Öner Döşer

21 Nisan Haftası

Bu sayfa 13783 kişi tarafından ziyaret edildi.

21 Nisan Haftası: BEKLENEN HAFTA

Astrologların üzerine uzun yazılar yazdığı, seminerler düzenlediği beklenen haftaya vardık. Kimileri Bir müddettir birbirleriyle tam dik açıya yakın pozisyonda bulunan Mars-Jüpiter-Uranüs-Plüton dörtlüsü, doksanar derecelik dik açılarını bu hafta kesinleştiriyor. Böylelikle yabancı astrologlar tarafından “Grand Cross” olarak isimlendirilen, ülkemizde Büyük Haç ya da Büyük Kare olarak ifade ettiğimiz açı kalıbı tam formuna ulaşmış oluyor.

Peki, bu açı kalıbı ne ifade ediyor? Hayatımıza nasıl etkileri olacak? Etki süresi ne kadar olacak? Hangi burçları daha fazla etkiliyor? Arzu edenler, bu soruların cevaplarını ele aldığım köşe yazıma aşağıya kopyaladığım linkten ulaşabilir. http://www.astrolojiokulu.com/makale.php?MID=3348

Daha fazla bilgilenmek isteyenler 18 Nisan Cuma günü verdiğim 1,5 saat süren Büyük Haç seminerinin videosunu satın alabilir. Bu konuda bilgi almak için [email protected] adresimize yazabilir ya da 0216 386 73 96 numaralı telefondan arayabilir.

Bu haftada bizler için çok özel anlamı var: 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı. Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu ve ilk cumhurbaşkanı Mustafa Kemal Atatürk tarafından dünya çocuklarına armağan edilmiş olan bu bayram, en büyük değerlerimizden biri olan demokrasinin temel şartı olarak ulusal egemenliğimizi ifade etmektedir. Atatürk’ün ifadesiyle “Hakimiyet bilâ kayd-u şart Milletindir.” Yani, “Egemenlik, kayıtsız şartsız Milletindir” ilkesini bize hatırlatan bu güzel bayramımız kutlu olsun!  Özgürlük ve Milli Egemenliğimizi kazandırmak uğrunda canlarını vererek bu değerli armağanı bizlere veren başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, milli mücadelede yer almış herkesi rahmetle anıyoruz.

Bu ilginç haftayı genel olarak ele alırsak…

Haftanın ilk yarısında Büyük Kare açı kalıbını oluşturan gezegenlerin açıları kesinleşiyor. Bu açılar stres belirten karşıt ve kare olduğundan, haftanın bu ilk yarısının oldukça aktif, hareketli, zorlu, mücadeleli geçeceğini söyleyebiliriz. Ama bir o kadar motivasyonlu, hırslı, olaylara asılan, sonuç elde etmek için her zamankinden daha istekli ruh hali içerisinde olabiliriz. Kendi hayatıma baktığım zaman, en büyük başarılarımı en zorlu etkiler altında kazandığımı görüyorum. Tabii ki dikkatli adımlar atmamız gerekir böylesi stresli zamanlarda. Haftanın bu ilk yarısında ekonomi ve iş dünyasıyla ilgili zorlanmalar, stresler görülebilir. Bu alanda dikkatli adımlar atmak, aşırı risk almamak isabetli olur. Sakarlıklara ve kazalara, şiddetli etkilere açık bir haftada olduğumuzun da bilincinde olalım. En çok dikkat etmemiz gereken şey ise ilişkilerimiz!

Pazartesi günü Jüpiter-Plüton karşıtlığı ve Uranüs-Plüton karesi kesinleşiyor. Bu iki açı için anahtar sözcükler şunlar olabilir:

Jüpiter-Plüton Sert Açıları: Büyük güç elde etme hırsı, büyüklük takıntısı, başkaları üzerinde baskı, kibirli, gösterişçi, egoist, güce tapan, takıntılı, zorba, acımasız, uzlaşmaz, sadece kendi doğruluğuna inanan, abartılı, toleranssız, önyargılı, fanatik, ahlakçı, ahlak dışı. Din ve inanç konularında manipülasyon, takıntı, baskı ve dayatma, hukuki konularda sorunlar, gayri kanuni yollara sapma, ahlaki değerlerde sorgulama, güç isteyen din adamları, din ve inançlarla ilgili kökten değişimler-yapılanmalar, finansal konularda yıkım ve yeniden yapılanma.

Uranüs-Plüton Sert Açıları: Değişim ve dönüşüm, düzen değişiklikleri, devrim, sosyal karmaşa, radikal değişimler, doğal afetler, büyük mücadeleler neticesinde gelen köklü değişiklikler, zorba liderler, baskı uygulayanlar-direnenler, geçmişle bağları koparmak, eylem krizi, otoriteye isyan dalgası, cinsel dejeneresyon ve rejenerasyon.

Uranüs-Plüton karesinin 5.’sini deneyimlemiş oluyoruz 2012-2015 arasındaki geçiş sürecinde. Bu açının uzun dönemli etkileriyle ilgili bilgilenmek için aşağıdaki linki ziyaret edebilirsiniz.

http://www.haberturk.com/blog/oner-doser/753490-yakin-gelecegimiz-1

Salı gecesi Mars-Jüpiter karesi kesinleşiyor ve bununla birlikte Büyük Kare formu tam aktif hale geliyor. Bu açı için anahtar sözcükler şunlar olabilir:

Mars-Jüpiter Sert Açıları: Hırslı ve atak, enerjisi çok yüksek, aşırı, zamanlama problemli, müsrif, aşırı reaksiyon, ölçüsüz, kontrolsüz, kışkırtıcı, kural tanımaz, uzlaşmaz, kendini beğenmiş, açgözlü, kumarbaz, fanatik, dini konularda agresyon, çatışma, inançlarla ilgili tartışmalar, dini-ruhani liderlerle ilgili sorunlar, kültürel konular yüzünden çatışmalar, finansal ve hukuksal konularda sorunlar.

Çarşamba günü Mars-Uranüs karşıtlığı ve Mars-Plüton karesi kesinleşiyor. Bu açı için anahtar sözcükler şunlar olabilir:

Mars-Uranüs Sert Açıları: Kural tanımaz, baskı kabul etmeyen, isyankar, özgürlük duygusunu abartan, kışkırtıcı, meydan okuyan, riskçi, maceracı, patlayıcı, anarşist, düşüncesiz, aşırı agresif, aşırı heyecanlı, kazalara meyilli. Doğal afetler, patlamalar, silahlı çatışmalar, kazalar, yaralanmalar

Mars-Plüton Sert Açıları: Acımasız, gözü kara, yok edici, inatçı, dayanıklı, göze göz dişe diş mantığında, baskıcı, mücadeleci, kinci, kıskanç, tepkisel, uzlaşmaz, saplantılı, saldırgan, kaba, tahrikçi, kavgacı, kaprisli, patlayıcı, fanatik, şiddetçi, sadist, açgözlü, hedefine ulaşma uğrunda başkalarını ezebilen, kural tanımaz, kavgacı, savaşçı. Doğal afetler, silahlı çatışmalar, gasp, darp, tecavüz vakaları.

Haftanın ikinci yarısında ise daha ziyade ılımlı, uzlaşmaya ve dengeye yönelten açılar mevcut…

Cuma günü Venüs-Satürn üçgeni kesinleşiyor. Bu uyumlu açı, özel ve sosyal ilişkilerde dengeye gelme, sağlam ve kontrollü adımlar atma şansımız artıyor. İlişkilerde almamız gereken sorumlulukları daha rahat üstlenebiliriz. İlişkilerimizi düzene sokabiliriz. Tutarlılık kazanabiliriz. Rahat ilerlemenin, paslaşmanın, olumlu akışın en yoğun hissedileceği gündeyiz!

Cumartesi günü Güneş-Merkür kavuşumu ve Merkür-Neptün altmışlığı kesinleşiyor. Önemli kararlar alabilir, uygulayabiliriz. Kararlarımızı alırken mantığımızı sezgilerimizle iyi harmanlayabiliriz. Esin ve ilhamın yüksek olacağı birkaç günlük süreci yaratıcı projelerle taçlandırabiliriz.

Pazar günü Güneş-Neptün altmışlığı kesinleşiyor. İdealistçe ve bütünün hayrına işlere girişmek, yardımlaşmak açısından güzel bir hafta sonunda olacağız. Ruhsal ve manevi temalara ağırlık verebiliriz. Artistik ve sanatsal konulardaki yeteneğimizi daha iyi ifade edebiliriz. Sanatsal konuların veya etkinliklerin içerisinde yer alarak ruhumuzu besleyebiliriz.

Haftanın günlere göre detaylı değerlendirmelerine gelince…

Pazartesi günü boyunca Ay Oğlak burcunda hareket ediyor. Üzerinde uğraştığımız işleri ciddiye almamız, sorumluluklarımızın farkında olmamız gereken bir gündeyiz. Ay ülkemiz astroloji haritasının 7. evinde ilerliyor. Diğer devletlerle bire bir ilişkiler, davalar ve duruşmalar, evlilik ve boşanmalar, açık düşmanlıklar, eleştiriler, uzlaşma gayreti, anlaşmalar gibi konuların öne çıkacağı bir gündeyiz. Ay’ın gergin açıları sabah erken saatlere kadar çok etkin olacağından, güne biraz stresli başlayabiliriz. Sabahın ilerleyen saatlerinde etkinleşecek Ay-Venüs altmışlığı, stresleri aşabilmemize ve dengeye gelebilmemize yardımcı olacak. Aşk ve ilişkiler açısından öğle saatlerine kadar gayet olumlu bir atmosfer mevcut. Ay-Satürn altmışlığının etkin olacağı akşamüzeri saatlerinden itibaren duygusal anlamda denge sağlamamız daha kolay olacak. Gece saatlerinde etkisini göstermeye başlayacak Ay-Merkür karesi ise, tartışma ve fikirsel zıtlaşmaların yanı sıra iletişimde sorunlara işaret ediyor. Günün genelinde etkin olacak Jüpiter-Plüton karşıtlığı ve Uranüs-Plüton karesi, zorlu ve stresli etkiler altında olacağımızı gösteriyor. Önemli bir değişim ve dönüşüm sürecinden geçmekteyiz. En büyük gelişmeler, en zorlu süreçler sonucunda ortaya çıkar. Bunu unutmayalım. Bu açılar hakkında bilgi için yazımın giriş bölümüne dönebilirsiniz.

Salı gününe başlarken Ay henüz Oğlak burcunda ilerliyor. Gece yarısını takip eden saatlerde henüz etkin durumda olan Ay-Merkür karesi tartışma ve fikirsel zıtlaşmaların yanı sıra iletişimde sorunlara işaret ediyor. Sabah 07:17’de Ay Kova burcuna geçiyor. Yeni fikirler ortaya koymak, yaratıcılığı göstermek, zihinsel ve entelektüel konularla uğraşmak adına güzel bir gündeyiz. Ay, ülkemiz astroloji haritasının 8. Evinden geçiş yapıyor olacağından, ekonomik konular ön planda olacak. Ödemeler, vergiler, borçlar, alacaklar, muhasebi konular hakkında önemli açıklamalar yapılabilir. Metafizik konulara ilgi artabilir. Sabah saatlerinde etkin olacak Ay-Güneş karesi, özel ve sosyal ilişkilerde gerginliklere işaret edebilir. Uzlaşma yakalamakta zorlanacağımız bir gündeyiz. Duygusal dengesizlikler, beklenmedik çıkışlar vurgu kazanabilir. Gün boyunca etkin olacak Mars-Jüpiter karesi, abartılara ve aşırılıklara açık bir günde olacağımızı gösteriyor. Din ve inançlarla ilgili konular, hukuksal konular, finansal konularda stres ve gerginlikler yaşamamak adına dikkatli adımlar atmamızda fayda var. Müsrifliğe, gereksiz harcamalara, kendimize aşırı güvencimiz sonucu haddimizi aşan beyanlara açık bir gündeyiz, dikkat! 

Çarşamba günü boyunca Ay Kova burcunda ilerliyor. Bugün Bayram! 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı. Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu ve ilk cumhurbaşkanı Mustafa Kemal Atatürk tarafından dünya çocuklarına armağan edilmiş olan bu bayram, en büyük değerlerimizden biri olan demokrasinin temel şartı olarak ulusal egemenliğimizi ifade etmektedir. Atatürk’ün ifadesiyle “Hakimiyet bilâ kayd-u şart Milletindir.” Yani, “Egemenlik, kayıtsız şartsız Milletindir” ilkesini bize hatırlatan bu güzel bayramımız kutlu olsun!  Özgürlük ve Milli Egemenliğimizi kazandırmak uğrunda canlarını vererek bu değerli armağanı bizlere veren başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, milli mücadelede yer almış herkesi rahmetle anıyoruz. Ay’ın Kova burcunda ilerliyor olması, özgürlük ve egemenlik, demokrasi ve eşitlik ruhunu çok güzel vurguluyor. Sabah erken saatlerde etkin olacak Ay-Mars üçgeni, güne enerjik ve dinamik başlayacağımızı gösteriyor.  Gün boyunca etkin olacak Mars-Uranüs karşıtlığı ve Mars-Plüton karesi, enerjimizi dışa vururken dengesiz olabiliriz. Sert tartışmalara, çekişmelere, abartılı rekabete, sakarlık ve kazalara, kışkırtıcı ve eyleme yönelten etkilere açık bir gündeyiz, farkında olalım. Öğle saatlerinde Merkür Boğa burcuna geçiyor. Akşam saatlerinde etkinleşen Ay-Satürn karesi tadımızı bozabilecek gelişmeler yaşayabileceğimizi gösteriyor, dikkat! Esneklik, tolerans ve anlayış göstermemiz gereken saatlerdeyiz! 19:10’da bu açısını kesinleştirdikten sonra boşluğa girecek olan Ay, günün geri kalanında Kova burcunda ve açısız devam edecek ilerlemesine.

Perşembe gününe başlarken henüz Kova burcunda ve boşlukta ilerleyen Ay, sabah 09:55’te Balık burcuna geçiyor. Manevi ve ruhsal konuların vurgu kazanacağı, kendimize akışa bırakarak huzur bulacağımız bir gündeyiz. Ülkemiz astroloji haritasının 9. Evi etkilendiğinden, yabancılarla ilişkiler, turizm, dini ve ilahi konular ya da kişilerle ilgili konular vurgu kazanabilir. Öğle saatlerinde etkin olacak Ay-Merkür altmışlığı, fikir alışverişleri,  yazışma ve konuşmalar, toplantılar, ticari konular, bilgi paylaşımları açısından güzel saatlerde olacağımızı gösteriyor. Ay-Güneş altmışlığının etkin olacağı akşamüzeri saatlerde ikili ilişkiler, iş ilişkileri ve ailevi ilişkilerde güzel gelişmeler kaydedebiliriz. Yardım istemek, talepte bulunmak, yeni girişimler yapmak açısından güzel bir zaman aralığındayız. Ay-Neptün kavuşumunun etkin olacağı gece saatlerinde maneviyat ve ilham açısından harika enerjiler var. Meditasyon, ruhsal çalışmalar, ibadet, dua gibi faaliyetler açısından değerlendirebileceğimiz bu güzel saatlerde hayal gücümüzü zenginleştirecek aktiviteler içerisinde yer alabiliriz.

Cuma günü boyunca Ay Balık burcunda ilerliyor. Ruhsallık, maneviyat, teslimiyet, akışa bırakabilme, vazgeçebilme feda edebilme gibi kavramların öne çıkacağı bir gündeyiz. Ay ülkemiz astroloji haritasının 10. Evinde hareket ediyor olacak. Ülkemizin yöneticileri, geleceğe yönelik hedefleri ve dış imajıyla ilgili konular vurgu kazanabilir. Ay’ın açılarının uyumlu olması, gün boyunca enerjinin rahat akacağını gösteriyor. Ay-Plüton altmışlığının etkin olacağı sabah saatleriyle güne güçlü başlıyoruz. Bu açının ardından gelecek Ay-Jüpiter üçgeni, her iyimserlik ve gelecekten umut gibi olumlu etkileri öne çıkarırken, hem de yardımlaşma ve iyilik etme gibi konular açısından değerlendirebileceğimiz bir günde olacağımızı gösteriyor. Bu hafta gökyüzünde etkin olan Büyük Kare ve Büyük Üçgen açı kalıplarının her ikisinde de yer alan Yengeç burcundaki Jüpiter çevreye duyarlılığın, yardımlaşmanın, iyiliğin, merhamet ve şefkatin, maddi ve manevi desteklerin ne kadar önemli olduğunu bize gösteriyor adeta. Bu sıralar Jüpiter Sirius yıldızı ile birleşiyor. Bu yıldızın ana temasında sıradan olanı kutsala dönüştürme, küçük eylemlerin büyük sonuçlar doğurması mesajı vardır. Başkalarına yapacağımız yardımların, iyiliklerin, insanlara, hayvanlara, bitkilere, etrafımızdaki her şeye göstereceğimiz duyarlılığın, yapacağımız yardım ve faydanın, göstereceğimiz merhamet ve şefkatin, vereceğimiz sevginin düşündüğümüzden çok daha büyük olumlu sonuçları olabilir. Farkında olalım! Akşam saatlerinde etkinleşecek Ay-Satürn üçgeni ve gece saatlerinde etkinleşecek Ay-Venüs kavuşumu, aşk ve ilişkiler, eğlenceli aktiviteler, sanatsal konular açısından harika bir gecede olacağımızı müjdeliyor. Gün boyunca etkin olacak Venüs-Satürn kavuşumunun Ay tarafından tetiklendiği, uyum ve denge kazandığımız güzel saatlerdeyiz! Flört ya da evlilik teklifi yapma düşüncesinde olanlara özellikle duyurulur! Ay’ın 23:02’de boşluğa gireceği de! Venüs-Satürn üçgeni hakkında detaylı bilgi için yazımın giriş bölümüne dönebilirsiniz.

Cumartesi gününün ilk yarısında Ay henüz Balık burcunda ve boşlukta ilerliyor. Günün bu ilk yarısında kararsız kalabiliriz. Beklediğimiz geri dönüşleri, yanıtları, gelişmeleri alamayabiliriz. 13:00’de Ay Koç burcuna geçiyor. Kararlılık ve netlik kazanmaya başlıyoruz. Hareketli, tempolu bir gündeyiz. Ülkemiz astroloji haritasının 10. ve 11. evleri aktif olacağından, yöneticiler, geleceğe yönelik hedefler, müttefikler, uluslararası paktlar ve organizasyonlarla ilgili konular ön plana çıkabilir. Günün geri kalanında Ay’ın temel bir açısı olmayacak. Ama bugün kesinleşen iki açı var: Güneş-Merkür kavuşumu ve Merkür-Neptün altmışlığı. Önemli kararlar alabilir, uygulayabiliriz. Kararlarımızı alırken mantığımızı sezgilerimizle iyi harmanlayabiliriz. Esin ve ilhamın yüksek olacağı birkaç günlük süreci yaratıcı projelerle taçlandırabiliriz.

Pazar günü boyunca Ay Koç burcunda ilerliyor. Enerjik, dinamik, sıcak bir gündeyiz. Netlik ve kararlılık dikkat çekerken, agresif ve sert duygusal çıkışlar yapma riskimiz de mevcut. Özellikle de Ay’ın Mars-Plüton-Uranüs-Jüpiter ile ardı ardına gelen uyumsuz açılarının aktif olacağı öğle saatleri civarında! Bu saatlerde sakarlık ve kazalara açık olabiliriz. Bunun için dikkatli ve acelecilikten uzak durmamızda fayda var. Tehlikeli ve riskli işlerden de uzak kalmamız yerinde olur. Abartılara, aşırılığa meyil gösterebiliriz. Büyük Kare açı kalıbının Ay tarafından tetikleneceği bugüne bu yüzden özellikle dikkat çekmek istiyorum! Gün boyunca etkin olacak Güneş-Neptün altmışlığı bu gerginliği yumuşatıyor adeta! Bilinçli bir kabulleniciliğin, herkesi olduğu gibi kabul eden bilgeliğin önemini hatırlatıyor. İdealistçe ve bütünün hayrına işlere girişmek, yardımlaşmak açısından bir gündeyiz. Ruhsal ve manevi temalara ağırlık verebiliriz. Artistik ve sanatsal konulardaki yeteneğimizi daha iyi ifade edebiliriz. Sanatsal konuların veya etkinliklerin içerisinde yer alarak ruhumuzu besleyebiliriz.

Keyifli, sağlıklı ve mutlu bir hafta dileğiyle!

Öner DÖŞER

20 Nisan 2014, Pazar

ASTROLOJİ OKULU, Caddebostan

Haftanın burçlara göre görüntülü değerlendirmeleri için www.astrolojitelevizyonu.comadresimizi ziyaret edebilirsiniz…

 

AY BOŞLUKTA İKEN NELER TAVSİYE EDİLMEZ?

Ay'ın boşlukta olması, içinde ilerlediği burçtan çıkana kadar önünde temel açı yapacağı gezegen olmaması durumudur. Açılar olayların ne yönde gelişeceğini belirttiğinden, açı olmaması, olayların ne yönde gelişeceğinin belli olmaması, belirsizlik anlamına gelir. Bu yüzden Ay'ın boşlukta olduğu zamanlarda somut ve kalıcı işler için girişim yapılması önerilmez. Ama günlük iş ve aktivitelerimizi devam ettirmemiz açısından değil, yeni girişimler ve alınacak kararlar açısından bu böyledir. Ay boşlukta iken hiçbir şey yapmayalım anlamına gelmez. Ay’ın boşlukta olduğu zamanlarda önerilmeyen aktiviteler şunlardır: önemli iş toplantıları, yeni girişimler, önemli ameliyatlar (duruma göre değerlendirmeli), teklif sunmak, iş anlaşması yapmak, önemli (veya pahalı) şeyler satın almak, önemli kararlar almak. 

Ay’ın boşlukta olmasının ne demek olduğunu ve genel etkilerini anlattığım videoyu izleyerek, bu konu hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz. http://www.astrolojitelevizyonu.com/ay-boslukta-astroloji-ogreniyoruz-oner-doser/

20.04.2014

Designed by Ongunsoft