığım videoyu izleyerek, bu konu hakkında daha fazlabilgi alabilirsiniz. http://www.astrolojitelevizyonu.com/ay-boslukta-astroloji-ogreniyoruz-oner-doser/

 

  

01.06.2014

Designed by Ongunsoft