Öner Döşer

21 Mart Haftası

Bu sayfa 14309 kişi tarafından ziyaret edildi.

21 Mart Haftası TERAZİ BURCUNDA AY TUTULMASI

Stresli gezegen açılarının etkili olduğu dikkat çekici bir haftaya giriyoruz. İlişkiler gezegeni Venüs’ün stresli açıları, ilişkiler temasını ifade eden Terazi burcunda ay tutulması, özel ve sosyal ilişkiler açısından hayli zorlu bir zaman diliminde olduğumuzu gösteriyor.

Sosyal normlar ve kuralları temsi eden Satürn, finans gezegeni olarak tanımladığımız ve bankacılık, iş hayatı, çalışanlarla ilgili konuları temsil eden Jüpiter ile dik açısını kesinleştiriyor. Bu uyumsuz açı, ekonomik bağlamda hayli etkin streslere işaret ediyor.

Jüpiter-Neptün karşıtlığını odak noktasında yer alan Satürn, etik ve ahlaki değerleri, inançları, etnik ve kültürel konuları, uluslararası ilişkileri ve piyasaları temsil eden Yay burcunda gerilemeye başlıyor. Bu gerileme değerler ve inançlarla ilgili konularda, uluslararası ilişkilerde, global ekonomide ve uluslararası piyasalarda, dış ticarette,  ithalat-ihracat işlerinde, turizm ve seyahatlerle ilgili konularda kısıtlanma, durağanlaşma, gerileme ve zorlanma işaretçisi olarak görülebilir.

Hızlı ve sert kararlar, agresif konuşmalar

İletişim gezegeni Merkür 22 Mart Salı günü saat 00:19’da Koç burcuna geçiyor. Koç burcunda ilerleyecek Merkür’ün genel olarak vereceği eğilim hızlı karar alma ve uygulamaya geçme yönünde olacak diyebiliriz. Tutulma esnasında Merkür’ün de tetiklenecek olması, sert ve agresif konuşmalara eğilim göstereceğimiz, hızlı ve aceleci kararlar alma yönünde meyledeceğimiz bir zaman dilimine girdiğimizi işaret etmekte. Gereğinden fazla sert ve katı kararlar almaya veya konuşmaya eğilim gösterebilir, kırıcı olabiliriz.

Terazi burcunda ay tutulması

23 Mart Çarşamba günü saat 14:00 için Ankara’ya göre çizdirilmiş ay tutulması haritasında Aslan burcu yükselmekte ve idari temaların, yöneticilerle ilgili konuların vurgu kazanacağını düşündürmekte. Aşağıda haritayı görmektesiniz.

Yükselen burç yöneticisi Güneş Koç burcunda ve haritanın 9. Evi girişinde yerleşirken, tutulma haritasının en dikkat çeken elemanı olarak Ay Terazi burcunda ve haritanın 3. Evi girişinde yer almakta. Bu yerleşimler uzak devletler ve yakın komşular, eğitim, okullar, üniversiteler, medya ve yayıncılık, inançlar, iletişimle ilgili konuların vurgu kazanacağını bu alanlarda bazı stresler yaşanabileceğini göstermekte.

Jüpiter-Satürn-Neptün arasındaki uzun dönemli T-kare açı kalıbı haritanın 2-5-8. Evlerine denk düşmekte. 2/8. Evler ekseni ekonomik konularla ilişkilendirilir. Bu evler arasındaki karşıt açılar, ekonomik anlamda bazı zorluklara, girdi-çıktı arasındaki dengesizliklere işaret eder. T-kare açı kalıbına dahil olan Venüs de Jüpiter-Neptün karşıtlığına çok yakın yerleşimi itibariyle ekonomik streslere bir kez daha dikkat çekiyor. Ay Düğümleri de 2-8 eksenindeler ve aynı temayı vurguluyorlar!

T- kare açı kalıbının odak noktasında bulunan Satürn haritanın 5. Evine denk düşmekte ve stresin ortaya çıkış alanının borsa ve spekülatif konular, turizm, eğlence ve sanatsal aktivitelerin yapıldığı mekanlar, gençler ve çocuklarla ilgili alanlar, sportif aktivitelerle ilgili olabileceğini düşündürmekte. Yay burcundaki diğer gezegen Mars da 4. Evin sonlarında, 5. Eve doğru yerleşmekte ve bu konulara bir kez daha vurgu yapmakta. Mars’ın 4. Evdeki konumu iç güvenlikle ilgili sorunlara ve streslere de dikkat çekmekte…

Terazi burcunda tutulmalar ilişkilere dikkat çeker. Tutulmanın yöneticisi Venüs Balık burcunda güçlü yerleşimde olduğundan, bu tutulmanın stresleriyle başa çıkmamıza yardımcı oluyor diyebiliriz. Venüs’ün Balık burcunda yerleşimde Neptün ile kavuşumu, ilişkilerdeki huzursuzlukları aşmanın yolunun karşılıklı empati ve fedakarlıkta geçtiğini gösteriyor. Tabii Venüs’ün açıları pek de rahat değil. Bu durum, özel ve sosyal ilişkilerde büyük huzursuzlukların göstergesi olabilir.

Türkiye haritası üzerinde değerlendirme

Ay tutulması anı haritasını Türkiye astroloji haritası üzerinde değerlendirdiğimizde, tutuma derecesinin ülkemiz astroloji haritasının Mars derecesine yakın izdüştüğünü görüyoruz. Aşağıda tutulma haritasını Türkiye astroloji haritası üzerinde görmektesiniz. 

Astrolojide Mars agresyonla, çekişmeyle, rekabetle ilişkilidir. Silahlı kuvvetler, ordu, polis, güvenlik güçleri Mars ile ilişkilendirilir. Yangınlar, kazaların yanı sıra, terör ve savaş gibi temalar da Mars ile ilişkilidir. Tutulmanın Mars derecemize yakın izdüşüyor olması, iç güvenlik konularında streslere, iç karışıklıklara, çatışma ya da gerginliklere, yangınlar, kazalar gibi risklere dikkat çekmekte…

Tutulma anında Yay burcunda bulunan Mars ve Satürn haritanın 6. Evine denk düşmekte. Astrolojide 6. Ev pek çok anlamlarının yanı sıra güvenlik güçleri ve orduyla, ülkenin askeri savunma gücüyle ilişkilidir. Mars ve Satürn’ün birlikte transit ettiği alanda büyük sorumluluklar ve efor göstermek gerekir. Önümüzdeki uzunca bir müddet boyunca bu iki problematik gezegen bu alanda hareket ediyor olacak. Satürn 25 Mart’ta, Mars 17 Nisan’da bu alanda gerilemeye başlayacak. Dolayısıyla önümüzdeki bir müddet boyunca üzerinde durmamız gereken en önemli konular bunlar olacak. Ve yine 6. Ev konusu olan günlük işlerimiz, yapmamız gereken şeyler, sorumluluklarımız, çalışma hayatımız…

Zihni kısa ölçekli projelere odaklamak

Güneş ve Merkür’ün Koç burcunda tam kavuşumda olacağı 23 Mart Çarşamba gününün özellikle öğle saatleri sonrasından başlayarak, zihnimizi geleceğe yönelik planlarımıza odaklayabilir, bizim için hangi seçeneğin daha doğru olduğunu sezebilmek için konsantre olabiliriz.

Kısa ölçekli yani çabuk hareket ederek yapmamız gereken işleri harekete geçirmek için Merkür-Mars üçgeninin etkin olacağı 23 ve 24 Mart tarihlerini kullanabiliriz. Şimdiye kadar cesaret edip harekete geçiremediğimiz düşüncelerimizi ortaya koyabiliriz. Stresli bir zaman dilimindeyiz, ama bir şeyleri de yapmak durumundayız pek tabii ki. Uzun dönemli planlar zamanında değiliz ama…

Satürn gerilemesi

Karmanın Efendisi olarak tanımlanan Satürn 25 Mart Perşembe günü geri harekete başlıyor. Satürn gerilemeleri, uzun dönemli projeleri gözden geçirme zamanlarıdır. Ama hunları bina etmek açısından henüz erkendir. Satürn gerilemesinin tamamlanacağı tarih 14 Ağustos. Tabii o vakte kadar hiçbir şey yapmayalım anlamına gelmiyor. Ama kapsamlı ve uzun ölçekli hareket etme planlarımızın yerli yerine oturması için biraz daha zamana ihtiyacımız olabilir. Özellikle inşa ile ilgili işlere girişmek, bir şeyleri yapılandırmak, sistemini açısından Satürn gerilemesi zamanları çok uygun olmayabiliyor.

İlişkilerde dikkat!

İlişkileri gezegeni Venüs’ün Jüpiter ve Satürn ile stresli açılarının çok etkin olacağı bir haftadayız. Hafta başından itibaren etkili olacak bu gergin açılar Cuma günü kesinleşiyor. Bu şartlarda hafta genelinde ama özellikle de Cuma günü boyunca özel ve sosyal ilişkilerde, iş ilişkilerinde yangına körükle gitmemek, anlayışlı ve esnek olmak gerekiyor.

Hafta sonunda ise Venüs-Plüton arasındaki altmış derecelik uyumlu açının olumlu yansımasını görmeye başlayabiliriz. Bu uyumlu açı, daha evvelce yıpranmış ve zorlanmış ilişkilerin tamir edilmesi yönünde destekleyici bir enerji yayıyor.

Cesaret ve yüksek motivasyon

Koç burcunda ilerlemekte olan Güneş, Yay burcunda ilerlemekte olan Mars ile üçgen açısını 26 Mart Cumartesi günü kesinleştiriyor. Hafta sonunda ve bir sonraki hafta başında etkin olacak bu uyumlu açı, her türlü stres ve zorluk karşısında cesaret ve kendine güveni kaybetmemek gerektiğine işaret ediyor. İnsanın idare becerileri zorlu zamanlarda ortaya çıkar. Buna stres yönetimi deniyor. Ayrıca geleceğe yönelik umudu kaybetmemek, daha da önemişi etrafımızda idare etmekle yükümlü kişilerin geleceğe güvenini canlı tutmaya çalışmak çok ama çok önemli! Motivasyonumuzu kaybetmeyelim!

Haftanın günlere göre değerlendirmesi

Pazartesi günü boyunca Ay Başak burcunda ilerliyor. Endişe ve evhama meyil gösterebileceğimiz bir gündeyiz. Sabah erken saatlerde etkin olacak Ay-Mars karesi, sakarlıklara, kazalara, gerginliklere açık olacağımızı gösteriyor, dikkat! Ay-Neptün karşıtlığının etkin olacağı öğle sonrasındaki saatlerde kararsızlık enerjisi hakim. Yanıltıcı haberlere açık olduğumuz bir zaman dilimindeyiz, endişe ve evhamı arttırmamak, karmaşa ve kaosa düşmemek gerekiyor. Ay-Venüs karşıtlığının etkin olacağı akşam saatleri civarında özel ve sosyal ilişkilerde gerginliklere açık olacağız, dikkat! Genel olarak, içinde bulunacağımız atmosferi iyi seçmemiz gereken bir gündeyiz…

Salı günü boyunca Başak burcunda hareket eden Ay, sabah erken saatlerde Satürn ve Jüpiter ile ve ardından Plüton ile açılarının ardından 05:54’te boşluğa giriyor ve günün geri kalanında boşlukta devam ediyor ilerlemesine. Dolayısı ile bugün girişeceğimiz işleri istediğimiz son noktaya çekmekte zorlanabiliriz. Gün boyunca çok etkin olacak Jüpiter-Satürn karesi, ekonomik anlamda stresli bir zaman diliminde olduğumuzu gösteriyor ve bu ikilinin açısı sabah erken saatlerde tetikleneceğinden, parasal alanda riskli hareketler yapmak iyi bir fikir olmayabilir. Ay-Kiron karşıtlığının etkin olacağı öğle sonrasındaki saatlerde yaralayıcı etkilere açık olacağız, dikkat!

Çarşamba gününe geçişte henüz Başak burcunda ve boşlukta ilerleyen Ay, sabah saat 07:23’te Terazi burcuna geçiyor. Dengeyi yakalamak için gayret göstermemizi gerektirecek bir gündeyiz. Zira Ay Terazi burcunda tutulacak. Tutulmanın genel etkilerine yönelik detaylı bilgi için yazımın giriş bölümüne dönebilirsiniz. Ay’ın Merkür ile stresli karşıt açısının etkin olacağı öğle saatlerinde ani ve hızlı kararlardan kaçınmamızda fayda var. Sert açıklamaların ve yorumların yapılabileceği bir gündeyiz. İletişim ve haberleşme alanlarında her şey daha hızlı akabilir. Kırıcı konuşmalara da çok açık bir gündeyiz, düşünmeden geri bildirim yapmamamız, sözlerimize dikkat etmemiz yerinde olur. Tutulmanın enerjisinin en yoğun hissedileceği saat 14:00 civarındaki zaman aralığında biraz daha sakin kalacağımız atmosfer oluşturmamız isabetli olur. Ay-Mars altmışlığının etkin olacağı akşam saatlerinde güç ve efor gerektiren işleri organize edebiliriz. Yürüyüş ve spora vakit ayırabilir, böylelikle enerjimizi dengeleyebiliriz. Jüpiter-Satürn karesinin kesinleştiği bir gündeyiz. Bu ikilinin uyumsuz açılarında ekonomik konularda, inançlar ve değerlerle ilgili konularda, toplumsal anlayış ve kurallarla ilgili konularda stresler vardır. Bu ikilinin Neptün ile uyumsuz açıları, para piyasalarında, petrol fiyatlarında, altın döviz gibi yatırım araçlarında spekülasyonlara açık olduğumuzu gösterir. Gün boyunca etkin olacak Merkür-Güneş kavuşumu, Merkür’ün Güneş’in kalbinde olacağı 15:15 sonrasında en etkin fazına ulaşıyor. Böylesi zamanlar kısa dönemli plan ve projelerimizin üzerinde düşünmek, zihnimizi odaklamak ve sezgilerimize yol açmak için kullanılabilir. Hangisi doğru, hangisi yanlış konusunda içimiz doğru cevabı verecektir…

Perşembe günü boyunca Ay Terazi burcunda ilerliyor. İlişkilerimizi iyi dengelememiz gereken bir gündeyiz. Sabah ile akşam arasındaki saatlerde en etkin olacak açı olarak Ay-Satürn altmışlığı, bunu başarmamız yönünde destek alacağımız bir zaman diliminde olduğumuzu gösteriyor. Olgun ve deneyimli kişilerden destek alabiliriz. Aklı başında girişimlerde bulunmak açısından değerlendirebiliriz. Ay’ın Uranüs ve Plüton ikilisiyle uyumsuz açılarının etkin olacağı akşam saatleri ve sonrasında ise arzu ettiğimiz dengeyi yakalamakta zorlanabiliriz. Şartları stablize etmek veya istediğimiz yöne taşımakta zorluk çekebiliriz. Gergin ve stresli etkilere açık saatlerdeyiz, dikkat! Saat 22:55’te Ay’ın Uranüs ile karşıtlığının ardından başka temel açısı kalmayan Ay boşluğa giriyor.

Cuma gününün büyük çoğunluğunda Ay Terazi burcunda ve boşlukta ilerliyor. Girişeceğimiz işlerin ucu açık kalabilir ya da beklediğimizden farklı yerlere kayabilir. Tabii ille de olumsuz yönde gelişmesi gerekmiyor. Belki de beklenmedik şekilde olumlu gelişmeler de bekliyor olabilir. Sabah erken saatlerde henüz Merkür-Mars üçgeninin motivasyonu yükseltici enerjisi devrede olacak. Güne canlı ve motivasyonlu başlayabiliriz. Satürn gerilemeye başlıyor ve bu uzun sürecek bir gerileme. Bu konuda detaylı bilgi için yazımın giriş bölümüne dönebilirsiniz. İlişkileri gezegeni Venüs’ün Jüpiter ve Satürn ile stresli açılarının çok etkin olacağı bir gündeyiz. Hafta başından itibaren etkili olan bu gergin açılar bugün öğle sonrasındaki saatlerde kesinleşiyor. Dolayısıyla gün boyunca özel ve sosyal ilişkilerde, iş ilişkilerinde yangına körükle gitmemek, anlayışlı ve esnek olmak gerekiyor. Ay’ın Akrep burcuna geçiş yapacağı 20:08 sonrasında bir şeyler netlik kazanmaya ve sonuç vermeye başlıyor. Ülkemiz, gençlerimiz, çocuklarımızla ilgili konulara daha fazla odaklanacağımız bir zaman dilimindeyiz.

Cumartesi günü boyunca Akrep burcunda ilerleyen Ay, etrafımızda gelişen durumlara her zaman olduğundan daha fazla duyarlılık gösterebileceğimizi düşündürüyor. Koç burcunda ilerlemekte olan Güneş, Yay burcunda ilerlemekte olan Mars ile üçgen açısını bugün kesinleştiriyor. Hafta sonunda ve bir sonraki hafta başında etkin olacak bu uyumlu açı, her türlü stres ve zorluk karşısında cesaret ve kendine güveni kaybetmemek gerektiğine işaret ediyor. İnsanın idare becerileri zorlu zamanlarda ortaya çıkar. Buna stres yönetimi deniyor. Ayrıca geleceğe yönelik umudu kaybetmemek, daha da önemişi etrafımızda idare etmekle yükümlü kişilerin geleceğe güvenini canlı tutmaya çalışmak çok ama çok önemli! Motivasyonumuzu kaybetmeyelim! Venüs-Plüton arasındaki altmış derecelik uyumlu açının olumlu yansımasını sabah saatlerinden itibaren görmeye başlayabiliriz. Bu uyumlu açı, daha evvelce yıpranmış ve zorlanmış ilişkilerin tamir edilmesi yönünde destekleyici bir enerji yayıyor. Ay-Neptün altmışlığının karşılıklı anlayış ve bütünleşme yönünde destek veren etkileri akşam saatlerinden itibaren kendini göstermeye başlayacak.

Pazar günü boyunca Ay Akrep burcunda ilerliyor. Etrafımızda olan bitene duygusal anlamda yüksek duyarlılık göstereceğimiz bir gündeyiz. Sabah saatlerinde Ay’ın Jüpiter ve Venüs ile uyumlu açılarının olumlu enerjisi bizimle olacak. Özel ilişkiler açısından şanslı olduğumuz öğle öncesindeki saatleri iyi değerlendirebiliriz. Sevdiğimiz insanlarla bir araya gelmek, dayanışma içerisinde olmak açısından hayli etkin bir gündeyiz. Sanatsal konularla ilgilenebiliriz. Eğer içinde bulunduğumuz koşullar uygun ise, giriş kuşam alışverişi veya ev dekorasyonu ile ilgili alışveriş yapma düşüncemiz varsa, bugünü kullanabiliriz. Ay’ın Kiron ile uyumlu açısının etkin olacağı akşam saatlerinde geçmişte bizi üzen şeylerle ilgili olumlu veya onarıcı yönde gelişmelere açık olacağız.

Sevgi, ışık ve hiç tükenmeyen umutla!

Öner Döşer, AMA, MAPAI

19 Mart 2016, Cumartesi

Astroloji Okulu, Caddebostan

19.03.2016

Designed by Ongunsoft