Öner Döşer

2 Temmuz Haftası

Bu sayfa 12477 kişi tarafından ziyaret edildi.

ŞANS KAPIMIZI ÇALIYOR!

Birbiri ardına gelen zorlu açıların ardından destekleyici, rahatlatıcı açıların devreye girdiği bir hafta bizi bekliyor! Geleneksel astrolojide en olumlu açılardan biri sayılan, şans ve fırsatlara davetiye çıkaran Güneş-Jüpiter üçgeni 2 Temmuz haftasına damgasını vuruyor!

Haftanın genel değerlendirmelerini, günlere ve burçlara göre yorumlarını yaptığım yayını arşivden izlemek için linki ziyaret ediniz. 

https://www.youtube.com/watch?v=ULh6K8msHbU&t=481s

Hani çok sıkıştığımızda “Yetiş ya Hızır!” deriz ve yardım bekleriz ya, işte bu hafta da sanki imdadımıza yetişecek, bizi sıkışıklıktan kurtaracak, rahatlatacak yönde gelişmelere açık gibi duruyor. Eskiler Güneş-Jüpiter üçgenini “İlahi korunma altında olmak” ile bağdaştırmışlardır.   

Çabuk büyüme fırsatını değerlendirin!

Güneş-Jüpiter üçgeninin ana temasında büyüme ve gelişme fırsatları vardır. Fırsatlar ayağımıza gelir, ama tabii değerlendirmek bize kalmıştır. İşte bu hafta da bazı hızlı gelişen fırsatları beraberinde getirebilir. Ekonomik anlamında güzel sinyaller alınabilir. Bu bağlamda haftanın ilk yarısında piyasalarda, borsada yukarı yönde hareketler görebiliriz. Aslında hayli sıkışık dönemden geçiyor olmamıza rağmen büyüme ve genişleme yönünde güzel haberler alabiliriz.

İyimserleşme ve gelecekten umut

Güneş-Satürn karşıtlığı ve ardından gelen Oğlak burcundaki Satürnyen dolunayın oluşturduğu kötümser ve endişeli atmosfer yerini Güneş-Jüpiter üçgeninin iyimser ve umutlu atmosferine bırakıyor. Güneş-Jüpiter üçgeni ekonomi ve piyasalar açısından daha umutlu, büyüme yönünde olumlu gelişme fırsatları sunan bir nitelik taşır. Özellikle haftanın ilk yarısında, üçgen açının kesinleşmesinden önceki zaman diliminde bu iyimserleşmenin piyasalara ve gündelik hayata olumlu yansımalarını görebiliriz. 

Haftanın genel değerlendirmelerini, günlere ve burçlara göre yorumlarını yaptığım yayını arşivden izlemek için linki ziyaret ediniz. 

https://www.youtube.com/watch?v=ULh6K8msHbU&t=481s

Yabancılarla işlerde, eğitim ve yayıncılıkta gelişmeler

Güneş-Jüpiter üçgeninin etkili olduğu dönemlerde yabancılarla yapılan işler alanında gelişme ihtimali yüksektir. Bu açının kesinleşmesinden önce (Yani 5 Temmuz Perşembe öğlen 14:00’ten önce) yapacağımız girişimlerin pozitif sonuçlarını hızlı bir şekilde alabiliriz. Turizm, ithalat ve ihracat, dış seyahatler ve organizasyonlar alanlarında da önemli gelişmeler kaydedebiliriz.

Güneş-Jüpiter üçgeni, eğitim ve yayıncılık alanında atılacak yeni adımlar açısından da güzel fırsatlar yakalayabileceğimizi göstermektedir. Kişisel gelişim alanında yapılacak işler ve atılacak adımlar çabuk gelişme fırsatları verecektir. Bu güzel açının olumlu etkileri altında astroloji alanında da yeni bir adım atıyoruz!

6-8 Temmuz tarihleri arasında yapacağımız Meslektaş Çalışmalarının Güneş-Jüpiter üçgeni ile Güneş-Neptün üçgeni arasına denk gelmesi tesadüf değil tabii ki. Bu çalışmaların öncelikli amacı astrologlar arası dayanışma ortamı yaratmaktır. Türkiye’deki astrologlar olarak bu konunun çok iyi vurgulanması gerektiğini düşünüyorum çünkü en eksik kalan yönlerimizden bir tanesi bu bence! Bilgi ve uygulama alanında iyi olabiliriz, ama birlikte çalışma ve birbirini destekleme yönünde hayli eksiğiz. OPA Meslektaş Çalışmaları modelini iyi bir şekilde entegre ederek, ülkemizdeki astrologlar arası dayanışma bilincini yükseltebilir, dayanışmayı arttırabiliriz!   

Profesyonel Astroloji Organizasyonu Meslektaş Çalışmaları

Türkiye temsilcisi olduğum Profesyonel Astroloji Organizasyonu (OPA) tarafından düzenlenen Meslektaş Çalışmalarının Türkiye’deki ilkini 6-8 Temmuz tarihleri arasında Burgaz adasında yapıyoruz! Çalışmalar hakkında bilgi almak için linki ziyaret edebilirsiniz.

https://www.opaastrology.org/opa-certification/peer-group-work2

OPA tarafından düzenlenen bu harika çalışmaya ilk defa geçtiğimiz yıl Ağustos ayında Amerika’da Arizona’nın harika beldesi olan Sedona’da katılmıştım. Tecrübe ve bilgiyi bilgelikle harmanlamış birbirinden değerli astrolog dostlarımla üç gün boyunca yaptığımız yoğun mütalaalar sonrasında bir arada olduğumuz akşam yemeklerinde de keyifli vakitler geçirmiştik.

Sedona, Arizona Ağustos 2017

 

Profesyonel astrologlar arası dayanışmayı destekleyen, fikir ve bilgi alışverişlerinin katılımcılar açısından harika bir gelişim fırsatı sunan bu çalışmayı Türkiye’ye taşıma fikri geçen yılki bu çalışmaya katıldığımdan beri aklımdaydı. Belirli aralıklarla yapmayı planladığım bu çalışmanın ilkini Burgaz adasında yapmak nasip oluyor. 6-8 Temmuz tarihleri arasında yapacağımız ve eski OPA Başkanlarından Alexandra Karacostas’ın liderlik edeceği bu ilk çalışmaya Barış Özkırış, Müge Koyuncu, Burcu Çakır ve bendeniz katılıyoruz. Bir sonraki OPA Meslektaş Çalışmasını önümüzdeki Kasım ayı sonunda yine İstanbul’da yapacağız ve tarihleri kesinleşince duyuracağız.

Alexandra Karacostas ile Harita Yorumlama Atölyesi

OPA’nın eski Başkanlarından Alexandra Karacostas Türkiye’de ilkini yapacağımız Meslektaş Çalışmaları için İstanbul’a gelmişken Okulumuzda da bir workshop yapacak. 5 Temmuz Perşembe günü 11:00-13:30 saatleri arasında Astroloji Okulumuzda düzenleyeceğimiz workshopta harita yorumlama konusunda püf noktalara değindikten sonra katılımcılardan bazılarının haritaları üzerinden pratikler de yapacak. Temel ve Orta Seviye öğrencilerinin harita okuma konusunda kendilerini geliştirmelerini sağlayacak bu workshop hakkında bilgi için aşağıdaki linki ziyaret edebilir, 0532 284 89 79 numaralı telefondan okulumuza ulaşabilir, info@astrolojiokulu.com adresine yazabilirsiniz.

http://www.astrolojiokulu.com/duyurular/alexandra-karacostas-ile-harita-yorumlama-calismasi-240

 


Astroloji Okulu Hindistan Çıkarması!

Astroloji Okulu olarak gurur duyduğumuz harika gelişmeler yaşamaktayız. Uzun zaman boyunca ektiğimiz tohumların neticelerini alıyoruz ve iftiharla burada paylaşmak isterim. Okulumuzun değerli mezunlarından yedi tanesi Şubat 2020’de Kalküta’da düzenlenecek 30. IVC Vedik Astroloji Konferansında konuşmacı olarak sahnede yer alacaklar. Gaye Alkan, Sibel Tosun, Ayşegül Yanık, Işıl Gürbüz, Ülgen Cura Karaarslan, Tuğba Şengül be Kenan Yasin Bölükbaşı’na yapacakları sunularda şimdiden başarılar diliyoruz. Ülkemizi ve okulumuzu en iyi şekilde temsil edeceklerine inanıyoruz. Etkinlik hakkında bilgi için linki ziyaret edebilirsiniz. http://ivcconference.com/


Yaptığınız işte etik olun! 

Güneş-Jüpiter üçgeni etik ve adil olmayı akla getiren önde gelen açılardan bir tanesidir. Yaptığımız iş her ne olursa olsun, başkalarının haklarına saygı göstermeli, hatta haklarını gözetebilmeliyiz. OPA Meslektaş Çalışmalarının bize hatırlattığı en önemi faktörlerden biri de astrolojideki etik ilkelerdir. Pek çok meslekte olduğu gibi astrolojinin de etik ilkeleri vardır. Bu etik ilkeler ciddi astroloji okullarında mutlaka öğretilir. Günümüzde astroloji danışmanlığı almak isteyenler artık eğitimli astrologları tercih etmeye başladılar ve kişisel kanaatime göre doğru olan da budur. Yaptığınız iş her ne ise, etik olmaya özen gösterin. Eminim ki bu hafta giriştiğiniz veya netice almayı beklediğiniz işlerde adil ve dürüst olmaya ne kadar özen gösterirseniz, o kadar iyi neticeler ve geri dönüşler alacaksınız!

İçinizdeki şifacıyı ortaya çıkarın!

Astrolojide “Yaralı şifacı” olarak tanımlanan Kiron 5 Temmuz Perşembe sabahı geri harekete dönmek üzere durağanlaşıyor. 6 Ocak 2019 tarihine kadar sürecek Kiron gerilemesi Koç burcunda başlayacak, Balık burcunda devam edecek (26 Eylül 2018’den itibaren). Kiron’un Koç burcunda gerileme dönemi olan 5 Temmuz- 26 Eylül tarihleri arası girişim cesareti ve özgüven gösterme konusunda bizi tutuklaştıran yönlerimizi gözden geçirme iç yüzleşmeler yoluyla kendimizi şifalandırma şansına sahip olabiliriz. Kiron’un Balık burcunda gerileyeceği 26 Eylül-6 Ocak tarihleri arasında ise ruhsal ve manevi yönlerimizle iç yüzleşmeler yoluyla hayatın akışına uyumlanabilme imkanı sağlayan şifalanmalar deneyimleyebiliriz. Bu iki farklı burçta gerileme sonuç olarak bize teslimiyet bilinci ve kendini adama yönünde kendimizi tamamlamanın ardından, pasif konumdan aktife geçerek tam bir özgüvenle ve güçle ilerleme isteği verecek. Kısacası bu önemli Kiron gerilemesini içimizdeki ruhsal ve fiziksel şifacıyı ortaya çıkarma şansı vere bir dönem olarak görebiliriz.

Sinirlerine hakim olan kazanır!

İletişim gezegeni Merkür, hareket gezegeni Mars ile karşıt açısını 5 Temmuz Perşembe günü kesinleştiriyor. Bu açının en dikkatli olunması gereken yönlerinden biri de diline hakim olmaktır. Hani derler ya “bir çuval inciri berbat ettin!” işte bu duruma düşmemek için dilimize haki olmamız gerekiyor. Gereğinden hızlı ve aceleci karar vermemeye özen gösterelim. İntikamcı düşüncelerden, ödeştirme güdüsünden uzak duralım!

Tıbbi astrolojide Merkür sinirlerle alakalıdır ve Mars da öfkeli olma halini temsil eder. Merkür-Mars karşıtlığının etkili hafta genelince çabuk öfkelenme eğilimi gösterebiliriz. Sinirlerimize hakim olmakta zorlanabiliriz. Tabii atalarımızın bize miras bıraktığı ve kulağımıza sözlerden biri de “öfkeyle kalkan zararlar oturur” sözüdür. Öfke ile yaptığımız işten de hayır gelmez, kendimiz de zaten zarar görürüz. Ne demiş atalarımız: “keskin sirke küpüne zarar”.  

Bu hafta başarılı olmak, kazanmak istiyorsanız şunu unutmayın: Sinirlerine hakim olan kazanır! Akıllı olur, enerjinizi öfke patlamaları yerine fikir patlamalarına dönüştürebilirseniz, stresli durumlara hızlı çözümler üretebilirseniz, kazanan taraf siz olursunuz!

Düğmeye basmakta aceleci davrananlar çıkabilir!  

Merkür-Mars karşıtlığının meydan okuma ve dünyaya kendini göstermeye meyilli kişilerde ortaya çıkaracağı savaşçı düşünceleri de tetikleyeceğini unutmayalım! Merkür düşünme ve ifade etme ile Mars ise eyleme geçme ve agresyon ile alakalıdır. Merkür-Mars karşıtlığının etkisini göstereceği önümüzdeki hafta boyunca saldırgan zihniyete sahip liderlerin agresif kararlar almasına meyyal bir zaman diliminde olacağız. Mars ordular demektir ve hızlı uygulama ile ilişkili Merkür ile karşıt açısında savaş konusunda hızlı kararlar alınması ihtimali yüksektir. Aslan burcundaki Merkür buyurgan ve liderliğini gösterme arzusunda bir yapıda çalışır. Kova burcunda Retro harekette olan Mars da ideolojik bir yapıda çalışır. Bu bağlamda, bazı liderlerin ideolojileri yönünde agresif kararlar alma eğilimi göstereceğini düşünebiliriz. Donald Trump, Benjamin Netenyahu gibi Mars’ı Aslan burcunda bulunan liderler bu bağlamda dikkatimizi öncelikli olarak çeken kişiler konumundalar. Kendine güvenli, meydan okumaya meyilli liderlerin düğmeye basma eğilimi gösterdiğine şahit olabiliriz önümüzdeki hafta. Aslında dün (30 Haziran) kesinleşen Merkür-Uranüs karesiyle birlikte beklenmedik, sürpriz kararlar ve uygulamalar bağlamında, Ay’ın da Mars ile kavuşumunun da devreye girmesiyle bir enerji tetiklenmesi oldu bile! Muhtemelen çok yakın zamanda sonuçları ortaya çıkacaktır… Umarım bu sıralar uluslararası krize sebep olabilecek konumdaki birileri düğmeye basmakta aceleci davranmaz ve zaten Mars enerjisinin çok güçlü hissedileceği Temmuz ayına biraz daha sakin bir giriş yaparız!

Sakarlıklara, kazalara dikkat!

Merkür ellerle alakalıdır ve Mars da kazaları temsil eder. Bu ikilinin stresli açılarında ellerle ilgili kazalar, yaralanmalar ya da sakarlıklar artabilir. Çabuk düşünme eğilimi gösterdiğimizden, aynı hızda eyleme geçmek isteriz ve sonuç olarak sakarlık kaçınılmazdır. Bir şeyler keserken, dikerken, yontarken, ateşle iş yaparken dikkatli olun! Trafikte hızlı araç kullanmanın veya kızgın sürücülerle dalaşmanın maliyeti büyük olabilir, dikkat!

Egonuzdan sıyrılın ve başkalarıyla bütünleşin!

Ruhsal çalışmalar yapanlar, ilahi konularla ilgilenenler açısından bulunmaz bir haftadayız. Haftayı Güneş-Neptün üçgeniyle tamamlıyoruz. Bu olumlu açı, başkalarıyla yapılan tüm işlerde uyum ve özveri göstergesidir. Mütevazı tavırların çoğalması, geleceğe yönelik idealist projeler üretme arzusunun artması, hayal gücünün genişlemesi, başkalarına karşı duygudaşlık oluşturma ve tam bir bütünleşme sağlama kapasitesinin yükselmesi bu harika açının sunduğu fırsatlardandır. Umarım bu fırsatları en iyi şekilde değerlendirebilir, sadece kendimiz için değil, başkaları için de fayda üretme yönünde harika işler ortaya çıkarabiliriz!


Haftanın günlere göre değerlendirmesine gelince…

Pazartesi gününün büyük çoğunluğunda Ay Kova burcunda ve boşlukta ilerliyor. Toplumsal konuların vurgu kazandığı bir gündeyiz. Olaylara mantıklı ve akılcı yönden yaklaşmamızın faydalarını görebiliriz. Sabah saatlerinde ilişkiler açısından gergin bir atmosferde olacağız, dikkat! Gün boyunca Ay boşlukta olacağından, beklediğimiz haberleri alamayabiliriz veya istediğimiz yöne hemen çekemeyebiliriz. Kalıcı ve uzun vadeli işlere girişmek açısından uygun bir günde değiliz. Akşam 20:30’da Ay Balık burcuna geçiyor. Gece saatlerinde etkili olan Ay-Uranüs altmışlığı, sürpriz ve hoş gelişmelere açık bir zaman diliminde olduğumuzu gösteriyor. Yaratıcı fikirler ve çözümler üretebileceğimiz bir akşamdayız, farkında olalım! 

Salı günü boyunca Ay Balık burcunda ilerliyor. Haftanın en verimli gününde olduğumuzu söyleyebiliriz! Sabah saatlerinde etkili olan Ay-Satürn altmışlığı, hayalini kurduğumuz bazı işleri gerçekleştirmek ya da en azından ön adımlarını atmak açısından uygun bir zaman diliminde olduğumuzu gösteriyor. Ay’ın Güneş ile üçgen açıya ilerlediği öğle sonrasındaki saatleri her türlü iş ve girişimlerimiz açısından değerlendirebiliriz! Önemli ve etkili pozisyondaki kişilerle görüşebilir, taleplerimizi iletebiliriz. Başvurularda bulunabiliriz. Prosedür gerektiren işlerimizi halledebiliriz. Bu açının en etkili olacağı akşam saatlerinde gerek kadın erkek ilişkileri ve gerekse ebeveynlerle ilişkiler açısından da değerlendirebileceğimiz harika bir zaman diliminde olacağız, farkında olalım! Ardından gelen Ay-Jüpiter üçgeni de yardım ve destek almak istediğimiz bütün alanlarda kullanabileceğimiz harika fırsatlar sunuyor!

Çarşamba günü boyunca manevi anlamda harika bir akış mevcut olacak. Başkalarına yardım edebiliriz. Moral verebiliriz. Duygudaşlık, zorlu durumda olan kişilere yoldaşlık edebiliriz. Kısacası günün ilk yarısında paslaşmak, paylaşmak, yardımlaşmak açısından harika bir atmosferde olacağız. Saat 12:46’da boşluğa girecek olan Ay, günün devamında da Balık burcunda ve boşlukta ilerliyor olacak. Yani sağlam ve kalıcı sonuçlar beklediğimiz işlere girişmek açısından günün ikinci yarısını tercih etmeyebiliriz.

Perşembe gününe başlarken henüz Balık burcunda ve boşlukta ilerleyen Ay, saat 07:49’da Koç burcuna geçiyor. Hayli hareketli ve tempolu bir güne merhaba diyoruz! Ay-Kiron kavuşumunun etkili olduğu öğle saatlerinde başkalarını cesaretlendirmek, böylelikle harekete geçirmek ya da bizi cesaretlendiren bir şeyler öğreten kişilerle birlikte vakit geçirmek açısından harika bir zaman diliminde olacağız. Bugünden itibaren Koç burcunda gerilemek üzere durağanlaşacak olan Kiron, içimizdeki cesur savaşçıyı ortaya çıkarma zamanında olduğumuzu gösteriyor. Tabii iyicil şeyler için savaşan bir şifacı demek daha doğru olur! Akşam saatlerinde etkili olan Ay-Satürn karesi, hafif depresif hissetmemize sebep olsa da, hemen ardından gelen Ay-Mars altmışlığı, depresiflikten ve tutukluktan çıkma fırsatı sunan hareketlenmeyi beraberinde getiriyor. Gün genelinde etkili olan Güneş-Jüpiter üçgeninin enerjisi çok daha baskın gelecek ve umutlandırıcı gelişmelere açık olacağız. Deneyimli, özgüvenli ve yaşam coşkusunu içinde barındıran ve eğitim becerisi yüksek olan kişilerden bir şeyler öğrenmek, kendini geliştirmek açısından kullanabiliriz bugünü. Öte yandan, Merkür-Mars karşıtlığının da devrede olduğunu hatırlayalım: elimize ve dilimize hakim olalım! Sakarlıklara, kazalara açık bir gündeyiz. Acelecilikten uzak durmakta fayda var!

Cuma günü boyunca Ay Koç burcunda ilerliyor. Yeni başlangıçlar yapmak, bir şeylere adım atmak, yenilikler getirmek adına harika bir gündeyiz. Bugün ilkini Burgaz adasında yapacağımız (OPA) Profesyonel Astroloji Organizasyonu Meslektaş Çalışmalarını başlatıyoruz! Çok heyecanlıyız! Sabah erken saatlerde henüz etkili devrede olan Ay-Merkür üçgeni, bilgi paylaşımı açısından güzel bir zaman diliminde olduğumuzu gösteriyor. Ay-Güneş karesinin etkili olduğu öğle saatlerine doğru rekabete, mücadeleye sevk eden bir enerji akışı var, farkında olalım! Öğleden sonraki saatlerden başlayarak akşam saatlerine kadarki süreçte etkili olacak Ay-Plüton karesi, çekişmeli ve gergin enerji akışına dikkat çekiyor. Bu zaman diliminde şartları fazla zorlamasak iyi ederiz! Ay-Venüs üçgeninin etkilerinin devreye girdiği gece saatlerinden itibaren daha ılımlı bir enerji atmosferine giriyoruz…

Cumartesi gününün ilk yarısında Ay Koç burcunda ilerliyor. Ay-Venüs üçgeninin etkili olduğu sabah saatlerini özel ve sosyal ilişkiler açısından değerlendirebiliriz. Talepler, teklifler, yeni adımlar, güzelleştirme, artistik ve sanatsal işlerde girişimler bakımından bu açının kesinleştiği 10:08 öncesini kullanmamız isabetli olur. 10:08-15:50 saatleri arasında boşlukta (açısız) ilerleyecek olan Ay, saat 15:50’de Boğa burcuna geçiyor. Tatmin beklediğimiz işler açısından besleyici bir zaman dilimine giriyoruz. Ay-Uranüs kavuşumunun etkili olduğu akşam saatlerinde hayatımızı düzene sokmak istediğimiz işler yönünde değişikliklere ve yeniliklere ortam sağlayabiliriz. Bu açının ardından gelecek Ay-Satürn üçgeni, değişim için harekete geçtiğimiz konuların ayağının yere sağlam basması açısından destekleyici bir rol oynuyor!

Pazar günü boyunca Ay Boğa burcunda ilerliyor. Sakinlik ve huzur istediğimiz, manevi açıdan da doyum alabileceğimiz bir gündeyiz. Zira bugün Güneş-Neptün üçgeni kesinleşiyor. Bu olumlu açı, başkalarıyla yapılan tüm işlerde uyum ve özveri göstergesidir. Mütevazı tavırların çoğalması, geleceğe yönelik idealist projeler üretme arzusunun artması, hayal gücünün genişlemesi, başkalarına karşı duygudaşlık oluşturma ve tam bir bütünleşme sağlama kapasitesinin yükselmesi bu harika açının sunduğu fırsatlardandır. Yalnız dikkatli olmamız gereken bir zaman dilimi var: Sabah-öğle saatleri arasında Ay’ın Merkür-Mars karşıtlığını tetiklediği zaman dilimi! Yani günün ilk yarısında sözlerimize ve tavırlarımıza dikkat etmemiz gerekiyor. Ay-Jüpiter karşıtlığının etkili olduğu öğle sonrasında da abartılara açık olacağız, farkında olalım! İkindi civarından itibaren Ay Güneş-Neptün üçgenini tetikliyor ve manevi tatminler açısından günün en ideal zaman dilimine varıyoruz!

Öner Döşer, AMA, ISAR Cap

OPA Türkiye Temsilcisi, APAI Üyesi

AstroArt Astroloji Okulu, Şaşkınbakkal

1 Temmuz 2018, Pazar

 

01.07.2018

Designed by Ongunsoft