Öner Döşer

20 Ağustos Haftası

Bu sayfa 16035 kişi tarafından ziyaret edildi.

BALIK BURCUNDA DOLUNAY

Önümüzdeki haftanın astrolojik açıdan en önemli konusu Balık burcundaki dolunay dersek yanlış söylemiş olmayız. Balık burcundaki dolunay dönemleri dağınıklık karşısında düzen getirmek gerekliliğini ifade eder. Dolunayın Satürn ile uyumlu açıda gerçekleşecek olması, düzenli ve sistemli hareket etme yönünde destekleyici çalışıyor. Her ne kadar henüz Satürn Retro olsa da, bir şeylere çeki düzen getirebilme şansını sunuyor. Dolunayın Uranüs ile de uyumlu açıda gerçekleşecek olması, daha doğrusu Satürn-Uranüs üçgenini çalıştıracak olması, eski ve yeni arasında dengeli bir şekilde bağ kurabilme kabiliyetini arttırıyor, yenilemek gereken sistem ve düzenler açısından güzel bir kapı aralıyor.

Dolunay bize neler getiriyor?

Aşağıda dolunay haritasını görmektesiniz. Dolunayı burçlara göre değerlendirdiğim ve haftayı günlere göre de yorumladığım yayını arşivden izlemek için tıklayınız https://www.youtube.com/watch?v=5YtvgA52K68&t=48s

 

 

Ankara’ya göre çıkartılmış astroloji haritasında Yay burcunun yükseldiğini görüyoruz. Bu yerleşim, yabancı ülkelerle ilişkilerimizin önemli olduğu bir süreçte olduğumuzu gösteriyor. Haritanın 2.evinin de yöneticisi olan Satürn 1.evde (2.burçta) ve Retro olması, 2.evde yerleşen Retro Plüton, Retro Mars ve Güney Ay Düğümü, finansal anlamda hiç de kolay olmayan iki haftalık sürece giriş yapmakta olduğumuzu gösteriyor.

Zorlu ekonomik koşullara mukabil dolunay derecesinin destekleyici açıları devrede olacak. Dolunayın yöneticisi Jüpiter de 11.evde yerleşmekte. Özellikle komşu devletlerden veya yakın bölgemizde bulunan devletlerden (mesela İran, Rusya, Avrupa Birliği ülkeleri) ama aynı zamanda uzaktaki ülkelerden (mesela Çin) destek almaya devam edeceğiz muhtemelen. Venüs’ün haritanın 10.evinde ve asaletli yerleşimi, Hükümetin destek bulacağının ve ülkemizin sempati toplamaya devam edeceğinin bir diğer göstergesi. Merkür ve Kuzey Ay Düğümünün 8.evdeki yerleşimi, dış ödemeler, geri ödemeler, kredi ve borçlar alanlarında da destekleyici etkilerin devrede olacağını gösteriyor. Bu haritayı Türkiye astroloji haritası üzerinde değerlendirirsek daha fazla bilgi alabiliriz.

Türkiye astroloji haritası nasıl etkileniyor?

Dolunay haritasını Türkiye astroloji haritası üzerinde değerlendirdiğimizde, dolunay derecesinin astroloji haritamızın 3/9.evler eksenine denk düştüğünü görüyoruz. Yani yine yakın bölgemizdeki ülkeler, komşular ve uzağımızda bulunan devletler konuları dikkat çekiyor. Dolunayın Ay Düğümlerimizin derecesine yakın izdüşüyor olması, diğer devletlerle ilişkilerin kadersel boyutunu göz önüne seriyor.

 

 

3 ve 9.evler aynı zamanda medya ve sosyal medyayla, yazarlarla, gazetecilerle, iletişim alanındaki kişiler ve kurumlarla alakalıdır. Bu kişiler ve kurumlarla ilgili temalarda önemli gelişmelere açık bir dönemden geçmekte olduğumuzu, özellikle bazı gazeteci ve yazarların cezalarının hafifletilmesi ya da salıverilmesi gibi konuların gündemde yoğun bir şekilde yer tutacağını da düşündürüyor. Muhtemelen 9 Eylül’deki yeniay civarındaki günlerde bu alanda daha fazla gelişme kaydedeceğiz.

Dönemsel transitlere kısaca baktığımızda:

Uranüs’ün Güneş derecemizin karşısından geçişi müttefik ülkelerle ilişkilerimizde beklenmedik gelişmeleri, müttefik olduğumuz ülkelerin değişmekte olduğun gösteriyor.

Jüpiter’in astroloji haritamızın Şans Noktası-Venüs orta noktasına kavuşumu, borsa ve genel olarak piyasaya destek veren durumların devrede olmaya devam edeceğini gösteriyor.

Merkür’ün para evimizde düz harekete dönmesi, henüz ekonomi tıkırında diyemesek de, bir takım zorlukların aşılması yönünde çözüm bulunacağını gösteriyor.

Venüs’ün 4.evimizden geçmeye devam etmesi, halktan muhalefet partilerine kadar herkesin ekonominin toparlanmasına destek vermeye devam edeceğini düşündürüyor.

Mars-Satürn-Plüton üçlüsünün Retro ve 7.evimizden geçişi, ABD’nin dış baskısının ve kışkırtıcı hareketlerinin, güncel ifadesi ile “ekonomik saldırılarının” devam edeceğini düşündürüyor. Bu konuda bilgi verdiğim yayını arşivden izlemek için tıklayınız https://www.youtube.com/watch?v=hHTnkEaomGs&t=37s

Ekonomi alanında önemli açıklamalar

Geçen haftaki yazımda belirttiğim gibi: “Merkür’ün tutulma derecesini tetikleyeceği 27 Ağustos haftasında Hükümet kanadında ekonomi anlamında önemli açıklamalar, yorumlar, duyurular yapılması muhtemeldir. Bazı yaptırımlar, yeni uygulamalar, tedbirler açıklanabilir. Basın ve medyada duyurular yapılabilir.” Hatta bu duyurularını 27 Ağustos Pazartesi günü piyasaların açılmasından önceki hafta sonunda yapabilir. Ekonomimizin geleceğini astrolojik açıdan analiz ettiğim yayını arşivden izlemek için tıklayınız https://www.youtube.com/watch?v=Jufj_gkPviI&t=28s

Ayağı yere basan, gerçekçi uygulamalar şart!

23 Ağustos Perşembe günü Güneş Başak burcuna geçiyor (07:08). Bu geçişle birlikte Güneş Uranüs üçgeni (25 Ağustos’ta kesinleşiyor) ve Güneş Satürn üçgeni (26 Ağustos’ta kesinleşiyor) aktifleşiyor: yani toprak elementi burçlarda Büyük Üçgen açı kalıbı meydana geliyor. Bu ne anlama geliyor?

Toprak elementindeki büyük üçgen pratikliği, parasal ve diğer maddesel şeylerde yetenekli olmayı sembolize eder. Anahtar kavramları: Ayakları yere basan, gerçekçi, maddi, sabırlı, dayanıklı, üretken, verimli, güvenliği düşünen, ekonomik, pratik, garantici, hünerli, somut şeylere değer veren ve ortaya somut şeyler koyan, tutucu, güvenilir, tutarlı, şekil veren, ihtiyatlı ve dikkatli, istikrar arayışında, dünyevidir.

Özetle: Gökyüzü sağlam ve güvenilir adımlar atma yönünde ön bilgilendirmeyi arttırmanın, plan ve program ortaya koymanın tam vaktidir diyor! 9 Eylül’deki Başak burcu yeniayı sonrasında da tüm bunları uygulamaya geçirmek için çok uygun zamanda olacağız! Mars da, Satürn de Oğlak burcunda direkt harekete dönmüş olacak.

Özel ilişkilerde gerginlik riski, dikkat!

Özel ilişkilerde gerginlik ve zorlanma riski taşıyan Venüs-Plüton karesi hafta genelinde devrede olacak, ama özellikle de Pazar günü had safhada etkili olacak. Tam da dolunay günü! Dolayısı ile Pazar günü ilişkilere dikkat diyoruz! Ama hafta içinde de Çarşamba gününe (22 Ağustos) özellikle dikkat çekiyoruz. İlişkimizin daha dengeli yürüyebilmesi için karşı taraf üzerinde gereksiz baskı yaratacak durumlardan ve konuşmalardan, benim dediğim olsun cinsinden inatlaşmalardan ve güç çekişmelerinden, olmadık şeyler için yapılan kıskançlıklardan, ödeştirme ve intikam içeren iş ve girişimlerden uzak durmamızda fayda var! Söylemesi benden!

Astroloji Okulu web sitesi yenileniyor!

Web sitemizi yeniliyoruz. Sitemize her zaman olduğu gibi www.astrolojiokulu.com adresinden ulaşabilirsiniz. Yeni dönemin ne zaman başladığını, yeni açılan sınıflarımızın, devam eden sınıflarımızın gün ve saatlerini öğrenebilirsiniz.

23 Eylül’de gerçekleştireceğimiz muhteşem AÇILIŞ GÜNÜ etkinliğimiz hakkında bilgi alabilirsiniz.

 


Haftayı günlere göre detaylı değerlendirirsek…

Pazartesi günü boyunca Ay Yay burcunda ilerliyor. İyimser bakış ve gelecekte umut veren gelişmelere açık bir gündeyiz. Sabah saatlerinde biraz karmaşa yaşasak da, günün ilerleyen saatlerinde olumlu enerji akışı devreye giriyor. Ay-Güneş üçgeninin olumlu etkilerinin devreye girmeye başlayacağı öğle saatlerinden itibaren önemli duyuruları, girişimleri yapabiliriz. Açının daha da etkili olacağı akşam saatlerinden itibaren hayatımızda önemli yer tutan kişilerle görüşmeleri yapmak, ikili ilişkilere yönelik adımları atmak adına güzel bir zaman dilimindeyiz. Ebeveynlerle ilişkiler, erken ziyaretler açısından da değerlendirebiliriz.

Salı gününe Ay-Güneş üçgeninin olumlu etkileri altında, Ay iyimserliği ifade eden Yay burcunda boşlukta ilerlerken başlıyoruz. Tüm sevdiklerinizle birlikte huzurlu bir bayram tatili diliyoruz! Sabah 07:00’de Ay Oğlak burcuna geçiyor. Geleneksel ve sorumluluk gerektiren konuların vurgu kazandığı bir gündeyiz. Ay’ın Koç burcunda gerilemekte olan Kiron ile dik açısının etkili olduğu sabahın ilerleyen saatlerinde sakarlıklara, yaralanmalara açık olacağız, dikkat! Ay-Uranüs üçgeninin etkisini gösterdiği öğle saatlerinde sürpriz ve güzel gelişmeler yakalayabiliriz. Özgür hissetme arzumuz da tavan yapıyor! Ama henüz yeterince serbest değiliz. Ay-Satürn kavuşumunun etkili olduğu akşam saatleri ananevi sorumlulukları yerine getirmek gerekliliğini ortaya işaret ediyor.

Çarşamba günü boyunca Ay Oğlak burcunda ilerliyor. Başkalarına karşı sorumluluklarımızı yerine getirmemiz gereken bir gündeyiz. Ay-Venüs karesinin etkili olduğu öğle saatleri civarında özel ilişkilerde gerginliklere açığız, farkında olalım! Ay’ın Neptün ve Jüpiter ile uyumlu açılarının etkili olduğu öğle sonrasındaki saatler deniz veya su kenarı yerlerde değerlendirebiliriz. Sevdiklerimizle birlikte keyifli zaman geçirebiliriz. Ay-Plüton kavuşumunun etkili olduğu gece saatlerinde psikolojisi bozuk kişilerden ve zorlu ortamlardan uzak kalmamızda fayda var!

Perşembe gününün büyük çoğunluğunda Ay Oğlak burcunda hareket ediyor. Güneş de Başak burcuna geçiyor. Ekonomik olmak, tasarruflu hareket etmek, planlı ve programlı hareket etmeye ihtiyaç duyacağımız zamanlardayız. Ay-Mars kavuşumunun etkili olduğu öğle sonrasındaki saatlerden itibaren akşam saatlerine kadarki süreçte gereksiz harcamalara açığız, dikkat! 17:18’de bu kavuşumun kesinleşmesinin ardından boşluğa giren Ay 19:55’te Kova burcuna geçiyor. Sosyal ilişkiler, arkadaşlar ve sevdiğimiz kişilerle bir araya gelmek açısından güzel bir gündeyiz. Ay-Uranüs karesinin etkili olduğu gece saatlerinde ani ve beklenmedik gelişmelere, nahoş sürprizlere açık olacağız, dikkat!

Cuma günü boyunca Ay Kova burcunda ilerliyor. Toplumsal ve sosyal konulara vurgu yapan bir gündeyiz. Ülkemiz açısından, dış ödemeler veya geri ödemeler, para çıkışları gibi konular ön plana çıkabilir. Ay-Uranüs karesinin etkili olduğu sabah saatlerinde beklenmedik durum değişikliklerine karşı hazır olmamızda fayda var! Günün ikinci yarısı boyunca Ay-Merkür karşıtlığının zıtlaşma, fikir ve görüş ayrılıklarını temsil eden karşıt açısı devrede olacağından, anlaşma ve uzlaşma zemini yakalamakta zorlanabiliriz.

Cumartesi günü boyunca Ay Kova burcunda hareket ediyor. Güneş-Uranüs üçgeninin yaratıcılığı, yenilenmeyi, değişiklikleri temsil eden etkilerini maksimumda hissedeceğiz. Sıra dışı şeyler yapmak, biraz rutin dışına çıkmak iyi gelebilir bugün. Özellikle yaratıcılığımızı kullanmamız gereken işlerde başarı sağlayabiliriz. Güneş-Satürn üçgeninin olumlu etkileri de devrede olacak. Bu yüzden bir şeyleri düzene sokmak, sistem ve düzen kurmak açısından da değerlendirebileceğimiz bir gündeyiz. Ay-Jüpiter karesinin ve Ay-Venüs üçgeninin etkili olduğu sabahın erken saatlerinde abartılara, müsrifçe harcamalara açığız, dikkat! Öte yandan, aşk ve ilişkiler açısından keyifli bir zaman dilimindeyiz. Özellikle sabah saatlerinde etkili olan bu olumlu enerji akışı gün geneline yayılıyor. Ama Ay gün boyunca boşlukta (açısız) ilerliyor.

Pazar gününe başlarken henüz Kova burcunda ve boşlukta ilerleyen Ay, saat 08:32’de Balık burcuna geçiyor. Bırakma, bitirme, tamamlama enerjisi devreye giriyor. Bazılarımız için tatilin son günü ve bir şeyleri bırakıp geri dönme zamanı! Ay’ın Uranüs ve Satürn ile uyumlu açılarının etkili olduğu öğle saatlerinde değişik, farklı bir yerlere gidebilir, kendimize ve sevdiklerimize güzel sürprizler yapabiliriz. Saat 14:46’da Ay-Güneş karşıtlığı kesinleşiyor: Dolunayın zirve noktasındayız! Bir şeyler görünür ve sonuç verir halde, en aydınlık zamanında iken, biz de daha evvelce fark etmediğimiz şeylerin farkına varabileceğimiz bir zaman dilimindeyiz! İlişkiler açısından da dikkatli olmamız gereken bir zaman dilimindeyiz. Zira hem Ay-Güneş karşıtlığı, hem de Venüs-Plüton karesinin zorlu etkileri devrede, farkında olalım! İlişkimizin daha dengeli yürüyebilmesi için karşı taraf üzerinde gereksiz baskı yaratacak durumlardan ve konuşmalardan, benim dediğim olsun cinsinden inatlaşmalardan ve güç çekişmelerinden, olmadık şeyler için yapılan kıskançlıklardan, ödeştirme ve intikam içeren iş ve girişimlerden uzak durmamızda fayda var! Söylemesi benden!

İyi bayramlar!

Öner Döşer, AMA, ISAR Cap

OPA Türkiye Temsilcisi, APAI Üyesi

AstroArt Astroloji Okulu Kurucusu

www.astrolojiokulu.com

19.08.2018

Designed by Ongunsoft