Öner Döşer

2 Mayıs Haftası

Bu sayfa 4131 kişi tarafından ziyaret edildi.

NASA’dan bildirildiğine göre 30 Nisan itibariyle etkin ve sert güneş rüzgarları Dünya manyetik alanına çarparak yüksek enlemde jeomanyetik fırtına yarattı.  NOAA öngörürleri %50 olasılıkla jeomanyetik aktivitenin 24 saat kadar etkin olacağını öngörüyorlar. Güneş’ten çıkan kitleler Dünya manyetosferine ulaştığında 2 güne kadar sürebilen jeomanyetik fırtınaya sebep olabiliyor.

Jeomanyetik fırtına esnasında insan davranışlarında aşırı huzursuzluklar görülüyor. Aile içi gerginliklerden, ulusal ve hatta uluslar arası gerginliklere varan artışlar oluyor. İnsanlarda endişe ve çelişkilerin artması, yorgunluk, akıl karışıklığı, gerilimler, depresyon ve intihar olayları artıyor. Böyle durumlarda stres ve gerginlik yaratacak ortamlardan ve kişilerden uzak kalmakta, esnek ve açık fikirli olmakta, sevgi ve birlik hissi yaratacak atmosferde yer almakta fayda var.

Pazartesi gününe Ay’ın boşlukta hareketiyle başlıyoruz. Ay’ın Boğa burcuna giriş yapacağı 08:59’a kadarki erken saatlerde kalıcı ve somut sonuç beklediğimiz işlere girişmememizde fayda var.  Aslında Ay’ın küçülme fazının en son günündeyiz ve yeni girişimler için en azından yeniayı, hatta yeniaydan bir gün sonrasını beklememiz isabetli olur. Sabah erken saatlerde etkin olacak Ay-Neptün altmışlığının olumlu etkisi sayesinde kendimizi daha dingin ve sakin hissedebiliriz. Duygu alışverişlerinin uyumlu akacağı, empatik ve fedakarlığın ön plana çıkacağı öğle öncesi saatlerinde özel ve sosyal ilişkiler, artistik ve sanatsal konular, yaratıcılığımızı göstermek istediğimiz konularda olumlu etkiler ağırlık tutuyor. Günün ikinci yarısında ve özellikle de Ay-Plüton üçgeninin etkisini göstermeye başlayacağı akşam saatlerinde de ilerlemek istediğimiz işlerde önemli duygusal destekler alabiliriz.

Salı günü boyunca Boğa burcunda ilerleyecek olan Ay, sabah 09:50’de Güneş ile kavuşum yapıyor, yeniay oluşuyor. Sağlam ve kalıcı adımlar atmak adına güzel bir sürece giriş yapıyoruz. Öte yandan, yeniayın oluşmasının hemen ardından, önünde temel açısı kalmayacak olan Ay hareketine boşlukta devam ediyor. Ay’ın boşluktan çıkması, 4 Mayıs Çarşamba günü İkizler burcuna giriş yapacağı 20:10’da olacak. Öte yandan, gün boyunca ve takip eden günün büyük çoğunluğunda aradığımız sakinlik, huzur ve durağanlığı daha rahat yakalayabiliriz. Bu sıralar şartlarımızın değişmesini veya çok hareketlilik istemiyorsak, bu durum canımıza minnet demektir…

Çarşamba gününün büyük çoğunluğunda Ay Boğa burcunda hareket ediyor. Maddi ve fiziksel güvence arzumuzun had safhaya varacağı bir gündeyiz. Kendimizi fazla durgun ve tepkisiz bulabiliriz. Yapmak istediğimiz işlerde nispeten daha ağır veya isteksiz davranabiliriz. Tembellik hissi veya dinlenmeye, keyif ve zevklere vakit ayırma arzusu öne çıkabilir. Her ne kadar çok sayıda gezegen Koç burcunda hareket ediyor ve hareketliliği sağlıyor ise de, hem Güneş ve hem de Ay’ın Boğa burcunda ve boşlukta hareket ediyor olması, yukarıda bahsettiğimiz etkilerin yoğun hissedilmesine sebep olabilir. Akşam 20:10’da Ay İkizler burcuna geçiş yapıyor ve hareketlilik devreye giriyor! Gece saatlerinde kesinleşecek Ay-Neptün karesi, duygularımızı yeterince rahat ve doğru ifade edemememize, fikirsel yanılgılara, çabuk çözülme ve alınganlığa, dalgınlığa sebep olabilir, dikkat! Geç saatlerde Ay-Uranüs altmışlığının uyandırıcı ve canlandırıcı, sürprizlere ve heyecanlara açık hale getiren etkileri devreye giriyor.

Perşembe günü boyunca Ay İkizler burcunda hareket ediyor. Başarı elde etmemiz için iyi iletişim kurmamız, doğru bilgi toplamamız ve bilgilerimizi iyi ifade edebilmemiz gerekiyor. Bu konuda başarılı olabileceğimiz saatler daha ziyade Ay-Satürn üçgeninin etkisini göstermeye başlayacağı öğle sonrasında başlıyor ve akşam saatlerine doğru giderek güçleniyor. Bu saatler civarında somut ve kalıcı adımlar atmamız mümkün olacak. Sağlam ve güvenilir kişilerle birlikte işlere girişmek, olgun ve aklı başında kişilerle görüşmek, tavsiye almak, maddi konularda işlem yapmak açısından olumlu etkilerin ağırlık kazanacağı bir gündeyiz.

Cuma günü boyunca İkizler burcunda hareket edecek olan Ay, iyi ilişkiler ve doğru iletişim sayesinde başarı elde edebileceğimiz bir günde olacağımızı gösteriyor. Sabah erken saatlerde etkinleşecek Ay-Venüs altmışlığı, özel ve sosyal ilişkilerimizde başarı elde etme şansımızı arttırıyor. Hemen ardından gelecek Ay-Merkür altmışlığının olumlu etkisi sayesinde, kendimizi daha iyi ifade edebilir, yeni fikirlere açık ve esnek davranmak koşuluyla önemli ilerlemeler kaydedebiliriz. Öğle sonrasındaki saatlerden itibaren etkinleşecek Ay-Jüpiter altmışlığı, girişeceğimiz işleri daha geniş alana taşımamıza, uzak yerlerle, yabancılarla ilgili işlerimizde, seyahat organizasyonlarında, yayıncılık, edebiyat, inançlarla ve ilahi konularla ilgili işlerimizde, finansal işlerimizde daha rahat ilerleyebileceğimizi gösteriyor. Akşam saatlerinden itibaren Ay-Mars altmışlığının da olumlu etkileri devreye giriyor. Efor ve cesaret gerektiren işlerde, esnekliğimizi koruyarak ama ne istediğimizi belli ederek girişeceğimiz konularda hızlı ilerleme kaydetmemiz mümkün. 23:13’te Ay boşluğa giriyor.

Cumartesi sabahı 05:32’de Yengeç burcuna geçiş yapacak olan Ay, ailevi, milli ve duygusal konuların ön plana çıkacağı bir günde olacağımızı gösteriyor. Başkalarıyla duygudaşlık kurmak, onların ihtiyaçlarını hissedebilmek, söz ve davranışlarımızı buna göre ayarlamak, bu güzel günde girişeceğimiz işlerin daha isabetli sonuçlar getirmesine yardımcı olacak. Zira Ay’ın açılarına bakarsak, sabah saatlerinden itibaren duygusal anlamda çalkantılar hissedebilir, bu bağlamda beklenmedik ve kırıcı çıkışlar yapabiliriz. Ay-Uranüs arasındaki gergin açı, duygusal anlamda elektrikli hissedeceğimiz bir günde olacağımızı gösteriyor. Ay-Plüton karşıtlığının etkinleşeceği akşam saatlerinde duygusal anlamda gerginlikler daha da artıyor. Duygusal çekişme ve gerginlikler, güç çekişmeleri haline dönüşebilir. Gecenin ilerleyen saatlerinde Ay-Satürn karesinin gergin etkileri de devreye giriyor. Duygusal ve güvenlik riski hissettiğimiz ortamlarda bulunmak yerine, bizi duygusal anlamda sarıp sarmalayacak, sevgi alışverişlerini ön plana çıkartacak ortamlarda bulunmayı tercih etmemizde, yiyip içtiğimize ve genel olarak sağlığımıza dikkat etmemizde fayda var.

Pazar günü boyunca Ay Yengeç burcunda hareket ediyor. Ailevi ve duygusal temaların ön plana çıkacağı bir gündeyiz. Bugün Anneler Günü. Bu güzel güne denk gelmesi açısından, Güneş ve Ay’ın bundan daha ideal konumu olamazdı herhalde. Güneş Boğa’da olduğuna göre annemiz (veya anne yerine koyduğumuz kişiler) bize harika yemekler hazırlamış olabilir ve Ay da Yengeç burcunda olduğuna göre, afiyetle yemek için güzel bir gündeyiz.  TÜM KADINLARIMIZIN ANNELER GÜNÜNÜ KUTLUYORUM.

Haftanın burçlara göre değerlendirmeleri için aşağıdaki linki ziyaret edebilirsiniz…

http://www.uzmantv.com/kategori/astroloji/haftalik-yorum

Öner DÖŞER

1 Mayıs 2011, Pazar

ASTROLOJİ OKULU

 

Güneşmerkezli Bakış

30 Nisan 2011 tarihi itibariyle etkin ve sert güneş rüzgarları Dünya manyetik alanına çarparak yüksek enlemde jeomanyetik fırtına yarattı.  NOAA öngörürleri %50 olasılıkla jeomanyetik aktivitenin 24 saat kadar etkin olacağını öngörüyorlar.

Detaylı bilgi için http://spaceweather.com  

Jeomanyetik fırtına dönemlerinde doğal afetler, insan ilişkilerinde huzursuzluklar, sağlık sorunları görülebiliyor. Güneşmerkezli bakışla Merkür’ün Plüton-Uranüs dik açısını tetikleyeceği 4-5 Nisan civarındaki tarihler de doğal afetler, olumsuz hava koşulları, insan ilişkilerinde huzursuzluklar, politik ve uluslar arası huzursuzluklar, sağlık sorunları, depresif etkiler bağlamında çok dikkat çekiyor. Ay’ın da bu açıları tetikleyeceği 7-ve 8 Mayıs günlerinde de sağlıksız, gergin ve huzursuz ortamlar oluşabilir. Kısacası bu tarihler gözlem altında... 

 

01.05.2011

Designed by Ongunsoft