Öner Döşer

2 Mart Haftası

Bu sayfa 15345 kişi tarafından ziyaret edildi.

2 Mart Haftasına Astrolojik Bakış: HASAT ZAMANI!

Perşembe günü Başak burcunda gerçekleşecek dolunay, ektiklerimizi biçeceğimiz bir hasat zamanına vardığımızı işaret ediyor. Dolunaylar, hayatımızda bir şeylerin sonuç bulacağı, tamamlanacağı, ortaya çıkacağı zamanlardır. Sanki gecenin kör karanlığında atılan adımların nereye doğru olduğunu anladığımız, gördüğümüz ve gösterdiğimiz bir zaman dilimidir bu. İdrak vardır dolunayda. Bu idrakler, hayatımıza önemli olaylar şeklinde yansır…

14 derece Başak burcunda gerçekleşecek bu “Hasatçı” dolunay esnasında Güneş Achernar isimli bir sabit yıldızla birleşiyor. Zorlu etkileriyle bilinen bu yıldız, hızlı değişimlere, krizlere, ani iniş çıkışlara, ani ve trajik sonlanmalara işaret eder. Yangın, sel gibi afetlerle ve böyle gelişmeler sonrasında eski olayların hızlıca silinip süpürülmesini ifade ettiği söylenir (Bernadette Brady). Bu dolunay esnasında Venüs-Mars-Uranüs kavuşumunun Plüton ile dik açılar oluşturuyor olması, değişken ya da olumsuz-yağışlı-sert hava koşullarına, aşırı yağışlara, denizler ve sularla ilgili sorunlara açık birkaç günlük süreçte olacağımızı gösteriyor olabilir. Özel ve sosyal ilişkilerde de gerginlik riski ve olasılığı hayli fazla gözüküyor. Geçmişte attığımız hatalı adımların faturasını ödeyebiliriz!

Dolunay esnasında Güneş mitolojide “Yaralı şifacı” olarak tanınan Kiron ile kavuşuyor. Bu kavuşum, dolunayın karanlıktan aydınlığa çıkaran enerjisiyle birlikte okunursa, kişiliğimizin şimdiye kadar fark etmediğimiz yaralı yönlerini görme ve şifalandırma şansı veriyor diyebiliriz. Kiron ile etkileşen dolunaylar, her ne kadar ilişkilerde yaralanma riskini taşır ise de, bu yaralanmaların nedenlerini keşfetme, ortaya çıkarma, üzerinde çalışma ve şifalandırma potansiyelini de beraberinde getirir. Şifa, terapi alanlarında çalışma yapanlara özellikle duyurulur.

Bu haftanın önemli açılarına göz atarsak…

Salı günü Jüpiter-Uranüs üçgeni kesinleşiyor. Özgürleşme arzumuz tetikleniyor. Yeniliklere, değişikliklere girişmek açısından güzel bir süreçteyiz. Bize vizyon kazandıracak şeyler öğrenebilir, kendimizi geliştirme fırsatları bulabiliriz. Astroloji, felsefe, din gibi ilahi, mistik ve evrensel konularda, şimdiye kadar bize yabancı gözüken alanlarda ilginç açılımlar yaşayabilir, hayatımıza anlam katacak yeni bir şeyler keşfedebiliriz. Pazartesi gününden itibaren çok etkin olacak bu uyumlu açının etkisi hafta sonuna kadar devam edecek.

Çarşamba günü Venüs-Jüpiter üçgeni ve Venüs-Uranüs kavuşumu kesinleşiyor. İlişkilerde özgürleşme arzusunu tetikleyecek bu açılar, ani ve beklenmedik karar ve yön değişikliklerine açık olacağımızı gösteriyor. İlişkilerde yeniliklere, değişikliklere, sürprizlere hazır olun!

Perşembe günü Venüs-Plüton karesi kesinleşiyor. Haftanın en hırpalayıcı açısı tam da dolunay zamanı kesinleştiğinden, ilişkilerde hırpalanma riski hayli artıyor. Haftanın en dikkatli olmak gereken günündeyiz! İlişkilerde güç çekişmeleri, tutkuların tehlikeli ve riskli dışa vurumu, sadistik, haşin ve hırpalayıcı eğilimlerin artması, cezalandırma ve intikam alma arzusunun vurgu kazanması ihtimali hayli fazla!

Cuma günü Güneş-Plüton altmışlığı kesinleşiyor. Bu uyumlu açı, hafta sonuna girerken irademiz ve seçme kabiliyetimiz sayesinde hırpalayıcı durumları dengeye getirme şansı veriyor adeta. Cuma gününden itibaren önemli ve etkin pozisyondaki kişilerden, otorite figürlerinden destek bulmak, yönetme becerimizi ortaya koymak ve projelerimizi kabul ettirmek daha kolay olacak.

Haftanın günlere göre detaylı değerlendirmelerine gelince…

Pazartesi gününe geçişten kısa bir müddet sonra, saat 01:34’te Ay Aslan burcuna geçiyor. Kendini ortaya koyma, eylemleriyle dikkat çekme arzusu artıyor. Yönetme becerilerimizi cesaretli ve özgüvenli bir şekilde ortaya koyarak girişeceğimiz işlerde başarı sağlayabileceğimiz bir gündeyiz. Sabah saatlerinde etkinleşecek Ay-Satürn üçgeni, sağlam ve kalıcı adımlar atmak açısından isabetli bir zaman diliminde olacağımızı gösteriyor. Olgun, yaşlı, otoriter kişilerden destek bulabiliriz. Ay-Mars üçgeninin etkinleşeceği öğle sonrasındaki saatlerde cesaret ve girişimcilik isteyen işlere girişebiliriz. Enerjimizin yüksek olacağı bu saatleri güç ve efor gerektiren işler için kullanabiliriz. Sportif aktiviteler açısından güzel saatlerdeyiz. Akşam saatlerinden sonra yakınlaşmakta olan Ay-Venüs üçgeni, özel ilişkiler açısından şanslı, romantik ve coşkulu bir zaman diliminde olacağımızı gösteriyor. Eğlenceli aktiviteler ve sosyalleşme ile değerlendirebiliriz.

Salı günü boyunca Aslan burcunda hareket edecek olan Ay heyecanlı, enerjik, sevinç dolu bir ruh haline bürünmemize neden olabilir. Etrafımızdaki stresli durumlara rağmen kendimizi gelecekten umutlu, içten içe sevinçli hissedebiliriz. Gece yarısından sonraki saatlerde Ay’ın sırasıyla Venüs, Uranüs ve Jüpiter ile geometrik irtibatları olacağından, güne yüksek bir motivasyonla başlayabiliriz. En zorlu durumlarda bile yaşamda olduğumuza şükretmeliyiz. Pozitif bir ortamda ve şartlarda ise, bunu değerlendirmek çok daha kolay olacak kuşkusuz. Aşk ve ilişkiler açısından çok şanslı sabah saatlerini iyi değerlendirebiliriz. İş ve sosyal aktiviteler, artistik ve sanatsal projeler, giyim kuşam, stil, estetik ve zarafetle ilgili alanlarda adımlar atabiliriz. Ay-Merkür karşıtlığının etkin olacağı öğle üzeri saatlerde yeni ve parlak fikirlerle dolabiliriz. Tabii karşıt fikir ve görüşlere de esneklikle yaklaşmamız gerektiğinin farkında olalım. Bu açının kesinleşeceği 10:47 sonrasındaki saatlerden itibaren boşluğa giren Ay, günün geri kalanında Aslan burcunda ve boşlukta devam ediyor olacak ilerlemesine. Gün boyunca etkin olacak Jüpiter-Uranüs üçgeni sayesinde özgürleşme arzumuz tetikleniyor. Yeniliklere, değişikliklere girişmek açısından güzel bir süreçteyiz. Bize vizyon kazandıracak şeyler öğrenebilir, kendimizi geliştirme fırsatları bulabiliriz. Astroloji, felsefe, din gibi ilahi, mistik ve evrensel konularda, şimdiye kadar bize yabancı gözüken alanlarda ilginç açılımlar yaşayabilir, hayatımıza anlam katacak yeni bir şeyler keşfedebiliriz.

Çarşamba gününün ilk yarısında Aslan burcunda ve boşlukta ilerleyecek olan Ay saat 13:57’de Başak burcuna geçiyor. Üzerinde uğraştığımız işlere titizlik göstermemiz ve detaylarına hakim olmadığımız sürece rahat edemeyeceğimiz bir gündeyiz. Organize ve planlı hareket edebilirsek başarıya daha kolay ulaşabiliriz. Gün genelinde rahat bir akış var. Ama akşam saatlerinden itibaren etkinleşecek Ay-Satürn karesi, duygusal anlamda engellenmiş hissetmemize, depresif ve endişeli bir ruh haine bürünmemize sebep olabilir. Bunu aşabileceğimiz şeylere yönelsek iyi ederiz bu saatlerde. Sevdiğimiz kişilerle bir arada olmak, neşe ve değişiklik katacak şeyler yapmak, ruh halimizi değiştirecek filmler izlemek iyi fikir olabilir. Dram filmleri değil tabii ki! Bugün Venüs-Jüpiter üçgeni ve Venüs-Uranüs kavuşumu kesinleşiyor. İlişkilerde özgürleşme arzusunu tetikleyecek bu açılar, ani ve beklenmedik karar ve yön değişikliklerine açık olacağımızı gösteriyor. İlişkilerde yeniliklere, değişikliklere, sürprizlere hazır olun!

Perşembe günü boyunca Başak burcunda ilerliyor ve Güneş ile karşıtlığını kesinleştiriyor ve gecenin ilk saatlerinde (20:05) Başak burcunda dolunay gerçekleşiyor. Haftanın en dikkat çekici günündeyiz! Sabah erken saatlerde etkinleşecek Ay-Neptün karşıtlığı, güne biraz kararsız ve biraz da isteksiz başlamamıza sebep olabilir. Sabah erken saatlerde etkin olacak bu stresli açı altında bir şeyleri kesinleştirmeye çalışmak isabetli bir fikir olmayabilir. Bu açının hemen ardından Venüs-Plüton karesi kesinleşiyor. Haftanın en hırpalayıcı açısı tam da dolunay zamanı kesinleştiğinden, ilişkilerde hırpalanma riski hayli artıyor. Haftanın en dikkatli olmak gereken günündeyiz! İlişkilerde güç çekişmeleri, tutkuların tehlikeli ve riskli dışa vurumu, sadistik, haşin ve hırpalayıcı eğilimlerin artması, cezalandırma ve intikam alma arzusunun vurgu kazanması ihtimali hayli fazla ve bu gergin etkiler gün geneline yayılıyor, dikkat! Dolunayın etkilerini yoğun bir şekilde hissedeceğimiz akşam saatleri sonrasında, saat 20:05’te Ay-Güneş karşıtlığı kesinleşiyor. Duyguların zirvede olacağı saatlerdeyiz. Enerjimizi iyi bir şekilde yönlendirebilirsek, bu dolunayın getirdiği dinamizmi yaratıcılığımızdan istifade edebileceğimiz bir şekilde kullanabiliriz. Bu konuda detaylı bilgi için yazımın giriş bölümüne dönebilirsiniz. Dolunayın ardından Ay’ın ilk açısının Plüton ile üçgen olması çok olumlu. Bu uyumlu açı, duygularımızı kendimizin ve bütünün hayrına istek ve niyazlar için güçlü bir şekilde yönlendirme şansı veriyor! Gece 20:36’da kesinleşecek bu açının ardından başkaca temel açısı kalmayacak olan Ay boşlukta devam ediyor ilerlemesine.

Cuma günü boyunca Ay Başak burcunda ve boşlukta ilerliyor. Gün genelinde eldeki işlerimizi takip edebilir, geliştirebiliriz. Ama kalıcı ve net sonuçlara ulaşmamız pek olası gözükmüyor. Gün boyunca etkin olacak Güneş-Plüton altmışlığı, hafta sonuna girerken irademiz ve seçme kabiliyetimiz sayesinde hırpalayıcı durumları dengeye getirme şansı veriyor adeta. Bugünden itibaren önemli ve etkin pozisyondaki kişilerden, otorite figürlerinden destek bulmak, yönetme becerimizi ortaya koymak ve projelerimizi kabul ettirmek daha kolay olacak.

Cumartesi gününe geçişten kısa bir müddet sonra, saat 02.52’de Ay Terazi buruna geçiyor. Sosyal açıdan hayli aktif bir güne başlıyoruz. Etrafımızdaki kişilere ve etrafımızda gelişen olaylara daha adil ve tarafsız davranma arzumuzun vurgu kazanacağı bir gündeyiz. İlişkileri dengelememiz ve iç huzurumuzu sağlamamız son birkaç güne nazaran daha kolay olacak. Ay-Satürn altmışlığının etkisini göstereceği öğle saatleri civarında girişeceğimiz işlerde sağlam ve kalıcı gelişmeler yakalama şansımız hayli fazla. Bir şeyleri yerli yerine oturtabiliriz. Olgun kişilerden tavsiye ve destek almaya da açık olacağımız saatlerdeyiz. Akşam saatleri de keyifli ve eğlenceli aktivitelerle ya da artistik ve sanatsal aktivitelerle değerlendirilebilir. Gecenin ilerleyen saatlerinde ise, yakınlaşmakta olan Ay-Mars karşıtlığının etkileri devreye giriyor. Sakarlıklara, kazalara, kavga ve çekişmelere, abartılı rekabete açık saatlerdeyiz, farkında olalım!

Pazar günü boyunca Terazi burcunda ilerleyecek olan Ay, huzur ve denge arayışında olacağımızı gösteriyor. Hayli aktif ve hareketli, akşam saatlerinde ise streslerin hakim olacağı bir gündeyiz. Sabah erken saatlerde Ay-Mars karşıtlığının sakar ve agresif eğilimler doğuran enerjisi henüz devrede. Güne biraz gergin başlayabiliriz. Spor ve yürüyüş, agresif enerjimizi dengelememize katkıda bulunabilir. Sabahın ilerleyen saatlerinde Ay-Jüpiter altmışlığının yapıcı enerjisi devreye giriyor. Spor ve yürüyüşten sonra keyifli bir kahvaltı iyi fikir olabilir. Biraz daha ilerleyen saatlerde Ay’ın Uranüs ve Plüton ile sert açıları devreye giriyor yine. Yani agresyon henüz devam ediyor. Bu ikili ile gergin açılarının ardından Ay’ın Venüs ile karşıt açıya ilerliyor olması, özel ve sosyal ilişkilerde gergin etkilerin gün genelinde işbaşında olacağını gösteriyor. Bunun farkında olalım ve yangına körükle gitmeyelim! Ay-Venüs karşıtlığının kesinleşeceği akşam saatleri sonrasında gerginlik nispeten rahatlıyor, ama halen kendini hissettiriyor olacak muhtemelen…

Sevgi, ışık ve umutla!

Öner DÖŞER

2 Mart 2015, Pazartesi

ASTROLOJİ OKULU, Caddebostan 

02.03.2015

Designed by Ongunsoft