Öner Döşer

21 Mayıs Haftası

Bu sayfa 9196 kişi tarafından ziyaret edildi.

Güneş tutulmaları yeniaylardır. Yeni başlangıçlara işaret ederler. Tutulmanın İkizler burcunun 0 derecesinde gerçekleşecek olması, iletişimde yeni bir dönemin başlayacak olduğunu, yeni şeyler öğreneceğimiz bir sürece adım atmakta olduğumuzu gösteriyor. Tutulmanın akabinde Ay’ın ilk açısı Neptün’le kare (dik açı) olacak. Bu konum öğreneceğimiz bazı şeylerin kafamızı karıştırabileceğini de gösteriyor. Tutulmanın Balık burcundaki Neptün ile dik açısı,  inandığımız değerlerde karmaşa işaretçisi zira. Klasik astrologlara göre İkizler burcunun birinci dekanındaki tutulmalar (0-10 derece arası) özellikle ruhban sınıf arasında çekişme, anlaşmazlık ve fesatlık göstergesidir; nefret ve kan davalarını uyarır; Tanrının ve İnsanlığın kurallarına itaasizliğe neden olur. Ay’ın önündeki ikinci açısı ise Mars ile kare (dik açı) olacak. Bu da agresyon ve tansiyon göstergesi. Anlaşmazlıklara, gerginliklere, kazalara, olumsuz hava koşullarına ve doğal afetlere açık bir süreçteyiz. Tutulma hakkında detaylı bilgiyi için aşağıdaki linki ziyaret edebilirsiniz. http://www.haberturk.com/haber/haber/743798-ikizlerde-gunes-tutulmasi-bizi-nasil-etkileyecek 

Haftanın günlere göre detaylı değerlendirmelerine gelince…

Pazartesi günü 02:05’te Ay İkizler burcuna geçiyor. 02:47’de Ay-Güneş kavuşumu kesinleşiyor: parçalı güneş tutulması! Güne yenileyici, tazeleyici enerjilerle başlıyoruz. İletişim trafiğinin hızlı akacağı bir gündeyiz. Ama olayların henüz netlik kazanmayacağını da söyleyebiliriz. Bunun için en azından bir günlük sürece ihtiyacımız olacak. Bugün Ay’ın açıları da ağırlıklı olarak gergin zira! Sabah saatlerini etkileyecek Ay-Neptün karesi seyahatler, spekülatif konular, yeni arkadaşlıklar kurmak, aşkla ilgili konular ve evlilik, kontratlar yapmak, müzikle alakalı, artistik veya ruhsal ve psişik konularla ilgili başlangıçlar yapmak, ameliyatlar ve tedavilere girişmek açısından uygun görülmez. Öğle sonrasındaki saatlerde etkinleşecek Ay-Uranüs altmışlığı güne heyecan ve renk katıyor. Ay-Uranüs uyumlu açıları yenilik, sürprizler, hızlı gelişmeler ve yaratıcılığa işaret eder. İdari, politik ve kamusal kişilerle veya geniş büyük yetkilileriyle görüşmek, değişimler yapmak, alışılmışın dışında, yeni işlere girişmek için uygun görülür. Akşam saatlerinden itibaren Ay-Mars arasındaki dik açının gergin etkileri devreye giriyor. Ay-Mars arasındaki gergin açılar genel olarak şanssız görülür. Özellikle de evlilik, yeni bağlantılar kurmak, etkin kişilerle görüşmek, yeni riskler almak, seyahatlere başlamak, arkadaşlıklar kurmak ve kadınlarla görüşmek için uygun değildir.

Salı günü boyunca Ay İkizler burcunda ilerliyor. Bir gün öncesine nazaran enerjilerin daha rahat akacağı bir gündeyiz. Yeni girişimlerimiz için bu güzel günü değerlendirebiliriz. Sabah saatlerinde henüz biraz gergin etkiler devreye olsa da, öğle saatleri sonrasında yumuşama başlıyor. Gün boyunca etkin olacak Merkür-Jüpiter kavuşumu, iletişim ve haberleşme, yazma, konuşma, toplantılar açısından iyi değerlendirebileceğimiz bir günde olduğumuzu işaret ediyor. Merkür-Jüpiter kavuşumunun etkin olduğu zamanlarda iletişim becerilerimiz artar. Kendimizi daha iyi ifade edebiliriz. İletişimimiz rahat ve akıcıdır. Anlaşmalar, el sıkışmalar, ileri yönelik niyetlerin konuşulması açısından da güzel zamanlardır. İyimserlik ve hayata pozitif bakış ön plandadır. Geleceğe yönelik umutlar taşıyan, vizyon getiren konuşmalar için ideal zamanlardır. Bilgi paylaşmak açısından harika zamanlardır. İletişimi geniş çaplı kullanabilme, uzak yerlerdeki kişilere yaygın olarak ulaşabilme imkanı sunar. Bu yüzden tanıtım, pazarlama, uluslar arası ticaret gibi alanlarda yapacağımız işlerimiz, internet ü-zerinden yayacağımız bilgiler açısından mükemmeldir. Akşam saatlerinde Ay-Venüs kavuşumunun olumlu etkileri de devreye giriyor. Aşk ve ilişkiler açısından güzel saatlerdeyiz. Ay-Venüs kavuşumları keyif ve zevkle alakalı şeyler, aşkla ilgili konular, eğlenmek, yeni giysiler giymek, güzel gözükmek, rahatlamak ve gevşemek için uygun görülür. Bu açının ardından Ay-Satürn üçgeninin de uyumlu etkileri devreye girecek ve ilişkilere yönelik olumlu enerjileri somutlaştıracak.

Çarşamba günü ilk yarısında Ay İkizler burcunda hareket ediyor. Gece 01:50’de Satürn ile yüzyirmi derecelik uyumlu açısının ardından 14:32’de Yengeç burcuna geçene kadar boşluğa giriyor. Bu saatler arasında girişeceğimiz işlerden beklediğimiz somut sonuçları almakta sorun yaşayabiliriz. Ay’ın Yengeç burcuna geçmesiyle birlikte duygusal ve ailevi temalar hayatımızda daha fazla yer tutmaya başlayacak. Ülkemizle ilgili temalar da öyle. Öğle sonrasında etkin olacak Ay-Neptün üçgeni sosyal ilişkiler, seyahatler, artistik-müzikle alakalı ve psişik aktivitelere girişmek, hastaneleri veya hemşireleri ziyaret etmek, ilaç tedavisine girişmek, ruhsal ve mistik öğretilere başlamak için uygun görülür. Ama gün geneline etkisini yayacak Güneş-Neptün karesi daha baskın gelebilir. Güneş-Neptün karesinin etkin olduğu günlerde irade ve kararlılık gerektiren işlerde netleşmekte zorlanabiliriz. Arzu ettiğimiz şekilde kendimizi ifade edemeyebiliriz. Otorite figürleri, erkek figürleri ile ilişkilerde beklediğimiz sonuçları, ilerlemeleri elde edemeyebilir, hayal kırıklığına uğrayabiliriz. Güneş-Neptün arasındaki bu uyumsuz açı hayattan ne istediğimiz konusunda netleşmekte zorlanacağımızı, kendine güvenli bir şekilde yön tayin etmeyi zorlaştıracak gibi gözüküyor. Otorite temsilcisi figürler hakkında şaibeli durumlar, şüpheler, belirsizlikler de kendini gösterebilir.

Perşembe günü boyunca Ay Yengeç burcunda ilerliyor. Duygusal yönlerimizin öne çıkacağı, kararlarımızda diğer kişilerin duygu hallerine her zamankinden daha fazla prim vereceğimiz bir gündeyiz. Sabah saatlerinde etkin olacak Ay-Uranüs karesi duygularda çalkantılar, iniş çıkışlara işaret ediyor. Bu açının hemen ardından etkinleşecek Ay-Plüton karşıtlığı da hırpalayıcı duygular, duygusal güç çekişmeleri işaretçisi. Bu şartlarda sabah saatlerinde gerek özel ve gerekse sosyal hayatımızda şartları fazla zorlamasak iyi ederiz. Sağlığımıza da çok dikkat etmemiz gerekecek bu saatlerde tehlikeli ve riskli aktivite ve girişimlerden uzak kalmamızda fayda var. Ay-Mars altmışlığının etkisini göstereceği öğle sonrasındaki saatlerde enerjimizi daha dengeli bir şekilde ortaya koyma şansı bulabiliriz.

Cuma günü boyunca Ay İkizler burcunda hareket ediyor. Ailevi, milli, ulusal ve duygusal temaların vurgu kazanacağı bir gündeyiz. Duygusal kararlar alma, olaylara empati ile bakma eğilimimiz artıyor. Sabah saatlerini etkileyecek Ay-Satürn karesi duygusal anlamda depresif hissetme eğilimimizi tetikleyebilir. Kendimizi engellenmiş de hissedebilir, gerçekten engellenebilir, geciktirilebiliriz de. Hızlı hareket etmemizi gerektiren işlerimizi öğle saatleri sonrasına bırakmamız bu bakımdan aha isabetli olacaktır. Ay-Satürn arasında gergin açının etkin olduğu zamanlar pek çok girişim açısından şanssız görülür. Ay-Jüpiter altmışlığının etkinleşeceği öğle sonrasındaki saatlerde hem iyimserlik etkisi artıyor hem de yolumuz açılmaya başlıyor. Ay-Jüpiter uyumlu açıları şanslı görülür. Kararlar vermek, evlilik, hukuki işler, yatırımlar ve spekülatif konular açısından uygundur. 17:34’te Ay boşluğa giriyor. Bu yüzden önemli iş ve girişimlerimizi bu saat sonrasına bırakmamakta fayda var. Özellikle de somut ve kalıcı sonuçlar beklediğimiz projelerimizi. Gün boyunca etkin olacak Merkür-Neptün karesi kendimizi rahat ifade etmemizi zorlaştırıyor. Yeterince doğru anlaşılmama, bilgi hatası, yanılma, yanıltılma, yanlış karar verme eğilimimizi de tetikliyor. Bu yüzden önemli anlaşma, konuşma ve yazışmalarda dikkat!

Cumartesi günü 01:12’de Ay Aslan burcuna geçiyor. Duygusal anlamda kararlılık ve netlik kazanacağımız, kendimizi daha hevesli ve coşkun hissedeceğimiz bir gündeyiz. Başarının anahtarı “kendine güven” olacak. Gün boyunca Ay’ın açıları gayet iyi olduğundan her türlü girişim açısından isabetli bir günde olduğumuzu rahatlıkla söyleyebiliriz. Sabah saatlerinde Ay-Merkür altmışlığı etkinleşiyor. Ay-Merkür uyumlu açıları eğitim almaya başlamak, eğitsel çalışmalar yapmak, öğrenmek, zeki, entelektüel veya bilimsel kişilerle irtibat kurmak, ticari işler, kontrat ve anlaşmalar imzalamak için uygun görülür. Bu açının ardından yine öğle öncesinde Ay-Güneş altmışlığı etkinleşiyor. Ay-Güneş uyumlu açıları özel ve sosyal ilişkilerde başarı şansı verir. Etkin ve unvanlı kişilerle birlikte işlere girişmek, onlardan yardım istemek, kısa seyahatler, değişimler, yeni arkadaşlıklar, sosyal ilerleme sağlayacak durumlar, edebi veya dini konularla ilgili girişimler için uygun görülmüştür. Öğle sonrasındaki saatleri olumlu etkileyecek olan Ay-Uranüs altmışlığı günün geri kalanının canlı ve heyecanlı geçeceğini gösteriyor. Ay-Uranüs uyumlu açıları idari, politik ve kamusal kişilerle veya geniş büyük yetkilileriyle görüşmek, sosyal ortamlara katılmak, gizemli konularda eğitim almaya başlamak, elektrikle ve elektronikle ilgili işlere girişmek, icatlar ve yaratıcı aktivitelere girişmek, değişimler yapmak, alışılmışın dışında, yeni işlere girişmek için uygun görülmüştür. Olumlu etkiler akşam ve gece saatlerinde de devam ediyor.

Pazar günü boyunca Ay Aslan burcunda ilerliyor. Dikkat çekme ve ilgi odağı olma becerimizi had safhada gösterebileceğimiz bir gündeyiz. Kendine güven ve gelecekten umut bunu daha da arttıracaktır. Öğle saatlerinde Merkür-Güneş kavuşumu kesinleşiyor. Kararlarımızda netleşebileceğimiz bu saatleri önemli konuşmalar yapmak açısından kullanabiliriz. Ay-Venüs altmışlığının etkin olacağı öğle sonrasındaki saatler arkadaşlarla hoşça vakit geçirmek ve sosyal aktiviteler organize etmek için kullanılabilir. Aşk ve ilişkiler açısından da çok şanslı saatlerdeyiz. Artistik ve sanatsal organizasyonlar, girişimler ve yaratıcılığımızı tetikleyecek olumlu etkiler de mevcut. Ay-Satürn arasındaki altmışlık açının etkisini göstereceği akşam saatlerinde duygusal anlamda daha da netleşeceğiz. Olgun ve bilge kişilerle bir araya gelmek, yaşlı kimselerden onay ve destek almak açısından uygun saatlerdeyiz.

Keyifli, huzurlu ve sağlıklı bir hafta dileğiyle…

Mayıs ayının burçlara göre değerlendirmeleri için aşağıdaki linki ziyaret edebilirsiniz…

http://www.uzmantv.com/konu/mayis-2012-burc-yorumlari

Öner DÖŞER

20 Mayıs 2012, Pazar

ASTROLOJİ OKULU, Caddebostan 

 

Güneşmerkezli Bakış

Güneş aktivitelerinin arttığı bir süreçteyiz. Güneş lekesi sayısı hafta genelinde 100’ün üzerinde seyretti. 14 Mayıs günü 156’ya kadar yükselen güneşlekesi sayısı 19 Mayıs itibariyle 110 olarak bildirilmekte.

17 Mayıs’ta M5-sınıfı güneş alevlenmesi gerçekleşti ve bizim yönümüzde solar protonlar püskürttü. Akabinde Dünya etrafında radyasyon fırtınası oluştu ve plazma bulutu 18-19 Mayıs tarihlerinde Dünya manyetik alanını etkiledi. İtalya’da gerçekleşen deprem bu jeomanyetik aktivitenin bir sonucu olabilir. http://www.haberturk.com/dunya/haber/743621-italyada-deprem

Bugün gerçekleşecek güneş tutulması jeomanyetik aktiviteyi bir müddet için kesebilir. Güneş tutulması bir yeniaydır ve yeniaylarda Ay Güneş ile Dünya arasına girdiğinden jeomanyetik aktiviteyi önleyebiliyor. Ama etkin gezegensel dizilimler devam ediyor. 23 Mayıs’ta kesinleşecek Venüs-Jüpiter karşıtlığı bu haftanın en dikkat çekici açılarından.

Haftanın güneşmerkezli önemli gezegen açıları şöyle:

19 Mayıs: Merkür-Mars karşıtlığı

20 Mayıs: Merkür-Satürn karşıtlığı, Venüs-Uranüs yüzotuzbeşliği

21 Mayıs: Dünya-Neptün karesi

23 Mayıs: Venüs-Jüpiter karşıtlığı ***

25 Mayıs: Merkür-Plüton yüzotuzbeşliği, Merkür-Jüpiter kavuşumu

26 Mayıs: Merkür-Venüs karşıtlığı, Merkür-Neptün karesi 

20.05.2012

Designed by Ongunsoft