Öner Döşer

20 Ağustos Haftası

Bu sayfa 6762 kişi tarafından ziyaret edildi.

 

20 Ağustos Haftası

Hafta başındaki günleri etkileyecek Güneş-Mars altmışlığı güç birliği oluşturabileceğimizi ve bundan istifade edebileceğimizi gösteriyor. Erkek ve önemli otorite figürleriyle iyi ilişkileri sayesinde güzel gelişmeler yakalayabiliriz. Eforumuzu iyi dengeleyebileceğimiz bu günde sportif aktiviteler, hareketli ve eğlenceli aktivitelere yer ayırabiliriz.

22 Ağustos Çarşamba günü 20:06’da Güneş Başak burcuna geçiyor. Bayram tatilinin sone ermesiyle iş ve halletmek gereken işlerin devreye girmesi sanki paralel hale geliyor. Artık yazın eğlenceli aktivitelere, tatillere ve rehavete yönelten eğilimlerini bir kenara bırakma ve iş üretme zamanlarına giriyoruz. Başak burcunun birincil amaçlarından biri hayatta faydalı beceriler geliştirmek ve bunları başkaları için kullanmaktır. Güneş’in buradaki yerleşimi de en çok bu amaçlara hizmet edecektir. Başkalarına yardım ve hizmet üretmek, yeni projeler üretmek, ürettiğimiz projelerin somut faydalarını görmek veya başkalarına göstermek açısından mükemmel zamanlardayız.

Perşembe günü Mars Akrep burcuna geçiyor. Mücadele gücü ve dayanıklılık kazanmaya başlıyoruz. Enerjimizi derinlemesine ve efektif kullanabileceğiz. Girişeceğimiz işlere asıldığımız ve ısrarcı olduğumuz sürece daha fazla başarı elde edeceğiz. Mars’ın Akrep burcuna geçişi Türkiye astroloji haritası açısından da çok önemli! Mars bu transitiyle astroloji haritamızın 5. evinde bulunan Güneş- Venüs, Jüpiter ve Şans Noktamızı etkileyecek. Oldukça hareketli ve mücadeleli zamanlara giriyoruz. Çocuklar ve gençlerle ilgili konular, ülkemizi dışarıda temsil eden kişiler, diplomatlarla ilgili konular, sportif aktiviteler, sanatçılar ve eğlenceli mekanlarla ilgili konular, borsa ve benzeri spekülatif konularda hareketlenme yaşamaya başlayacağımız bir süreç olacak bu…

Perşembe günü kesinleşecek Merkür-Jüpiter altmışlığı iletişim ve haberleşmenin yoğun olacağını gösteriyor. Yeni şeyler öğrenmek, eğitimle ilgili girişimler yapmak, yazmak, yayınlamak, internet üzerinden işlere girişmek, ticari konularda adımlar atmak adına olumlu etkiler altında olacağımızı gösteriyor. 

Güneş-Neptün arasındaki karşıt açı Cuma ve Cumartesi günlerinde kendimizi ifade ederken sorun yaşamamıza, otorite figürleriyle (baba, patron, müdür, amir, devlet) ve önemli kişilerle anlaşmalarda zorlanmamıza sebep olabilir. Erkek figürleriyle çözülmeler, hayal kırıklıkları yaşanabilir. Bu iki günlük süreçte netlik ve kararlılık gerektiren konularda dikkatli olmamızda fayda var. Muallaklık etkisi olan bu açı, gerçeklerden uzaklaşmamıza ve ayağı yere basmayan projeler içerisine girmemize yöneltebilir.

Mars-Neptün altmışlığının devreye gireceği Pazar günü itibariyle eylem ve girişimlerimizde daha net ve kararlı olabilecek ve olumlu sonuçlar alabileceğiz.

Haftanın günlere göre detaylı değerlendirmelerine gelince…

Pazartesi sabahı saat 07:45’te Ay Terazi burcuna geçiyor. Birlikte hareket etmenin olumlu sonuçlarını görebileceğimiz bir gündeyiz. Güneş-Mars arasındaki altmış derecelik açı günün genelinde güç birliği oluşturabileceğimizi ve bundan istifade edebileceğimizi gösteriyor. Erkek ve önemli otorite figürleriyle iyi ilişkileri sayesinde güzel gelişmeler yakalayabiliriz. Eforumuzu iyi dengeleyebileceğimiz bu günde sportif aktiviteler, hareketli ve eğlenceli aktivitelere yer ayırabiliriz. Gün genelinde olumlu ve huzurlu etkiler mevcut. Ama Ay-Plüton karesinin etkilerinin kendini belli edeceği akşam saatlerinden itibaren gergin etkiler devreye girmeye başlıyor. Bu açının ardından etkisini gösterecek Ay-Uranüs karşıtlığını da işin içine katarsak, duygusal anlamda patlayıcı ve ani tepkilerin zarar getirebileceği akşam ve gece saatlerinde ilişkilerimizde şartları fazla zorlamasak iyi ederiz. Tehlikeli ve riskli işlerden, girişimlerden uzak kalmamızda, kaza ve sakarlıklara karşı uyanık olmamızda fayda var. Geç saatlerden sonra devreye girmeye başlayacak Ay-Merkür altmışlığı sayesinde iletişim daha rahat akmaya başlıyor.

Salı günü boyunca Ay Terazi burcunda hareket ediyor. Bir gün öncesine nazaran denge ve huzuru bulmamız daha kolay olacak. İlişkilerimizde güzel gelişmeler yakalayabileceğimiz bu güzel günü iyi değerlendirebiliriz. Sabah erken saatlerde etkin olacak Ay-Venüs karesinin biraz huzursuz edebileceğini bir kenara alırsak, Ay-Jüpiter üçgeninin olumlu etkilerinin tüm güne yayılmasın, iyimser etkilerin tüm güne yayılacağı anlamında görebiliriz. Gezilere katılmak, organizasyonlar düzenlemek, sevdiğimiz insanlarla vakit geçirmek açısından harika bir gündeyiz. Biraz dinlenmek istiyorsak, ufkumuzu genişletecek kitap ve yayınlara vakit ayırabiliriz. Gece saatlerinde Ay-Satürn kavuşumunun içsel olarak biraz karamsarlaştırıcı etkileri devreye girebilir. Bu yüzden bu saatlerde yalnız olmamaya özen gösterebiliriz. Sevdiklerimizle birlikte vakit geçirebilir, eğlenceli aktivitelere katılabiliriz.

Çarşamba günü sabah saatlerinde henüz Ay Terazi burcunda hareket ediyor. Sabah erken saatlerde henüz Ay-Satürn kavuşumunun da etkisi devrede iken, Ay-Mars kavuşumunun da etkisi buna ekleniyor. Biraz zorlu ve stresli saatlerdeyiz. Agresyon ve gerginlik hissedebiliriz. Trafik içerisinde, insanlarla ilişkilerimizde temkinli olmamızda fayda var. Kaza ve sakarlıklar riski hayli fazla. Allah’tan bu açının etkisi kısa sürüyor ve ardından devreye girecek Ay-Güneş altmışlığı kendimizi ve ilişkilerimizi dengelememize yardımcı olacak. 10:13-10:53 arasındaki yaklaşık kırk dakikalık saatlik süreçte Ay boşlukta hareket edeceğinden girişeceğimiz işlerden net ve somut sonuçlar elde edemeyebiliriz. Ay’ın Akrep burcuna geçişiyle birlikte 10:53 sonrasındaki saatlerde netlik ve derinlik kazanmaya başlıyoruz. Ay-Neptün arasında oluşacak altmış derecelik uyumlu açı hislerimizi takip ederek doğru yolu bulabileceğimizi, hayal gücümüzü ve yaratıcılığımızı iyi kullanabileceğimizi gösteriyor. Bu olumlu açının ruhsallık ve maneviyatı güçlendiren etkilerini iyi kullanabilir, ruhsal ve kişisel gelişime yönelik çalışmalara yer verebiliriz. Meditasyon benzeri içe yönelmemizi sağlayacak çalışmalardan, sanatsal ve hayal gücü gerektiren çalışmalardan iyi sonuçlar alabiliriz. 20:06’da Güneş Başak burcuna geçiyor. Başkalarına yardım ve hizmet üretmek, yeni projeler üretmek, ürettiğimiz projelerin somut faydalarını görmek veya başkalarına göstermek açısından mükemmel zamanlardayız. Ay-Plüton altmışlığının yapıcı etkileri duygusal alanda destekler bulabileceğimizi ve duygularımızı iyi ifade edebileceğimizi gösteriyor. Bu açı fikirlerini harekete geçirmek ve somutlaştırmak, güçlü ve etkin kişilerden destek almak, ilişkilerde derinleşmek, irade gerektiren işlere girişmek, mücadeleye başlamak, ısrarla takip etmeyi gerektiren işlere kalkışmak için uygundur.

Perşembe günü boyunca Ay Akrep burcunda ilerliyor. Ülkemizin gençleri, sanatçıları, sportif aktiviteler, magazinel konular açısından oldukça aktif bir gündeyiz. Gün boyunca etkin olacak Merkür-Jüpiter altmışlığı iletişim ve haberleşmenin yoğun olacağını gösteriyor. Yeni şeyler öğrenmek, eğitimle ilgili girişimler yapmak, yazmak, yayınlamak, internet üzerinden işlere girişmek, ticari konularda adımlar atmak adına olumlu etkiler altında olacağımızı gösteriyor. Sabah erken saatlerde etkin olacak Ay-Merkür karesi iletişimde biraz agresyon getirse de, bu açının hemen ardından devreye girecek Ay-Venüs altmışlığı öğle saatlerinden itibaren huzur ve dengeyi sağlayabileceğimizi gösteriyor. İkili ilişkiler, artistik ve sanatsal konular, giyim kuşam, alışverişler, yeme içme konularında veya eğlenceli aktiviteler açısından günün geri kalanında çok olumlu etkiler var. Ama 12:34’te Ay’ın boşluğa gireceğiniz ve günün geri kalanında boşlukta ilerleyeceğini hesaba katmalıyız. Yani kalıcı ve somut sonuç beklediğimiz işlere girişmek açısından boşlukta olma durumu tercih vesilesi değildir, unutmayalım. 18:24’te Mars Akrep burcuna geçiyor. Mücadele gücü ve dayanıklılık kazanmaya başlıyoruz. Enerjimizi derinlemesine ve efektif kullanabileceğiz. Girişeceğimiz işlere asıldığımız ve ısrarcı olduğumuz sürece daha fazla başarı elde edeceğiz.

Cuma gününün ilk yarısında Ay Akrep burcunda ve boşlukta ilerliyor. 13:50’de Ay’ın Yay burcuna geçişiyle iyimserlik ve içsel olarak genişleme kazanıyoruz. Ama iyi niyetimizi abartıp karşımızdakilere gereğinden fazla prim verme, bu yüzden hayal kırıklığına uğrama, olmayacak işlere adım atma, ütopik ve ayağı yere basmayan projelere girişme eğilimimiz de devrede olacak gün genelinde etkili olacak Güneş-Neptün karşıtlığı sebebiyle. Bu konuda uyanık olmalıyız. Güneş-Neptün arasındaki karşıt açı kendimizi ifade ederken sorun yaşamamıza, otorite figürleriyle (baba, patron, müdür, amir, devlet) ve önemli kişilerle anlaşmalarda zorlanmamıza sebep olabilir. Erkek figürleriyle çözülmeler, hayal kırıklıkları yaşanabilir. Bu iki günlük süreçte netlik ve kararlılık gerektiren konularda dikkatli olmamızda fayda var. Muallaklık etkisi olan bu açı, gerçeklerden uzaklaşmamıza ve ayağı yere basmayan projeler içerisine girmemize yöneltebilir. Günün ilerleyen saatlerinde Yay burcunda ilerlemekte olan Ay da hem Güneş’e ve hem de Neptün’e kare açı oluşturuyor ve gökyüzünde T-kare açı kalıbı oluşuyor. Yanılma ve yanıltılma, hayal kırıklığına uğramaya, çözülmeye ve amaçsızlaşmaya çok açık bir gündeyiz. Kararsızlık ve netleşme eksikliği, dikkat eksikliği ve dalgınlık yüzünden başımıza iş alma olasılığımız da var. Dikkatli olalım!

Cumartesi günü boyunca Ay Yay burcunda ilerliyor. Bir gün öncesine nazaran iyimser ve olumlu etkilerin daha rahat akacağı bir gündeyiz. Sabah erken saatlerde henüz etkin olan Ay-Uranüs üçgeni heyecanlı ve sürprizlerle dolu bir güne merhaba diyeceğimizi gösteriyor. Yeniliklere ve ufkumuzu geliştirecek şeylere yönelmek için güzel bir gündeyiz. Ay-Jüpiter arasındaki karşıt açı duygusal abartılara davetiye çıkartacak cinste etkiler yaratabilir. İyimserliğimizi abartabilir, boyumuzu aşan işlere kalkışabilir, bu yüzden sonunda hayal kırıklıkları yaşayabiliriz. Henüz Güneş-Neptün karşıtlığının etkileri altındayız zira! Akşam saatlerinde ise zorlayıcı etkiler iyice uzaklaşmaya başlıyor. İletişimin çok daha rahat akacağı bu güzel saatler civarında girişeceğimiz işlerden olumlu sonuçlar alabilir, kendimizi iyi ifade edebilmemiz sayesinde güzel gelişmeler yakalayabiliriz. Ay-Merkür arasında uyumlu açı oluştuğu zamanlar eğitsel çalışmalar yapmak, öğrenmek, zeki, entelektüel veya bilimsel kişilerle irtibat kurmak, ticari işler, kontrat ve anlaşmalar imzalamak için uygundur. Olumlu etkiler gece boyunca devam ediyor…

Pazar gününün büyük çoğunluğunda Ay Yay burcunda ilerliyor. Olumlu etkilerin ağırlık kazanacağı bu günü yapacağımız pek çok girişim ve aktivite için değerlendirebiliriz. Sabah erken saatlerde etkin olacak Ay-Satürn altmışlığı kendimizi iyi organize edebilmemize yardım edecek. Yaşlı ve olgun kişilerden destek bulabiliriz. 09:39-16:53 arasındaki saatlerde Ay boşlukta ilerleyeceğinden, kalıcı ve somut sonuç beklediğimiz işlere bu zaman aralığında adım atmamakta fayda var. Gün genelinde etkin olacak Mars-Neptün altmışlığının da etkin olacağı ve Ay’ın boşluktan çıkıp Oğlak burcuna geçiş yapacağı 16:53 sonrasındaki saatlerde girişimlerimizde daha net ve kararlı olabilecek ve olumlu sonuçlar alabileceğiz. Akşam saatlerinde etkinleşecek Ay-Neptün altmışlığı sosyal ilişkiler, artistik-müzikle alakalı ve psişik aktivitelere girişmek, hastaneleri ziyaret etmek, ilaç tedavisine girişmek, ruhsal ve mistik öğretilere başlamak için uygundur. Bu açının hemen ardından etkin olacak Ay-Mars altmışlığı dengeli girişim yapabileceğimiz ve enerjimizi ruhsal temalar için ideal bir denge ile kullanabileceğimiz saatlerde olacağımızı gösteriyor. Ay-Güneş üçgeninin etkin olacağı gece saatlerinde ise fevkalade olumlu enerjiler devreye giriyor. Bu açı altında yapılan tüm işlerin olumlu sonuçlar verdiği söylenir. Bu açı kadın erkek ilişkilerinde olumlu gelişmeler kaydetmek, evliliğe ve önemli ilişkiye adım atmak, etkin ve önemli kişilerle görüşmek, toplantılar düzenlemek, ilerleme sağlamak için yardım almak açısından uygundur.

Mutlu, Sağlıklı ve keyifli bir hafta dileğiyle…

Öner DÖŞER

19 Ağustos 2012, Pazar

ASTROLOJİ OKULU

Ağustos ayının burçlara göre değerlendirmeleri için tıklayınız…

http://www.uzmantv.com/konu/agustos-2012-burc-yorumlari

 

Güneşmerkezli Bakış

Güneş lekesi sayısının düşük seyrettiği ve Güneş’in genel olarak sakin olduğu birkaç günlük sürecin ardından 18 Ağustos Cumartesi evrensel saatle 01:02’de önemli bir güneş alevlenmesi gerçekleşti. M5.5-seviyesindeki bu alevlenme Dünya yönelimli değil. Ama uzmanlar bu yeni aktif bölgenin Dünya’ya yöneleceği önümüzdeki günlerde etkin jeoefektif (yer üzerinde etkili) etkileri olabileceğini söylüyorlar.

Güneşmerkezli gezegen pozisyonlarına bakıldığında, Mars-Merkür-Jüpiter diziliminin etkinleşeceği ve Dünya-Neptün-Kiron dizilimiyle dik açı yapacağı 23 Ağustos civarındaki tarihlerde yoğun güneş aktiviteleri, yer manyetik alanında türbülanslar oluşabileceği görülmekte. Bu türde önemli etkilerin oluştuğu bazı zamanlarda yeryüzünde doğal afetlerde artış görülebiliyor. Bu dizilim özellikle volkanik hareketlenmeyi tetikleyebilecek gibi gözüküyor. Bekleyeceğiz ve göreceğiz. İzlemedeyiz…

18.08.2012

Designed by Ongunsoft