Öner Döşer

20 Mayıs Haftası

Bu sayfa 9153 kişi tarafından ziyaret edildi.

20 MAYIS HAFTASINA ASTROLOJİK BAKIŞ

Salı günü 00:09’da İkizler burcuna geçecek olan Güneş, iletişimsel ve zihinsel olarak daha aktif bir sürece girmekte olduğumuzu gösteriyor. Meraklı olduğumuz alanlarda yeni şeyler öğrenme ve bilgi paylaşmanın yanı sıra, kısa geziler düzenleme ve çok sayıda insanla sosyal ilişkiler alanlarında da hareketlilik kazanacağız.

Yine Salı günü Uranüs-Plüton karesi kesinleşiyor. Bu iki gezegenin gergin açılarında dramatik olaylara yönelten elektrikli ve gergin atmosfer oluşur. Her ne kadar bize zorlu gelse de, hayatımızda önemli değişim ve dönüşümleri biraz da travma yaratan hızlı gelişmeler vesilesiyle sağladığımız bir gerçektir. Bugün bu ikilinin arasındaki dik açı üçüncü kez kesinleşiyor, yani bu iki gezegenin arasındaki kare açı tam 90 derece oluyor. 17 Mart 2015 tarihindeki son tam kare açı ile birlikte, önümüzdeki iki yıllık süreçte bu açı daha dört kesinleşecek. Gün içerisinde Ay’ın bu ikiliyle T-kare açı formu oluşturacak olması, değişim ve dönüşüm yönünde bizi ileri itecek dramatik olaylara açık olacağımızı gösteriyor.

25 Mayıs 2013 tarihinde gölgeli (Penumbral) ay tutulması gerçekleşiyor (yani tutulma ışık azalması olarak gözlemlenecek). Tutulmanın izlenebileceği yerler Amerika, Afrika. Tutulmanın etkileri hakkında bilgi için aşağıdaki linkten bilgi alabilirsiniz. http://www.onerdoser.com/Y115_1_yay-burcunda-ay-tutulmasi-ve-biz.html

Tutulmanın burçlara göre değerlendirmeleri için tıklayınız

http://www.astrolojitelevizyonu.com/yay-burcunda-golgeli-ay-tutulmasi-25-mayis-2013-ve-burclar

 

Haftanın günlere göre genel değerlendirmelerine gelince…

Pazartesi gününün büyük çoğunluğunda Ay Başak burcunda ilerliyor. Organize ve planlı hareket ederek başarı sağlayabileceğimiz verimli bir gündeyiz. Sabah erken saatlerde etkin olacak Ay-Mars üçgeni, girişeceğimiz işlerde enerjimizi etkin ve rahat bir biçimde kullanabileceğimizi gösteriyor. Cesaret ve efor gerektiren işlerimizi sabah saatlerine denk getirebiliriz. Sportif aktiviteler, tempolu yürüyüşler yapabiliriz. Öğle saatlerinden itibaren etkinleşecek ve akşam saatlerinde etkisi maksimuma varacak Ay-Güneş üçgeni, her türlü iş ve girişim açısından güzel saatlerde olduğumuzu gösteriyor. Önemli ve etkin pozisyondaki kişilerle görüşmeler, iş toplantıları, anlaşmalar, talepler açısından rüzgarın arkamızdan eseceği bu akıcı saatleri iyi değerlendirebiliriz. Kadın erkek ilişkileri açısından da son derece olumlu etkiler var. 19:48’de kısa bir müddet için boşluğa girecek olan Ay 20:07’de Terazi burcuna geçiyor. Hoş, keyifli, uzlaşmacı saatlerdeyiz.

Salı günü boyunca Ay Terazi burcunda ilerliyor. Denge ve huzur arayışında olacağımız bir gündeyiz. Ama bunu sağlamakta zorlanacağız gibi gözüküyor. Gece yarısını takip eden saatlerde Uranüs-Plüton karesi üçüncü kez kesinleşiyor. Bu iki gezegenin gergin açılarında dramatik olaylara yönelten elektrikli ve gergin atmosfer oluşur. Her ne kadar bize zorlu gelse de, hayatımızda önemli değişim ve dönüşümleri biraz da travma yaratan hızlı gelişmeler vesilesiyle sağladığımız bir gerçektir. Gün içerisinde Ay’ın bu ikiliyle T-kare açı formu oluşturacak olması, değişim ve dönüşüm yönünde bizi ileri itecek dramatik olaylara açık olacağımızı gösteriyor. Sabah saatlerinden itibaren hissedeceğimiz bu etkiler öğle sonrasındaki saatlerde iyice belirginleşiyor. Akşam saatlerine doğru etkinleşecek Ay-Merkür üçgeni, aklımız ve mantığımız sayesinde zorlu durumlar karşısında çözüm üretebilme kapasitemizi arttırıyor. Gece saatlerinde Ay-Venüs üçgeninin uyum ve uzlaşma şansı sunan ve rahatlatan etkileri devreye giriyor. Aşk ve ilişkiler bakımından şanslı saatlerdeyiz. Bugün 00:09’da İkizler burcuna geçecek olan Güneş, iletişimsel ve zihinsel olarak daha aktif bir sürece girmekte olduğumuzu gösteriyor. Meraklı olduğumuz alanlarda yeni şeyler öğrenme ve bilgi paylaşmanın yanı sıra, kısa geziler düzenleme ve çok sayıda insanla sosyal ilişkiler alanlarında da hareketlilik kazanacağız. Gün boyunca etkin olacak Merkür-Uranüs altmışlığı, zihinsel anlamda yeniliklere açık ve yaratıcı olacağımızı gösteriyor. Gün içerisinde karşılaşacağımız durumlar karşısında yaratıcılığımızı kullanabilir, zorlu olayları beklenmedik bir şekilde yoluna koyabiliriz.

Çarşamba gününün neredeyse tamamına yakın bir bölümünde Ay Terazi burcunda ilerliyor. Sabah erken saatlerde Venüs’ten uzaklaşmakta ve Jüpiter’e yakınlaşmakta olan Ay’ın bu iki iyicilin ışığını taşımasının kolaylaştırıcı etkileri bizimle olacak. Bu yüzden sabah erken saatlerden itibaren daha aktif olmamızda fayda var. Ay-Jüpiter üçgeninin kesinleşeceği ve ardından Ay’ın boşluğa gireceği 10:35’e kadarki zaman zarfında kolay ve engelsiz ilerleyebilir, sonuca rahat ulaşabiliriz. Saygın ve etkin pozisyonda bulunan kişilerle, doktorlar ve avukatlarla, dini ve ilahi konularda uzman kişilerle görüşmek, hukuki veya eğitsel işlere girişmek, parasal işleri halletmek, kişisel gelişimle ilgili konularla uğraşmak, sosyal medyayı kullanmak, çok sayıda insanlara ulaşmak açısından uygun saatlerdeyiz. İyi değerlendirebiliriz. 10:35’te boşluğa girecek olan Ay 23:55’te Akrep burcuna geçinceye kadar boşlukta ilerleyecek.

Perşembe günü boyunca Ay Akrep burcunda ilerliyor. Duygularda yoğunluk, derinleşme ve sezgisellik ön plana çıkıyor. Ay’ın Neptün ile üçgen ve ardından Satürn ile kavuşum yapacağı sabah saatlerinde, hayalini kurduğumuz konularda atacağımız gerçekçi adımların somut sonuçlarını alabiliriz. Tabii girişeceğimiz işlerin mesuliyetini almamız, elimizi taşın altına koymamız ve çaba sarf etmemiz koşuluyla. Ay-Plüton altmışlığının etkin olacağı öğle sonrasındaki saatlerde girişeceğimiz işlerde güçlü destekler alabiliriz. Duygularımızı güçlü bir şekilde ifade edebiliriz. Ailevi temalarda veya evle ilgili konularda ilerleme kaydedebiliriz.

Cuma günü boyunca Ay Akrep burcunda ilerliyor. Duygusal anlamda kendimizi gergin hissedebilir, bunun nedeni olarak da başkalarını suçlamaya eğilim gösterebiliriz. Özellikle Ay-Mars karşıtlığının etkinleşeceği öğle saatleri sonrasında intikamcı, tartışmacı, agresif tavırlardan veya böyle tavır takınan kişilerden uzak durmamızda fayda var. Agresyon ve acelecilik sakarlıklara ve sakarlıklara da sebep olabilir. 16:55’te Ay boşluğa giriyor ama duygusal anlamda gerginlik akşam saatlerinde azalarak da olsa sürüyor, dikkat!

Cumartesi gününe geçişten kısa bir müddet sonra, saat 00:48’de Ay Yay burcuna geçiyor. Özgürlük ve harekete geçme arzumuz artıyor. Gün boyunca etkin olacak Merkür-Venüs kavuşumu zihinsel anlamda aşk ve ilişkilere odaklı olacağımızı gösteriyor. 07:24’te Ay-Güneş karşıtlığı kesinleşiyor: gölgeli ay tutulması. Tutulmadan hemen sonra Ay’ın önündeki açı Neptün ile kare olacağından, hayal kırıklığı ve yanılgılara açık olabiliriz. Ama hayal gücümüz ve yaratıcılığımız çok aktif olacak. Ay’ın Uranüs ile üçgen açısının kesinleşeceği akşam saatlerinde bu etki daha da belirginleşiyor. Bugün gerçekleşecek gölgeli ay tutulmasının etkileri hakkında bilgi için aşağıdaki linkten bilgi alabilirsiniz. http://www.onerdoser.com/Y115_1_yay-burcunda-ay-tutulmasi-ve-biz.html     Tutulmanın burçlara göre değerlendirmeleri için tıklayınız. http://www.astrolojitelevizyonu.com/yay-burcunda-golgeli-ay-tutulmasi-25-mayis-2013-ve-burclar

Pazar günü boyunca Ay Yay burcunda ilerliyor. Abartılara açık olacağımız bir gündeyiz. Sabah erken saatlerden itibaren Ay’ın karşıt açıları etkisini göstermeye başlıyor. Ay-Venüs karşıtlığı, aşk ve sevgimizi abartılı bir şekilde ifade etmeye eğilim gösterebileceğimizi, bu yüzden ilişkilerimizde hafif gerginlikler yaşayabileceğimizi işaret ediyor. Yeme içme konusunda da abartıya kaçabiliriz. Yine sabah erken saatlerde etkin olacak Ay-Merkür karşıtlığı sözlerimize dikkat etmemiz gerektiğini, ifadelerimizin maksadımızı aşabileceğini gösteriyor. Yapamayacağımız, ya da boyumuzu aşan işlere söz vermemeye özen göstermemizde fayda var. Öğle saatlerinden itibaren kendini gösterecek Ay-Jüpiter karşıtlığında da benzer mesajlar var. Yeme içme, eğlenceli aktivitelerde abartılardan uzak kalmalı, yüksek risk isteyen işlerde, ekstrem sporlarda ya da yüksek efor gerektiren aktivitelerde dikkatli olmalıyız. Ayrıca kibir ve büyüklük taslamaktan da uzak kalmamızda fayda var. Gün boyunca etkin olacak Güneş-Neptün karesi kararsızlık ve belirsizlik enerjisi taşıyor. Net kararlar almak açısından uygun bir günde değiliz. Otorite ve erkek figürleriyle (baba, koca vs) ilişkilerde hayal kırıklığı yaratan durumlarla karşılaşabiliriz. 13:25’te boşluğa girecek olan Ay, günün geri kalanında boşlukta ilerleyecek.

Mutlu, sağlıklı ve keyifli bir hafta dileğiyle…

Öner DÖŞER

12 Mayıs 2013, Pazar

ASTROLOJİ OKULU, Caddebostan  

 

Haftanın burçlara göre görüntülü değerlendirmeleri için tıklayınız…

Yükselen burcunuza göre izlemeyi tercih ediniz...

http://www.astrolojitelevizyonu.com

 

Güneşmerkezli bakış

Güneş maksimumu döneminde artış gösteren güneşlekesi sayısında geçen haftadan bu yana hızlı yükseliş var. 16 Mayıs 2013 tarihinde güneşlekesi sayısı 212’e kadar çıktı ve 18 Mayıs itibariyle 146 olarak bildiriliyor. (Oldukça yüksek). Güneş geçen haftadan bu yana oldukça aktif. NOAA tahmincilerine göre 15 Mayıs tarihinde gerçekleşen X1-sınıfı alevlenme esnasında püsküren Koronal Kütle Fışkırması’nın 17 Mayıs’ta Dünya manyetik alanında dalgalanma yaratabileceği söylendi ve söylendiği gibi minör (Kp=5) jomanyetik fırtına gerçekleşti. 
 

Her zaman vurguladığım gibi, güneş aktiviteleriyle gezegen dizilimleri zamanları arasında paralellik var. Bu demektir ki, etkin güneş alevlenmeleri ve jeomanyetik fırtınaların tahmin edilmesinde gezegen dizilimlerinden istifade edilebilir. Özellikle de güneş maksimumu döneminde. 12 Mayıs Pazar günü yayınladığım Haftaya Bakış yazımın Güneşmerkezli bakış başlıklı bölümünde ifade ettiklerimden bir bölümünü buraya kopyalıyorum: “Güneşmerkezli bakışla Merkür, Venüs, Jüpiter diziliminin en etkin fazına girdik. 16-17 Mayıs tarihleri bu üç gezegenin diziliminin en etkin günlerinde olacağız ve bu günlerde etkin güneş aktiviteleri ve bu dizilimin Yer manyetik alanı üzerinde belirgin etkileri görülebilir, jeomanyetik fırtınalar oluşabilir.”
 

Güneşlekesi AR1748 17 Mayıs 08:58’de M3-sınıfı güneş alevlenmesi üretti. Bu alevlenme öncekiler kadar güçlü değil ise de 19 Mayıs tarihinde Dünya manyetik alanını etkileyebileceği söyleniyor. NOAA tahmincileri bu tarihte kutuplar bölgesinde jeomanyetik fırtına ihtimalini %75 olarak veriyorlar. http://www.spaceweather.com/

19.05.2013

Designed by Ongunsoft