Öner Döşer

21 Kasım Haftası

Bu sayfa 11635 kişi tarafından ziyaret edildi.

21 Kasım haftası CİNSEL İSTİSMAR ÖNERGESİ

Toplumda büyük tepkiye neden olan cinsel istismar önergesi son birkaç günün en çok konuşulan konusu oldu hiç kuşkusuz. Başbakan Binali Yıldırım’ın önergeyle ilgili olarak “muhalefetle görüşün” talimatı doğru bir hareket olarak nitelendirildi. Astrolojik açıdan ele alır, önümüzdeki haftanın gezegen konumlarına bakarsak, bu konuda ısrarla ilerlenmesi, daha da büyük bir infiale sebep olabilir.

Astrolojide cinsellik konusu Venüs gezegeniyle ilişkilendirilir. Venüs’ün dönemsel açıları, cinsellik ve toplumsal alandaki nasıl gelişmeler yaşandığı konusunda bilgi vericidir. İçinde bulunduğumuz günlerde Venüs Oğlak burcunda ilerlemekte. Oğlak burcu geleneksel değerlerle, kurumsal yapılarla, kurallarla, kanunlarla bağdaştırılır.

Geleneksel astrolojide genç kızların genel temsilcisi Venüs’ün derece olarak yakınlaştığı Plüton gezegeni astrolojideki pek çok anlamlarının yanı sıra cinsel istismar ile de ilişkilendirilir. Bu ikilinin Oğlak burcunda kavuşumuna çok yakınlaştığımız bugünlerde cinsel istismar önergesi ortaya atıldı. Venüs-Plüton’un tam kavuşumu 25 Kasım Cuma günü gerçekleşecek. Aşağıda bu kavuşum anına yönelik haritayı görmektesiniz.

 

 

Venüs-Plüton kavuşumunun kesinleştiği anın haritasını Ankara’ya göre düzenlediğimizde, bu kavuşumun Hükümeti, Hükümet yöneticilerini ve ülkenin dış imajını temsil eden 10. Eve denk düştüğünü görüyoruz.

10. evde yerleşen Oğlak Venüs-Plüton kavuşumu, 7. Evde Terazi burcunda yer alan Ay-Jüpiter kavuşumuna dik açı yapmakta. 7. Ev davaları ve duruşmaları, Terazi burcu hukuksal konuları anlatır ve Jüpiter de hukukun, adaletin genel temsilcisidir. Ay’ın Jüpiter ile kavuşumu, kadın figürlerinin hukuki konuları, hukuki hakları kullanarak bu önergeye karşı duracaklarını göstermekte.

Anın haritası değerlendirmesinde, gezegenlerin ilk açılarına bakılır, özellikle de Ay’ın ilk açısı durumun ne yönde gelişeceğini gösterir. Ay’ın ilk açısı, haritanın 1. Evinde Koç burcunda yerleşen isyankar Uranüs ile karşıt açı olacak. Ay kadınların yanı sıra, halkın da genel göstergesidir. Haritanın 1. Evi, genel olarak halkın durumunu, yaklaşım ve tepkilerini temsil eder. Burada Koç burcunda yerleşen Uranüs, bu tepkilerin hayli yüksek dozda, başkaldırıcı yönde ve agresif olacağını düşündürür.

Haritanın 9. Evinde Yay burcunda yerleşmekte olan Merkür-Satürn ikilisi, hukuki ya da yargıya ait konularda olaylara dar açıdan bakılması riskini gösterir. Yay burcu değişken burçlardan biridir. İdeal kullanımında, toplumu ilgilendiren ahlaki ve etikle ilgili konularda, toplumun genel yargı ve bakışını da hesaba katarak esneklik gösterebilme kabiliyetini temsil eder. Satürn’ün Yay burcunda olması, dar ve dogmatik bakış riskini anlatırken, kararlar ve uygulamalar açısından bakıldığında, aynı alanda ilerleyen ve geniş bakış açısı, sorgulama isteyen Merkür’ün Satürn’ün bulunduğu dereceden uzaklaşıyor olması, yetkili mercilerin ve kişilerin, bu dar bakışlı karardan uzaklaşacağını göstermektedir. Umarım böyle de olur, zira aksi takdirde toplumda çok daha büyük infiale sebep olabilir. (Ay-Uranüs karşıtlığı).

Konumuzun başkahramanı Venüs’ün Plüton ile kavuşumunun ardından ilk yapacağı açı Jüpiter ile kare olacak. Aynı gün Jüpiter-Plüton karesi de kesinleşecek. Bu demektir ki bu sıralar hukuksal konularda yapılacak bazı köklü değişiklikler sistemde büyük krizler travmalar yaratabilir.

Salı gününe geçişten kısa bir müddet sonra, saat 00:22’de Güneş Yay burcuna geçiyor. Olaylara ve durumlara daha geniş açıdan bakabilme, yeni dünyalara uzanabilme, geleceğin dünyasını inşa edebilme temasıyla ilişkilidir. Dünyanın gündeminde Mars’a insan kolonisi kurulması konusu varken, umarım biz de bir an önce daha geniş bakış açısı kazanır, dış imajımız olarak (10. Evde Venüs-Plüton kavuşumu) cinsel istismar önergesini ısrarla gündemde tutarak bağnaz bir görüntü vermekten hızla uzaklaşırız.    

İletişim, haberleşme, kararlar, uygulamalar ve duyurularla ilişkilendirilen Merkür gezegeni önümüzdeki hafta boyunca Jüpiter-Satürn arasında mekik dokuyor olacak. Umarım Terazi-Yay burçları arasında dönecek bu açı ve kavuşumlar, geleceğe yönelik kararlarımızı ve uygulamalarımızı ilgilendiren bu önemli haftada sağduyulu, akıllı, denge ve uzlaşma noktasını bulan gelişmeler yakalarız. 

Astro Fun Festival

25-26-27 Kasım tarihlerinde Uniq İstanbul’da düzenlenecek astroloji festivalinde Astroloji Okulu olarak biz de yer alacağız. Değerli mezunlarımızdan Dinçer Güner’in daveti üzerine katıldığımız bu organizasyonda ülkemizde astroloji adına güzel işler yapan astrolog dostlarımdan bazıları da yer alacaklar. Gerek kişisel olarak, gerekse okulumuz olarak, astrolojinin Türkiye’deki tanıtımı ve gelişimi adına atılan doğru adımları elimizden geldiğince desteklemeye çalışıyoruz.

Festivalde Yeşne Karaca İren, Hande Kazanova, Şebnem Ekşib, Gaye Döşer ve bendeniz Okulumuzu temsilen konuşmacı olarak yer alacağız. Çeşitli sohbetler, seminerler, workshoplar yapacağız. Festival hakkında bilgi edinmek için aşağıdaki linki tıklayınız. http://astrofunfest.com/

Astro+FunFest’te 26 Kasım Cumartesi günü 17:00-18:30 saatleri arasında sunacağım seminerde Türkiye ve Dünyadaki politik ve ekonomik gelişmeleri ele alacağım.

Haftanın günlere göre değerlendirmelerine gelince…

Pazartesi gününün ilk yarısında Ay Aslan burcunda ilerliyor. Girişeceğimiz işlerde kendimize güvenimizi ortaya koymamız ve kişiliğimizi etkin bir biçimde göstermemiz gerekebilir. Sabah saatlerinden itibaren etkili olacak Ay-Güneş karesi, iddialı çıkışlara ve güç çekişmelerine işaret ediyor. Dengemizi iyi ayarlayamazsak, egomuzun zirve noktalarına tırmandığına şahit olabiliriz. Kadın erkek ilişkileri, ailevi ilişkiler ve çevremizdeki her türlü ilişkilerle ilgili konularda duygusal tepkiler vermeye açık bir gündeyiz. 11:37-12:33 saatleri arasında Asan burcunda boşlukta kalacak olan Ay, 12:33’te Başak burcuna geçiyor. Günün ikinci yarısında, üzerinde uğraştığımız işler daha fazla detay ve özen isteyecek.

Salı günü boyunca Ay Başak burcunda ilerliyor. Detaylara çok iyi odaklanmak, satır aralarını çok iyi okumak gereken bir gündeyiz. 00:22’de Güneş Yay burcuna geçiyor. Yay burcu uluslararası işler, inançlar, etik ve ahlaki değerler, hukuki konularla ilişkilendirilir. Dolayısıyla bu alanlarda önemli gelişmelere açık bir sürece giriyoruz. Sabah saatlerinde etkili olan Ay-Kuzey Ay Düğümü kavuşumu, kadınlarla ilgili konularda kadersel karar ve gelişmelere işaret ederken, bu açının ardından gelecek Ay-Neptün karşıtlığı, bu konudaki kafa karışıklığına, karmaşaya, kararsızlığa dikkat çekiyor. Ay-Kuzey Ay Düğümü kavuşumu kadınlar arasında işbirliği ya da gruplaşma temasıyla ilişkilendirilebilir. Ay-Venüs üçgeninin etkili olduğu öğle üzeri saatlerde genel olarak ilişkiler, özel olarak kadınlarla ilgili konularda rahat bir akış var, ama bu açının ardından öğle sonrasındaki saatlerde Ay’ın Merkür-Satürn kavuşumuna kare açısı etkinleşiyor. Eleştiri, memnuniyetsizlik, engellenme, bastırılma ile ilişkilendirilebilecek bu açılar, kararı alınacak ve meşrulaştırılacak konularda stres işaretçisi. 20:41 sonrasında Ay boşluğa giriyor. Gece saatlerinde etkisi maksimuma varacak Merkür-Jüpiter altmışlığı, hukuki konularda, uluslararası işlerle ilgili konularda, ticari konularda yapılacak akılcı ve mantıklı konuşmalara ya da açıklamalara işaret ediyor. Ama Ay boşlukta ilerliyor olduğundan, ucu açık kalabilir bu türde konuşmaların.  

Çarşamba gününün büyük çoğunluğunda Ay Başak burcunda ve boşlukta ilerliyor. Ay-Kiron karşıtlığının etkili olduğu sabah saatlerinde duygusal açıdan yaralanmalara açık olacağız, dikkat! Gün boyunca etkili olacak Merkür-Satürn kavuşumu, üzerinde odaklanmak, çalışmak istediğimiz konularda kendimizi disipline etmemize yardımcı oluyor. Uluslararası işler, hukuksal konular, global konular, finansal konularda bir takım kararlara varılabilir, bir takım açıklamalar yapılabilir. Ama Ay boşlukta ilerliyor olması, bu süreçte alınacak kararların devamlılığı hakkında kuşku uyandırıyor. İletişimin zor ilerleyeceği, blokajlara açık, düşünsel anlamda istediğimiz perspektifi yakalamakta zorlanabileceğimiz bir gündeyiz.

Perşembe günü boyunca Ay Terazi burcunda ilerliyor. Sabah erken saatlerden itibaren etkili olan Ay-Güneş altmışlığı, girişeceğimiz işlerde daha kolay ve destekli ilerleyebileceğimizi gösteriyor. Önemli ve etkin pozisyondaki kişilerle görüşmeler açısından uygun, aşk ve ilişkiler, ebeveynlerle ilişkiler ve iş ilişkileri açısından kullanabileceğimiz bir gündeyiz. Ay-Mars üçgenine doğru ilerlediğimiz öğle sonrasındaki saatlerden itibaren kendimizi daha güçlü ifade edebiliriz. Ay-Mars açılarında enerji giderek yükselir ve cesaretli girişimler yapmak açısından özgüven kazanmaya başlarız. Gerek cesaret, gerek enerji ve eforumuzu daha dengeli kullanabileceğimiz bir gündeyiz. Değerlendirebiliriz.

Cuma günü boyunca Ay Terazi burcunda ilerliyor. Birbirimizle ilişkilerimizde uyum yakalama arzusunda olacağımız, birlikte yapılan projeler alanında güzel paylaşımlarda bulunabileceğimiz bir gündeyiz. Astroloji Okulu olarak biz de ekipçe astroloji alanında dayanışmayı desteklemek üzere Astro+FunFest organizasyonunda Uniq Istanbul’de bulunacağız. Keyifli bir gün olmasını dileriz. Genel olarak hırpalayıcı, zorlu açıların hakim olduğu bir günde olsak da, farkındalığı yüksek insanların bir arada olacağı bu ortamda her şeyin yolunda gideceğini umuyorum. Ay’ın zorlu açılarının ağırlık tuttuğu sabah saatlerinde biraz fazla telaş olabilir. Ama sabah-öğle saatleri arasında Ay’ın uyumlu açıları devreye giriyor ve denge noktasına varıyoruz. Ay-Uranüs karşıtlığının etkili olduğu akşam saatlerinde dengeyi ve uyumu sağlamakta, uzlaşı noktasını yakalamakta zorlanabiliriz, dikkat! Bu açının kesinleşeceği 16:52 sonrasında başka temel açısı kalmayan Ay boşluğa giriyor. Gün boyunca etkili olan Venüs-Plüton kavuşumu ve Venüs-Jüpiter karesi, gerek özel ve gerekse sosyal alanda dengesiz duygusal çıkışlar riskine işaret ediyor.

Cumartesi gününe başlarken Ay Terazi burcunda ve boşlukta ilerliyor olacak. Sabah saatlerinde duygusal anlamda kendimizi boşlukta ve hedefsiz ya da kararsız hissedebiliriz. Saat 11:01’de Ay’ın Akrep burcuna geçişiyle birlikte kararlılık kazanmaya başlıyoruz. Merkür-Kiron karesinin etkili olduğu öğle saatleri civarında yaralayan konuşmalara açık olabiliriz, dikkat! Gün boyunca etkili olacak Merkür-Uranüs üçgeni, yeni ve farklı fikirler ortaya koymak, değişiklikler yaratmak adına güzel bir zaman diliminde olduğumuzu gösteriyor. Astroloji konuşmak için güzel bir zaman dilimindeyiz. Bu fırsatı kullanma şansını elde etmiş şanslı bir kişi olarak bu açının kesinleştiği sıralarda 2017’de Türkiye ve Dünya başlıklı seminerimi sunmak üzere son hazırlıklarımı tamamlıyor olacağım. Astro+FunFest organizasyonunda davetli konuşmacı olarak Uniq İstanbul’da sunacağım seminer 17:00’de başlayacak. Festival hakkında bilgi edinmek ve katılmak için aşağıdaki linki tıklayınız. http://astrofunfest.com/

Pazar günü boyunca Ay Akrep burcunda ilerliyor. Güne Ay-Neptün üçgeninin rahat ve doğal akış sağlayan latif enerjisiyle başlıyoruz. Sabah öğle saatleri arasında daha rahat ve ılımlı bir akış sağlayabiliriz. Sezgilerimize güvenerek başarı sağlayabileceğimiz, iç sesimizi dinlememiz gereken bir gündeyiz. Ay-Mars karesinin etkili olduğu öğle sonrasındaki saatler gergin etkilere açık gözüküyor. Mamafih kendimizi ziyadesiyle aktif ve dinamik hissedebiliriz. Ay-Plüton altmışlığının etkili olduğu akşam saatlerinde girişeceğimiz işlerde ve konuşmalarda karizmatik bir etki yaratabiliriz. Kendimizi güçlü bir şekilde ifade etmek istiyorsak, akşam saatlerini tercih edebiliriz.

Sevgi, ışık ve umutla!

Öner Döşer, AMA, MAPAI, ISAR Cap

Profesyonel Astroloji Organizasyonu (OPA) Türkiye Temsilcisi

20 Kasım 2016, Pazar

Astroloji Okulu, Caddebostan

 

20.11.2016

Designed by Ongunsoft