Öner Döşer

20 Nisan Haftası

Bu sayfa 13615 kişi tarafından ziyaret edildi.

20 Nisan Haftası “EGEMENLİK, KAYITSIZ ŞARTSIZ MİLLETİNDİR!”

Güzel bir haftaya giriyoruz. Pazartesi öğle saatlerinde Güneş’in Boğa burcuna geçmesiyle birlikte huzuru ve sakinliği, fiziksel ve maddi güvenceyi sağlama arzumuz artmaya başlıyor. Yaşadığımız her günün keyfini çıkartma, sahip olduklarımıza şükretme zamanlarına giriyoruz.

Astrolojide “İyiciller” olarak tanımlanan Venüs ve Jüpiter’in altmış derecelik uyumlu açısının olumlu etkileri hafta geneline yayılıyor. Bu uyumlu açının kesinleşeceği Çarşamba için haftanın en şanslı günü diyebiliriz. Ama Ay’ın tetikleyeceği bu güzel enerji akışı Salı gecesinden itibaren başlıyor. (Ay-Venüs kavuşumu ve ardından Ay-Jüpiter altmışlığı)

Öte yandan, Merkür’ün Jüpiter-Mars karesini tetiklemesinin gergin etkileri de bu haftanın öne çıkan etkilerinden. Fanatik ve gözü kara eylemlere davetiye çıkarabilecek bu gergin irtibatlar, kendimize güvenimizi abartılı bir şekilde ortaya koymamıza ve boyumuzdan büyük işlere kalkışmamıza, aşırı cesaretli kararlar almamıza sebep olabilir. Merkür’ün gergin açıları sert rüzgarlara, fırtınalara da delalettir. Bu bağlamda Salı-Perşembe günleri arası dikkat çekebilir.

Merkür ve Mars’ın Plüton ile uyumlu üçgen açılarının kesinleşeceği Çarşamba gününde kendimizi güçlü bir şekilde ifade edebilir, etrafımızdaki kişiler üzerinde etki yaratabiliriz.

Bu haftanın bizler açısından en önemli günü 23 Nisan Perşembe hiç kuşkusuz: Egemenlik ve Çocuk Bayramı. Ulusal Egemenlik, yönetme yetkisinin ulusta olması demektir. Mustafa Kemal Atatürk’ün “EGEMENLİK KAYITSIZ ŞARTSIZ MİLLETİNDİR!” sözünü bir kez daha hatırlatır bizlere. Bugünün küçükleri, yarının büyükleri olan çocuklarımızın ne kadar önemli olduğunu da hatırlatır. Unutmayalım ki ülkemizin geleceği onlara emanet. 23 Nisan Egemenlik ve Çocuk bayramımız kutlu olsun! 

Haftanın günlere göre detaylı değerlendirmelerine gelirsek…

Pazartesi günü boyunca Ay Boğa burcunda hareket ediyor. Kendimizi maddi anlamda güvencede hissetmek isteyeceğimiz, sağlam ve kalıcı adımlar atmak ihtiyacında olacağımız bir gündeyiz. Ama Ay-Plüton üçgeninin 02:06’da kesinleşmesinin ardından başka temel açısı kalmayacak olan Ay’ın boşluğa girmesi ve günün tamamında boşlukta ilerleyecek olması, bir şeylerin netleşmesini, sonuca bağlanmasını zorlaştırabilir. Saat 12:41’de Güneş’in Boğa burcuna geçmesiyle birlikte huzuru ve sakinliği, fiziksel ve maddi güvenceyi sağlama arzumuz daha da artmaya başlıyor. Yaşadığımız her günün keyfini çıkartma, sahip olduklarımıza şükretme zamanlarına giriyoruz.

Salı gününe geçişten kısa bir müddet sonra, saat 02:27’de Ay İkizler burcuna geçiyor. İletişimi ve hareketi bol olacak bir güne başlıyoruz. Sabah erken saatlerde etkin olacak Ay-Satürn karşıtlığı, girişeceğimiz işlerde engellerle karşılaşacağımıza, ağır ve zor ilerleyeceğimize işaret ediyor. Önemli görüşmelerimizi ve girişimlerimizi bu saatlere denk getirmemek daha isabetli olabilir. Öğle sonrasında bu engelleyici, geciktirici, baskılayıcı etkilerden uzaklaşmaya başlıyoruz. Ay-Neptün karesinin etkin olacağı ikindi ve akşam saatlerinde, esnek olmamız, olayların gidişatına ayak uydurmamız ve akışta kalmamız daha isabetli olabilir. Kararsızlık, belirsizlik ev yanılgı riski olan saatlerdeyiz. Gece saatlerinde etkinleşecek Ay-Venüs kavuşumu, günün en güzel ve romantik saatlerinde olacağımızı gösteriyor. Olayların barışçıl akacağı keyifli, huzurlu ve hoş bir gecedeyiz. Ay-Jüpiter altmışlığının olumlu etkilerini gecenin ilerleyen saatlerinde daha çok hissedeceğiz. Dua ve niyazda bulunmak, imgeleme çalışmaları yapmak açısından güzel bir gecedeyiz, değerlendirebiliriz.

Çarşamba günü boyunca İkizler burcunda ilerleyecek olan Ay, fikir ve görüşlerimizi daha etkin ifade edebileceğimiz, iletişimi aktif kullanabileceğimiz bir günde olacağımızı gösteriyor. Önemli mesajlarımızı ve duyurularımızı bugüne denk getirebiliriz. Merkür ve Mars’ın Plüton ile uyumlu üçgen açılarının kesinleşeceği bir günde olacağımızdan, kendimizi güçlü bir şekilde ifade edebilir, etrafımızdaki kişiler üzerinde etki yaratabiliriz. Ay’ın Jüpiter ile uyumlu açısının henüz etkin olacağı sabah erken saatlerde hoş, güzel bir enerji akışı var. Güne erken başlayarak, Ay-Uranüs altmışlığının kesinleşeceği 08:37 öncesinde bir takım işlerimizi aktif edebiliriz. Zira bu açının ardından başkaca temel açısı kalmayacak olan Ay boşluğa girecek ve günün geri kalanında boşlukta ilerleyecek. Bu demektir ki, kesin ve kalıcı sonuçlar beklediğimiz işlere girişim açısından erken davranmalıyız. Gün boyunca etkin olacak Venüs-Jüpiter altmışlığı gece 21:40’ta kesinleşiyor. Haftanın en şanslı günündeyiz!

Perşembe gününe başlarken henüz İkizler burcunda ve boşlukta ilerleyen Ay, sabah 07:25’te Yengeç burcuna geçiyor. Ailevi, ulusal konularda hassasiyet göstereceğimiz, büyük bir aile, büyük bir ulus olmanın kıvancını yaşayacağımız harika bir gündeyiz. Bugün 23 Nisan, Egemenlik ve Çocuk Bayramı. Ulusal Egemenlik, yönetme yetkisinin ulusta olması demektir. Mustafa Kemal Atatürk’ün “EGEMENLİK KAYITSIZ ŞARTSIZ MİLLETİNDİR!” sözünü bir kez daha hatırlatır bizlere. Bugünün küçükleri, yarının büyükleri olan çocuklarımızın ne kadar önemli olduğunu da hatırlatır. Unutmayalım ki ülkemizin geleceği onlara emanet.  Ay-Güneş arasındaki altmış derecelik uyumlu açı, gün genelinde olumlu ve dengeli bir enerji akışına işaret ediyor. Ay-Neptün üçgeninin etkin olacağı gece saatlerinde maneviyat ve uyumlu akış vurgu kazanıyor. Öte yandan, gün boyunca etkin olacak Merkür-Mars kavuşumu, sert eleştirilere ve vurgulu söylemlere şahit olacağımızı gösteriyor olabilir.

Cuma günü boyunca Ay Yengeç burcunda ilerliyor. Duygusallığın vurgu kazanacağı, etrafımızda gelişen olaylara hassasiyet göstereceğimiz bir gündeyiz. Sabah erken saatlerde Ay-Neptün üçgeninin latif enerjisi henüz devrede olacağından, güne sakin başlayabiliriz. Ama günün ilerleyen saatlerinde, özellikle de öğle saatlerine doğru etkinleşecek Ay-Plüton karşıtlığı, güç çekişmelerine ve meydan okumalara açık bir günde olacağımızı gösteriyor. Bu açının ardından etkinleşecek Ay-Mars üçgeni gücümüzü orantılı kullanmamızı teşvik etse de, ardından etkin olacak Ay-Uranüs karesi dengesiz çıkışlar ve dengesiz güç kullanımına açık olacağımızı gösteriyor. Kısacası, dengemizi sağlamakta zorlanacağımız bir gündeyiz. Ay-Merkür altmışlığının etkin olacağı akşam saatlerinde dengeye gelmeyi başarabiliriz. Önemli görüşmeleri, toplantıları, yazışmaları, ticari işleri akşam saatlerine denk getirmemiz daha isabetli olabilir. Bu açının kesinleşeceği 20:03 sonrasında başkaca temel açısı kalmayacak olan Ay boşlukta devam edecek Yengeç burcundaki ilerlemesine…

Cumartesi gününün büyük çoğunluğunda Yengeç burcunda ve boşlukta ilerleyen Ay, saat 16:12’de Aslan burcuna geçiyor. Günün önceki kısmında aşırı duygusallık ve biraz da belirsizlikler hakim olsa da, günün geri kalan kısmında kendimizi daha neşeli, canlı ve yaşam dolu hissedebiliriz. Ay-Satürn üçgeninin etkinleşeceği akşam saatlerinden itibaren sağlam ve kalıcı adımlar atmak açısından güzel bir enerji akışı mevcut olacak. Gecenin ilerleyen saatlerinde etkisi devreye girecek olan Ay-Güneş karesi, kadın erkek ilişkilerinde bazı zorlanmalara, gerginliklere açık olacağımızı da gösteriyor. Egomuzu iyi dengelememiz gereken saatlerdeyiz!

Pazar günü boyunca Aslan burcunda ilerleyecek olan Ay, sevdiklerimizle hoşça vakit geçirebileceğimiz, kendimizi coşkun ve neşeli hissedeceğimiz bir günde olacağımızı gösteriyor. Güne başlarken henüz etkin olacak Ay-Güneş karesi, sabah erken saatlerde gerginlik ve tatsızlık yaşamamak açısından egomuzu iyi dengelememiz gerektiğine dikkat çekmekte. Ama gün genelinde enerji huzurlu ve rahat akıyor. Ay-Jüpiter kavuşumuna doğru ilerlediğimiz öğle sonrasındaki saatlerde girişeceğimiz işlerde güzel gelişmeler kaydedebiliriz. Başkalarından talepte bulunmak, sözü dinleri ve saygın kişilerle bir araya gelmek, sosyal organizasyonlara ve arkadaş toplantılarına iştirak etmek açısından değerlendirebiliriz güzel akşam saatlerini. Dua ve niyazda bulunmak, ibadet etmek, meditasyon benzeri çalışmalar yapmak, şifa çalışmaları yapmak açısından da harika saatlerdeyiz, değerlendirebiliriz…

Sevgi, ışık ve umutla!

Öner DÖŞER

19 Nisan 2015, Pazar

ASTROLOJİ OKULU, Caddebostan

 

19.04.2015

Designed by Ongunsoft