Öner Döşer

2 Kasım Haftası

Bu sayfa 9939 kişi tarafından ziyaret edildi.

2 Kasım haftasına astrolojik bakış

Seçim sonuçlarının ülkemiz ve halkımız açısından hayırlı olmasını temenni ediyoruz. Sandık başına giderek seçme hakkını kullanma iradesini gösteren insan sayısının artmış olması çok önemliydi. Merkür’ün Terazi burcunun son derecesinde olduğu 1 Kasım günü demokratik hakkımızı kullandık ve seçimimizi yaptık. Merkür, 2 Kasım itibariyle Akrep burcuna geçiyor. Şimdi genel gidişatı gözlemleme zamanına giriyoruz (Merkür Akrep). Umarız ülkemizin yöneticileri iç güvenliğin ve ekonomik istikrarı sağlaması, çözüm sürecinde ilerleme kaydedilmesi, demokrasiden ödün verilmeden ileri doğru adımlar atılması yönünde verilen taahhüt yerine getirilir, kutuplaşma sona erer ve ülkemizde görmeyi arzu ettiğimiz iç huzur sağlanır. Astrolojik açıdan bakarsak, ülkemiz astroloji haritasının iç koşulları temsil eden 4. evinden geçiş yapmakta olan Jüpiter, bu yönde umudumuzu arttırıyor. Fakat zorlu transitler de (Dönemsel astrolojik etkiler) almaya devam ediyor olacağız. Kasım ayı içerisinde uyanık ve farkında olunması gereken tarihleri astroloji televizyonunda yayınladığımız bazı videolarda paylaştık. Her zaman altını çizdiğimiz gibi, aldığımız etkilere nasıl tepkiler verdiğimiz, ortaya çıkacak sonuçlar açısından çok önemlidir. Astrolojinin doğru kullanımı açısından dikkat edilmesi gereken en önemli faktör, muhtemel zorlu etkiler veya fırsatlar konusunda farkındalık yaratacak uyarılarda bulunmak veya mesajlar vermek, böylelikle bilinçli seçimler yapılması yönünde katkıda bulunmaktır. 

Bu hafta etkin olacak açılara göre değerlendirmeler yaparsak…

Aşk ve ilişkiler gezegeni Venüs, tutku ve harekete geçmeyi ifade eden Mars ile tam kavuşumunu Salı sabaha karşı saatlerde yapıyor. (Saat 04:10) Bir taraftan, kararlı bir biçimde harekete geçmek, sevgimizi, tutkulu ve heyecanlı bir biçimde ortaya koymak açısından güzel bir zaman dilimindeyiz. Diğer taraftan, bu tutku ve heyecanı abartılı ortaya koyma eğilimi de gösterebiliriz. Çünkü Venüs-Mars ikilisi henüz Jüpiter ile yakın derecelerde ilerliyorlar. İlişkilerde eleştirilerin dozunu kaçırmak, yüksek beklentiler peşinde koşmak, aşırı mükemmeliyetçilik, kuşkuculuk da bu üçlü kavuşumun diğer bir problematik yönü olabilir. Ay-Güneş arasında dik açının kesinleşeceği 3 Kasım Salı günü bu açıdan dikkat çekiyor. İlişkilerde rekabeti, güç ortaya koyma veya kendini ispatlama arzumuzu abartmamız yüzünden tartışmalara, agresyona açık olabiliriz, dikkat!

Salı günü etkin olacak bir başka açı da Jüpiter-Kiron karşıtlığı. Bu karşıt açı, dini ve ilahi konular, inançlar, kültür veya etnik konular yüzünden tartışmalara ve agresyona açık olacağımızı gösteriyor. Jüpiter’in gölge yönünde fanatiklik vardır ve inançları ya da değerlerini ortaya koymak için eyleme geçen fanatik gruplarla da bağdaştırılır. Bu açıdan dikkatli olmak gereken bir gündeyiz. Hayat görüşleri, inançlar ve etik değerlerle ilgili konuları fazla zorlamasak iyi ederiz.

Güneş Plüton altmışlığının etkin olacağı Cuma günü boyunca iş ve kariyer hayatımız açısından değerlendirebileceğimiz, kendimizi güçlü bir şekilde ifade edebilme ve önemli pozisyondaki kişilerden destek bulma yönünde etki yaratabilecek bir atmosfer hakim olacak. Anlaşmalar, toplantılar, zam istemek, terfi istemek gibi girişimler açısından da değerlendirebiliriz.

Ay-Neptün üçgeninin de etkin olacağı Cuma gününü, başkalarının duygularına hitap edeceğimiz önemli konuşmalar veya yazışmalar açısından değerlendirebiliriz. Ailevi veya özel konuları gündeme getirebiliriz. Alındığımız, kırıldığımız şeyler üzerine sevdiğimiz kişilerle konuşabilir, işleri tatlıya bağlayabiliriz.

İlişkiler gezegeni Venüs, denge ve huzuru, arzu ettiğimiz uyum ve uzlaşmayı sağlayabilmemiz açısından önemli bir geçiş yapıyor. 8 Kasım Pazar günü Venüs’ün Terazi burcuna geçişiyle birlikte ilişkilerimizde daha dengeli ve kalıcı adımlar atmaya başlayabiliriz. Venüs’ün Terazi burcundaki bu huzurlu ve uyumlu enerjiyi daha belirgin bir şekilde ortaya çıkarabilecek yolculuğu 5 Aralık 2015 tarihinde sona erecek. 

Haftanın günlere göre detaylı değerlendirmelerine gelince…

Pazartesi gününün büyük çoğunluğunda Ay Yengeç burcunda ilerliyor. Ülkemizi ilgilen durumlara, seçim sonuçlarına yönelik değerlendirmelerin duygusal ve duyarlılık ihtiva eden yönü daha ağırlık tutacaktır muhtemelen. Kendini duygusal anlamda güvencede hissetme ihtiyacının da derinleştiği bir gündeyiz. Ay’ın Venüs ve Mars ile uyumlu açılarının etkin olacağı sabah erken saatler özel ilişkiler açısından olumlu gelişmelere açık olacağımızı gösteriyor. Fakat sabahın biraz daha ilerleyen saatlerinde yakınlaşmakta olan Ay-Merkür karesi, kırıcı konuşmalara, eleştirilere açık saatlerde olacağımızı işaret ediyor. Bu açının kesinleşeceği 10:07 sonrasında Merkür burç değiştirip Akrep burcuna geçince, önünde açısı kalmayacak olan Ay da boşluğa giriyor. Akşam 18.48’de Ay’ın Aslan burcuna geçişine kadarki süreçte girişeceğimiz işlerde bir şeylerin ucu açık kalabilir veya tam netleşmeyebilir. Ay’ın Aslan burcuna geçişinin ardından, Akrep burcuna henüz geçmiş olan Merkür ile dik açısı da kesinleşmiş olacak. Sert ve agresif tartışmalara, konuşmalara, beyanlara v duyurulara açık saatlerdeyiz! Gecenin ilerleyen saatlerinde etkinleşmeye başlayacak Ay-Satürn üçgeni, konuşmaların biraz daha ağır başlı, tutarlı ve bilgece bir tarafa kayabileceğini düşündürüyor.

Salı günü boyunca Aslan burcunda ilerleyen Ay, idari konular, yönetme becerileri, kendini gösterme (hatta şov yapma) atmosferinin hakim olacağını işaret ediyor. Egomuzu dengeleyemezsek, etrafımızdaki insanlarla, sevdiklerimizle ilişkilerimizde zorlanma yaşayabiliriz. Aşk ve ilişkiler gezegeni Venüs, tutku ve harekete geçmeyi ifade eden Mars ile tam kavuşumunu sabaha karşı saatlerde yapıyor. (Saat 04:10) Bir taraftan, kararlı bir biçimde harekete geçmek, sevgimizi, tutkulu ve heyecanlı bir biçimde ortaya koymak açısından güzel bir zaman dilimindeyiz. Diğer taraftan, bu tutku ve heyecanı abartılı ortaya koyma eğilimi de gösterebiliriz. Çünkü Venüs-Mars ikilisi henüz Jüpiter ile yakın derecelerde ilerliyorlar. İlişkilerde eleştirilerin dozunu kaçırmak, yüksek beklentiler peşinde koşmak, aşırı mükemmeliyetçilik, kuşkuculuk da bu üçlü kavuşumun diğer bir problematik yönü olabilir. Ay-Güneş arasında dik açının etkinleşeceği öğle sonrasındaki saatler bu açıdan dikkat çekiyor. İlişkilerde rekabeti, güç ortaya koyma veya kendini ispatlama arzumuzu abartmamız yüzünden tartışmalara, agresyona açık olabiliriz, dikkat!

Çarşamba günü boyunca Ay Aslan burcunda ilerliyor. Sıcakkanlılık, samimiyet, dürüstlük gibi değerlerin daha fazla önem kazanacağı bir gündeyiz. Ay-Uranüs üçgeninin kesinleşmesinin ardından, başka açısı kalmayacak olan Ay boşluğa giriyor (Saat 04:47) ve günün geri kalanında boşlukta devam ediyor Aslan burcundaki ilerlemesine. Ay’ın boşlukta olması ile ilgili detaylı bilgi için linkteki videoyu izleyebilirsiniz. http://www.astrolojitelevizyonu.com/ay-boslukta-astroloji-ogreniyoruz-oner-doser/

Perşembe gününe geçişte henüz Aslan burcunda ve boşlukta ilerlemekte olan Ay, sabaha karşı 05:22’de Başak burcuna geçiyor. Üzerinde uğraştığımız işlerde ancak çalışıp gayret göstermek, ince eleyip sıkı dokumak kaydıyla ilerleyebileceğimiz ya da başarı elde edebileceğimiz bir gündeyiz. Ay-Satürn karesinin bloke edici enerjisinin devrede olacağı öğle saatleri civarında ilerleme kaydetmekte, uzlaşmakta, istediğimiz sonuçları elde etmekte zorlanabiliriz. Gecikme ve engellenme enerjisinin aktif olacağı öğle saatleri sonrasında Ay-Merkür altmışlığının devreye girmeye başlamasıyla rahatlıyoruz. Bu açının etkin olacağı ikindi civarındaki saatleri önemli konuşmalar, yazışmalar açısından değerlendirebiliriz. Ancak akşam saatlerine kalmasak isabet ederiz, zira Ay-Neptün karşıtlığının dağıtan, karmaşıklaştıran ve işlerin içinden çıkmayı zorlaştıran enerjisi aktif olacak.

Cuma günü boyunca Ay Başak burcunda ilerliyor. Hesabımızı iyi bilmemiz gereken bir gündeyiz. Ay’ın Güneş ve Plüton ile uyumlu açılarının aktif olacağı sabah saatlerinde güçlü başlangıçlar yapabilir, karşımızdaki kişiler üzerinde etki yaratabiliriz. Güneş Plüton altmışlığının etkin olacağı gün boyunca iş ve kariyer hayatımız açısından değerlendirebileceğimiz, kendimizi güçlü bir şekilde ifade edebilme ve önemli pozisyondaki kişilerden destek bulma yönünde etki yaratabilecek bir atmosfer hakim olacak. Anlaşmalar, toplantılar, zam istemek, terfi istemek gibi girişimler açısından da değerlendirebiliriz. Ay’ın Jüpiter ile kavuşumunun olumlu, iyimser ve genişletici enerjisini öğle saatlerinden itibaren hissetmeye başlayacağız. Bu kavuşumun etkin olacağı öğle sonrası ve akşam saatlerinde hukuksal, finansal, kültürel, eğitsel konularda, yayıncılık ve seyahatlerle ilgili konularda yapacağımız işlerde rahat ilerleyebilir, güzel gelişmeler yakalayabiliriz. Ay-Neptün üçgeninin de etkin olacağı Cuma gününü, başkalarının duygularına hitap edeceğimiz önemli konuşmalar veya yazışmalar açısından değerlendirebiliriz. Ailevi veya özel konuları gündeme getirebiliriz. Alındığımız, kırıldığımız şeyler üzerine sevdiğimiz kişilerle konuşabilir, işleri tatlıya bağlayabiliriz.

Cumartesi gününün büyük çoğunluğunda Ay Başak burcunda ilerliyor. Özel ilişkiler açısından çok önemli bir gündeyiz. Ay’ın hem Venüs, hem de Mars ile kavuşum yapacak olması, öğle sonrasındaki saatlere kadar olan zaman diliminde aşk ve ilişkiler açısından güzel gelişmeler yakalayabiliriz. Eleştirilerimizin dozunu iyi ayarlarsak, abartılı bir mükemmeliyetçilikten uzak kalırsak, ilişkimizde düzeltmek istediğimiz şeyleri partnerimizle konuşmak açısından bu günü iyi değerlendirebiliriz. Ay’ın Venüs ile kavuşumunun kesinleşeceği 15:48’ten sonra başka açısı kalmayacak olan Ay boşluğa girecek ve Terazi burcuna geçiş yapacağı 18:14’e kadarki süreçte boşlukta devam edecek Başak burcundaki ilerlemesine. Ay’ın Terazi burcunda seyredeceği akşam saatlerinde kadersel, hayatımızda çok önem taşıyacak gelişmelerle karşılaşabiliriz. Özel ilişkiler açısından da enteresan bir akşamdayız!

Pazar günü boyunca Ay Terazi burcunda seyrediyor. Özel ve sosyal ilişkilerde denge ve adalet arayışımızın had safhaya varacağı bir gündeyiz. Zira sadece Ay değil, Venüs de Terazi burcuna geçiyor. Venüs’ün akşam saatlerinde (18:30) Terazi burcuna geçişiyle birlikte ilişkilerimizde daha dengeli ve kalıcı adımlar atmaya başlayabiliriz. Venüs’ün Terazi burcundaki bu huzurlu ve uyumlu enerjiyi daha belirgin bir şekilde ortaya çıkarabilecek yolculuğu 5 Aralık 2015 tarihinde sona erecek. Ay-Plüton karesinin gergin enerjilerini hissedeceğimiz gece saatlerinde tehlike içeren işlerden, mekanlardan, ortamlardan, kişilerden uzak kalmamızda fayda var. Hırpalayıcı enerjiler iş başında olacak zira. Duygusal açıdan da öyle…

Sevgi, ışık ve umutla!

Öner DÖŞER

1 Kasım 2015, Pazar

ASTROLOJİ OKULU, Caddebostan

 

 

 

 

 

 

02.11.2015

Designed by Ongunsoft