Öner Döşer

21 Ekim Haftası

Bu sayfa 9365 kişi tarafından ziyaret edildi.

21 EKİM HAFTASI-Merkür Gerilemeye Başlıyor!

Bu haftanın en önemli gökyüzü olayı Merkür’ün gerilemesi kuşkusuz! Merkür 21 Ekim 2013 Pazartesi günü 18 derece Akrep burcunda gerileye başlıyor. Gerileme yaklaşık 3 hafta sürecek. Ama paniğe gerek yok! Bu her şey duracak, ters veya kötü gidecek anlamına gelmiyor. Zira her yıl Merkür gerilemesi en az 3, bazı yıllarda 4 kez oluyor; ama dünya işleri devam ediyor. Merkür gerilemesinden bu kadar da korkmamız gerekmiyor. Daha önce de ifade ettiğim gibi, Merkür gerilemesi gereğinden fazla olumsuz yansıtılıyor!

Bunu pek çok kereler söyledim, yazdım. Merkür gerilemesi dönemlerini sanki hayatımızdaki her şeyi durdurmamız gereken, kötü etkilerin ortaya çıkacağı zamanlar olarak algılamamıza sebep olan yazılar yayınlanmaya, bilgiler paylaşılmaya devam ediyor halen. Bunlardan bir tanesi de Türkiye’de, üstelik iyimser yazılarıyla tanınan Amerikalı bir astroloğa ait. Bu yüzden ben de bu konuyu detaylı bir şekilde işlediğim ve Merkür gerilemesinde nelere dikkat edeceğimiz, bu gerilemeyi nasıl kullanacağımız hakkında bilgi verdiğim yazımın başlığını yarı Türkçe yarı İngilizce seçtim. Merkür Geriliyor, DON’T PANİC! Bu yazım ne kadar fazla kişiye ulaşırsa, o kadar kişi gereksiz yere paniklememiş, bu gerilemeden korkacağına, nasıl doğru kullanacağını öğrenmiş olur! http://www.astrolojiokulu.com/makale.php?MID=3295

23 Ekim Çarşamba günü Güneş Akrep burcuna geçiyor. Akrep burcunun gizemli ve derine inme arzusu, Güneş’in buradaki yerleşimi ile fazlasıyla aşikar hale gelmiş olur. Güneş Akrep burcundan geçerken, gizemli konulara daha fazla çekiliriz ve içimize dönme arzumuz da artar. Bir şeyleri derinlemesine araştırmak, kaynağına ulaşmak isteriz. Gücümüzü daha sonra etkin bir şekilde kullanmak için, enerji topladığımız, biriktirdiğimiz zamanlardır Güneş’in Akrep burcundan geçiş yaptığı zamanlar. Sabırla, harekete geçmenin en uygun zamanını bekleriz…

Cumartesi günü kesinleşecek Güneş-Neptün üçgeni, sezgilerimizin öne çıkacağı, telepatik bağlantılarımızın vurgu kazanacağı günlerde olacağımızı gösteriyor. Ruhsal ve ilahi konular açısından verimli bir haftasonu bizi bekliyor!

Haftanın günlere göre detaylı değerlendirmelerine gelince…

Pazartesi gününün büyük çoğunluğunda Ay Boğa burcunda ve boşlukta ilerliyor. Çok büyük gelişmeler beklemeyeceğimiz, huzurlu ve sakin bir gündeyiz. Tadını çıkaralım. Tatil anılarını paylaşalım. Hani derler ya “yediğin içtiğin senin olsun, neler gördün onu anlat!”. Ama Ay Boğa burcunda seyrediyor olunca, eminim pek çoğumuz neler yiyip içtiğinden de bahsedecek. 19:13’te Ay İkizler burcuna geçiyor. Yeniden hareket kazanmaya başlıyoruz. Önemli haberlere, gelişmeler açık saatlerdeyiz. Ay-Neptün karesinin etkin olacağı gece saatlerinde kararsızlık enerjisi hakim. Duygusal anlamda tatminsiz hissedebiliriz. Bunun üstesinden gelmenin yollarını da yine Neptün doğasındaki faaliyetlerde aramalıyız: film seyretmek, sanal dünyada gezinmek (internet), mistik ve ilahi konularla, ruhsal temalarla ilgilenmek, meditasyon yapmak, şiir ve edebiyat ya da resim gibi sanatsal konularla ilgilenmek bunlardan birkaçı. Hayal gücünüzü kullanın! Bugün Akrep burcunda Merkür gerilemesi başlıyor. Bizi zorlayabilecek yönlerinin yanı sıra, biraz da içimize dönmek, motivasyonlarımızı gözden geçirmek, kendimizi yeniden keşfetmek açısından güzel bir sürece giriyoruz aslında. Dikkat etmemiz gereken şeyler olduğu gibi, bu gerilemeyi nasıl kullanabileceğimiz hakkında detaylı bilgi için linki ziyaret edebilirsiniz. http://www.astrolojiokulu.com/makale.php?MID=3295

Salı günü boyunca Ay İkizler burcunda ilerliyor. Bilgi paylaşımlarının, iletişimin, haberleşmenin, eğitimle ilgili konuların ön plana çıkacağı bir gündeyiz. Ülkemiz açısından belirsizlik taşıyan ya da hapis tutulmak, saklanmak, ortadan kaybolmak, arka planda dönen işlerin açığa çıkması gibi temaların vurgu kazanacağı bir gündeyiz. Sabah erken saatlerde henüz Ay-Mars karesinin gergin etkileri devrede. Sert ve şiddetli olaylar üzerine konuşulabilecek, tartışılabilecek bir güne başlıyoruz. Gergin etkiler taşıyan sabah saatlerinde acelecilikten ve agresyondan kaçınmamız yerinde olur. Öğleye doğru bu gergin etkiler iyice uzaklaşmaya başlıyor ve Ay-Uranüs altmışlığının iyimser, heyecanlandırıcı, sürpriz ve yeniliklere açık enerjisi devreye giriyor. Günün geri kalanında bu enerji henüz üzerimizde olacak. Ama gece saatlerinde yakınlaşan Ay-Venüs karşıtlığının ilişkilerde dengesizliğe sebep olabilecek etkilerinin farkında olmalıyız!

Çarşamba günü boyunca Ay İkizler burcunda ilerliyor. Bir gün öncesine nazaran daha az hareketli bir gündeyiz. Sabah erken saatlerde henüz Ay-Venüs karşıtlığının ilişkilerde dengesizliğe sebep olabilecek etkileri devrede olacak. Alınganlıklara, kırgınlıklara açık olabiliriz, dikkat! Venüs ile karşıt açısından sonra 03:34’te boşluğa girecek olan Ay, günün geri kalanında boşlukta ilerliyor olacak. 09:09’da Güneş akrep burcuna geçiyor. Akrep burcunun gizemli ve derine inme arzusu, Güneş’in buradaki yerleşimi ile fazlasıyla aşikar hale gelmiş olur. Güneş Akrep burcundan geçerken, gizemli konulara daha fazla çekiliriz ve içimize dönme arzumuz da artar. Bir şeyleri derinlemesine araştırmak, kaynağına ulaşmak isteriz. Gücümüzü daha sonra etkin bir şekilde kullanmak için, enerji topladığımız, biriktirdiğimiz zamanlardır Güneş’in Akrep burcundan geçiş yaptığı zamanlar. Sabırla, harekete geçmenin en uygun zamanını bekleriz…

Perşembe günü sabah erken saatlerde henüz Ay İkizler burcunda ve boşlukta ilerliyor. 06:35’te Ay Yengeç burcuna geçiyor. Gün boyunca Ay’ın uyumlu açıları var. Duygusal anlamda kendimizi daha iyi ve huzurlu hissedebileceğimiz, dayanışma içerisinde olacağımız bir gündeyiz. Ülkemiz açısından ele aldığımızda, ailevi ve milli değerlerimizin öne çıkacağını düşünebiliriz. Ay-Güneş üçgeninin etkin olacağı sabah saatlerini önemli ve etkin pozisyondaki kişilerle görüşmek için kullanabiliriz. Kadın-erkek ilişkileri, ebeveynlerle ilişkiler, iş ilişkileri açısından güzel saatlerdeyiz, değerlendirebiliriz. Ay-Neptün üçgeninin etkin olacağı öğle üzeri saatlerde enerji yumuşak, ılımlı akıyor. Olayları akışına bırakırsak, ayağımızı frenden çekersek, çok daha rahat ilerleyeceğiz. Ay-Mars altmışlığının etkin olacağı akşam saatlerinde kendimizi daha dinamik ve enerjik hissedebiliriz. Cesaret, efor ve güç gerektiren işlere girişmek açısından güzel saatlerdeyiz. Gece saatlerinde yakınlaşan Ay-Plüton karşıtlığının güç çekişmelerine eğilim veren gergin etkileri ve Ay-Uranüs karesinin olayların yönünü beklenmedik şekilde değiştiren, hareket yaratan sarsıcı etkileri devreye giriyor, dikkat!

Cuma günü boyunca Ay Yengeç burcunda ilerliyor. Oldukça aktif bir gündeyiz. Hem bireysel işlerimiz, hem de hepimizi, ülkemizi genel olarak ilgilendiren konular gündemde önemli yer tutabilir. Geceyarısı gergin etkiler devrede iken, sabah saatlerinden itibaren etkin olmaya başlayacak uyumlu açılarla rahatlıyoruz. Ay-Satürn üçgenini etkin olacağı sabah saatlerinde, somut ve sağlam projelerle ilerlersek başarılı olabiliriz. Ay-Merkür üçgeninin etkin olacağı öğle sonrasındaki saatlerde yapacağımız konuşmalardan daha iyi neticeler alabiliriz. Ama Merkür gerilemesinin farkında olmalı, yapacağımız konuşmalarda veya atacağımız önemli adımlarda detaylara iyi odaklanmalı, sezgilerimizi dinlemeliyiz. Ay-Jüpiter kavuşumunun etkin olacağı gece saatlerini iyi değerlendirelim. Dini ve ilahi konulara, ruhsal ve manevi temalara vakit ayırmak açısından güzel saatlerdeyiz. Ülkemiz ve ailemiz için güzel dileklerde bulunabiliriz. Sosyal ilişkiler içerisinde yer alabiliriz. Küskün olduğumuz kişilerle barışabiliriz. Kırdığımızı fark ettiğimiz birilerinin gönlünü alabiliriz. 23:30’da bu kavuşum kesinleşiyor ve hemen ardından Ay boşluğa giriyor. Yine akşam saatlerinden itibaren çok etkin olacak Güneş-Neptün üçgeni, maneviyatın ve yardımlaşmanın ön planda olacağı bu güzel gece saatlerinde affetme, gönül alma, paylaşma, yardımlaşma yönünde atacağımız adımlar hedefini bulabilir. Ruhsal ve manevi çalışmalar açısından ideal bir gecedeyiz. Değerlendirebiliriz!

Cumartesi gününün büyük çoğunluğunda Ay Yengeç burcunda ve boşlukta ilerliyor. Duygularımızın, mantığımızın önüne geçeceği bir gündeyiz. Ailevi konular, koruma ve korunma ihtiyacı, milli değerler, gelenekler, başkalarına yardım teması vurgu kazanıyor. Geceyarısı saatlerinde kesinleşecek Güneş-Neptün üçgeni, sezgilerimizin öne çıkacağı, telepatik bağlantılarımızın iyice vurgu kazanacağını gösteriyor. Ruhsal ve ilahi konular açısından verimli bir gündeyiz. Günün büyük çoğunluğunda boşlukta ilerleyen Ay 19.11’de Aslan burcuna geçiyor. Eğlenceli aktivitelere yönelmek, sevdiklerimizle hoş vakitler geçirmek açısından güzel akşam saatlerindeyiz. Egomuzu okşayan ve hayatta kalma motivasyonumuzu yükseltecek her türlü aktivite ve girişim için hareketlenebiliriz. Enerji harcama, eğlenme zamanı! Gecenin ilerleyen vakitlerinde Ay-Güneş karesinin etkileri hissedilmeye başlayacağından, limitlerimizi zorlamamamızda, ilişkilerde dengesiz çıkışlar yapmaktan kaçınmamızda fayda var.

Pazar günü boyunca Ay Aslan burcunda ilerliyor. Coşkulu, hareketli ve güzel vakit geçirme arzusunun ön plana çıkacağı bir gündeyiz. Sabah saatlerinde henüz Ay-Güneş karesinin ilişkileri geren etkileri devam ediyor. Ama öğle saatlerine doğru giderek zayıflıyor bu etkiler. Ay-Uranüs üçgeninin etkin olacağı öğle saatleri ve sonrasında heyecanlı, güzel gelişmeler yaşayabiliriz. Biraz rutin dışına çıkmak, değişik mekanlara gitmek, gezip dolaşmak, sosyallik etmek, gönlümüzce eğlenmek açısından güzel saatlerdeyiz. Ay-Satürn karesinin etkin olacağı gece saatleri engellenmişlik hissine veya yalnızlık duygusuna açık olabiliriz. Sevdiklerimizle vakit geçirerek, duygusal destek alarak üstesinden gelebiliriz. Önemli konuşmaları, duygusal paylaşımları bu saatlere denk getirmesek isabet ederiz!  

Keyifli, sağlıklı ve mutlu bir hafta dileğiyle!

Öner DÖŞER

20 Ekim 2013, Pazar

ASTROLOJİ OKULU, Caddebostan

 

Haftanın burçlara göre görüntülü değerlendirmeleri için www.astrolojitelevizyonu.comadresimizi ziyaret edebilirsiniz.  

20.10.2013

Designed by Ongunsoft