Öner Döşer

22 Aralık Haftası

Bu sayfa 9833 kişi tarafından ziyaret edildi.

22 Aralık Haftası SATÜRN YAY BURCUNA GEÇİYOR!

Büyük Zaman Kaydedici olarak nitelendirebileceğimiz Satürn 23 Aralık 2014 Salı akşamı saat 18:34’te Yay burcuna geçiyor. Satürn’ün geçiş yaptığı burcun temsil ettiği konular disiplin altına alınır, kısıtlanır, daralır, derinleşir ve olgunlaşır. Yay burcu tarafından temsil edilen uluslararası ilişkiler ve ticaret, uluslararası hukuk, seyahatler, din ve inançlar, kültürel konular, yüksek eğitim, medya, internet ve yayıncılık, dağıtımcılık, ulaştırma alanlarında daralma, sıkışma, testten geçme, derinleşme ve olgunlaşma süreci başlıyor!

Satürn’ün Yay burcuna geçişiyle birlikte, Balık burcunda ilerleyen Neptün ile dik açısı iyice aktifleşmeye başlıyor. 23 Aralık gecesi saat 19:30’dan itibaren Bilyay Vakfı’nda konuk konuşmacı olacağım. Bu etkinliğe katılmak veya konu hakkında bilgi almak isteyenler aşağıdaki sayfayı ziyaret edebilirler. https://www.facebook.com/groups/bilyay/?fref=ts

Satürn’ün Yay burcuna geçişinin ülkemiz astroloji haritasını da ilgilendiriyor. Bu konuyu ele almak ve 2015 yılının burçlar üzerindeki etkilerini değerlendirmek üzere 24 Aralık akşamı 19:00’dan itibaren “2015’te Bizi Neler Belliyor?” sunumu için Mercure Otel, Taksim’de olacağım. Bu etkinliğe katılmak veya konu hakkında bilgi almak isteyenler aşağıdaki sayfayı ziyaret edebilirler. http://www.onerdoser.com/HD431_seminer--2015-te-bizi-neler-bekliyor-.html

Bu haftanın diğer önemli olayı Oğlak burcunda gerçekleşecek yeniay kuşkusuz. 22 Aralık Pazartesi sabaha karşı 03:35’te gerçekleşecek bu yeniayla birlikte yeni iş ve görevlere başlama, sorumluluklar alma, düzen ve organizasyonlar yapma konusunda adımlar atabileceğimiz bir sürece giriyoruz. Daha fazla bilgi içinlinkin 12:42 dakikasından sonrası izleyebilirsiniz. http://www.astrolojitelevizyonu.com/gokyuzunde-bu-ay-aralik-2014/

Hafta başında halen etkin olan Mars-Uranüs altmışlığı, yeniay esnasında Uranüs’ün direkt harekete dönmek üzere durağanlaşması, hayatımıza yenilikler katmak, değişiklikler yapmak açısından harika bir sürece girdiğimizi müjdeliyor. Yenilenme, değişiklik yapma zamanı!

Perşembe günü kesinleşecek Merkür-Uranüs karesi ve Merkür-Plüton kavuşumu ticaret, hesaplaşma, muhasebe, ödemeler, iletişim, haberleşme, eğitim, medya ve yayıncılık, internet, lisanlar, sözlü ve yazılı ifade edilen konularda streslere işaret ediyor. Koparıcı, isyankar, rest çekmeye yönelik enerjiler işbaşında olacak. Bu yüzden sözlü ve yazılı ifadelerimize dikkat etmemizde, anlaşmalarda veya toplantılarda dikkatli olmamızda fayda var.  Yeni işlere teyit vermek, imza atmak açısından pek de isabetli bir günde değiliz!

Cumartesi günü kesinleşecek Güneş-Neptün altmışlığı ruhsal, manevi konuların vurgu kazanacağını gösteriyor. Özveri, fedakarlık, egoyu aşabilme gibi temalar bu uyumlu açının taşıdığı olumlu etkilerdir. Ay’ın da Balık burcunda ilerleyeceği hafta sonunu ruhsal çalışmalar yapmak, manevi konulara yönelmek, artistik ve sanatsal becerilerimizi ifade etmek, hayal gücü gerektiren işlere girişmek açısından değerlendirebiliriz.

Haftanın günlere göre detaylı değerlendirmelerine gelince…

Pazartesi gününe geçişte henüz Yay burcunda ve boşlukta ilerleyecek olan Ay 03:25’te Oğlak burcuna geçecek, ama ondan önce Oğlak burcuna geçiş yapacak olan Güneş var! Güneş’in 01:03’te Oğlak burcuna geçmesiyle birlikte kış mevsimi resmi olarak başlıyor. Hayırlı kışlar diyelim. 03:35’te Oğlak burcunun ilk derecesinde yeniay gerçekleşiyor. bu yeniayla birlikte yeni iş ve görevlere başlama, sorumluluklar alma, düzen ve organizasyonlar yapma konusunda adımlar atabileceğimiz bir sürece giriyoruz. Daha fazla bilgi içinlinkin 12:42 dakikasından sonrası izleyebilirsiniz. http://www.astrolojitelevizyonu.com/gokyuzunde-bu-ay-aralik-2014/Öğle saatlerinde Ay-Neptün altmışlığı kesinleşiyor. Uyum, huzur ve denge yakalayabileceğimiz saatlerdeyiz. Ay’ın Merkür ile kavuşuma ilerleyeceği öğle sonrasındaki saatlerde önemli iş ve görüşmelerimizi aktif edebiliriz. Ay-Merkür kavuşumunun kesinleşeceği akşam saatlerinin ardından Ay Uranüs karesine ilerliyor. Yani, akşam saatlerinden itibaren tartışmalara, gerginliklere açık bir zaman dilimine giriyoruz. Uyanık ve farkında olmamızda yarar var!

Salı günü boyunca Ay Oğlak burcunda ilerliyor. Hayata dair anlayışımızı, alışkanlık kalıplarımızı sorgulayacağımız bir gündeyiz. Sabah erken saatlerde Ay-Venüs kavuşumu kesinleşiyor. Bu kavuşumun ardından başkaca temel açısı kalmayacak olan Ay boşluğa giriyor ve günün geri kalanında boşlukta ilerliyor. Her ne kadar bazı işlerde netlik kazanmakta zorlanacak isek de, Ay-Venüs kavuşumunun olumlu etkileri gün boyunca bizimle olacak. Aşk ve ilişkilerden yana şanslı bir gündeyiz yani. Büyük Zaman Kaydedici olarak nitelendirebileceğimiz Satürn akşam saat 18:34’te Yay burcuna geçiyor. Satürn’ün geçiş yaptığı burcun temsil ettiği konular disiplin altına alınır, kısıtlanır, daralır, derinleşir ve olgunlaşır. Yay burcu tarafından temsil edilen uluslararası ilişkiler ve ticaret, uluslararası hukuk, seyahatler, din ve inançlar, kültürel konular, yüksek eğitim, medya, internet ve yayıncılık, dağıtımcılık, ulaştırma alanlarında daralma, sıkışma, testten geçme, derinleşme ve olgunlaşma süreci başlıyor! Satürn’ün Yay burcuna geçişiyle birlikte, Balık burcunda ilerleyen Neptün ile dik açısı iyice aktifleşmeye başlıyor. 23 Aralık gecesi saat 19:30’dan itibaren Bilyay Vakfı’nda konuk konuşmacı olacağım. Bu etkinliğe katılmak veya konu hakkında bilgi almak isteyenler aşağıdaki sayfayı ziyaret edebilirler. https://www.facebook.com/groups/bilyay/?fref=ts

Çarşamba gününe başlarken henüz Oğlak burcunda ve boşlukta ilerleyen Ay, saat 04:52’de Kova burcuna geçiyor. İnsani ve toplumsal temaların, zihinsel ve entelektüel konuların vurgu kazanacağı bir gündeyiz. Sabah erken saatlerde etkinleşecek Ay-Satürn altmışlığının sağlam ve güvenilir adımlar atmaya yönelik güçlü enerjisi gün geneline yayılıyor. Ay’ın Kova burcunda ilerlediği ve geleceğe yönelik bilgiler paylaşmak adına kullanacağımız bu güzel günün akşamında, hepimizin geleceğini ilgilendiren konularda bilgi vermek üzere saat 19:00’dan itibaren Mercure Otel, Taksim’de anlatacağım. Bu etkinliğe katılmak veya konu hakkında bilgi almak isteyenler aşağıdaki sayfayı ziyaret edebilirler. http://www.onerdoser.com/HD431_seminer--2015-te-bizi-neler-bekliyor-.html

Perşembe günü boyunca Ay Kova burcunda ilerliyor. Beklenmedik değişimlere, sürprizlere açık, hayli gergin bir gündeyiz. Sabah saatlerinde kesinleşen Ay-Mars kavuşumu, duygusal çıkışlara, gerginliklere, sakarlık veya kazalara açık olabileceğimizi gösteriyor. Ay-Jüpiter karşıtlığının etkinleşeceği öğle sonrasındaki saatlerde bu gergin etkiler artabilir, dikkat! Bu açının saat 17.10’da kesinleşmesinin ardından başkaca temel açısı kalmayacak olan Ay boşluğa giriyor. Gün boyunca etkin olacak Merkür-Uranüs karesi ve Merkür-Plüton kavuşumu ticaret, hesaplaşma, muhasebe, ödemeler, iletişim, haberleşme, eğitim, medya ve yayıncılık, internet, lisanlar, sözlü ve yazılı ifade edilen konularda streslere işaret ediyor. Koparıcı, isyankar, rest çekmeye yönelik enerjiler işbaşında olacak. Bu yüzden sözlü ve yazılı ifadelerimize dikkat etmemizde, anlaşmalarda veya toplantılarda dikkatli olmamızda fayda var.  Yeni işlere teyit vermek, imza atmak açısından pek de isabetli bir günde değiliz!

Cuma gününe geçişte henüz Kova burcunda ve boşlukta ilerleyen Ay, sabah saat 06:06’da Balık burcuna geçiyor. Duygusal konuların vurgu kazanacağı bir gündeyiz. Başkalarının ihtiyaçlarına vakit ayırmamız gerekebilir. Özellikle de Ay-Satürn karesinin etkin olacağı duygusal sıkışıklıklara açık sabah saatlerinde. Öğle saatlerinde doğru Ay-Güneş altmışlığının destekleyici etkileri devreye giriyor. Kadın erkek ilişkilerinde, ebeveynlerle ilişkilerde, iş ve kariyerle veya geleceğe yönelik ilişkilerde güzel gelişmeler kaydedebileceğimiz bir zaman dilimindeyiz. Değerlendirebiliriz! Ay-Neptün kavuşumunun etkin olacağı öğle sonrasındaki saatlerde uzlaşmaya yönelik enerjiler, karşılıklı fedakarlıklar, maneviyat ve kabullenişe açık etkiler devreye giriyor. Günün geri kalanında da yumuşak, ılımlı bir enerji akışı var.

Cumartesi günü boyunca Ay Balık burcunda ilerliyor. Rahat, huzurlu ve ılımlı bir atmosfer yaratabileceğimiz bir gündeyiz. Sabahın erken saatlerinde etkin olacak Ay-Plüton kavuşumu, güne başlarken duygusal anlamda güçlü ve desteklenmiş hissedeceğimizi gösteriyor. Sabahın ilerleyen saatlerinde Ay-Merkür altmışlığı etkinleşiyor. İletişim becerilerimizi iyi kullanabileceğimiz, önemli konuşma ve görüşmeleri, yazışma ve duyuruları aktif edebileceğimiz saatlerdeyiz. Değerlendirebiliriz. Ay-Venüs altmışlığının etkinleşeceği akşam saatlerinde özel ve sosyal ilişkiler açısından çok güzel etkiler söz konusu. Aşktan yana şanslı olacağımız akşam saatlerini kullanabiliriz! Ama 17:43’ten sonra Ay’ın boşluğa gireceğini hesaba katmalıyız. Gün boyunca etkin olacak Güneş-Neptün altmışlığı ruhsal, manevi konuların vurgu kazanacağını gösteriyor. Özveri, fedakarlık, egoyu aşabilme gibi temalar bu uyumlu açının taşıdığı olumlu etkilerdir. Ay’ın da Balık burcunda ilerleyeceği hafta sonunu ruhsal çalışmalar yapmak, manevi konulara yönelmek, artistik ve sanatsal becerilerimizi ifade etmek, hayal gücü gerektiren işlere girişmek açısından değerlendirebiliriz.

Pazar günü sabah saatlerinde henüz Balık burcunda ve boşlukta ilerleyen Ay, saat 08:35 itibariyle Koç burcuna geçiyor. Güne hayli aktif, hareketli ve dinamik başlıyoruz! Ay-Satürn üçgeninin etkin olacağı sabah saatlerinde sağlam ve kararlı adımlar atabiliriz. Günün geri kalanı için güzel organizasyonlar yapabiliriz. Günün geneli daha ziyade rahat ve akışkan, ama akşam saatlerine doğru etkinleşecek Ay-Güneş karesi, bu saatlerden itibaren özel ve sosyal ilişkilerimizde daha dikkatli olmamız gerektiğine işaret ediyor. Önemli ve etkin pozisyondaki kişilerden, hayatımızda önemli rol üstlenen kişilerden beklediğimiz desteği bulmakta zorlanabiliriz!

Keyifli, sağlıklı ve huzurlu bir hafta dileklerimle...

Öner DÖŞER

21 Aralık 2014, Pazar

ASTROLOJİ OKULU, Caddebostan 

21.12.2014

Designed by Ongunsoft