Öner Döşer

21 Mart Haftası

Bu sayfa 5808 kişi tarafından ziyaret edildi.

Pazartesi gününün büyük çoğunluğunda Terazi burcunda hareket edecek olan Ay, başarıya ulaşmamızda birincil faktörün iyi ilişkiler ve paslaşma olduğunu gösteriyor. Sabah saatlerinde etkinleşecek Ay-Venüs üçgeni, özel ilişkilerimizde şanslı bir günde olacağımızı ve sosyalleşmenin getireceği faydaları işaret ediyor. Gün boyunca etkin olacak Güneş-Uranüs kavuşumu, yaratıcılık enerjisinin maksimumda olacağını, sıra dışı düşünce ve girişimlerimiz sayesinde beklenmedik gelişmeler elde edebileceğimizi gösteriyor. Tabii ani ve beklenmedik durumlara da açık olacağız. Otorite figürleriyle çatışma ve karşı çıkma riskinin çok fazla olduğunu gösteriyor. Bu ikilinin olumsuz kullanımı, kargaşa ve kaos ortamı oluşmasına sebep olabilir. Akşam saatlerinde Ay-Neptün üçgeninin ortalığı sakinleştirici, olumlu etkileri devreye giriyor. 20:35’te boşluğa girecek olan Ay, 21:17’de Akrep burcuna giriş yapıncaya kadar boşlukta hareket etmeye devam edecek. Bu saatler arasında girişeceğimiz işlerden kalıcı ve somut sonuçlar elde etmekte zorlanabiliriz.

Salı günü boyunca Akrep burcunda hareket edecek olan Ay, güç ve dayanıklılığımız, sezgilerimiz ve sabrımız sayesinde başarı elde edebileceğimiz bir günde olduğumuzu gösteriyor. Sabah saatlerinde etkinleşecek ve günün çoğunluğunu etkileyecek Ay-Plüton almışlığı, güç dayanışması içerisinde olmak sayesinde girişeceğimiz işlerde daha fazla başarı elde edebileceğimize işaret ediyor. Fikirlerini harekete geçirmek ve somutlaştırmak, güçlü ve etkin kişilerden destek almak, ilişkilerde derinleşmek, irade gerektiren işlere girişmek, mücadeleye başlamak, ısrarla takip etmeyi gerektiren işlere kalkışmak için uygun bir gündeyiz.

Çarşamba günü boyunca Ay Akrep burcunda hareket ediyor. Duygularımıza hakim olmamız, intikamcı ve ödeştirici duygulardan arınmamız gereken bir gündeyiz. Aksi takdirde gereksiz hatalar yapabiliriz. Sabah saatlerinde etkin olacak Ay-Mars üçgeni, cesaret ve efor gerektiren işlerde başarı elde edebileceğimizi gösteriyor. Önemli işlere girişmek için öğle öncesi saatleri tercih edebiliriz. Öğle sonrasındaki saatlere egemen olacak Ay-Venüs karesi, özel ve sosyal ilişkilerimizde duygusal gerginlikler yaşayabileceğimizi gösteriyor. Akşam saatlerinden itibaren gergin etkisi devreye girecek olan Ay-Neptün karesi, hayal kırıklığı ve yanlış kararlar alma eğilimini arttırabilir, dikkat! 22:08’de boşluğa girecek olan Ay, 22:46’da Yay burcuna geçiş yapıncaya kadar boşlukta kalacak. Bu saatler arasında girişeceğimiz işlerden kalıcı ve somut sonuçlar elde etmekte zorlanabiliriz. Gece saatlerinde etkin olacak Ay-Uranüs üçgeni, heyecanlı ve değişiklere açık zamanlarda olduğumuzu gösteriyor. Yaratıcılık da had safhaya varıyor bu saatlerde…

Perşembe günü boyunca Yay burcunda hareket edecek olan Ay, iyimser ve heyecanlı bir günde olduğumuzu, yenilikçi ve esnek düşünmemiz, daha geniş zamanlı planlar yaparak başarı elde edebileceğimizi gösteriyor. Sabah erken saatlerden itibaren etkinleşecek Ay-Güneş üçgeni, özel ve sosyal ilişkilerinizde başarı elde edebileceğimiz bir günde olacağımızı düşündürüyor. Terfi istemek, başkalarının işlerini idare etmek, yeni risklere girişmek, yatırım yapmak ve spekülatif konular, etkin ve önemli kişilerle görüşmek, toplantılar düzenlemek, ilerleme sağlamak için yardım almak, seyahatler, değişimler, yeni arkadaşlıklar, sosyal ilerleme sağlayacak durumlar, edebi veya dini konularla ilgili girişimler için uygun bir gündeyiz. Akşam saatlerinde Ay-Jüpiter üçgeninin uyumlu enerjisi de devreye giriyor ve olumlu etki maksimuma varıyor. İnançlarla ilgili konulara yönelmek, her türlü yeni risklere girişmek, asil ve etkin kişilerle görüşmek, finansal konularda kararlar almak ve uygulamak, eğitim ve yayıncılıkla ilgili konulara yönelmek için güzel fırsatlar var!

Cuma günü boyunca Ay Yay burcunda hareket ediyor. Dış menşeli işlere girişmek, internet ve yayıncılık alanlarında adımlar atmak, yeni şeyler öğrenmek ve bilgi paylaşmak için ideal günlerden birindeyiz. Sabah saatlerine uzaklaşmakta Ay-Satürn üçgeninin olumlu etkisi damgasını vuruyor. Kalıcı ve somut adımlar atmak için değerlendirebiliriz bu saatleri. Öğlen saatlerinden itibaren aktifleşecek Ay-Merkür üçgeni, kendimizi iyi bir şekilde ifade edebileceğimiz saatlerde olacağımızı gösteriyor. Öğle sonrasındaki saatleri  eğitsel konulara, yeni öğretilere, maharet ve esneklik isteyen işlere başlamak, zihinsel veya edebi konulara başlamak, avukatlarla, sekreterlerle ve edebi kişilerle irtibata geçmek için kullanabiliriz. Akşam saatlerinde ise gergin enerjiler devreye giriyor. Ay-Mars karesinin gerginleştirici etkisiyle, duygusal çıkışlar yapabiliriz, dikkat! Kazalara ve sakarlıklara da açık olacağımız bu saatlerde, uğraştığımız konuları gereksizce zorlamamamız isabetli olur. Gece geç saatlerde ise ortalık yumuşuyor. Özel ilişkilerde çok şanslı bir gecedeyiz. Ay-Venüs arasındaki altmışlığın olumlu etkisini iyi değerlendirmekte fayda var!

Cumartesi sabah 03:58’de Oğlak burcuna geçiş yapacak olan Ay, ciddi ve karalı olmamız ve mesuliyetlerimizi yerine getirmemiz sayesinde zorlukların üstesinden gelebileceğimiz, ani ve beklenmedik gelişmelerin dikkat çekeceği zorlu bir günde olacağımızı gösteriyor. Gün boyunca Ay’ın stresli açıları var, dikkat! Sabah erken saatlerde Ay-Uranüs karesinin ani ve beklenmedik durumlara ve hatta tatsız açık bırakan, patlayıcı ve tedirgin edici etkileri devreye giriyor. Öğle saatlerinde Ay-Güneş karesinin ilişkilerde zorlanma yaratabilecek gergin etkileri kendini hissettirmeye başlıyor. Kadın-erkek ilişkilerinde, otorite figürleriyle ilişkilerde gerginlikler yaşanabilir. Akşam saatlerinde ise Ay-Plüton kavuşumunun hırpalayıcı etkileri baskın hale geliyor. Duygusal anlamda patlayıcı etkilerin hakim olacağı bu günde, tehlike ve risk içeren girişimlerden uzak kalmamızda fayda var.

Pazar günü boyunca Ay Oğlak burcunda hareket ediyor. İçinde bulunduğumuz durumları ciddiye almamız gerekebilir ve mesuliyet getirici durumlarla karşılaşabiliriz. Sabah saatlerinde Ay hem Jüpiter ve hem de Satürn ile doksan derecelik açı yapıyor. İlaç tedavisine girmek, seyahat etmek, aşkla ilgili konular, yaşlı ve olgun kişilerle görüşmek açısından uygun saatlerde değiliz. Günün ikinci yarısında tedirgin edici etkiler azalmaya başlıyor. Gün boyunca etkin olacak Venüs-Neptün kavuşumu, sanatsal ve artistik becerilerimizi ortaya çıkarmak veya bu konulara yönelmek için çok uygun bir günde olduğumuzu gösteriyor. Öte yandan, özel ilişkilerimizde fedakarlık teması ön plana çıkıyor. Sevdiklerimizle telapatik iletişimimiz dikkat çekici bir biçimde belirginleşebilir. Olayların ne yönde ilerleyeceğini tahmin etme güdümüz güçlenebilir. Ruhsal konulara yönelmek için de çok uygun bir öğleden sonrası bizi bekliyor.

Haftanın burçlara göre değerlendirmeleri için aşağıdaki linki ziyaret edebilirsiniz…

 

http://www.uzmantv.com/kategori/astroloji/haftalik-yorum

 

Öner DÖŞER

20 Mart 2011, Pazar

ASTROLOJİ OKULU

 

Koç Noktası

Daha evvelce de yazılarımda değindiğim üzere, Koç burcunun 0 derecesinde Koç Noktası olarak nitelendirilen derece çok kritiktir ve bir şeylerin başlangıcı olarak görülür. Uranüs’ün bu noktaya teması pek çok şeyin harekete geçeceğinin işaretçisiydi. Bu konudaki görüşlerimi geçen haftaki yazımda belirtmiştim. Küçük bir alıntı yapacağım:

Bu geçişle birlikte, muhtemelen, toplumsal huzursuzluklar da gündemde önemli yer almaya başlayacak. Uranüs-Plüton arasındaki gergin açının öncü burçlardan aktive olmasıyla birlikte, 12 Mart itibariyle şiddete ve teröre yönelik eylemler artabilir, Orta Doğu’da gerginlikler daha da tırmanabilir.”

http://www.onerdoser.com/HD129_7-mart-haftasi.html

Geçen haftaki yazımda üzerine basarak değindiğim bir konuya daha dikkat çekmek istiyorum. Zira TC astrolojik haritası sert transitler almakta ve Güneş-Uranüs ikilisinin Koç Noktası üzerinde kavuşum yapacağı 21 Mart 2011 civarındaki tarihler özel önem kazanmakta.

 

“Biraz daha geniş zamanlı olarak alırsak, önümüzdeki yakın süreçte insan eliyle yapılan yıkım, terör ve şiddete yönelik eylemler artabilir. Toplumsal değişimin had safhaya varacağı bu süreçte, kadersel olarak iyice kültürel yozlaşmaya, kutuplaşmaya, kamplaşmaya, kaosa, azgınlıkların adeta azması sürecine çekiliyor olabiliriz, dikkat!”

 

http://www.onerdoser.com/HD130_14-mart-haftasi.html

 

Son birkaç yazımda ısrarla belirttiğim gibi, dünya liderlerinin sert kararlar alacağı, savaş rüzgarlarlarının eseceği bir süreçten geçiyoruz. 9 Mart 2011 tarihinde yayınladığım Kolektif Bilinçte Değişim Rüzgarları başlıklı yazımda Uranüs’ün Koç burcuna geçişini değerlendirmiş ve şöyle yazmıştım:

Uranüs-Plüton arasındaki gergin açının öncü burçlardan aktive olmasıyla birlikte, 12 Mart 2011 itibariyle şiddete ve teröre yönelik eylemler artabilir, savaş rüzgarları daha hızlı esmeye başlayabilir.

http://www.onerdoser.com/Y43_1_kolektif-bilincte-degisim-ruzgarlari.html

18 Mart 2011 Cuma günü Sayın Seda Sayan’ın programında da bu konudan bahsetmiştim. Programda bu konuya değindiğim kısmının linkini aşağıya kopyalıyorum:

http://www.youtube.com/watch?v=N1mRZ0KQSoo

 

Hepimizin bildiği üzere, 19 Mart 2011 tarihinde gerçekleşen dolunay civarında Libya’ya yönelik ilk hamle yapıldı. Daha evvelce ABD’nin Irak’a giriş zamanında olduğu gibi, Güneş yine Scheat yıldızı ile kavuşumdaydı. Konuyla ilgili Milliyet gazetesinde yayınlanan haberin giriş yazısını ve linkini aşağıda bulabilirsiniz.

 

Savaşla 'Dur' Dediler

 

Libya lideri Kaddafi, BM Güvenlik Konseyi uyarılarına rağmen dün gün boyu muhalif kentleri bombalamaya devam etti. Paris’ten yapılan son uyarının ardından TSİ 18.45’te Fransa jetleri Kaddafi tanklarını bombaladı. ABD’nin koordine ettiği operasyonda İngiltere, Fransa, Kanada ve İtalya, Libya’nın askeri üslerine 112 Tomahawk füzesi fırlattı. Uçuş yasağını uygulayabilmek için ülkenin hava savunma sistemleri büyük ölçüde yok edildi

02:39 | 20 Mart 2011

http://dunya.milliyet.com.tr/savasla-dur-dediler/dunya/dunyadetay/20.03.2011/1366526/default.htm

Daha önce altını çizerek belirttiğim bir cümleyi de tekrar yayınlıyorum. Umarım bu mesajlar gerekli yerlere ulaşır

 

“Uranüs’ün Koç burcuna geçiş yapmasıyla birlikte, Oğlak burcunda hareket etmekte olan Plüton ile dik açısı burç bazında etkin olmaya başladı. Uranüs ve Plüton nükleer enerjinin ve radyasyonun temsilcileridir. Kişisel kanımca, önümüzdeki dönemde insanoğlunun başına dert açacak en büyük sorunlardan biri de nükleer radyasyon, nükleer sızıntılar, nükleer patlamalar olacaktır. Bu bağlamda mutlaka önlemci olunmalıdır!”

Japonya'da nükleer gerilim sürüyor

Fukuşima nükleer santralinin yakınındaki bölgelerden alınan ıspanak ve süt örneklerinde radyasyon seviyelerinin güvenlik sınırlarının üstüne çıktığı bildirildi.

http://www.bbc.co.uk/turkce/  

Güneşmerkezli Bakış

21 Mart Pazartesi günü Uranüs-Güneş-Dünya dizilimi gerçekleşiyor. Neptün-Venüs-Satürn dizilimi de henüz etkin. Dünya manyetik alanında türbülanslar yaşayacağımız birkaç günlük süreçte olabiliriz.

14 Mart 2011 Pazartesi günü katıldığım iki televizyon programlarını aşağıdaki linklerden izleyebilirsiniz.

Ömer Çelakıl'ın Programı Fox TV 

20.03.2011

Designed by Ongunsoft