Öner Döşer

21 Ocak Haftası

Bu sayfa 7185 kişi tarafından ziyaret edildi.

21 Ocak Haftasına Astrolojik Bakış

Güneş ve Merkür'ün Uranüs ve Jüpiter ile uyumlu açıları sayesinde iletişim, bilgi ve fikir alışverişleri açısından çok verimli bir haftada olacağımızı gösteriyor. Yeni fikir ve görüşlerle ortaya çıkmak, yazmak ve yayınlamak, anlaşmalar ve sözleşmeler, eğitim ve yayıncılık, seyahatler açısından olumlu etkiler hafta içi günlere hakim olacak.

27 ocak Pazar sabahı 06:08'de Aslan burcunda gerçekleşecek dolunay Akrep burcundaki Satürn ile t-kare açı formu oluşturuyor. Cumartesi ve Pazar günlerini daha fazla etkileyecek bu stresli açı formu, girişeceğimiz işlerde ve mevcut işlerimizde kolay ilerleyemeyeceğimizi, engellerle karşılaşabileceğimizi gösteriyor. Sabırlı olmamız gereken bir hafta sonu bizi bekliyor. Olaylara ne kadar esnek ve toleranslı yaklaşırsak, içinde bulunduğumuz durumlara geniş plandan ve bilgece bakarsak, bu stresli ve engelleyici durumlardan o kadar az etkileniriz.

Pazartesi gününün önemli bir kısmında Ay Boğa burcunda ve boşlukta ilerliyor. Ay’ın İkizler burcuna geçeceği 16:04 öncesinde girişeceğimiz işlerin ucu açık kalabilir. Akşam saatlerinde iletişim, bilgi ve fikir alışverişleri hareketleniyor. Ay-Neptün karesinin etkin olacağı bu saatlerde yanlış kararlar verme, yanlış yönlendirilme riskimiz var. Akşam yemeği sonrasındaki saatlerde ise Ay-Güneş ve ardından Ay-Merkür üçgeninin olumlu etkileri devreye giriyor. Yazılı ve sözlü iletişimde ve özel ve sosyal ilişkilerde, iş ve geleceğe yönelik girişimlerde başarılı sonuçlar alabileceğimiz saatlerdeyiz. Bu olumlu akışı değerlendirmemizde fayda var.

Salı günü boyunca Ay İkizler burcunda ilerliyor. İletişim trafiğinin hızlı akacağı bir gündeyiz. Ay’ın gün boyunca olumlu açıları ağırlık tutuyor. Enerjinin rahat akacağı bugünü iyi değerlendirebiliriz. Sabah erken saatlerde Ay-Jüpiter kavuşumunun iyimserlik ve gelişme vaat eden olumlu enerjisi etkin olacak. Ruhsal ve kişisel gelişime yönelik çalışmalar, iletişimsel konular açısından değerlendirebiliriz. Gün boyunca etkin olacak Merkür-Uranüs altmışlığı yeni ve yaratıcı tarzlar ortaya çıkarma şansı veriyor. Her türlü bilgi ve fikir alışverişleri, iş ve kariyerle ilgili konuşma ve toplantılar, yazışmalar ve imzalar, seyahatler ve organizasyonlar, internet ve bilgisayarlarla ilgili işler, eğitim ve yayıncılıkla ilgili konular açısından şans ve fırsatlar vaat eden güzel bir gündeyiz.

Çarşamba günü boyunca Ay İkizler burcunda ilerliyor. İletişim ve haberleşmenin, fikir alışverişlerinin önemli olduğu bir gündeyiz. Gün boyunca etkin olacak Merkür-Jüpiter üçgeni bugün özellikle Ay’ın boşluğa girmesinden önceki saatlerde girişeceğimiz işlerden güzel sonuçlar alabileceğimizi gösteriyor. Eğitim, yayıncılık, seyahatler, hukuksal konular, din ve inançlar, ruhsal ve kişisel gelişim ve felsefi konularda güzel gelişmeler kaydedebiliriz. Ay-Güneş üçgeninin kesinleşeceği 13:41 sonrasında temel açısı kalmayacak olan Ay boşluğa giriyor. Bu saat sonrasında girişeceğimiz işleri bir sonuca bağlamakta zorlanabiliriz. Ama günün geri kalanında da enerji uyumlu ve rahat akıyor.

Perşembe sabaha karşı 04:59’da Ay Yengeç burcuna geçiyor. Duygusal hassasiyetlerin öne çıkacağı, sezgilerimizle doğru yolu bulabileceğimiz bir gündeyiz. Sabah erken saatlerde etkin olacak Ay-Neptün üçgeni duygusal akışı rahatlatıyor. Ruhsal ve manevi konular açısından çok olumlu enerji akışları olan saatler öğle sonrasına kadar devam ediyor. Bu arada yapacağımız işlerde rahat akabiliriz. Ama Ay-Uranüs karesinin etkilerini hissetmeye başlayacağımız ikindi sonrasındaki saatlerde enerji gergin ve türbülanslı akıyor olacak, dikkat! Ani ve beklenmedik gelişmelere, şaşırtıcı sürprizlere ve duygusal çıkışlara açık olacağımız bu saatlerde ve Ay-Plüton karşıtlığının gergin etkisini hissetmeye başlayacağımız gece saatlerinde duygusal anlamda hırpalayıcı etkilere karşı uyanık olmalı, ilişkilerimizi iyi ayarlamalıyız.

Cuma günü boyunca Ay yengeç burcunda ilerliyor. Sabah saatlerine ağırlığını koyacak Ay-Satürn üçgeni akşam saatlerine dek girişeceğimiz işlerde başarı elde etmemize yardımcı olacak. Gün boyunca etkin olacak Güneş-Uranüs altmışlığı farklı sitilimiz ve orijinal görüşlerimizle dikkat çekebileceğimizi gösteriyor. Bu olumlu açı sayesinde yaratıcılığımız her zamankine nazaran yüksek olabilir. Farklı bakışlar yakalayabilir, değişik çözüm yolları keşfedebiliriz. Akşam saatlerinde kesinleşecek Merkür-Satürn karesi ise fikir ve görüşlerimizi kabul ettirmekte zorlanabileceğimizi gösteriyor. Bizi karamsarlaştıracak kişi ve ortamlardan uzak kalmamız yerinde olur. Önemli anlaşmalar ve imzalar açısından da pek uygun bir günde değiliz. Ay-Venüs karşıtlığının etkin olacağı gece saatlerinde özel ilişkiler konusunda dikkatli olmamız gerekiyor. Yeme içmemize özen göstermemizde, abartılardan kaçınmamızda fayda var. Gece 22:34’te Ay boşluğa giriyor.

Cumartesi gününün büyük çoğunluğunda Ay Yengeç burcunda ve boşlukta ilerliyor. Duygusal anlamda kendimizi boşlukta ve kararsız hissedebiliriz. Ama bu hiçbir şey yapmayalım anlamına gelmiyor. Ailevi ilişkilere yönelebilir, sevdiklerimize vakit ayırabilir, evimizle ilgilenebiliriz. Sabah erken saatlerde Güneş-Jüpiter üçgeni kesinleşiyor. Bu açı bazı astrologlarca ilahi üçgen olarak tanımlanır. İyicil etkilerinin büyük olduğu söylenir. Bu açının sıkışık durumlardan kurtaran, baskı ve engellenmelerden özgürleştiren bir yönü vardır. Otorite figürleriyle veya genel olarak erkek figürleriyle ilişkiler açısından olumlu etkiler ortaya çıkarır. Ay’ın boşluktan çıkacağı ve Aslan burcuna geçeceği 16:20 sonrasındaki saatleri önemli iş ve girişimler, görüşme ve toplantılar, yardım ve destek almak istediğimiz projeler açısından kullanabiliriz. Olumlu etkiler akşam saatleri sonrasında da devam ediyor. Yarın gerçekleşecek Satürn ile irtibat kuran dolunay hava ısısında düşüş olabileceğini gösteriyor.

Pazar günü boyunca Ay Aslan burcunda ilerliyor. Kendimize güven ve iyimserlik sayesinde karşılaştığımız olayları daha iyi yönetebileceğimiz bir gündeyiz. Bu bize lazım olacak, zira zorlu etkiler güne hakim olacak gibi gözüküyor. Sabah 06:38’de Aslan burcunda meydana gelecek dolunay sonrasında Ay’ın Satürn ile doksan derecelik sert açısı olacak. Bu durum girişimlerimizin kolay ilerlemeyeceğini gösteriyor. Gün geneline yayılan bu etki özellikle de öğle saatleri civarında belirginleşiyor. Sabırlı olmamız gereken bir gündeyiz. Satürn soğuk hava koşullarını anlattığından hava ısısı düşebilir. Akşam saatlerinde Ay-Merkür karşıtlığı kesinleşiyor. Sözlerimize dikkat etmemiz gereken bu saatlerde iletişim, ulaşım konularında zorluklar, gecikmeler, aksamalarla karşılaşabiliriz, dikkat!

Mutlu, sağlıklı ve keyifli bir yıl dileğiyle…

Öner DÖŞER

20 Ocak 2013, Pazar

ASTROLOJİ OKULU, Caddebostan 

 

Haftanın burçlara göre görüntülü değerlendirmeleri için aşağıdaki linki tıklayabilirsiniz.

 

 

 

20.01.2013

Designed by Ongunsoft