Öner Döşer

21 Mayıs Haftası

Bu sayfa 15057 kişi tarafından ziyaret edildi.

İLİŞKİLERE DİKKAT!

İlişkiler gezegeni Venüs’ün Satürn ile karşıt açısının en etkili olduğu haftaya giriyoruz. İlişkilerde soğuma, kopma, dargınlık, engellerle karşılaşma, uzaklaşma gibi riskleri taşıyan bu açı 26 Mayıs Cumartesi günü kesinleşiyor. İlişkilerde sorunlar yaşamamak adına, bu açının kesinleştiği Cumartesi günü başta olmak üzere, açının Ay tarafından tetiklendiği Perşembe gününe de dikkat etmemizde fayda var!

Aşağıda Venüs-Satürn karşıtlığı haritasını görmektesiniz. Bu haritada haftanın önemli açıları da yer almakta: Güneş-Mars üçgeni, Merkür-Plüton üçgeni, Jüpiter-Neptün üçgeni. Hafta geneline bakarak değerlendirme yaparsak, iş ve girişimlerimiz açısından mesafe kaydetmekte zorlanmayacağımız, hatta destekler bulabileceğimiz bir haftada olduğumuzu söyleyebiliriz.

 

 

Ama özel ilişkiler açısından zorlanma var, zira Venüs-Satürn karşıt açıdalar ve bu açı Türkiye astroloji haritasının Yükselen/Alçalan eksenine de denk düşüyor. Aşağıda Venüs-Satürn karşıtlığı haritasını Türkiye astroloji haritası üzerinde görmektesiniz. Bu konuda bilgi verdiğim yayını arşivden izlemek için tıklayınız https://www.youtube.com/watch?v=ffqbEUF7NOA&t=55s  

 

 

Bu karşıtlığın haritamızın eksenlerine denk düşmesi, diğer ülkelerle ilişkilerimiz alanında bazı zorlanmalara işaret ederken, astroloji haritamızın Mars derecesini tetikliyor olması, provoke eden durumlara, restleşmelere, askeri anlamda da bazı hareketlenmelere dikkat çekmekte!

Dikkat çekici bir başka husus da, 27 Temmuz tarihinde gerçekleşecek ay tutulması haritasında 3 derece Kova burcunda Retro konumunda olacak Mars’ın bu dereceye direkt harekette iken varmasının da bu haftaya denk geliyor olması. Bu sadece bizim açımızdan değil, genel olarak uluslararası ilişkiler açısından bazı gerginliklere işaret etmekte.

Transit Güneş haritamızın 12.evinden geçiş yapıyor bu günlerde. Buradan geçişi esnasında, ülke olarak farkında olmadığımız gizli plan ve toplantılar artabiliyor, sinsice girişimler yapılabiliyor. Bu açıdan dikkatli olmamız gerekiyor…

Öte yandan, her ne kadar Satürn ile karşıt açıda olsa da, haritamızın 1.evinden Venüs transiti alıyor olmamız iyi bir şey. Umarım bizlere huzur, sevgi ve barış getirir. Ya da biz içinde bulunduğumuz bölgeye huzur ve barış getirme yönünde daha aktif oluruz!

Hazırlık zamanı!

Haftanın ilk gününde Güneş İkizler burcuna geçiyor! (sabah 05:14) İkizler burcu değişken burçlardan biridir ve değişken burçlar yeni mevsim başlangıcından önceki hazırlık evresini temsil eder. Yani yaza hazırlanmaya, hava ısısındaki değişimlere de adapte olmaya başlıyoruz. Tabii sadece bedensel olarak değil, zihinsel olarak da değişimlere adapte olmak gereken bir zaman dilimi bu. Esnek ve toleranslı olmayı, yeni fikir ve görüşlere, gelişmelere açık olmayı, şartlara ayak uydurabilmeyi, iletişimi aktif kullanmayı gerektiriyor.

Güneş’in İkizler burcuna geçişini burçlar açısından değerlendirdiğim yayını arşivden izlemek için tıklayınız Bu konuda bilgi verdiğim yayını arşivden izlemek için tıklayınız https://www.youtube.com/watch?v=ffqbEUF7NOA&t=55s  

Şifa olsun!

Hayatın bizi yorduğu ve sürekli problem yaşattığı alanlarda kendimizi şifalandırma gayreti içerisindeyken, başkalarına da faydamız dokunabiliyor. Güneş-Kiron altmışlık açısının etkili olduğu hafta başında, işte böylesi fırsatlara açık olacağız. Yaralı şifacı olarak tanımlanan Kiron, Güneş ile altmışlık açısını Salı günü kesinleştiriyor. Hem başkalarına şifa sunmak (sadece tıbbi anlamda değil, manevi de anlamda da olabilir) ve dolayısı ile kendimizi de şifalandırmak açısından haftanın ilk yarısında etrafımızda dönen fırsatlara karşı uyanık olabiliriz!

Yardım elinizi uzatın!

Haftanın ilk yarısında etkili olacak Merkür’ün Neptün ve Jüpiter ile açılarının ardından, Jüpiter-Neptün üçgeni de özellikle haftanın ikinci yarısında etkisini gösteriyor. Ardı ardına gelen bu açılar, manevi alanda genişleme fırsatı sunuyor. Zaten mübarek günlerdeyiz. Manevi yönlerimizi ortaya çıkarmak açısından güzel bir zaman dilimindeyiz. Başkalarına yardım elini uzatmanın, maddi veya manevi yardımlaşmanın güzel faydalarını kendi hayatımıza yansımalarıyla da görebiliriz. Her zaman yardımlaşalım, başkalarına yardım elimizi uzatalım. Ama bu haftanın astroloji açısından da böylesi güzel bir enerjisi var, farkında olalım! 

Bilgi bombardımanı

İletişimin, öğrenmenin, bilgi paylaşmanın genel göstergesi Merkür, büyüme ve genişlemeyi, vizyon kazanmayı ve kitleselleşmeyi temsil eden Jüpiter ile karşıt açısını 23 Mayıs Çarşamba günü kesinleştiriyor. Merkür-Jüpiter karşıtlıklarında zihnimizi genişletmeye yönelik kapsamlı bilgi akışına açık oluruz. Adeta bilgi bombardımanına tutuluruz. Tam da bu açının kesinleştiği gün Birleşik Astroloji Konferansı başlıyor!

 

 

Dünyanın en büyük astroloji konferansı

Dört yılda bir yapılan Birleşik Astroloji Konferansı 23 Mayıs Çarşamba günü başlıyor! Dünyanın dört bir yanından tanınmış astrologlar Chicago’da buluşuyor!

Konferansta ben de tarih ve araştırma kategorisinde “Bir Osmanlı Astroloğunun Benzersiz Eserinden” konu başlıklı bir sunu yapacağım.

 

 

27 Mayıs Pazar sabahı yapacağım sunuda 19.yüzyıl Osmanlı astroloğu Ankaralı Sadullah Efendi’nin Mecmuatü’l Ahkam kitabından bazı bölümler sunacağım ve dünya astrolojinde yıllık haritaların okunması kurallarından bahsedeceğim. Sunu hakkında bilgi almak için aşağıdaki linki ziyaret edebilirsiniz.  

https://uac2018.sched.com/event/AGkH/from-the-unique-masterpiece-of-an-ottoman-astrologer

Mücadele gerektiren işler açısından uygun zamanlar

Güneş-Mars üçgeninin etkili olduğu haftada, özellikle Çarşamba ve Perşembe günlerini mücadele ve cesaret gerektiren ya da risk almayı icap ettiren işlere girişim açısından değerlendirebiliriz. Böylelikle daha etkili ve başarılı sonuçlar alma şansımızı arttırabiliriz. Sportif aktiviteler, güç ve enerji kullanmayı gerektiren işler, hareket yaratmaya yönelik girişimler açısından da bu iki günü kullanabiliriz. 

Etkili konuşmalar açısından uygun zamanlar

İletişim gezegeni Merkür, güçlü ve karizmatik etki yaratmak ile bağdaştırılan Plüton ile üçgen açısını Cuma günü kesinleştiriyor. Ayrıca Ay bu ikisinin üçgen açısını Çarşamba günü tetikliyor. O halde konuşmalarımızda veya yazışmalarımızda daha etkili sonuçlar almak açısından Çarşamba ve Cuma günlerini kullanabiliriz. İmza gerektiren işler, anlaşmalar, ticari işler, alışverişler, becayişler açısından da yine bu tarihler uygun gözüküyor. Cuma günü Jüpiter-Neptün üçgenin de en etkili olduğu günde olacağız. Uluslararası işler, seyahatler, dini ve ilahi konular, maneviyat içeren çalışmalar ve işler, yardımlaşma açısından da yine Cuma gününü değerlendirebiliriz.

Bu konuda bilgi verdiğim yayını arşivden izlemek için tıklayınız https://www.youtube.com/watch?v=ffqbEUF7NOA&t=55s  


Haftanın günlere göre değerlendirmesine gelince…

Pazartesi günü boyunca Ay Aslan burcunda ilerliyor. Yönetme ve sahnede olma becerilerimizi ortaya koymamız icap eden bir gündeyiz. Ay-Jüpiter ile başladığımız günün ilk saatlerinden itibaren kendimizi ortaya koyma ve içinde bulunduğumuz şartları yönetme arzumuz tetikleniyor. 05:14’te Güneş İkizler burcuna geçiyor. Yaza hazırlanmaya, hava ısısındaki değişimlere de adapte olmaya başlıyoruz. Tabii sadece bedensel olarak değil, zihinsel olarak da değişimlere adapte olmak gereken bir zaman dilimi bu. Esnek ve toleranslı olmayı, yeni fikir ve görüşlere, gelişmelere açık olmayı, şartlara ayak uydurabilmeyi, iletişimi aktif kullanmayı gerektiriyor.

Salı günü sabah saatlerinde Ay Başak burcuna geçiyor (05:02) ve günün devamında Başak burcunda ilerliyor. Ay-Güneş karesiyle başladığımız günün erken saatlerinde önemli ve etkili pozisyondaki kişilerle, devletle ilgili işlerde sorunlar yaşama riskimiz mevcut, dikkat! Ay-Venüs altmışlığının etkili olduğu sabahın ilerleyen saatlerinde ise özel ilişkiler açısından rahat ilerleyebileceğimiz, uyumu ve dengeyi yakalayabileceğimiz bir zaman diliminde olacağız.

Çarşamba günü boyunca Ay Başak burcunda ilerliyor. Üzerinde uğraştığımız işlerde detaylar arttıkça bizim de daha dikkatli olmamız gerekiyor. Buna mukabil, Ay-Neptün karşıtlığının etkili olduğu sabah saatlerinde bir şeyleri gözden kaçırabilir, dalgınlık ve unutkanlığımız yüzünden sıkıntı çekebiliriz, dikkat! Sabah saatlerinin hemen ardından Ay’ın Jüpiter ve Merkür ile uyumlu açıları devreye giriyor. Önemli konuşma, yazışma, toplantı, alışverişler ve ticari işler açısından değerlendirebileceğimiz, yeni fırsatlara açık bir gündeyiz. Yapacağımız konuşmalarla ve yazışmalarla başkaları üzerinde etki yaratabiliriz, farkında olalım! Ama 17:45 sonrasına kalmayalım, zira bu saat sonrasında Ay boşluğa giriyor!

Perşembe gününe başlarken boşlukta ilerleyen Ay, saat 09:51’de Terazi burcuna geçiyor. Önemli iş ve girişimlerimizi en azından bu saat sonrasında başlatabiliriz. Gün boyunca etkili olan Güneş-Mars üçgenini mücadele ve cesaret gerektiren ya da risk almayı icap ettiren işlere girişim açısından değerlendirebiliriz. Böylelikle daha etkili ve başarılı sonuçlar alma şansımızı arttırabiliriz. Sportif aktiviteler, güç ve enerji kullanmayı gerektiren işler, hareket yaratmaya yönelik girişimler açısından da bugünü ve Cuma gününü kullanabiliriz. Ay’ın Mars ve Güneş ile uyumlu açılarının etkili olduğu öğle sonrasındaki saatler bu açıdan en uygun zaman dilimi olacak, farkında olalım! Ay-Venüs karesi ve ardından Ay-Satürn karesinin etkili olduğu akşam saatlerinde özel ilişkiler açısından sıkıntılı bir zaman diliminde olacağız, dikkat! Kopma, ayrılma, uzaklaşma, soğuma riskleri devrede…

Cuma günü boyunca Ay Terazi burcunda ilerliyor. İlişkilerde denge ve adaletin ön planda olacağı bir gündeyiz. Günün genelinde etkili olan Jüpiter-Neptün üçgeni, manevi alanda genişleme fırsatı sunuyor. Zaten mübarek günlerdeyiz. Manevi yönlerimizi ortaya çıkarmak açısından güzel bir zaman dilimindeyiz. Başkalarına yardım elini uzatmanın, maddi veya manevi yardımlaşmanın güzel faydalarını kendi hayatımıza yansımalarıyla da görebiliriz. Her zaman yardımlaşalım, başkalarına yardım elimizi uzatalım. Ama bu haftanın astroloji açısından da böylesi güzel bir enerjisi var, farkında olalım!  Merkür-Plüton üçgeninin olumlu etkilerinin de en etkili olduğu gündeyiz. Konuşmalarımızda veya yazışmalarımızda daha etkili sonuçlar almak açısından bugünü kullanabiliriz. İmza gerektiren işler, anlaşmalar, ticari işler, alışverişler, becayişler açısından da yine rahat ilerleyebileceğimiz ve değerlendirebileceğimiz bir gündeyiz. Ay-Plüton karesinin etkili olduğu gece saatleri biraz sıkıntılı gözüküyor. Güç çekişmelerinden ve kriz yaratan kişilerden uzak durmamızda fayda var!

Cumartesi gününün büyük çoğunluğunda Ay Terazi burcunda ve boşlukta ilerliyor. Ay’ın Akrep burcuna geçeceği 16:39 öncesinde girişeceğimiz işlerde netlik kazanmakta zorlanabilir, olayları istediğimiz yöne çekmekte sorun yaşayabiliriz. Haftanın en zorlu günlerinden birindeyiz zira: Venüs-Satürn karşıtlığının en etkili olduğu gündeyiz ve Ay da Mars-Uranüs karesini çalıştırıyor. Tüm bunlar: ilişkilerde soğuma, kopma, dargınlık, engellerle karşılaşma, uzaklaşma gibi riskleri arttırıyor ve şiddetli, sert karakterde olayların vuku bulması ihtimalini güçlendiriyor. Kazalara, sakarlıklara dikkat! Mars-Uranüs karesinin tetiklendiği zamandayız ve yangınlar ya da patlamalar veya gasp-darp gibi riskler mevcut!

Pazar günü boyunca Ay Akrep burcunda ilerliyor. Girişeceğimiz işlerde ve gündelik ilişkilerimizde mantığımızdan çok sezgilerimizi dinlememizde fayda var! Ay’ın Venüs ve Satürn ile uyumlu açılarının etkili olduğu sabah saatlerinde ilişkiler açısından dengeli bir akış var. Bir gün önceki zorlu etkiler dolayısıyla yaşadığımız sorunları telafi etme şansı sunan günün ilk yarısını değerlendirebiliriz! Bu açıdan sonra Ay’ın Jüpiter ile kavuşuma ilerleyecek olması, büyüme ve gelişme fırsatları sunan, iyicil etkilerin devrede olduğu bir atmosferde olacağımızı gösteriyor. Hemen ardından Ay’ın Neptün ile üçgen açısı kesinleşiyor ve maneviyat açısından zirvede bir zaman dilimine işaret ediyor! Böylesi güzel bir günde bendeniz de Chicago’da Birleşik Astroloji Konferansında tarih ve araştırma kategorisinde “Bir Osmanlı Astroloğunun Benzersiz Eserinden” konu başlıklı bir sunu yapacağım.

Sevgi, ışık ve umutla!

Öner Döşer, AMA, ISAR Cap

OPA Türkiye Temsilcisi, APAI Üyesi

19 Mayıs 2018, Cumartesi

Astroloji Okulu, Şaşkınbakkal  

 

19.05.2018

Designed by Ongunsoft