Öner Döşer

20 Mayıs haftası

Bu sayfa 12681 kişi tarafından ziyaret edildi.

ÇÖZÜM ÖNERİLERİ

0 derece İkizler burcunda tam kavuşumunu 21 Mayıs Salı günü kesinleştirecek Güneş-Merkür bize adeta pratik çözüm önerileri sunar gibiler!

Her burcun 0 derecesi bir başlangıca işaret eder. Başlangıçlar bu burcun ana temasıyla ilgilidir. İkili gezegen kavuşumları birer yeniay gibi kabul edilebilir, zira yeni bir fazı başlatmaktadırlar. 0 derece İkizler burcunda kavuşan Güneş ve Merkür, yani Kral ve Danışmanı, içinde bulunduğumuz durumlara ve sorunlara pratik çözüm önerileri sunuyor olabilirler mi? Tabii sembolik anlamda…

Haritamızda İkizler burcu hangi eve denk düşüyorsa, o evin konularında çözüm bulma ve fikir üretme becerimizi aktif bir şekilde kullanabileceğimiz bir zaman dilimine giriyoruz. Bu bağlamda 21 Mayıs Salı günü tam kavuşumdan sonra harekete geçebiliriz. Aşağıda tam kavuşum anına yönelik astroloji haritasını görmektesiniz.

 

 

Haritalarımızda İkizler burcunun bulunduğu evin konularıyla ilişkili girişimler açısından tam kavuşumun gerçekleşeceği 16:06 sonrasını kullanabiliriz.

Ruhsal vizyon

21 Mayıs Salı günü gerçekleşecek Güneş-Merkür tam kavuşumundan önce Merkür Güneş’in kalbine giriyor. Tam kavuşumdan sonra (16:06) Merkür’ün halen Güneş’in kalbinde bulunacağı saatler gece 21:43’e kadar devam ediyor. Bu özel zaman zarfını da değerlendirebiliriz. Zira bu ara zaman diliminde ruhsal vizyon bağlamında ve sezgisel açıdan şansımız daha yüksek olacak. Ama bu bir döngünün başlangıcı. Hemen bugün bir adım atmak gerekmiyor. Takip eden günleri de pekala kullanabiliriz.

Üçüncü göz

Güneş-Merkür kavuşumu Alcyone yıldızının bulunduğu boylam derecesinde gerçekleşiyor. Astrolog Bernadette Brady’e göre Alcyone yıldızı üçüncü gözle, ruhsal vizyonla alakalıdır. Öngörme becerisiyle, gizemli ya da mistik yeteneklerle bağdaştırılır. Öte yandan önyargılı yaklaşım riski vardır. Bu şartlarda haritamız üzerinde bu kavuşum hangi alana denk düşüyorsa, bu alanda ruhsal vizyon ortaya koyabilir, önsezilerimize güvenerek pratik çözümler önerebilir veya uygulayabiliriz.

Hangi alanlarda, nasıl değerlendirebiliriz?

Kavuşum İkizler burcunda gerçekleştiğine göre entelektüel konularda, fikir üretmek, bilgi paylaşmak, yazmak, konuşmak, toplantılar yapmak yoluyla bu kavuşumun avantajlarını değerlendirebiliriz. Kavuşumu nasıl değerlendirebileceğimiz ve hayatımızın hangi alanlarında nasıl pratik çözümler üretebileceğimiz konusunda bilgi için linkteki videomuzdan istifade edebilirsiniz. https://youtu.be/Gs_Jp2CEDSw

Ruhsal misyonu gerçekleştirmek

Ruhsallık denilince akla gelen gezegenlerden biri Neptün’dür kuşkusuz. Balık burcunda hareket eden Neptün’ün Ay Düğümleriyle uyumlu açılarının etkin olduğu bir haftadayız ve bu olumlu açılar bize ruhsal misyonumuzu gerçekleştirme yönünde kolay ilerlememiz açısından fırsat sunuyor. Başkalarına iyilik etmek, yardım eli uzatmak, affetmek, özveride bulunmak gibi güzel davranışların da rahat bir akışla yerini kolay bulacağını düşündürüyor. Uyumlu açılar Salı ve Çarşamba günleri en etkili fazında olacak.

Farklı olanı vurgulayın!

Mars-Uranüs altmışlığının etkili olduğu hafta genelinde farklı olanı vurgulamamız yoluyla etrafımızdaki insanlar üzerinde etki yaratabiliriz. 22 Mayıs Çarşamba günü kesinleşen bu uyumlu açı Pazar günü Ay tarafından da tetiklenecek. Mars harekete geçmeyi anlatır ve Uranüs de farklı, herkesinkine benzemeyen, orijinal olanı anlatır. Bu ikisinin olumlu-uyumlu açıda olduğu zamanlarda farklı olanı ortaya koyabilme ve yaratıcı olma yönünde kolaylık, rahat akış söz konusudur.

Yaraları şifalandırmak

Bu sözcükler astrolojide öncelikle Kiron’u akla getirir. Kiron’un açılarının etkili olduğu dönemlerde de bu enerji aktiftir. Kiron’un zorlu açılarının olduğu zamanlarda yaralanmalar zedeleyicidir. Perşembe ve Cuma günleri böylesi zorlu bir enerji akışı var, zira Mars-Kiron karesi en aktif zamanında olacak. Fiziksel yaralanmalara da işaret edebilen bu olumsuz açı, düşüncesiz tavırlarımızla başkalarını yaralama riskine de işaret ediyor.

Öte yandan, Güneş-Merkür ikilisinin Kiron ile uyumlu açıları var. Bu da yaralandığımız konularda şifa bulma-şifa verme konusunda kolay ilerleyeceğimizi düşündürüyor. Bu açıların etkili olduğu Perşembe-Pazar arasındaki günleri bir şeyleri iyileştirmek, düzeltmek, yoluna koymak açısından değerlendirebiliriz. Yaralandığımız alanları şifalandırabiliriz. Daha da önemlisi, ihtiyacı olan birilerini şifalandırabiliriz. Yalnızca insanları değil, hayvanları, bitkileri de buna dahil edebiliriz.

ISAR Etik farkındalık ve danışmanlık becerileri eğitimleri

Tüm meslek gruplarında olduğu gibi astrolojinin de kendine özel, uluslararası standartlarda geçerli kabul edilen etik ilkeleri vardır.

Astroloji öğrencilerinin ve astrologların bilmesi gereken etik farkındalık ilkelerini öğreten ve hatırlatan, danışmanlık becerilerini geliştirmeye yönelik eğitimler Astroloji Okulumuz tarafından bu yıl üçüncü kez organize edilmektedir.

AstroArt Astroloji Okulumuz üç yıllık müfredatı ISAR tarafından kabul görmüş, ISAR’a bağlı dünyadaki seçkin astroloji okulları arasında yer almaktadır.

Okulumuz ISAR eğitimlerine müfredat programı içerisinde yer vermektedir. Astrolojiyle ilgili etik ilkelerin farkında, danışmanlık becerileri gelişkin, geniş vizyona sahip astrologlar yetiştirmek öncelikli hedeflerimiz arasındadır.

Arzu eden herkese açık olan eğitimler 24-26 Mayıs 2019 tarihleri arasında üç tam gün boyunca (10:00-18:00 saatleri arasında) İstanbul Altunizade Mercure Hotel’de ISAR eğitmenleri Lea & Aleksander Imsiragic tarafından yapılacak olup tüm konuşmalar ardıl tercüme edilecektir.

Eğitimler hakkında bilgi ve katılım için linkten bilgi alabilir, e-posta veya telefonlarımız yoluyla da bilgi almak üzere okulumuza ulaşabilirsiniz.  

https://astrolojiokulu.com/tr/portfolio/isar-danismanlik-becerileri-ve-etik-ilkeler-egitimleri-2/


AÇI KALIPLARINI ÖĞRENİN!

Haritanızda açı kalıpları neler söylüyor? Astrolojide doğum haritası yorumlamak için sadece gezegenlerin anlamlarını bilmek veya Natal haritada yerleştiği evlere göre yorumlamak yetersiz kalır. Birbirine bağlı ikiden fazla açının her zaman birbirini tetikleyen şekilde ve bir bütün olarak çalışmasıyla oluşan açı kalıplarını çözmek dedektiflik işi gibidir! Derine indikçe çok daha fazlasını keşfedersiniz!

 

 

Natal haritalarda birbirinden ayrı gözüken ama birbiri ile bağlantılı konuların hayatımıza nasıl yansımalar oluşturduğunu anlamanın yolu açı kalıplarını çözmekten geçer. Astroloji Okulumuzun mezunlarından Dilâra Efeoğlu, uzun zamandır açılar ve açı kalıpları üzerine çalışmakta. Bu seminerde açı kalıpları hakkında bilginizi derinleştirecek, harita okuma becerinizi arttıracaksınız. Bilgi ve katılım için linki tıklayınız.

https://astrolojiokulu.com/tr/portfolio/dilara-basar-efeoglu-ile-seminer-astrolojide-aci-kaliplari/


Haftanın günlere göre değerlendirmelerine gelince…

Pazartesi günü boyunca Ay Yay burcunda ilerliyor. Gelişme, genişleme arzumuzun zirve yaptığı bir gündeyiz! Ay-Neptün karesinin etkilerini yoğun bir şekilde hissedeceğimiz öğle öncesi ve öğle saatlerinde (tam açı 13:31’de) yanılgılara, hatalara, yanlış yönlendirmeye, hayal kırıklığı yaratan durumlara açık olacağız. Ay’ın Jüpiter ile kavuşuma ilerlediği öğle sonrasındaki zaman dilimini iyi değerlendirebilirsek, giriştiğimiz işlerde gelişme ve genişleme sağlayabiliriz. Tam kavuşum 20:04’te! Ardından başka kavuşum veya açısı kalmayan Ay boşluğa giriyor.

Salı günü sabah saatlerinde henüz Yay burcunda ve boşlukta ilerleyen Ay saat 10:56’da Oğlak burcuna geçiyor. Bu vakitten önce giriştiğimiz işler boşlukta kalabilir, farkında olalım! 10:56’da Ay’ın Oğlak burcuna geçişiyle birlikte netleşmeye, kararlılık kazanmaya başlıyoruz. Giriştiğimiz işlerde başarılı olmak adına planlı ve programlı hareket etmemizde fayda var! Saat 10:59’da Güneş ve saat 13:51’de Merkür İkizler burcuna geçiyor. İletişim ve haberleşme alanında hareketlenme başlıyor! Merkür-Güneş kavuşumunun kesinleştiği 16:06 sonrasında iletişime geçmek istediğimiz kişilerle görüşmeler, yazmak, konuşmak, toplantılar yapmak, öğretmek, öğrenmek, seyahatler yapmak, bilgi paylaşmak, duyurular yapmak açısından başlangıçlar yapabileceğimiz bir zaman dilimine giriyoruz. Değerlendirebiliriz! Ay-Mars karşıtlığının etkili olduğu akşam saatlerinde acelecilikten, agresyondan kaçınmamız yerinde olur, zorlu bir enerji akışı var, farkında olalım! Ay-Uranüs ve ardından Ay-Venüs üçgeninin etkili olduğu akşam saatleri sonrasında ve gece saatlerinde özel ve sosyal ilişkiler, sanatsal konular, estetik ve güzellikle veya yaratıcılıkla ilgili konularda güzel gelişmelere ve sürprizlere açık olacağız, farklı girişimler ve yenilikler açısından da değerlendirebiliriz. 

Çarşamba günü boyunca Ay Oğlak burcunda ilerliyor. İş dünyası, piyasalar, kurumsal hayatla ilgili konularda ilginç gelişmelere açık bir gündeyiz. Gün genelinde etkili olan Mars-Uranüs altmışlığı, farklı olanı vurgulamamız yoluyla etrafımızdaki insanlar üzerinde etki yaratabileceğimizi gösteriyor. Mars harekete geçmeyi anlatır ve Uranüs de farklı, herkesinkine benzemeyen, orijinal olanı anlatır. Bu ikisinin olumlu-uyumlu açıda olduğu zamanlarda farklı olanı ortaya koyabilme ve yaratıcı olma yönünde kolaylık, rahat akış söz konusudur. Ay-Güney Ay Düğümü-Satürn-Plüton kavuşumunun etkili olduğu akşam saatleri ve sonrası karmik yüzleşmelere fırsat veriyor. Ama Ay’ın Neptün ile uyumlu açısı affetme, bağışlama, özverili davranma ve egoyu aşma yoluyla insani açıdan gelişme yakalama şansımızı yükseltiyor. Geçmişe takılmaktan kendinizi kurtarın! Affedin gitsin!

Perşembe gününün büyük çoğunluğunda Oğlak burcunda ve boşlukta ilerleyen Ay’ın Satürn ve Plüton kavuşumunun zorlu etkilerini henüz üzerinde taşıdığı sabah saatlerinde kendimizi tedirgin, endişeli veya yorgun hissedebiliriz. İş dünyası ve piyasalar, parasal konular ve yatırımlar açısından işlem yapmak için çok da uygun olmayan bir gündeyiz, zira günün genelinde Ay boşlukta, yani belirsizlik hakim olacak. 20:49’da Ay Kova burcuna geçiyor, kararlılık ve netlik kazanmaya ancak bu vakitten sonra başlıyoruz. Merkür-Kiron altmışlığının da etkili olduğu zaman dilimindeyiz ve bu uyumlu açı entelektüel bilgi alışverişleri açısından güzel bir zaman diliminde olduğumuzu gösteriyor. Fikirlerimizle başkalarını yönlendirebilir, yüreklendirebiliriz! Ay-Güneş üçgeninin olumlu etkileri devrede! Önem verdiğimiz kişilerle görüşmek, bilgi paylaşmak ve ikili ilişkiler açısından şanslı bir zaman dilimindeyiz, değerlendirebiliriz!  

Cuma günü boyunca Ay Kova burcunda ilerliyor. Ay-Uranüs ve Mars-Kiron karesinin etkilerini maksimumda hissedeceğimiz sabahın çok erken saatlerinde elektrikli ve zorlu bir atmosferde olacağız, farkında olalım! Ay’ın Kiron ve Merkür ile uyumlu açılarının etkisini göstermeye başladığı sabahın ilerleyen saatlerinde (09:00 civarında) yapacağımız konuşma, duyuru, anlaşma, tanıtımlar yoluyla güzel gelişmeler kaydedebiliriz. Ticari iş ve alışverişlerimizi sabah-öğle arasındaki saatlere denk getirebiliriz. Ay-Venüs karesinin etkili olduğu akşam saatlerinde ikili ilişkiler açısından dikkatli olmakta fayda var, gereksiz alınganlıklardan uzak duralım!

Cumartesi günü boyunca Ay Kova burcunda ilerliyor. Toplumsal, entelektüel, zihinsel konuların ön planda olduğu öğrenmek, öğretmek açısından harika bir gündeyiz! Ay-Jüpiter altmışlığının etkili olduğu öğle sonrasında olumlu enerji akışı iyice belirginleşiyor. Önemli iş ve girişimler için bu altmışlığın kesinleşmesi sonrasında Ay’ın boşluğa gireceği 15:51 sonrasına kalmasak isabet ederiz! Bu saat sonrasında girişeceğimiz işlerde netlik kazanmakta zorlanabiliriz. Ama genel olarak enerji akışı pozitif olacak diyebiliriz.

Pazar gününe başlarken henüz Kova burcunda ve boşlukta ilerleyen Ay Balık burcuna geçiyor (09:07). Olayları akışına bırakmak yoluyla rahat edebileceğimiz bir gündeyiz. Günün büyük çoğunluğunda etkili olan Ay-Uranüs altmışlığı farklı fikir ve görüşlerimizi ortaya koyabileceğimiz, yeni şeyler öğrenmek, entelektüel faaliyetlerde bulunmak, farklı yerlere gitmek ve vizyon kazanmak açısından güzel fırsatlar sunuyor. Ay-Güneş karesinin etkili olduğu akşam saatlerinde karşı cinsle veya otorite temsilcisi kişilerle ilişkilerimizde gerginlik yaşayabiliriz, yangına körükle gitmeyelim! Ay-Mars üçgeninin etkisini gösterdiği gece saatlerinde kendimizi daha enerjik hissedebilir, daha aktif olabiliriz. Gün genelinde etkili olan Güneş-Kiron altmışlığı, kendine güvenmek veya kendini ortaya koymak ve ifade etmek konusunda zorluk çeken kişilere yardım edebileceğimizi gösteriyor.

Sevgi, ışık ve umutla!

Öner Döşer, AMA, ISAR Cap

OPA Türkiye Temsilcisi, APAI Üyesi

AstroArt Astroloji Okulu Kurucusu

 

 

 

 

 

17.05.2019

Designed by Ongunsoft