Öner Döşer

22 Ağustos Haftası

Bu sayfa 5564 kişi tarafından ziyaret edildi.

25 Ağustos’ta Mars-Satürn karesi kesinleşiyor. Astrolojide kötücüller olarak tanımlanan bu iki gezegenin kavuşumları ve uyumsuz açıları sert ve şiddet içeren sosyal ve politik olayların, finansal streslerin, etkin doğal afetlerin görüldüğü dönemlerle çakışır. Ay’ın bu açıyı tetikleyeceği Perşembe günü bu bağlamda dikkat çekiyor. 26 Ağustos’ta durağanlaşmaya başlayan Merkür, 27 Ağustos gecesi direkt hareketine dönüyor. Önceden düşünüp tasarladığımız plan ve projeleri devreye sokmaya hazırlanabiliriz. Hafta sonuna girişten itibaren etkinleşecek Venüs-Plüton üçgeni, özel ve sosyal ilişkilerimizde güçlenmenin ve destekleşme temalarının, sahiplenme ve tutkuların öne çıkacağını gösteriyor.

Pazartesi günü 03:54’te Ay İkizler burcuna geçiyor. Bilgi paylaşımlarının ve iletişimsel konuların ön plana çıkacağı bir gündeyiz. İçinde bulunduğumuz olaylara daha esnek ve açık fikirli yaklaşmamız sayesinde başarılı olabiliriz. Venüs Başak burcuna geçiyor. İlişkilerde daha titiz ve detaycı profil çizeceğimiz, gereksiz evham ve endişelere eğilim gösterebileceğimiz bir döneme giriş yapıyoruz. Sabah erken saatlerde Ay-Venüs karesi etkinleşiyor. Özel ilişkilerimizde gerginliklere karşı önlemci olmamızda, şartları zorlamamamızda fayda var. Yeme içme konularına da özen göstermeliyiz. Öğle saatlerinde Ay-Uranüs altmışlığının güne heyecan ve hareket katan etkileri devreye giriyor. Ay-Uranüs uyumlu açılarının aktif olduğu zamanlar idari, politik ve kamusal kişilerle veya geniş büyük yetkilileriyle görüşmek için uygun görülür. Aynı zamanda sosyal ortamlara katılmak, gizemli konularda eğitim almaya başlamak, elektrikle veya havacılıkla ilgili işlere girişmek, icatlar için patent almak, elektrikle ilgili tedaviye başlamak, değişimler yapmak, alışılmışın dışında, yeni işlere girişmek için de uygundur.

Salı günü boyunca Ay İkizler burcunda hareket ediyor. Kendimizi daha iyi ifade edebileceğimiz, Merkür gerilemesine rağmen iletişimsel konularda nispeten daha hızlı yol alabileceğimiz bir gündeyiz. Sabah saatlerinde etkinleşecek Ay-Satürn üçgeninin olumlu etkileri sayesinde üzerinde uğraştığımız işlerde somut sonuçlar elde etme şansımız artıyor. Eski yerleri ve eşyaları onarmak ve yenilemek gibi işler açısından öğle öncesi saatleri kullanabiliriz. Benzer şekilde ekme, biçme, tarımsal ve ziraatla ilgili işler, inşaatlarla ve yapılandırmak gereken konularla ilgili işlerimizi bu saatlere denk getirebiliriz. Yaşlı veya olgun kişilerle, devlet erkanıyla veya otoriter kişilerle görüşmeler için de bu saatleri değerlendirebiliriz. Öte yandan, gün boyunca etkin olacak Güneş-Neptün karşıtlığı, otorite ve önemli erkek figürlerinden beklediğimiz sonuçları alamama riskine, yüksek beklentilerimiz yüzünden hayal kırıklıkları yaşama ihtimaline işaret ediyor, dikkat! Öğle sonrasındaki saatlerde Ay-Merkür altmışlığının iletişimsel konuları daha rahatlatan olumlu etkileri devreye giriyor. Ticari konularda, alışverişlerde daha iyi sonuçlar alabiliriz. Pek tabii ki Merkür gerilemesini hesaba katmak kaydıyla! Bu etkiler akşam saatlerinde de devrede olacak. Güneş Başak burcuna geçiyor. Başarı elde etmemizin yolu iyi çalışmaktan, hazır, dikkatli ve organize hareket etmemizden geçiyor. Detaylara fazla takılıp, resmin bütününü görmekten uzaklaşmamaya özen göstermeliyiz.  

Çarşamba gününün ilk yarısında Ay İkizler burcunda hareket ediyor. Öğle saatlerine doğru etkinleşen Ay-Neptün üçgeni, duygusal temalarda olumlu gelişmeler kaydedebileceğimize, ilişkilerde fedakarlık ve empati temasının öne çıkacağına işaret ediyor. 12:34’te boşluğa girecek olan Ay, 13:31’de Yengeç burcuna geçiyor. Duygusal ve insani temaların ve yardımlaşmanın öne çıkacağı, ailevi ve milli temaların vurgu kazanacağı bir gündeyiz. Öğle sonrası saatlerden itibaren Ay-Güneş altmışlığının ikili ilişkilerde huzurlu bir atmosfer yaratacak olumlu etkileri devreye giriyor. Karşı cinsle, ebeveynlerle, otorite temsilcisi kişilerle, önemli müşteriler ve resmi hüviyet taşıyan kişilerle iş ve ilişkilerimizden olumlu neticeler alabileceğimiz saatlerdeyiz. Akşam saatlerinde Ay-Venüs altmışlığının olumlu etkileri de devreye giriyor. Aşk ve ilişkiler açısından günün en şanslı saatlerindeyiz. Artistik ve sanatsal konularda, estetik ve zarafet, giyim kuşam, yeme içme ile ilgili işlere girişim yapabilir, bu alanlarda güzel gelişmeler yaşayabiliriz. Gece saatlerinde ise zorlu ve stresli etkiler devreye giriyor. Ay-Uranüs karesi ve hemen ardından gelecek Ay-Plüton karşıtlığı, abartılı duygusal çıkışlara, nedensiz tepkilere ve agresyona, duygusal travmalara ve buna dayalı sağlık sorunlarına sebep olabilir, dikkat!

Perşembe günü boyunca Yengeç burcunda ilerleyecek olan Ay, gerek duygusal anlamda, gerekse bunların yansıması olarak fiziksel anlamda gergin etkilerin oluşabileceği bir günde olacağımızı gösteriyor. Ailevi, çevresel, ulusal alanlarda, yardımlaşma ve insani temalarda, güvenliğimizi ilgilendiren konularda sert etkiler altındayız. Sabah saatlerine Ay-Jüpiter altmışlığının olumlu etkileriyle iyimser ve şanslı başlıyoruz. Öğle öncesindeki saatlerde girişeceğimiz işlerden güzel neticeler alabiliriz. Öğle sonrasında ise Mars-Satürn karesi kesinleşiyor ve Ay bu ikiliyle ardı ardına açısal irtibatlar kuruyor. Astrolojide kötücüller olarak tanımlanan bu iki gezegenin kavuşumları ve uyumsuz açıları sert ve şiddet içeren sosyal ve politik olayların, finansal streslerin, etkin doğal afetlerin görüldüğü dönemlerle çakışır. Bu şartlarda özellikle de öğle sonrasındaki saatlerde yapacağımız iş ve girişimlerimizde daha fazla uğraş vermemizi ve mücadele etmemizi gerektirecek koşulların öne çıkacağını tahmin etmemiz zor değil. Duygusal ve fiziksel sağlığımıza da dikkat etmemiz yerinde olur. 16:05’te Mars ile kavuşumundan sonra başka temel açısı kalmayacak olan Ay boşluğa giriyor. Bu saatten sonra girişeceğimiz işlerden beklediğimiz sonuçları almamız zor gözüküyor. Günün geri kalanında belirsizlik hakim olabilir, olayların ne yönde ilerleyeceğini tahmin etmemiz zorlaşabilir. Fakat son irtibat Mars ile kavuşum olduğundan, yüksek enerji ve yanı sıra agresyon hissetme olasılığımız hayli fazla.

Cuma gününün büyük çoğunluğunda Ay Yengeç burcunda ve boşlukta ilerliyor. Duygusal alanda daha ziyade dengeli davranabileceğimiz ve pozitif etkilerin öne çıkacağı, duygusal anlamda kendimizi daha iyi ifade edebileceğimiz, ama büyük çoğunluğunda olayların belirsiz kalacağı, netleşmekte zorlanacağımız bir gündeyiz. Gün boyunca etkin olacak Venüs-Plüton üçgeni, özel ve sosyal ilişkilerimizde güçlenmenin ve destekleşme temalarının, sahiplenme ve tutkuların öne çıkacağını gösteriyor. Aşkta bağlılık ve sadakat temaları pozitif anlamda gündemimizde önemli yer tutacak. Bu açı etkin olduğunda, kendimizi sevdiğimiz kişiye adama, onunla birbirimiz için yaratıldığımız hissi duygularımıza hakim olur. Sevgimizi her zamankinden daha tutkulu ifade edebiliriz. Akşam 19:09’da Ay Aslan burcuna geçiş yapıyor ve duygularımızı daha aktif bir biçimde ifade etme arzumuz artıyor. Sosyal ilişkilere, eğlenceli ve sanatsal aktivitelere ağırlık vermek için çok güzel bir akşamdayız. Gece geç saatlerde Merkür direkt hareketine dönüyor. Artık önceden düşünüp tasarladığımız, ama bir türlü aktif edemediğimiz plan ve projeleri devreye sokmaya hazırlanabiliriz.

Cumartesi günü boyunca Ay Aslan burcunda hareket ediyor. Dikkat çekme ve merkezde yer tutma güdümüzün belirginleşeceği, duygularımızı sıcakkanlı ve samimi bir şekilde ifade edebileceğimiz, yönetme becerimizi ve kendimize güvenimizi sergileyebileceğimiz bir gündeyiz. Sabah saatlerinde Ay-Uranüs üçgeninin heyecan ve heves uyandırıcı etkileri henüz devrede olacak. Öğle saatlerine doğru etkinleşecek Ay-Jüpiter karesi, duygularımızı abartılı bir şekilde ortaya koyabileceğimiz, yeme içme konusunda abartılara kaçarsak bundan sıkıntı duyabileceğimiz saatlerde olduğumuzu gösteriyor. Öğle sonrasındaki saatlerden itibaren devreye girecek ve akşam saatlerinde tam etkin olacak Ay-Satürn altmışlığı sayesinde, duygularımızı çok daha yapıcı ve belirgin bir şekilde ortaya koyabileceğimiz, daha dengeli ifade edebileceğimiz saatlerde olacağız. Her türlü girişim ve organizasyonun üstesinden başarıyla gelebiliriz. Keyifli bir Cumartesi gecesi bizi bekliyor!

Pazar gününün büyük çoğunluğunda Ay Aslan burcunda hareket ediyor. Sosyal anlamda aktif, eğlenceli, neşeli olayların ağırlık tutacağı bir gündeyiz. Sabah saatlerinde henüz Ay-Merkür kavuşumunun iletişimi hareketlendiren ve yakın çevreye geziler düzenlemek için plan program yapmaya yönelten etkileri devrede olacak. Gün boyunca hayatın daha keyifli taraflarına yönelebilir, tembellik yapmaya eğilim hissedebiliriz. Gün boyunca etkin olacak Güneş-Plüton üçgeni, bilinçli bir şekilde yöneldiğimiz konularda güç destekleşmeleri içerisinde olabileceğimizi gösteriyor. Psikolojimiz her zamankine nazaran daha iyi olacaktır muhtemelen. Kendimizi dinç, hayata karşı daha tutkulu hissedebilir, bu tavrımızla başkaları üzerinde karizmatik etki yaratabiliriz. İleri dönük plan ve programlarımızı yeniden yapılandırmak üzerine konuşmalar yapmak, kararlar almak için de isabetli bir gündeyiz. Öte yandan, akşam saatlerinde etkin olacak Ay-Neptün karşıtlığı, duygusal anlamda sadece birkaç saat için biraz isteksizlik ve ne yapacağını bilememe hissine sebep olabilir. 20:12’de boşluğa girecek olan Ay, 21:14’te Başak burcuna geçiş yapıyor. Önümüzdeki haftanın plan ve programını yapmak, hazırlanmak için ideal saatlerdeyiz. Ay iyice küçülmekte ve tamamlanma, hazırlanma zamanlarına işaret etmekte. Önümüzdeki haftaya yeniayın yüksek enerjisiyle başlayacağız.

Keyifli, huzurlu ve sağlıklı bir hafta dileğiyle…

Haftanın burçlara göre değerlendirmeleri için aşağıdaki linki ziyaret edebilirsiniz…

http://www.uzmantv.com/kategori/astroloji/haftalik-yorum

Öner DÖŞER

21 Ağustos 2011, Pazar

ASTROLOJİ OKULU, Caddebostan (Yuvaya döndüm:)

 

Güneşmerkezli Bakış

Güneşmerkezli bakışla günlük haberlerin çok yoğun ve aktif bir şekilde akacağı, durum değişikliklerinin ve ani gelişmelerin yaşanacağı, tempolu ve hareketli günlerde olacağımız bir haftaya giriyoruz. Güneş rüzgarları ve aktiviteleri, hafta ortasındaki günleden itibaren Dünya manyetik alanında türbülanslara sebep olabilir. 22 Ağustos’ta etkin olacak Merkür-Mars karesi, 25 Ağustos’tan itibaren etkinleşecek ve 26 Ağustos’ta kesinleşecek Merkür-Uranüs kavuşumu, 26-27 Ağustos tarihlerinde etkin olacak Merkür-Plüton karesi, 28 Ağustos’ta etkinleşecek Merkür-Satürn karşıtlığı gergin iletişime, sert söylemlere, ticari ve finansal alanda türbülanslara dikkat çekiyor.

Geçtiğimiz Haftaya Bakış

Geçtiğimiz haftaya göz attığımda, gerek Venüs-Merkür-Güneş diziliminin, gerekse 1 Temmuz 2011 güneş tutulması derecesini Mars’ın tetiklemesinin yarattığı olayların hemen göze çarptığını görüyorum. Geçen haftaki yazımdan alıntı yaptıktan sonra, haftanın önemli olaylarının bilgilerini vereceğim.

“Güneşmerkezli bakışla önemli bir gezegen dizilimi yaşayacağımız bir haftadayız. Birbirlerine yakın açılarla seyreden Merkür-Venüs-Dünya dizilimi 16 ve 17 Ağustos günlerinde iyice etkinleşiyor. Geçen haftaki yazımda belirttiğim gibi, insan ilişkilerinde gerginliğin yüksek olacağı zamanlardayız. Bu yüzden, mümkün olduğunca toleranslı ve esnek olmalı, şartları zorlamamalıyız. Kopuşlara sebep olabiliriz. Öte yandan, doğal afetler bakımından en kritik tarihlerde olduğumuzu söyleyebiliriz. Dünya genelinde etkin ve şiddetli doğal afetler olabilir (deprem, volkan aktivitesi, sel baskınları, kasırgalar vs), terör artış gösterebilir, insan ilişkilerinde gerginlikler, iletişimsel sorunlar yaşanabilir, uluslar arası alanda, iç ve dış politikada gerginlikler yaşanabilir. Dünyamerkezli bakışla, 1 Temmuz 2011 tarihinde gerçekleşmiş olan güneş tutulmasının Mars tarafından tetikleneceği tarihler de bununla çakışıyor (16-18 Ağustos). Diğer taraftan, zihnin artistik tasarım ve dizayn, yaratıcı fikirler ve buluşlara çok açık olacağı günlerdeyiz. Her zamankinden daha hızlı çalışacak zihnimizi iyi kullanabiliriz.”

 

Mars tetiklemesinin muhtemel sonuçlarıyla ilgili tahminlerimi hatırlamak için aşağıdaki linkten yazımı okuyabilirsiniz.

http://www.onerdoser.com/Y53_1_mars-transitleri-ve-yakin-gelecegimiz.html

 

1 Temmuz 2011 Yengeç burcunda güneş tutulmasıyla ilgili öngörülerimi hatırlamak için aşağıdaki linkten yazımı okuyabilirsiniz.

http://www.onerdoser.com/Y52_1_yengec--te-parcali-gunes-tutulmasi.html

 

 

Bu haftanın önemli haberlerine gelince…

 

SOLAR ACTIVITY (Güneş Aktivitesi)

 

After a few days of quiet, the sun is coming alive again. A minor solar wind stream hit Earth's magnetic field during the early hours of August 15th, sparking auroras around the Arctic Circle. 15 August 2011 www.spaceweather.com

EMERGING SUNSPOT (Oluşmakta Olan Güneş Lekesi)

A big new sunspot is emerging over the sun's northeastern limb. AR1271 has at least four dark cores and it is crackling with small flares. The sunspot's entrance was captured in this 24-hour movie from the Solar Dynamics Observatory. NOAA forecasters estimate a 60% chance of M-class solar flares during the next 24 hours. Because of its location near the sun's limb, AR1271 does not yet pose a threat for Earth-directed eruptions. This could change in the days ahead, however, as the sunspot turns to face our planet. 16 August 2011 www.spaceweather.com

VENUS AND THE SOLAR STORM (Venüs ve Güneş Fırtınası)

Yesterday, the Solar and Heliospheric Observatory witnessed a spectacular explosion on the sun that seemed to pass perilously close to Venus. Did the cloudy planet survive? Play the movie for answers: http://spaceweather.com/images2011/17aug11/venuscme.gif?PHPSESSID=blt3s057048fma91a5i28a3r51

As the movie shows, the CME passed harmlessly. There was no collision, and it wasn't even close. Although Venus seems to be near the sun, the planet is actually more than 100 million kilometers away. The two bodies are "in conjunction" this week as Venus moves almost directly behind the sun. Because of this arrangement, more CME-Venus conjunctions are possible in the days ahead.

Earthquakes list August 19, 2011

Moderately dangerous : JAPAN(HONSHU), AFGHANISTAN
Not dangerous : Japan (Hokkaido), Japan(Honshu), Kuril Islands, Fiji Region, Indonesia, Guatemala, United States (Washington), Turkey, China, Poland, Russia (Kuril Islands), Greece, New Zealand

http://earthquake-report.com/

Earthquakes list August 20, 2011

Very dangerous : VANUATU
Moderately dangerous : AFGHANISTAN, GREECE, KYRGYZSTAN/KAZAKHSTAN
Not dangerous : Japan (Hokkaido), New Zealand (Christchurch), Tonga, Kuril Islands, Indonesia, Chile, Vanuatu, Eritrea / Yemen, Fiji, Micronesia, Bosnia and Herzegovina, Slovenia / Croatia, Kermadec Islands

http://earthquake-report.com/

Earthquakes list August 21, 2011

Very dangerous : VANUATU
Not dangerous : Indonesia, Japan (aftershocks), Vanuatu(aftershocks), Solomon islands

http://earthquake-report.com/

Papandayan Volcano (Java, Indonesia) : August 20 update : residents feel higher temperatures near the crater

13-20.08.2011 – Authorities have told villagers and tourists alike to stay at least 2 km from the active craters of Mount Papandayan. The volcano emits currently dangerous hydrogen sulfide and carbon monoxide gases.

http://earthquake-report.com/

Ömer Çelakıl’ın Hayatın Şifreleri programında deprem aktiviteleriyle ilgili bazı tarihlere dikkat çekmiştim. Aşağıdaki linkten izleyebilirsiniz.

http://www.youtube.com/watch?v=Gipw-nG-jqs&feature=related

 

KAPİTALİZM KENDİNİ YOK EDEBİLİR!

Ünlü ekonomist Nouriel Roubini, Wall Street Journal gazetesine yaptığı açıklamada "Karl Marx haklıysa bir noktadan sonra kapitalizm kendini yok edebilir. Piyasalar bu aşamada çalışmıyor" dedi. Roubini, global ekonominin ABD, Euro Bölgesi ve Japonya öncülüğünde bir resesyon uçurumunun kenarına geldiğini ve hükümetlerin bundan korunmak için tamamen yanlış, şeyler yapmakta olduğunu dile getirdi. 15 Ağustos 2011

http://ekonomi.haberturk.com/finans-borsa/haber/659139-karl-marx-hakliydi

 

AVRUPA'DA YAŞANACAKLAR TAHMİNLERİN ÖTESİNDE

AK Parti Grup Başkanvekili piyasalardaki son dalgalanmaları değerlendirdi!

19 Ağustos 2011

 

http://ekonomi.haberturk.com/makro-ekonomi/haber/660613-avrupada-yasanacaklar-tahminlerin-otesinde

 

ESAD’IN İPİ ÇEKİLDİ

15 Mart’tan beri ülkesinde 2 bin kişinin ölüm emrini veren Beşar Esad için sonun başlangıcı Obama’nın açıklamasıyla geldi 19 Ağustos 2011

 

http://dunya.milliyet.com.tr/dunya-esad-a-gule-gule-dedi/dunya/dunyadetay/19.08.2011/1428580/default.htm

 

KADDAFİ VE OĞULLARI KAÇTI

Libya’da 6 aydır devam eden ayaklanmanın ardından Muammer Kaddafi ve iki oğlunun ülkeyi terk ettiği iddia edildi 21 Ağustos 2011                                                                  


Libyalı muhalifler, başkent Trablus'un 48 km batısında yer alan Zaviye kentinde kilit öneme sahip bir petrol rafinerisinin kontrolünü ele geçirdi.

http://dunya.milliyet.com.tr/muhalifler-baskent-trablus-a-dayandi-/dunya/dunyadetay/21.08.2011/1429486/default.htm

 

3 GÜNDE 457 HEDEF VURULDU

PKK kamplarına yönelik son yılların en büyük operasyonu olarak tanımlanan harekâta üçüncü günde de devam edildi. Hedefler ilk iki günde olduğu gibi üçüncü günde de tam isabetle vuruldu 02:30 | 21 Ağustos 2011

 

http://gundem.milliyet.com.tr/3-gunde-457-hedef-vuruldu/gundem/gundemdetay/21.08.2011/1429322/default.htm

 

ORMAN DENİZE AKTI

Ordu’da dün gece yarısı başlayan şiddetli sağanak sele ve heyelana neden oldu. Çok sayıda ev ve işyerini su bastı. Perşembe’de iki katlı ev içindeki iki kişiyle toprak altında kaldı 02:30 | 20 Ağustos 2011

 

http://gundem.milliyet.com.tr/orman-denize-akti/gundem/gundemdetay/20.08.2011/1428982/default.htm

 

ANIZ ATEŞİ 180 HEKTARI KÜL ETTİ

Çanakkale’de Bayramiç İlçesi’ne bağlı Yiğitler Köyü yakınlarında önceki gün başlayıp rüzgârın da etkisiyle kısa sürede yayılan ve saatler süren çalışmayla kontrol altına alınan yangının bilançosu günün ilk ışıklarıyla ortaya çıktı 02:30 | 20 Ağustos 2011

 

http://gundem.milliyet.com.tr:80/aniz-atesi-180-hektari-kul-etti/gundem/gundemdetay/20.08.2011/1429025/default.htm?ref=OtherNews

 

MİLAS ALEV ALEV

Muğla Milas’ın Olukbaşı köyünün Akdağ mevkiinde, dün sabah saatlerinde iki farklı noktada orman yangını çıktı 02:30 | 21 Ağustos 2011

http://gundem.milliyet.com.tr:80/milas-alev-alev/gundem/gundemdetay/21.08.2011/1429347/default.htm

 

RETURN OF THE ARCTIC AURORA

Around the Arctic Circle, the night sky has been missing for months. "The midnight sun is a sore trial for amateur astronomers in the high North," says Fredrik Broms of Kvaløya, Norway. "But now, after a long summer without stars (save one), darkness is falling again. Last night when I was watching the beautiful conjunction of Jupiter and the Moon, the first auroras of the season suddenly appeared!" He recorded the scene with a 1-second exposure on his Nikon digital camera: "I am looking forward to a great season with lots of activity on the sun!" says Broms. Even brighter Northern Lights could appear in the nights ahead. A solar wind stream is heading for Earth, due to arrive on August 23-24.

www.spaceweather.com

 

21.08.2011

Designed by Ongunsoft