Öner Döşer

21 Şubat Haftası

Bu sayfa 6150 kişi tarafından ziyaret edildi.

Pazartesi günü boyunca Terazi burcunda hareket edecek olan Ay, ilişkilerimizde huzur ve dengeyi sağlamamız, sosyal alanda aktif olmamız sayesinde hızlı ilerleyebileceğimizi gösteriyor. Gün boyunca etkin olacak Merkür-Mars-Neptün kavuşumu, zihnen çok aktif olacağımız, hızlı düşünüp hızlı karar alabileceğimiz, yaratıcı fikirlerimizi etkin bir şekilde ifade edebileceğimiz, bir günde olacağımızı işaret ediyor. Bu güzel günü, insanlığın ve bütünün hayrına, idealistçe girişimlerde bulunmak, hayal gücünü yazıya ve konuşmaya dökmek için değerlendirebiliriz. Öğle saatlerinde etkin olacak Ay-Satürn kavuşumu, duygusal anlamda biraz depresifliğe işaret edebilir, ama mesuliyet almamız gereken işlerde destek verecek. Fakat Ay’ın Venüs ile doksan derecelik açısının da etkinleşeceği öğle saatleri sonrasında, ilişkilerde gerginlikler, küskünlükler veya engeller, limitler, soğukkanlı davranışlar gibi zorlayıcı etkiler devreye giriyor olacak. Önemli kadın figürleriyle bir araya gelmek için öle sonrası pek de ideal olmayabilir. Akşam saatlerinde özel ilişkilerde gerginlikler yaşanabilir, dikkat!

Salı günü erken saatlerinde Ay Terazi burcunda hareket ediyor olacak. Sakin ve huzurlu bir öğle öncesinde, Ay-Neptün-Mars arasındaki uyumlu açı sayesinde, ilişkilerimizde ve girişeceğimiz işlerde daha olumlu sonuçlar elde edebiliriz. 10:35’te boşluğa girecek olan Ay, 11:29’da Akrep burcuna geçiş yapacak. Bu saat sonrasındaki zamanlarda, sezgilerimizle hareket etmemiz bizi daha rahat başarıya taşıyacak. Öğle sonrasında Ay-Merkür üçgeni etkinleşiyor. Bu uyumlu açı, kendimizi daha iyi ifade edebileceğimize ve bunu yaparken de sezgilerimizden doğru bir şekilde istifade edebileceğimize işaret ediyor. Anlaşmalar, konuşmalar yapmak için öğle sonrasındaki saatlerden istifade edebiliriz. Ay-Güneş arasındaki uyumlu açı sayesinde, akşamüzeri saatlerde önemli ve etkin kişilerden destek bulmak daha mümkün olacak. Özel ve iş ilişkilerimiz alanlarında da şanslı olacağımız bu saatleri her türlü girişim için kullanabiliriz. Ay-Plüton altmışlığının etkinleşeceği gece saatlerinde de güç destekleşmeleri, dayanıklılık ve sezgileri arttıran olumlu etkiler devrede olacak.

Çarşamba günü boyunca Ay Akrep burcunda hareket ediyor olacak. Duygularımızın ve hissiyatımızın ön plana çıkacağı bu günde, sezgilerimiz bize doğru yolu gösterecek. Ay-Plüton açısının henüz devrede olacağı sabah saatlerinde, duygusal anlamda kendimizi güçlü ve etkin hissedebileceğiz ve duygularımızı güçlü bir şekilde yansıtabileceğiz. Ay’ın temel açısı olmayacağından, çok hareketli bir günde olmayacağız. Gün boyunca etkin olacak Mars-Kiron kavuşumu, özgürlüğe, gerçeğe, anlamaya, bilgiye ve hayatı içselleştirmeye içgüdüsel bir eğilim; başkalarını kendi düşüncesinin doğru olduğu konusunda sürekli ikna etme çabası; riske atılma ve alışılmamış yolları seçme eğilimini ön plana çıkartacak. Ay-Venüs altmışlığının devreye gireceği geç saatlerde ise, aşk ve ilişkiler alanında olumlu etkiler maksimuma varıyor.

 

Perşembe günü boyunca Ay akrep burcundaki hareketine devam edecek. Duygusal anlamda kendimizi uçlarda ve aşkın hissedebiliriz. Sabah erken saatlerde henüz Ay-Venüs uyumlu açısının da etkisiyle aşk ve ilişkilerden yana şansımız devam ediyor olacak ve kendimizi nispeten daha huzurlu hissedebiliriz. Ama öğle saatlerine doğru etkinleşecek Ay-Neptün karesi, duygusal türbülanslara, hayal kırıklıklarına, yanlış kararlar verme riskine işaret ediyor. Öğle sonrasında Ay-Uranüs üçgeni devreye giriyor ve sürprizler, ani gelişen ama hoş durumlar devreye girmeye başlıyor. Fakat 13:15’te Ay’ın temel bir açısı kalmaması dolayısı ile boşluğa girecek olması, önemli ve kalıcı sonuçlar elde etme beklentisinde olduğumuz işlerimizin sonuçsuz veya belirsiz kalması riskine işaret ediyor. 14:46’da Yay burcuna geçiş yapana kadar boşlukta kalacak olan Ay, bu saat sonrasında hayatımıza canlılık ve heyecan katan durumların da aktif olabileceğini düşündürüyor. Akşamüzeri saatlerinde Ay-Mars karesi etkinleşiyor. Aceleci ve düşüncesizce girişimlerimizden zarar görme riskimiz artıyor. Kaza ve sakarlıklara karşı uyanık olmalı, sözlerimize ve davranışlarımıza dikkat etmeli, gereksiz kışkırtmalara kapılmaktan uzak kalmalıyız bu saatler sonrasında. Gece saatlerinde Ay’ın Merkür-Güneş ile doksan derecelik gergin açıları da devreye giriyor ve huzursuzluklar riski artıyor, dikkat!

 

Cuma günü boyunca Yay burcunda hareket edecek olan Ay, yeni şeyler öğrenmek, kendimizi geliştirmek için güzel bir günde olacağımızı müjdeliyor. Güneş-Merkür kavuşumu ve Ay-Jüpiter uyumlu açısı da bu eğilimleri arttırıcı olarak çalışıyor. Merkür-Plüton arasındaki uyumlu açı sayesinde fikir ve görüşlerimizi daha etkin bir biçimde ifade edebilir, zihinsel çalışma gerektiren konularda daha iyi konsantre olabiliriz. Önemli konuşmalar, imzalar, yazışmalar açısından olumlu etkiler de devrede olacak gün boyunca. Öte yandan, Jüpiter-Plüton karesinin kesinleşeceği bu günde, inançlarla ilgili temaların zorlanması, fanatik ve dogmatik tavırların ortaya konması ihtimali de oldukça fazla gözüküyor…

 

Cumartesi gününün büyük çoğunluğunda Yay burcunda hareket edecek olan Ay, yeniliklere ve heyecanlara daha açık olmamızın, risk almamamız ve cesaret göstermemiz sayesinde başarı elde edebileceğimizin işaretçisi. Güneş-Plüton altmışlığının etkin olacağı bu günde, önemli kişilerden, özellikle de erkek figürlerinden destek bulmamız, güçlü ve kalıcı adımlar atmamız, kişisel karizmamızı başkalarına yansıtmamız daha kolay olacak. Sahnede olmak, dikkat çekmek, idari becerilerini ortaya koymak için isabetli bir gün! Ay-Neptün altmışlığının etkin olacağı akşam saatleri ilahi temalara yönelmek, fedakarlık ve özveri gerektiren işlerle uğraşmak, sanatsal aktivitelere vakit ayırmak açısından güzel enerjiler içermekte. Devamında etkin olacak Ay-Uranüs karesi ise, duygusal çıkışlar ve travmalar yaşama, beklenmedik durum değişiklikleri ve nahoş sürpriz gelişmelere açık olacağımızı gösteriyor. 20:09’da Ay’ın temel bir açısı kalmaması dolayısı ile boşluğa girecek olması, önemli ve kalıcı sonuçlar elde etme beklentisinde olduğumuz işlerimizin sonuçsuz veya belirsiz kalması riskine işaret ediyor. Ay 21:32’de Oğlak burcuna giriş yapacak.

 

Pazar günü boyunca Oğlak burcunda hareket edecek olan Ay, ciddi ve sorumluluk gerektiren durumlardan başarıyla çıkabileceğimizi, sağlam ve kalıcı adımlar atabileceğimiz bir günde olacağımızı gösteriyor. Sabah saatlerinde Ay-Plüton altmışlığı etkinleşiyor. Duygusal destekleşmeler, güç birliği ve güçlü duygusal ifade gibi olumlu etkiler devreye giriyor. Ardından, öğle üzeri Ay-Jüpiter karesi etkinleşiyor. Girişeceğimiz işlerde abartılardan uzak durmamız isabetli olacak. Öğle saatlerinde etkinleşecek Ay-Güneş arasındaki olumlu açı sayesinde, duygusal ilişkilerimizde ve önemli görüşmelerimizde başarıyı daha kolay yakalayacağız. Ailevi işlere yönelmek, bu alanda gereken sorumlulukları üstlenerek altından kalkmak için isabetli bir gündeyiz. Akşam saatlerinde Ay-Merkür arasındaki uyumlu açı devreye giriyor. Önemli konuşmalar, yazışmalar, görüşmeler yapmak için bu saatleri kullanabiliriz.

 

Haftanın burçlara göre değerlendirmeleri için tıklayınız…

http://www.uzmantv.com/kategori/astroloji/haftalik-yorum

 

Güneşmerkezli Bakış

Güneşmerkezli bakışla, daha önceki yazılarımda bahsettiğim gergin gezegen dizilimleri henüz devam ediyor. Jüpiter-Satürn karşıtlığı etkin durumda ve Merkür-Mars-Neptün dizilimi ve Dünya’nın henüz bu gezegenlerle dizilim toleransı içerisinde bulunması, Jüpiter-Merkür-Venüs’ün dizilimleri 22-24 Şubat arasındaki günlerde dünya manyetik alanında hareketlenmelere, doğal afet riskine işaret ediyor.

Geçen hafta bahsettiğim gezegen dizilimleri civarında, 15 Şubat 2011 tarihinde 01:56 UT’de, son beş yılın en ve içinde bulunduğumuz Güneş Döngüsü 24'ün büyük güneş patlamasının oluştuğu, X2.2 düzeyindeki bu patlamanın dünyayı hedef aldığı söylendi. Bu konuda kişisel web sitemde şu şekilde uyarıda bulunmuştum:

“Önceki yazılarımda da sıklıkla değindiğim gibi, gezegenlerin birbirleriyle bazı geometrik dizilimleri güneş manyetik alanı ve yer manyetik alanı üzerinde etkili oluyor ve bazı dünyevi çalkantılar ortaya çıkarıyor. Bu haftaki yazımda Güneşmerkezli astrolojik bakışla Güneş-Dünya-Mars dizilimine Neptün’ün de dahil olacağı bir etkin olacağı kritik bir haftaya girdiğimizi yazmış, Jüpiter-Satürn karşıtlığının iyice etkinleştiğini belirtmiştim. Bu ikilinin gergin açılarında dünya olaylarında ve afetlerde artış, siyasi ve ekonomik çalkantılar görülüyor.Güneşmerkezli astrolojik bakışla Uranüs-Merkür-Venüs dizilimi ve Mars-Merkür-Güneş-Dünya dizilimlerinin ortak noktasında Merkür’ün bulunması, içinde bulunduğumuz günlerde iletişim ve haberleşme sorunlarına, elektrik sistemleri ve elektronik aletlerle ilgili sorunlara, sert esecek rüzgarlara ve hatta etkin fırtınalara işaret ediyor olabilir. 

Yermerkezli astrolojik bakışla da gergin gezegen dizilimleri içeren 18 Şubat 2011 tarihinde gerçekleşecek dolunay civarındaki günlerde, hatta bir iki gün öncesinden itibaren (16-17 Şubat), Yer manyetik alanında ekstra hareketlilik görülebilir, buna paralel etkin doğal afetler yaşanabilir, hava şartlarında ekstra koşullar, etkin fırtınalar oluşabilir, iletişim (internet, radyo yayınları vs) ve elektrik sistemleri olumsuz etkilenebilir, insanlarda zihinsel ve duygusal huzursuzluklar artabilir, insan ilişkilerinde türbülans ve gerginlikler oluşabilir, dikkat!” 

 

Uyarı yazısının tamamına ulaşmak için aşağıdaki linki tıklayabilirsiniz.

 

http://www.onerdoser.com/HD126_en-guclu-gunes-patlamasi.html

Bazı gazetelerde ve internet sitelerinde de benzer uyarılarda bulunuldu.  

Güneş’teki patlama dünyayı da vuracak (Milliyet Gazetesi)

http://www.milliyet.com.tr/gunes-teki-patlama-dunyayi-da-vuracak/yasam/haberdetay/18.02.2011/1353688/default.htm

NASA, Güneş’te meydana gelen patlamanın dünyayı olumsuz etkileyeceğini belirtti. Patlamanın etkisinin bugün dünyaya ulaşması beklenirken, patlama nedeniyle iletişim araçlarının olumsuz etkilenebileceği ifade edildi. 18 Şubat 2011

NASA, Güneş’te son 4 yıldır yaşanan en büyük patlama olarak kayıtlara geçen olayın, dünyada manyetik fırtınalar ve radyo dalgalarında bozulmalar gibi bazı değişimlere neden olacağı bildirdi. Patlamadan bu yana Çin’in güneyindeki radyo dalgalarında kesintiler yaşanmaya başlamışken, uzmanlar haberleşme ve iletişim araçlarının olumsuz yönde etkilenebileceğini söyledi. NASA’nın uzay aracı da patlamanın yaşandığı bölgeden mor ötesi radyasyon dalgalarının yayıldığını açıkladı. İngiliz uzmanlar jeomanyetik fırtına konusunda uyarıda bulunurken, patlamadan sonra güneşin üzerindeki manyetik alanlar nedeniyle oluşan güneş lekelerinde artış tespit edildi. 

Sert rüzgârlara yol açabilir
Güneş’teki patlamanın dünyada sert rüzgar ve fırtınalara yol açması beklenirken, volkanik faaliyetlerin de artmasından korkuluyor. Güneş’in ‘uyandığını’ belirten uzmanlar, patlamanın alevlerinin dünyaya yöneldiğini ve güneşten çıkan moleküllerle dolu dev bir
bulutun kısa sürede dünyaya ulaşabileceği ihtimalinden söz ediyor. İnsan ilişkilerini de olumsuz yönde etkileyeceği söylenen patlamanın bir benzeri 1973’te yaşanmış ve oluşan manyetik fırtına, Kanada’nın Quebec bölgesi yakınlarında 6 milyon kişiyi bir süreliğine karanlığa mahkûm etmişti.

Bu güneş aktivitesi sırasında 15 Şubat 2011 itibariyle leke sayısı 100’e ulaştı. 17 Şubat 2011 tarihinde 51’e gerileyen leke sayısı, 18 Şubat 2011 tarihinde tekrar 101’e çıktı. Güneş lekesi sayısı 19 Şubat itibariyle 79 olarak görülüyor. Lekelerin sayısında hızlı iniş çıkışlar düşündürücü doğrusu…

Öner DÖŞER

20 Şubat 2011

ASTROLOJİ OKULU

 

20.02.2011

Designed by Ongunsoft