Öner Döşer

2 Mayıs Haftası

Bu sayfa 14638 kişi tarafından ziyaret edildi.

2 Mayıs Haftası BOĞA BURCUNDA JÜPİTERYEN YENİAY

Beş gezegenin gerilemesi devam ederken, astrolojide inisiyatif almayı temsil eden Güneş’in olumlu açılarından destek alabileceğimiz, her türlü engellenme ve gecikmeye rağmen yine de büyüme fırsatları yakalayabileceğimiz bir haftadayız!

Astrolojide Güneş’in açıları çok önemlidir. Kişisel haritalarımızın yanı sıra, toplu insan hareketleri Güneş’in açılarıyla şekillenir. Güneş’in Jüpiter ile uyumlu üçgen açısı en olumlu açılardan biri olarak kabul edilir. Bu açının ana mesajı “Büyümek, genişlemek”tir.

Güneş-Jüpiter üçgeni 3 Mayıs Salı sabahı kesinleşiyor. Ama 6 Mayıs Cuma günü gerçekleşecek yeniay esnasında da bu uyumlu açının genişletici, destekleyici, büyüme fırsatları veren etkisi devrede olacak.

Amaçları ve hedefleri gözden geçirme zamanı!

6 Mayıs Cuma gecesi 22:29’da 16 derece Boğa burcunda meydana gelen yeniay geleceğe yönelik yeni umut ve beklentilerin oluşmaya başlayacağı, yepyeni bir kapı açıyor bizlere. Merkür’ün Boğa burcunda geriliyor olması, bize açılacak kapıdan girmeden önce amaçlarımızı, hedeflerimizi gözden geçirmemiz gerektiğine dikkat çekiyor öte yandan…

Boğa burcu maddi ve fiziksel güvence ihtiyacını temsil eder. Bu burçtan gezegen geçişlerinin yoğun olduğu dönemlerde, kendimizi madden ve fiziksel olarak güvenceye alma arzumuz artar. Geleceğe yönelik adımlarımızı daha temkinli atarız. Garantici ve riskten uzak adımlardır bunlar genel olarak.

İçinden geçtiğimiz günlerde Merkür, Venüs ve Güneş Boğa burcundan geçmekte ve 6 Mayıs gecesi Boğa burcunda Ay-Güneş kavuşumu yaşayacağız (Yeniay). Dolayısı ile duygularımız (Ay), bilinçli seçimlerimiz (Güneş), aklımız (Merkür) kendimizi ve sevdiklerimizi madden ve fiziksel olarak güvenceye alma yönünde ve ilişkilerimizde (Venüs) devamlılık, huzur ve güvence arayacağız demektir. Geri harekette olan Merkür’ü her şeyi gözden geçirme, hatalara ve sorunlara yol açabilecek muhtemel problemlere yeni bir bakış açısı ile bakma ve düzeltme amaçlı değerlendirebiliriz aslında.

Ay-Güneş ikilisinin tam kavuşum anına yönelik astroloji haritasında Yay burcunun yükseldiğini, Satürn’ün Yükselen derecesine yakın olduğunu görüyoruz. Satürn ve Mars Yay burcunda gerilemekteler ve haritanın 12. Evini etkilemekteler. Bu yerleşimler gizli düşmanlıklar, arkadan dönen işler, hastaneler, hapishaneler, bakım evleri gibi kapalı yerlerle ilgili bazı sorunlara, zorluklara dikkat çekmekte.

Haritanın Yükselen yöneticisi Jüpiter 9. Evde, geri harekette, ama direkt harekete dönmek üzere. Hem Yükselendeki Yay burcu, hem de Jüpiter’in bu konumu önümüzdeki iki haftalık süreçte dış ülkelerle ilişkilerimizin önemli olacağını, seyahatler, eğitim, hukuksal konularda beklenen gelişmelerin çok yakında olduğunu göstermekte.

Yeniay derecesi haritanın 5. Evine denk düşüyor. Bu alanda Venüs ve Merkür de yer alıyor. Bu şartlarda bu iki haftalık süreçte borsa da dahil olmak üzere spekülatif yatırım araçlarında hareketlenmeler, gelişmeler olacak. Bunu genel olarak olumlu görebiliriz tabii, ama Boğa burcundaki Merkür gerilemesini dikkate aldığımızda, çıkış yönündeki hareketlenmenin bir müddet sonra iniş yönünde değişeceğini düşünmek durumunda oluruz. Astrolojik 5. Ev çocuklar, gençlerle ilgili olduğu için, 6-21 Mayıs bandında gençlerin daha hareketli, aktif bir dönemde olacağını, çocukları ve gençleri ilgilendiren yeni bazı adımlar atılacağını düşünebiliriz.

Yeniay haritasını Türkiye astroloji haritası üzerinde değerlendirdiğimizde, bu yeniayın haritamızın 11. Evine izdüştüğünü görürüz. Bu da bize önümüzdeki iki haftalık süreçte Meclis’te bazı yeni tasarılar ve girişimler yapılacağını düşündürür. Müttefik ülkelere ilişkilerimizin olumlu yönde gelişeceğini de düşünebiliriz tabii. Her ne kadar bu yeniay ülkemiz astroloji haritasında Akrep burcunda yer alan Şans Noktası, Venüs ve Jüpiter’e karşıt açıda olsa da, yani hedeflerimize ulaşma istediğimize tam performanslı bir destek bulamasak da, bazı yeni fırsatlar yakalayabiliriz.

Etkin pozisyondaki kişilerden destek

Hafta sonunda etkisi maksimuma varacak Güneş-Plüton üçgeni, girişeceğimiz önemli işlerde bize faydası dokunabilecek güçlü ve etkin pozisyondaki kişilerden destek bulabileceğimizi gösteriyor. Bu bağlamda özellikle Cuma ve Cumartesi günlerini değerlendirebiliriz.

Başkalarını ikna etmemiz gereken işlerimiz varsa ya da girişimlerimize destek arayışında isek, hafta sonundaki bu güçlü enerji akışını değerlendirebiliriz.

Haftanın günlere göre değerlendirmesi

Pazartesi günü boyunca Ay Balık burcunda ilerliyor. Ülkemizi ve geleceğimizi ilgilendiren konuların vurgu kazanacağı bir gündeyiz. Ay-Mars karesinin etkin olduğu sabah erken saatlerde sakar ve gergin enerjiler iş başında olacak, dikkat! Ay-Neptün kavuşumunu etkin olduğu öğlen saatlerinde ruhsal ve manevi konular açısından güzel fırsatlar yakalayabiliriz. Hayal gücümüzün ve yaratıcılığımızın çok etkin olduğu bu saatleri imgeleme çalışmaları ve meditasyon gibi çalışmalar açısından değerlendirebiliriz. Ay-Güneş altmışlığının etkin olacağı öğle sonrasındaki saatlerde karşımızdaki kişilerle arzu ettiğimiz uyum ve dengeyi sağlayabiliriz. Önem verdiğimiz ve geleceğimiz açısından bize fayda yaratacak kişilerle bir araya gelebiliriz. Ay-Jüpiter karşıtlığı ve Ay-Satürn karesinin de etkin olacağını aklımızda tutarsak ve finansal anlamda riskli hareketler yapmazsak iyi ederiz. Gereksiz harcamalara, boyumuzun üzerinde riskler almaya açık olduğumuz bir zaman dilimindeyiz zira. Gece saatlerinde duygusal anlamda destekleyici bir enerji akışı var. Karşımızdaki kişilere duygularımızı açma arzusunda isek tam zamanı!

Salı gününün büyük çoğunluğunda Ay Balık burcunda ilerliyor. Sabah erken saatlerde etkin olacak Ay-Merkür altmışlığı, önemli bir yazışma veya konuşma yapmak açısından kullanabileceğimiz bir zaman dilimine işaret ediyor, ama 08:07 sonrasına kalmamak koşulu ile. Çünkü bu saat sonrasında başka açısı kalmayan Ay boşluğa giriyor ve günün geri kalanında boşlukta devam ediyor Balık burcundaki ilerlemesine. Ay-Kiron kavuşumunun etkin olacağı sabahın ilerleyen saatlerini şifa ve tedavi çalışmaları açısından değerlendirebiliriz. Gün boyunca etkin olan Güneş-Jüpiter üçgeni iyimserlik ve pozitif enerjinin etkisini maksimumda göstereceğini işaret ediyor. Yabancı kişiler, uluslararası işler gibi alanlarda bazı gelişmeler yakalayabiliriz. Günün büyük çoğunluğunda Ay boşlukta olduğundan, bu gelişmelerin bir ucu açık kalabilir, ama bu olumsuz yönde gelişeceği anlamına gelmez. Ay’ın 20:04’te Koç burcuna geçişiyle birlikte kararlılık ve yön kazanmaya başlıyoruz…

Çarşamba günü boyunca Ay Koç burcunda ilerliyor. Yeni girişimler yapma, harekete geçme arzumuz giderek artıyor. Fakat Ay’ın küçülmekte olduğunu göz önüne alırsak, bazı yeni adımlar atmak için biraz daha beklememiz gerekiyor. Ay-Mars üçgeninin etkin olduğu sabah saatlerinde kendimizi daha enerjik hissedebiliriz. Yürüyüşler ve koşular yapmak için güzel bir zaman dilimindeyiz. Enerji ve efor gerektiren işlerimizi öğle öncesine alabiliriz. Ay-Satürn üçgeninin etkin olacağı öğle sonrası ve akşam saatlerinde ise biraz daha dingin ve sakin bir enerji akışı var. Özellikle akşam saatlerinden sonra güzelce bir dinlenmek, sakin bir ortam yaratıp tefekküre dalmak açısından değerlendirilebilir. Gecenin ilerleyen saatlerinde Ay-Plüton karesinin gergin etkileri devreye giriyor, farkında olalım!

Perşembe gününün büyük kısmında Koç burcunda ilerleyen Ay hareket yaratma arzumuzun arttığını göstermekte. Ay’ın küçülme fazında olması ve sabah erken saatlerden akşam saatlerine kadar boşlukta ilerleyecek olması hiçbir şey yapmayalım anlamına gelmiyor tabii ki. Ama büyük ev önemli kararlar ve hareketler için biraz daha beklememiz yerinde olur. Ay-Uranüs kavuşumunun etkin olduğu sabah saatlerinde beklenmedik yön ve durum değişikliklerine açığız, farkında olalım! Sadece negatif yönde olarak algılamayalım bu arada, pozitif yönde de beklenmedik yönde gelişmeler, sürprizler oluşabilir pek tabii ki. 07:16-20.10 arasındaki saatlerde Ay Koç burcunda ve boşlukta ilerliyor olacak. Bu olumsuz bir şey değil, ama önemli ve büyük hareketler açısından henüz uygun bir zamanda olmadığımızı gösteriyor. Ay’ın boşlukta olmasıyla ilgili bilgi için linkteki videoyu izleyebilirsiniz. http://www.astrolojitelevizyonu.com/ay-boslukta-astroloji-ogreniyoruz-oner-doser/

Cuma günü boyunca Ay Boğa burcunda ilerliyor. İlişkilerde ve giriştiğimiz işlerde sağlamlık, kalıcılık ve devamlılık sağlama arzumuz vurgu kazanıyor. Sabah erken saatlerden itibaren Ay-Venüs kavuşumunun olumlu enerjisiyle iç içeyiz. Aşk ve ilişkilerden yana hayli şanslı bir zaman dilimindeyiz, farkında olalım ve değerlendirelim! Bu olumlu enerji akışı, Ay-Neptün altmışlığının devrede olacağı öğle saatleri ve sonrasında da devam ediyor, hatta daha da güzelleşiyor. Bu güzel açının ardından da Ay-Jüpiter üçgeninin büyümeye ve gelişmeye fırsat sağlayan olumlu enerjisi devreye giriyor ve harika bir enerji akışına dönüşüyor. Astrolojik açıdan haftanın en güzel enerji akışını yakalayabileceğimiz günündeyiz diyebiliriz. Gece 22:29’da Boğa burcunda yeniay gerçekleşiyor. Kapılar aralanıyor… Ay-Plüton üçgeninin etkin olacağı gece saatleri boyunca yapacağımız önemli konuşma ve yazışmalardan iyi neticeler alabiliriz, şansımızı deneyelim… Neden olmasın?

Cumartesi gününün büyük çoğunluğunda Ay Boğa burcunda ilerliyor. Bir gün öncesinin sakin ve dingin akışı devam ediyor. Sabah erken saatlerde kesinleşen Ay-Merkür kavuşumunun ardından 05.10 itibariyle boşluğa giren Ay saat 19.34’te İkizler burcuna geçinceye kadar boşlukta devam ediyor ilerlemesine… Öte yandan, gün boyunca etkin olacak Güneş-Plüton altmışlığı, çevremizden destek bulabileceğimiz bir süreçte olduğumuzu gösteriyor. Ay’ın İkizler burcuna geçtiği 19.34 sonrasında hareketleniyoruz. Yeni şeyler öğrenmek, bilgi paylaşmak açısından uygun bir zaman dilimine giriyoruz. Yaşadığımız şehrin değişik mekanlarında vakit geçirebilir, daha önce görmediğimiz yerleri gezebiliriz.

Pazar günü boyunca Ay İkizler burcunda ilerliyor. Bilgi alışverişlerinde bulunmak, öğrenmek, öğretmek açısından güzel bir gündeyiz. Sabah erken saatlerde henüz Ay-Mars karşıtlığının gergin etkileri devrede olacak, farkında olalım! Kazalara, sakarlıklara dikkat! Aceleci ve düşünmeden yapılacak iş ve girişimlerden kaçınmamızda fayda var. Ay-Neptün karesinin etkin olduğu öğle saatlerinde kararsız bir enerji akışı var. Ay-Jüpiter karesinin etkin olduğu öğle sonrasındaki saatlerde itişim trafiği hızlı ev yoğun akıyor. Bilgi bombardımanına tutulabiliriz. Bilgimizi ve hayata bakışımızı genişletecek şeylerle ilgilenebiliriz. Aynı saatlerde Merkür-Kuzey Ay Düğümü ile uyumlu üçgen açıda olacak. İşbirliği içerisinde, ekipçe, yeni bir şeyler öğrenmek veya bilgimizi tazelemek açısından harika bir zaman dilimindeyiz, değerlendirebiliriz. Ay-Satürn karşıtlığının etkin olduğu akşam saatlerinde engelleyici ve geciktirici enerjiler iş başında olacak, dikkat!

Sevgi, ışık ve umutla!

Öner Döşer, AMA, MAPAI

29 Nisan 2016, Cumartesi

AstroArt Astroloji Okulu (ASA) Caddebostan

30.04.2016

Designed by Ongunsoft