Öner Döşer

20 Kasım Haftası

Bu sayfa 8516 kişi tarafından ziyaret edildi.

20 Kasım haftası YENİ ADIMLAR ve BAŞLANGIÇLAR ZAMANI!

Akrep burcundaki yeniay ile birlikte yeni adımlar atmak açısından uygun bir zaman dilimine girmiş bulunuyoruz. Hangi alanlarda yeni adımlar atabileceğimize yönelik burçlar bazında bilgi paylaştığım canlı yayını arşivden izlemek için linki tıklayınız.  https://www.youtube.com/watch?v=Y-Df49FXHCo 

İdeal hedeflerimize yönelik harekete geçme zamanı! 

Astrolojide mevsimsel değişiklikleri ve yılın zamanlamasını yapmak ve içinden geçmekte olduğumuz zamanın kalitesini anlamak için Güneş’in hangi burçtan geçiş yaptığına ve tabii ki açılarına bakarız. 22 Kasım Çarşamba günü Güneş Yay burcuna geçiyor (06:04). Uluslararası işler, seyahatler, eğitim ve yayıncılıkla ilgili konular, geleceğe yönelik trendleri tahin etmeye ve idealimizde olan hedeflere yönelik harekete geçme zamanlarına varmış bulunuyoruz… 

Merkür-Satürn Galaktik Merkez ile hizalanıyor

Bir gezegenin Galaktik Merkez’in bulunduğu dereceye (günümüzde 27 derece Yay) yakın seyrettiği zamanlarda bu gezegenin temsil ettiği enerjinin daha baskın ve güçlü olduğunu hissederiz. Ağır hareket eden Satürn’ün bu dereceye kavuşumu bir müddettir aktif ve önümüzdeki hafta da aktif olmaya devam edecek. Hızlı hareket eden Merkür’ün kavuşumunun etkisini daha kısa süre hissedeceğiz. Merkür-Satürn’ün tam kavuşum 28 Kasım tarihinde gerçekleşecek, ama 26 Kasım Pazar akşamından itibaren etkili olmaya başlayacak.

Nasıl kullanabiliriz?

Bu kavuşumu zihnimizi hedeflerimize yönelik konulara odaklayarak değerlendirebiliriz. Merkür fikirleri ve düşünceleri temsil eder. Satürn de bir konu üzerine derin düşünmek, tefekkür etmek ile ilişkilendirilir. Tabii sadece düşünmek, odaklanmak yetmez. Bunu dile getirebilir, etrafımızdaki ciddi gördüğümüz insanlarla paylaşabilir, en önemlisi bu konuda harekete geçerek, gerekli sorumluluğu alarak ve hakkını verecek şekilde çalışarak kullanmamız doğru olur. Sadece düşünmekle, odaklanmakla sınırlı kalmamalıyız. Bu derinleşme, tefekkür esnasında aklımıza düşenleri bir kenara not edebiliriz. Daha sonra bu düşünceler doğrultusunda harekete geçmek üzere konuları şekillendirebiliriz. 

Sözlere dikkat!

Merkür-Kiron karesinin etkili olduğu Haftanın ikinci yarısında, patavatsızca konuşmalardan ve abartılı yorumlardan uzak kalmamız isabetli olur. Özellikle de bu açının kesinleştiği 24 Kasım Cuma gününde…  

Astroloji Zamanı! 

Merkür-Satürn kavuşumunun kesinleşmesinden önceki günlerde Merkür-Uranüs üçgeni de aktif olacak. Bu uyumlu açı da yeni ve yaratıcı fikirlerle ortaya çıkmak açısından uygun bir zaman diliminde olduğumuzu göstermekte… Geleneksel Astrolojide Merkür’ün temsil ettiği şeylerden biri de astrolojinin kendisidir. Merkür Hermes ile bağdaştırılır ve astroloji Hermetik bilgiler (bilimler) kapsamına girer. Modern Astrolojide ise Uranüs’ün astrolojiyi temsil ettiği kabul edilir. Dolayısı ile gerek geleneksel, gerek modern bakış açısıyla astroloji ile bağdaştırılan iki gezegenin üçgen açısının etkili olduğu haftanın özellikle son gününde (Cumartesi) üçgen açı kesinleşiyor. O gün Ay da Kova burcunda ilerliyor olacak ve Merkür-Uranüs üçgenini tetikleyecek. Bilgi ve bilgelik bir zaman dilimi yani! Bu güzel göksel konumları değerlendirerek ben de Geleneksel Astroloji derslerini ilk kez İngilizce olarak vermeye başlayacağım. Dersler İngilizce anlatacağım ama, Türkiye’den katılacak öğrencilerimiz de var! Amerika, Kanada, Meksika ve İngiltere’den katılacak öğrencilerimizle başlayacağımız 28 haftalık ders programı hakkında detaylı bilgi için linki ziyaret edebilirsiniz.

http://www.onerdoser.com/en/news/traditional-astrology-online-course-97


Haftanın kalan günlerine göre değerlendirmesine gelince…

Çarşamba günü boyunca Ay Oğlak burcunda ilerliyor. Mesuliyet almamız ve gereğince çalışmamız icap eden bir gündeyiz. Ay’ın Jüpiter ve Neptün ile uyumlu açılarının etkili olduğu sabah saatlerinde daha rahat bir enerji akışı var. Güneş’in de Yay burcuna geçtiği (06:04) güne hevesli, hareketli ve iyimser bir enerjiyle başlayabiliriz. Ay-Plüton kavuşumunun etkisini göstermeye başladığı akşam saatlerinde ise gergin ve hırpalayıcı bir atmosfer var. Belden aşağı vurma, manipüle etme, çıkarı uğruna konuları istediği yöne çekme ve arkadan vurmaya, tehlikeli ve riskli bir atmosfer yaratılmasına açık bir zaman dilimindeyiz, dikkat!

Perşembe gününün neredeyse tamamında Ay Oğlak burcunda ilerliyor. Ay’ın Mars ile dik açısının gergin etkilerinin etkili olduğu sabah saatlerinde sert, şiddetli ve gergin bir atmosferde olabiliriz. Kavga ve gürültü yaratacak kişilerden ve ortamlardan uzak durmamızda, sakarlıklara ve kazalara karşı uyanık olmamızda fayda var! Ay-Uranüs karesinin (dik açı) etkili olduğu öğle saatleri civarında beklenmeyen, ani gelişen ve travma yaratabilecek olaylara ve durumlara açık olabiliriz. Değişken ve güvenilmesi zor bir atmosfer var! Bu açının kesinleştiği 13:32 sonrasında Ay boşluğa giriyor ve günün geri kalanında boşlukta ilerliyor: ta ki 23:14’te Kova burcuna geçinceye kadar. Yani günün ikinci yarısında girişeceğimiz işlerin ucu açıkta kalabilir, beklediğimiz net sonuçları alamayabiliriz. 

Cuma günü boyunca Ay Kova burcunda ilerliyor. İnsan ve toplumsal konular açısından aktif bir gündeyiz. Ay-Güneş arasındaki dengeli altmış derecelik açının henüz etkili olduğu sabah saatlerinde girişeceğimiz işlerde güzel ilerlemeler kaydedebiliriz. Önemli ve etkili pozisyondaki kişilerle görüşmeler, özel ilişkiler, sosyal ilişkiler ve organizasyonlar açısından girişimlerimizi öğle saatlerine kadarki sürece denk getirebiliriz. Günün ikinci yarısında etkili olacak Ay-Jüpiter karesi abartılara, gereksiz harcamalara açık olacağımızı düşündürüyor. 

Cumartesi günü boyunca Ay Kova burcunda ilerliyor. Merkür-Uranüs arasındaki üçgen açının da kesinleşeceği, yaratıcılığımızı ve yeni fikirlerimizi ortaya koymak, yeni şeyler öğrenmek, bilgi paylaşmak açısından harika bir gündeyiz! Ay’ın Kova burcundan Merkür-Uranüs üçgenini de aktif edeceği ve dolayısı ile gecenin ilerleyen saatlerine kadar etkili olacak entelektüel ve bilgi paylaşımları açısından harika bir atmosfer oluşturan bu güzel göksel konumları değerlendirerek ben de Geleneksel Astroloji derslerini ilk kez İngilizce olarak vermeye başlayacağım. Dersler İngilizce anlatacağım ama, Türkiye’den katılacak öğrencilerimiz de var! Amerika, Kanada, Meksika ve İngiltere’den katılacak öğrencilerimizle başlayacağımız 28 haftalık ders programı hakkında detaylı bilgi için linki ziyaret edebilirsiniz.  http://www.onerdoser.com/en/news/traditional-astrology-online-course-97 Ay-Mars üçgeninin etkili olduğu akşam saatlerinde sportif aktivitelere dahil olabilir, yürüyüş yapabilir, enerjimizin fazlasını dengeli bir şekilde harcayabiliriz. Cesaret, güç ve efor isteyen işlere girişimler açısından da akşam saatlerini kullanabiliriz. Ay-Venüs karesinin etkili olduğu gece saatlerinde ise ilişkiler açısından gergin bir gökyüzü var, dikkat!

Pazar gününe başlarken Ay henüz Kova burcunda ilerliyor. Sabah saatlerinde henüz Ay-Satürn altmışlığının bilgelik ve olgunluk açısından destekleyici enerjisi devrede olacak. Ama 05:36-11:03 saatleri arasında Ay boşlukta ilerliyor olacak. Sabah saatlerinde girişeceğimiz işlerde yön tayin etmek veya kararlılık kazanmakta zorlanabiliriz. Günün ikinci yarısında etkili olacak Ay-Güneş karesi, gerek özel ve gerekse sosyal ilişkilerinde, çalışanlar açısından ele alırsak iş ilişkilerinde zorlanma, anlaşmazlık ve rekabet enerjisini aktif ediyor. Olayları istediğimiz yöne çekmekte zorlanabiliriz.

Sevgi, ışık ve umutla!
Öner Döşer, AMA, ISAR Cap
Profesyonel Astroloji Organizasyonu (OPA) Türkiye Temsilcisi, APAI üyesi
Astroloji Okulu, 12 Kasım 2017

ANNEYE VEDA

Canımız annemizi ebediyete uğurladık. Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun! Biz evlatlarına, kardeşlerine, tüm ailesine emeği buraya yazılamayacak kadar çok. Ama sadece bizlere değil, tüm komşularına, arkadaşlarına, hatta biz evlatlarının arkadaşlarına, onların evlatlarına bile emeği geçti. Zamanını, ilgisini, sevgisini verdi, kendisini de sevdirmesini bildi. Emek ve özveri isteyen insan ilişkilerinde ustaca gönüllere girmeyi başardı. O gönüllerdeki yerini eminim her zaman koruyacak. Cenazesindeki kalabalık bunun göstergelerinden biriydi. Gelebilen kadar, eminim gelemeyenler de orada bulunmak, bu son yolculuğuna çıkarken onu uğurlamak istedi. Telefonla arayarak, mesaj yazarak bize ulaştı. Gelebilen, gelemeyen, arayan ve mesaj gönderen herkese SONSUZ sevgilerimizi ve teşekkürlerimizi gönderiyoruz. DÖŞER AİLESİ.

21.11.2017

Designed by Ongunsoft