Öner Döşer

20 Haziran Haftası

Bu sayfa 5123 kişi tarafından ziyaret edildi.

Her geçen yıl okulumuza gösterilen ilgi artıyor, astroloji ailemiz genişliyor. Bu yıl da çok değerli yeni öğrenciler, dostlar kazandık. Yüz yüze eğitimimiz dışında, görüntülü online eğitimimiz sayesinde İstanbul dışında yaşayan öğrencilerimiz de oldu. Bu güzel gecemizde onlardan bazıları da aramızda olacaklar. Pek tabii ki daha önce mezun olan değerli öğrencilerimiz, bizi her zaman gönülden destekleyen dostlarımız da bizlerle birlikte olacaklar. Bu güzel geceden sonra AstroArt Astroloji Okulu sonbahar ekinoksuna kadar tatile giriyor. Başta Asude Argun olmak üzere okulumuz değerli eğitmenleri Barış Özkırış ve Ayla Karabacak’a bu yıl okulda sundukları güzel dersler için, tüm değerli öğrencilerimize aksatmadan derslerimize katılımları için çok teşekkür ediyorum.

Haftanın günlere göre değerlendirmelerine gelince…

Pazartesi gününün neredeyse tamamında Ay Kova burcunda ilerliyor. Bilgide derinleşmek, entelektüel konulara yönelmek, ekip çalışması gerektiren işlere ve hümanistik konulara yönelmek için güzel bir gündeyiz. Gün boyunca çok yakın bir açısı olmayacağından Ay, en son Venüs ile uyumlu açısının olumlu etkilerini üzerinde taşıyor olacak. Özel ve sosyal ilişkilerimizde önemli aşamalar kaydedebiliriz. Artistik ve sanatsal projelerde yaratıcılığımızı daha etkin bir biçimde sergileyebiliriz. Akşam saatlerinde Ay-Güneş arasındaki uyumlu açının olumlu etkileri devreye giriyor. Karşı cinsle ilişkilerimiz açısından olumlu saatlerdeyiz. Otorite figürü çizen, hayatımızda önem taşıyan kişilerle görüşme yapmak açısından akşamüzeri saatlerine kullanabiliriz. Bu saatlerde her türlü iş ve girişimlerimizden olumlu gelişmeler almamız güçlü ihtimal. Gece saatlerinde ise, Ay-Mars arasındaki kare açının gergin etkileri devreye giriyor. Çatışma ve gerginliklere açık olacağımız geç saatlerde, risk ve tehlike içeren işleri fazla zorlamamamızda fayda var. 23:23’te boşluğa giren Ay, 23:46’da Balık burcuna geçiş yapıyor ve Ay-Neptün kavuşumunun tesiriyle gergin etkiler yumuşuyor.   

Salı günü boyunca Ay Balık burcunda ilerliyor. Hayatımızda gelişecek önemli faktörleri iyi sezebileceğimiz, başkalarının duygularını daha iyi hissedeceğimiz, fedakarlık ve özverinin ön planda olacağı bir gündeyiz. Sabah erken saatlerde etkin olacak Ay-Jüpiter altmışlığının olumlu etkisiyle, günün ilk saatlerinde girişeceğimiz işlerde daha rahat ilerleyebileceğiz. Şans faktörü de devrede olacak. Ay-Plüton arasındaki altmışlığın kendisini belli edeceği öğle saatlerinde, duygusal bağlamda kendimizi daha etkin ve güçlü hissedebiliriz. Duygusal destekler alma olasılığımızın güçlü olduğu bu saatlerde, her türlü dayanıklılık gerektiren işlere girişebiliriz. Akşam saatlerinde etkinleşecek Ay-Merkür üçgeninin olumlu tesiriyle kendimizi daha iyi ifade edebileceğiz. Ama gün boyunca etkin olacak Merkür-Satürn karesinin iletişimi zorlaştıran, engellenme hissi taşıyan etkilerini de göz ardı etmemeliyiz. Önemli imza ve anlaşmaları bugüne denk getirmemek daha isabetli olabilir. Sinirsel anlamda kendimizi gergin hissetme olasılığımız da çok fazla olduğundan, sonradan moralimizi bozacak iletişim ve alışverişlerden kaçınmamızda fayda var.

Çarşamba günü boyunca Ay yine Balık burcunda ilerliyor olacak. Hassasiyetlerin ve duygusal türbülansların öne çıkacağı bir gündeyiz. Sabahın erken saatlerinde Ay-Venüs karesinin gergin etkileri henüz devrede olacağından, duygusal ilişkilerde zorlanma yaşayabiliriz, dikkat! Yeme içme konusunda da sabah saatlerinde dikkatli olmamızda fayda var. Ay sabah 05.55’te boşluğa giren Ay, gün boyunca boşlukta kalacak. Girişeceğimiz işlerden kalıcı ve somut sonuçlar almakta zorlanabiliriz. Mars-Neptün karesinin etkilerini de yoğun bir biçimde hissedeceğimiz bu günde, girişeceğimiz işlerde yanılma, yanıltılma, yanlış yönlendirilme riskleri mevcut. Efor ve dayanıklılığımız çok yüksek olmayacağından, vücudu zorlayıcı iş ve girişimlerden uzak kalmamızda fayda var. Öte yandan, gün boyunca aktif olacak Güneş-Neptün üçgeni, spritüel çalışmalar yapmak için güzel bir günde olacağımızı gösteriyor.

Perşembe sabah saatlerinde henüz boşlukta ilerleyecek olan Ay, saat 11:24 itibariyle Koç burcuna geçiş yapıyor. Her ne kadar güne biraz gevşek başlasak da, ilerleyen saatlerde kendimizi daha aktif ve dinamik hissedeceğiz. Ay-Güneş arasında doksan derecelik gergin açının etkinleşeceği öğle saatlerinden itibaren liderlik ve otorite çekişmesine açık olacağımızdan, önemli kişilerle görüşmelerimizde şartları fazla zorlamasak iyi ederiz. Bu açının hemen ardından Ay-Mars altmışlığı devreye giriyor ve cesaretimizi daha rahat ve dengeli ortaya koyabileceğimiz öğle sonrası saatlerinde yapacağımız girişimlerden daha olumlu sonuçlar alabileceğimizi gösteriyor. Ay’ın Uranüs ile kavuşum, Plüton ile kare açı yapacağı akşam saatlerinde ise gergin ve patlayıcı etkiler dikkat çekiyor. Bu saatler civarında tehlikeli ve riskli girişimlerden, önemli görüşme ve işlerden uzak kalmamızda fayda var.

Cuma günü boyunca Ay Koç burcunda ilerliyor. Sabah saatlerinde etkin olacak Ay-Satürn karşıtlığı, önemli iş ve girişimler için pek de uygun saatlerde olmadığımızı gösteriyor. Girişeceğimiz veya takip ettiğimiz işlerde engellenmelerle veya gecikmelerle karşılaşabilir, kendimizi engellenmiş ve depresif hissedebiliriz. Günün genelinde bu enerji aktif olurken, akşam saatlerinde devreye girecek Ay-Merkür karesi, iletişimsel konularda, kendimizi iyi ifade edebilme konusunda zorlanabileceğimizi gösteriyor. İş anlaşmaları yapmak, önemli imzalar atmak, ticari alanda riskli girişimlerde bulunmak adına zorlu bir günde olacağımızı söyleyebiliriz. Akşamın geç saatlerinde yakınlaşan Ay-Venüs altmışlığının olumlu etkileri sayesinde, özel ve sosyal ilişkilerimizde güzel gelişmeler kaydedebiliriz. Aşk ve romantizmden yana şanslı olacağımız bir gecedeyiz.

Cumartesi gününün büyük çoğunluğunda Ay Koç burcunda hareket ediyor. Ay’ın en son açısı Venüs ile altmışlık olacak ve bu olumlu açının ilişkilerde yarattığı güzel hava gün geneline yayılacak. Fakat 01:07’den itibaren Ay boşluğa girecek ve gece 23:53’e kadar gün boyunca da boşlukta kalacak. Gün boyunca girişeceğimiz işlerden kalıcı ve somut sonuçlar almakta zorlanabiliriz. Gece saatlerinde Ay’ın Boğa burcuna geçiş yapmasıyla birlikte, kendimizi daha huzurlu ve dingin hissedebileceğiz. Beslenme, eğlenme ve biraz da tembellik yapma arzumuz öne çıkarken, ilişkilerimizde aradığımız sadakat, sakinlik ve güveni bulmamız daha kolay olacak. Ay-Neptün arasındaki uyumlu açı, aşk ve romantizm, sanatsal aktiviteler açısından olumlu etkileri beraberinde getirirken, karşılıklı fedakarlık ve empati de aktif olacak. Hassasiyetlerin ve duygusallığın ön plana çıkacağı bir gecedeyiz!

Pazar günü boyunca Ay Boğa burcunda hareket ediyor. Boğa burcu sakinlik ve durağanlık arzusunu temsil eder. Ama gökyüzünde açıların aktif olduğu bir günde olacağımızdan, önemli hareketlikler de yaşayacağımız aşikar. Gün genelinde pozitif ve uyumlu açılar etkin olacağından, genel olarak rahatlatıcı bir atmosfer olacağını söyleyebiliriz. Sabah saatlerinde Ay-Jüpiter arasında kavuşum gerçekleşiyor ve bu esnada Güneş-Jüpiter altmışlığı da kesinleşiyor. Her türlü girişim, iş, eylem için çok güzel saatlerdeyiz. Bu çok olumlu etkiler, gün boyunca geçerliliğini koruyor, ama sabah saatleri özellikle dikkat çekiyor. Hemen ardından Ay-Jüpiter üçgeninin olumlu havayı daha da güzelleştiren akıcı enerjisi devreye giriyor. Öğle saatlerinde Ay-Plüton üçgeninin de olumlu etkisi devreye girince, duygusal destekleşme ve dayanışmanın önem kazanacağı bir günde olduğumuzu daha iyi anlıyoruz. Öte yandan, Güneş-Uranüs karesinin beklenmedik ve tatsız sürprizlere vesile olan gergin etkilerinden de bahsetmemiz gerekiyor. Olaylar umulmadık bir biçimde yön değiştirebilir, isyankar ve türbülanslara neden olacak girişim ve eylemler vuku bulabilir.

Haftanın burçlara göre değerlendirmeleri için aşağıdaki linki ziyaret edebilirsiniz…

http://www.uzmantv.com/kategori/astroloji/haftalik-yorum

Öner DÖŞER

19 Haziran 2011, Pazar

ASTROLOJİ OKULU

 

Güneş-merkezli Bakış

 

Güneş-merkezli bakışla Dünya’nın Oğlak burcuna geçiş yapacağı ve önce Uranüs ile dik açı, sonra da Plüton ile kavuşum yapacağı bir haftaya giriş yapıyoruz. Bu bağlamda Dünya-Uranüs dik açısının etkin olacağı 21-22 Haziran tarihlerinden itibaren güneşte bir miktar aktifleşme olabilir. 24 Haziran’da Merkür-Venüs karesi ve Merkür-Neptün karşıtlığı etkinleşiyor. 25 Haziran’da Venüs-Neptün karesi gerçekleşiyor. Dünya-Plüton kavuşumunun etkisini göstermeye başlayacağı 25 Haziran Pazar günü, hava şartlarının dengesini bozucu, mevsime göre sert etkiler ortaya çıkabilir. Ama asıl kavuşum 28 Haziran Çarşamba günü olacak.   

 

Geçen Haftadan Bazı Olaylar

Geçen haftaki yazımda şu tespitlerde bulunmuştum:

“Bu hafta da Dünya-Güneş-Merkür hizalanmasının oluşacağı 13 Haziran 2011 tarihi, Ay tutulmasının gerçekleşeceği ve Ay’ın da tam maksimum güney deklinasyonunda olacağı 15 Haziran 2011 tarihi özellikle dikkat çekiyor. Merkür’ün Plüton, Satürn ve Jüpiter ile karşıt ve dik açılarının kesinleşeceği 15 Haziran, 16 Haziran ve 18 Haziran 2011 tarihleri de yine dikkat çekici ve çok önemli tarihler. Bu tarihler civarındaki günlerde olumsuz meteorolojik koşullar ve etkin doğal afetler görülebilir. Özellikle de volkan aktiviteleri veya depremler.”

Aşağıya dikkat çeken bazı haberleri kopyalıyorum…

Taç Kitle Fışkırması 14 Haziran 2011

CORONAL MASS EJECTION: On June 14th around 0810 UT, a magnetic filament near the sun's eastern limb became unstable and erupted. The resulting blast hurled a bright and massive CME into space.

www.spaceweather.com

RED ALERT - ANOTHER DOUBLE HUGE CME DID NASA SAY ANTHING? 14TH JUNE 2011

These are happening daily & there are no reports nowhere.

http://www.youtube.com/watch?v=RdJL3vOx6Lw

M-class Güneş Alevlenmesi 15 Haziran 2011

Big active region 11236 is crackling with M-class solar flares. This newly numbered region has turned the north-eastern limb and looks like it may produce more strong category flares in the coming days.

http://www.youtube.com/watch?v=xJ9XdCDvUlI

İran'da 5.3'lük deprem 16 Haziran 2011

http://www.objektifhaber.com/haber/dunya/ortadogu/iranda-53luk-deprem-65556.html

El Kaide'nin Yeni Liderini Açıkladı 16 Haziran 2011

 

http://www.habertimes.com/dunya/el-kaidenin-yeni-liderini-acikladi.htm

Ankara'yı dolu vurdu! 16 Haziran 2011

 

http://www.haberturk.com/yasam/haber/640376-ankarayi-dolu-vurdu

 

 

19.06.2011

Designed by Ongunsoft