Öner Döşer

21 Temmuz Haftası

Bu sayfa 13506 kişi tarafından ziyaret edildi.

21 Temmuz Haftası: Aslan burcunda bereketli yeniay!

Haftanın en önemli gökyüzü olayı Aslan burcunda gerçekleşecek, Jüpiter ile kavuşumda olacak yeniay kuşkusuz! Ama yeniayı ifade eden Ay-Güneş kavuşumundan önce gerçekleşecek Güneş-Jüpiter kavuşumu, bu yılın belki de en şanslı gününü işaret ediyor bize! Aynı gün Ay da diğer şanslı gezegen olan Venüs ile birleşiyor. Perşembe günü kesinleşecek Güneş-Jüpiter kavuşumuyla ilgili bilgiyi, aşağıda okuyabilirsiniz.

22 Temmuz Salı günü Uranüs gerilemeye başlıyor. Yaratıcılığımızı içselleştireceğimiz, içeriden bilgi alacağımız bir sürece giriş yapıyoruz.  

23 Temmuz Çarşamba günü Aslan burcuna geçiş yapacak olan Güneş, yaşam enerjimizin yükseleceği, hayata daha fazla coşkuyla sarılacağımız bir sürece  girmekte olduğumuzu gösteriyor. Başkalarının dikkartini çekme, yönetme becerilerimizi güçlü bir şekilde ifade edebilir, önemli ve etkin pozisyondaki kişilerin dikkatini çekebiliriz. 

24 Temmuz Perşembe günü Venüs-Neptün üçgeni kesinleşiyor. Aşk ve romantizmi öne çıkaran bu uyumlu açı, insan ilişkilerinde karşılıklı fedakarlık ve sevgi alışverişlerini de vurguluyor. Artistik ve sanatsal konularla ilgilenmek, kendimizi ortaya koymak, sanatsal ortamlarda yer almak, estetik ve zarafet, dekorasyon, giyim kuşam alışverişleri açısından hafta başından itibaren etkinleşmeye başlayacak bu güzel enerjiyi değerlendirebiliriz. 

Yine Perşembe günü Güneş-Jüpiter kavuşumu kesinleşiyor. Haftanın en şanslı günündeyiz diyebiliriz. Çünkü Jüpiter Güneş'in kalbinde (17 dakika yakınlıkta olacak). Yerden bakışla ilerliyor gibi gözüken Güneş, kendisinden daha yavaş hareket eden bir gezegene burçlar kuşağı yönünde yakınlaşıyor gibi gözüküyor. Yani boylam derecesi olarak yakınlaşır ve aynı derece ve dakikaya varır. Buna tam kavuşum denir. Güneş'in bir gezegene tam kavuşuma 17 dakika yakınlaşmasından itibaren başlayan ve tam kavuşumdan sonra burçlar yönünde 17 dakikaya kadar uzaklaşmakta olduğu zaman diliminde, bu gezegen Güneş'in kalbinde olarak kabul edilir. Kadim astrologlar bir gezegenin Güneş’e bu denli yakın olmasını önemli görüyorlardı. Bu gezegenin kapasitesini sıra dışı ve güçlü bir şekilde vurgulayacağını söylüyorlardı.  Astrolojide Jüpiter en şanslı gezegen olarak kabul edilir. Genişleme, gelişme temalarıyla, inançların yanı sıra maddi genişleme ve rızıkla da ilişkilidir. Jüpiter'in Güneş'in kalbinde olacağı zaman dilimi bugün (24 Temmuz) 14:09'dan başlıyor, yarın (25 Temmuz) 09:25'e kadar devam ediyor. Bu aradaki zaman dilimini, Jüpiter tarafından temsil edilen dini ve ilahi konular, inançlarla ilgili konular, rızkla yani maddi imkanlarla ilgili konular, hukuksal ve eğitimle ilgili konularda niyetlerde, istişarede ya da girişimde bulunmak açısından değerlendirebiliriz!

25 Temmuz Cuma günü Merkür-Uranüs karesi ve Merkür-Satürn üçgeni kesinleşiyor. Bir stresli açı, ardından bir dengeleyici açı. Merkür-Uranüs karesinin fikir ve yön değişikliklerine davetiye çıkaran değişken ve öngörülemez enerjisi, kendini bir gün öncesinde göstermeye başlamış olacak aslında. Merkür-Satürn üçgeninin, bu stresli açıdan sonra olması, bugün sabah saatlerinden itibaren fikir ve görüşlerimizin sabitleşmesine, yerli yerine oturmasına yardımcı olacak. Aklı başında sözler, mantık, gerçekçi ve ayağı yere basan fikirler baskın gelecek. Aynı gün Ay’ın stresli açılarının da olması, Cuma günü öğle sonrasındaki saatlere kadar gerginlikleri hakim olacağını gösteriyor. Önemli anlaşma, konuşma, yazışma ve iş girişimlerimizi saat 15:00 sonrasına alabiliriz.  

26 Temmuz Cumartesi günü Mars Akrep burcuna geçiyor. Uzun zamandır Terazi burcunda seyreden Mars'ın bu geçişiyle, girişim ve eylemlerimizde daha fazla kararlılık kazanmaya başlıyoruz. Terazi burcunda zayıf olan Mars, Akrep burcunda güçleniyor. Dayanıklılığımız ve kendimizi ortaya koyabilme kapasitemiz artıyor. Bu yerleşim, kararlarımızda ısrarcı olacağımız; durmaksızın hedeflerimizin peşinden gideceğimiz bir sürece giriş yaptığımızın da bir göstergesi. Türkiye Akrep burcundandır ve Türkiye astroloji haritasında Akrep burucunda Venüs, Jüpiter ve Şans Noktası vardır. Tüm bunlar astrolojik anlamda güçlü göstergelerdir ve Mars'ın bu göstergelerin bulunduğu Akrep burcundan geçiş yapacak olması, ülkemizin gücünü daha etkin bir şekilde ortaya koyması gerekeceğini de göstermektedir. Mars harekete geçme enerjisini ifade eder. Akrep burcu Türkiye astroloji haritasının 5. evine denk düşer. Mars'ın 5. evden geçiş yapacağı önümüzdeki yaklaşık bir buçuk aylık süreçte en önemli hareketlenme alanlarının astrolojik 5. evle ifade edilen: çocuklar ve gençler, sportif aktiviteler ve sporcular, sanatsal aktiviteler ve sanatçılar, eğlenceli mekanlar, parkler, bahçeler; ayrıca elit kesim ve diplomatlarla ilgili konular olacağını göstermektedir.  

27 Temmuz Pazar günü Aslan burcunda yeniay gerçekleşiyor. Aslan burcu yönetme, merkezde olma, dikkat çekme, yaratıcılık ve sergileme kavramlarıyla ilişkilidir. Aslan burcundaki yeniaydan itibaren yaklaşık iki haftalık süreç boyunca olayların merkezinde olacağımız, idare edeceğimiz, yaratıcılığımızı sergileyeceğimiz projelerde adımlarımızı dikkatli atmamız yerinde olacaktır. Yetenek ve yaratıcılığımızı, sergileyeceğimiz işleri ortaya koymamız için güzel bir fırsat bu aslında. Yeniayın Jüpiter ile kavuşumda olması, büyüme ve gelişime yönelik güçlü bir enerji ortaya çıkacağını gösteriyor. Şans gezegeni Jüpiter ile birleşen, şanslı ve bereketli bir yeniay diyebiliriz!

  Bu yeniay ülkemiz   Bu     Aslan burcu eskide kralları, şimdide Cumhurbaşkanları, Başbakanlar gibi yöneticileri temsil eder. Malum, çok yakında Cumhurbaşkanlığı seçimleri var ve seçimlerin ilk turunda bu yeniayın dolunayı gerçekleşecek. Yani, yeniayla beraber atılacak adımların sonuçlarını 10 Ağustos'taki dolunayda göreceğiz. Bakalım neler göreceğiz?

Bu yeniay, ülkemiz astroloji haritasının 2. evi üzerine denk düşüyor. Bu da, önümüzdeki yaklaşık bir aylık süreçte en çok sahip olduğumuz maddi ve manevi değerler ön planda olacağını gösteriyor. Tabii Jüpiter'in olumlu kullanımında cömertlik, gölgesinde müsriflik vardır. Başkalarına maddi ve manevi yardımda cömert olmanın tam zamanı! Bayram üzeri harcamalar da artacaktır doğal olarak. Ama aşırıya kaçmamak gerektiğini, israftan kaçınmak gerektiğini, boyumuzu aşan riskleri almamak gerektiğini de anlıyoruz yeniayın Jüpiter ile kavuşumundan. Çünkü bu esnada Jüpiter yanık (yani zarar görür) durumda olacak...

Haftanın günlere göre detaylı değerlendirmelerine gelince...

Pazartesi günü akşam saatlerine kadar Boğa burcunda ilerleyecek olan Ay, haftaya sakin ve dingin olarak başlayacağımızı gösteriyor. Akşam saatlerine kadar Ay'ın kesinleşecek herhangi bir açısı yok. Bu yüzden akşam saatlerine kadarki süreçte yakınlaşmakta olan Ay-Güneş altmışlığının dengeleyici ve yapıcı enerjisinin güne hakim olacağını söyleyebiliriz. Karşı cinsle ilişkiler açısından olumlu gelişmeler kaydedebileceğimiz bir gündeyiz. Hayatımızda önemli yer tutan kişilerle bir araya gelebilir, geleceğe yönelik konuları gündeme getirebiliriz. Otorite figürleri ve etkin pozisyondaki kişilerle görüşmeler, birlikte çalışılan işler, ortaklaşa projelerde başarı kaydedebiliriz. Ailevi temalar, ev ve yer değişiklikleriyle ilgili konularda yapacağımız girişimlerden olumlu geri dönüşler alabiliriz. Pek çok alanda girişimlerimiz açısından sabah saatlerinden başlayarak, Ay-Güneş altmışlığının kesinleşeceği 17:12'ye kadarki zaman aralığını kullanabiliriz. 17:12'de bu açının kesinleşmesinin ardından boşluğa girecek olan Ay, 19:35'te İkizler burcuna geçiyor. Hareketli, iletişimi bol gece saatleri bizi bekliyor! Ay-Jüpiter altmışlığının etkin olacağı gece saatleri özel ilişkiler, sosyal ilişkiler ve iş ilişkileri açısından değerlendirilebilir eğer böyle bir şansımız varsa. Dini ve ilahi konular açısından da öyle!

Salı günü boyunca Ay İkizler burcunda ilerliyor. İletişimsel konularda hareketlenme zamanı! Ay ülkemiz astroloji haritasının 12. evinde hareket ediyor olacağından, perde arkasında dönen işler, kapalı yerlerdeki kişiler, gizlide olan şeylerle ilgili temalar vurgu kazanabilir. Şimdiye kadar bilmediğimiz şeyler hakkında bilgi edinebiliriz. Gün boyunca etkin olacak Merkür-Plüton karşıtlığı, fikir ve görüşlerde karşıtlık, çekişme işaretçisi. Bu yüzden, fikir ve görüşlerimizi başkalarına kabul ettirmekte de zorlanabiliriz. Ya mücadeleyi göze alacağız ya da bir müddet için erteleyeceğiz ortaya koymak istediğimiz görüş ve fikirlerimizi. Ama uzlaşma yakalamak henüz zor gözüküyor. İletişimde dikkatli olmamız gerekiyor sözün özü. Dikta etmemeye, kendi görüşlerimizi empoze etmemeye özen göstermemiz gerekiyor. Fikirsel dönüşümler, düşünsel anlamda yeniden yapılanma enerjisi de çok aktif olacak. Merkür'ün stresli açılarında medya-basından üzerinde baskı veya medya-basından kişilerle ya da eğitmenler, yazarlar gibi Merküryel kişilerle ilgili zorlanmalar olabiliyor. Sabah saatlerinde etkin olacak Ay-Neptün karesi, doğru karar vermekte zorlanacağımıza işaret ediyor. İşin içine duygularımızı karıştırmamız yüzünden yanlış yöne kayabiliriz.  Günün ilerleyen saatlerinde gergin etkileri uzaklaşmaya, azalmaya başlıyor...

Çarşamba günü boyunca Ay İkizler burcunda ilerliyor. Sabah erken saatlerde etkin olacak Ay-Uranüs altmışlığı, güne değişim ve yenilenme arzusuyla başlayacağımızı gösteriyor. Hayatımıza yenilikler katmak, heyecanlar getirmek açısından güzel bir gün! Yaptığımız işleri her zamankinden değişik yapabiliriz. Her zamankinden değişik giyim tarzı ya da işimize başka bir yoldan gitmek bile bizde bir şeyleri fark ettirebilir. Gün genelinde enerji hızlı, hareketli ve değiştirici yönde akıyor. Akşam saatlerinde etkinleşmeye başlayacak Ay-Mars üçgeni, enerjimizi güçlü bir şekilde ortaya koyabileceğimiz, dinamik akşam saatlerini işaret ediyor. Cesaret, güç ve efor gerektiren işlere girişim yapabiliriz. 00:41'de Aslan burcuna geçiş yapan Güneş, yaşam enerjimizin yükseleceği, hayata daha fazla coşkuyla sarılacağımız yaklaşık bir aylık bir sürece  girmekte olduğumuzu gösteriyor. Başkalarının dikkartini çekme, yönetme becerilerimizi güçlü bir şekilde ifade edebilir, önemli ve etkin pozisyondaki kişilerin dikkatini çekebiliriz.

Perşembe gününe başlarken Ay henüz İkizler burcunda ilerliyor. Gece yarısından sonraki saatlerde Ay-Mars üçgeni iyice etkinleşiyor. Saat 03:52’de bu açının kesinleşmesinden sonra boşluğa giren Ay, saat 05:59’da Yengeç burcuna geçiyor. Duygusal konuların ön plana çıkacağı, ülkemizi ve halkımızı ilgilendiren konuların, ev ve aile ya da ülkeyle ilgili temaların vurgu kazanacağı bir gündeyiz. Bu etkiler Ay’ın Venüs ile kavuşum yapacağı akşam saatlerinde maksimuma varıyor. Ay’ın ve Güneş’in iyicillerle kavuşum yapacağı bu güzel günde, önemli iş ve girişimlerde bulunabiliriz. Bugün Venüs-Neptün üçgeni kesinleşiyor. Aşk ve romantizmi öne çıkaran bu uyumlu açı, insan ilişkilerinde karşılıklı fedakarlık ve sevgi alışverişlerini de vurguluyor. Artistik ve sanatsal konularla ilgilenmek, kendimizi ortaya koymak, sanatsal ortamlarda yer almak, estetik ve zarafet, dekorasyon, giyim kuşam alışverişleri açısından hafta başından itibaren etkinleşmeye başlayacak bu güzel enerjiyi değerlendirebiliriz.Bugün Güneş-Jüpiter kavuşumu da kesinleşiyor. Haftanın en şanslı günündeyiz diyebiliriz. Çünkü Jüpiter Güneş'in kalbinde (17 dakika yakınlıkta olacak). Jüpiter'in Güneş'in kalbinde olacağı zaman dilimi bugün (24 Temmuz) 14:09'dan başlıyor, yarın (25 Temmuz) 09:25'e kadar devam ediyor. Bu aradaki zaman dilimini, Jüpiter tarafından temsil edilen dini ve ilahi konular, inançlarla ilgili konular, rızkla yani maddi imkanlarla ilgili konular, hukuksal ve eğitimle ilgili konularda niyetlerde, istişarede ya da girişimde bulunmak açısından değerlendirebiliriz!

Cuma günü boyunca Ay Yengeç burcunda ilerliyor. Duygusal güvence arayışının vurgu kazanacağı bir gündeyiz. Aile, ev ve yerleşimle ilgili konular önem kazanabilir. Ay’ın stresli açıları ağırlıkta olduğundan, gün genelinde çekişmeli ve zorlu enerjiler iş başında diyebiliriz. Sabah erken saatlerde Plüton ile karşıt açı yapacak olan Ay, öğle sonrasındaki saatlerde Uranüs ile dik açıya varıyor. Duygusal anlamda stresli, patlayıcı, agresif enerjilerin hakim olacağı bu saatlerde dikkatli olmamızda yarar var. Beklenmedik duygusal çıkışlara çok açık olacağımızdan, şartları çok zorlamasak iyi ederiz. İlerleyen saatlerde Ay’ın Satürn ile üçgeni ve daha sonra Merkür ile kavuşumu var. Bu açılar bize, öğle saatleri sonrasına yansıyan tansiyonun, yatışmaya başlayacağını gösteriyor. Akılcı yönelimler sayesinde duygusal çıkışlara baskın gelebiliriz. İş ve girişimler, önemli toplantı, konuşma ve yazışmalar açısından saat 15:00 sonrası ile Ay'ın boşluğa gireceği 16:53 arasındaki zaman dilimini kullanmayı tercih edebiliriz. Bugün sabah saatlerinde Merkür-Uranüs karesi ve Merkür-Satürn üçgeni kesinleşiyor. Bir stresli açı, ardından bir dengeleyici açı! Merkür-Uranüs karesinin fikir ve yön değişikliklerine davetiye çıkaran değişken ve öngörülemez enerjisi, kendini bir gün öncesinde göstermeye başlamış olacak aslında. Merkür-Satürn üçgeninin, bu stresli açıdan sonra olması, bugün sabah saatlerinden itibaren fikir ve görüşlerimizin sabitleşmesine, yerli yerine oturmasına yardımcı olacak. Aklı başında sözler, mantık, gerçekçi ve ayağı yere basan fikirler baskın gelecek.   

Cumartesi gününün büyük çoğunluğunda Ay Yengeç burcunda ve boşlukta ilerliyor. Astrolojide Yengeç burcu sular ve denizleri temsil eder. Ay’ın Yengeç burcunda bulunduğu zamanlarda sular, denizler, yağışlar gibi temalar vurgu kazanır. Ay’ın sert açıları olduğu zamanlarda bu türde sorunlarla karşılaşılabilir. İlle de olumsuz anlamda değil tabii. Mesela deniz kenarı yerlerde hoş vakit geçirmek, yüzmek gibi eylemler açısından da düşünebiliriz. Saat 17:54’te Ay Aslan burcuna geçiyor. Coşkun ve enerjik zaman aralığına giriyoruz. Kendimize güvenimiz artıyor. Ay’ın Mars ile dik açısı ve ardından da Jüpiter ile kavuşumu var. Ay-Jüpiter kavuşumları genel olarak iyicil sonuçlar doğurur, ama Mars ile kare açının ardından gelen bu kavuşum, agresyonu arttırabilir de! Bu ille de kötü bir şey olacak anlamına gelmiyor, ama her koşulda kendimizi enerjik ve cesurane hissedeceğimiz akşam saatlerinde abartıdan uzak durmamız yerinde olur akşam saatlerinde. Ay-Jüpiter kavuşumunun olumlu etkileri akşam saatleri sonrasında iyice belirginleşiyor. Dilek, dua, niyazlar açısından çok güzel bir zaman dilimine giriyoruz. Gerçi Allah’ın her gününde ve saatinde bilmediğimiz fırsatlar vardır, ama bunu bilmek, bu iyicil kavuşumun güzel enerjisini kullanmak açısından bir engel değil! Yakınlaşmakta olan yeniayın güçlü enerjisini hissetmeye başladığımız gece saatleri boyunca bu güzel ruhani ve olumlu atmosfer devam ediyor.

Pazar günü boyunca Ay Aslan burcunda ilerliyor. Gece yarısından hemen sonra, saat 01:41'de Aslan burcunda Ay-Güneş kavuşumu kesinleşiyor: YENİAY! Aslan burcu yönetme, merkezde olma, dikkat çekme, yaratıcılık ve sergileme kavramlarıyla ilişkilidir. Aslan burcundaki yeniaydan itibaren yaklaşık iki haftalık süreç boyunca olayların merkezinde olacağımız, idare edeceğimiz, yaratıcılığımızı sergileyeceğimiz projelerde adımlarımızı dikkatli atmamız yerinde olacaktır. Yetenek ve yaratıcılığımızı, sergileyeceğimiz işleri ortaya koymamız için güzel bir fırsat bu aslında. Yeniayın Jüpiter ile kavuşumda olması, büyüme ve gelişime yönelik güçlü bir enerji ortaya çıkacağını gösteriyor. Şans gezegeni Jüpiter ile birleşen, şanslı bir yeniay diyebiliriz! Aslan burcu eskide kralları, şimdide Cumhurbaşkanları, Başbakanlar gibi yöneticileri temsil eder. Malum, çok yakında Cumhurbaşkanlığı seçimleri var ve seçimlerin ilk turunda bu yeniayın dolunayı gerçekleşecek. Yani, yeniayla beraber atılacak adımların sonuçlarını 10 Ağustos'taki dolunayda göreceğiz. Bakalım neler göreceğiz? Bu yeniay, ülkemiz astroloji haritasının 2. evi üzerine denk düşüyor. Bu da, önümüzdeki yaklaşık bir aylık süreçte en çok sahip olduğumuz maddi ve manevi değerler ön planda olacağını gösteriyor. Tabii Jüpiter'in olumlu kullanımında cömertlik, gölgesinde müsriflik vardır. Başkalarına maddi ve menavi yardımda cömert olmanın tam zamanı! Bayram üzeri harcamalar da artacaktır doğal olarak. Ama aşırıya kaçmamak gerektiğini, israftan kaçınmak gerektiğini, boyumuzu aşan riskleri almamak gerektiğini de anlıyoruz yeniayın Jüpiter ile kavuşumundan. Çünkü bu esnada Jüpiter yanık (yani zarar görür) durumda olacak... 

Keyifli, huzurlu ve sağlıklı bir hafta dileğiyle...

Öner DÖŞER

19 Temmuz 2014 Cumartesi

ASTROLOJİ OKULU, Caddebostan

 

 

 

 

19.07.2014

Designed by Ongunsoft