Öner Döşer

22 Ekim Haftası

Bu sayfa 5888 kişi tarafından ziyaret edildi.

Haftanın ilk yarısı daha ziyade olumlu etkiler gösteriyor. Haftanın ikinci yarısında ise Perşembe günü stresli etkiler ve pozitif akışlar aynı güne toplanırken, takip eden iki gün olumlu etkiler daha öne çıkıyor. Ama Pazar günü stresli etkiler daha belirgin gözüküyor.

Salı günü Güneş Akrep burcuna geçiyor. Artık sonbaharın mevsimsel ısı ve özelliklerini daha etkin hissettirmeye başlayacağı bir sürece giriyoruz. Akrep burcunun gizemli ve derine inme arzusu, Güneş’in buradaki yerleşimi ile fazlasıyla aşikar hale gelmiş olur. Gizli ve esrarengiz konulara eğilim iyice arttıracaktır. Güç arzusunun öne çıkması, ama bunun dışarı gösterilmesinden ziyade içsel olarak tutkulu bir şekilde istenmesi durumu hakimdir. Bu geçiş içsel gücümüzü de daha net fark edeceğimizi de göstermektedir. Sezgilerimiz ve olayların işleyişini tahmin edebilme kabiliyetimiz daha belirginleşecek demektir. Bu yerleşim, ilişkilerde cinsellik temasının öne çıkacağını da gösterir. Şüphesiz Güneş’in Akrep burcuna geçişi ülkemiz açısından ayrıca önem taşımaktadır. Çünkü Türkiye astrolojik haritasında Güneş Akrep burcunda yerleşimdedir. Bu geçiş ülkemizin dikkat çekeceği ve kendisini daha etkin ifade edeceği bir süreçten geçeceğimizi de göstermektedir.

Yine Salı günü Güneş-Neptün üçgeni kesinleşiyor. Bu uyumlu açı hayal gücümüzü daha etkin bir şekilde kullanabileceğimizi, fantezi dünyamızı dışarı daha iyi bir şekilde yansıtabileceğimizi gösteriyor. Bu açının etkisi mistik ve psişik konulardaki yeteneklerimizi geliştirmek, ortaya koymak ya da onları keşfetmek şeklinde ortaya çıkabilir. Merhamet ve sempati kurarak diğer insanların ihtiyaçlarını hissetme yeteneğimiz de belirginleşecektir. İdeal edindiğimiz şeyleri ve hayallerimizi gerçekleştirme şansımız, Güneş’in Neptün üçgeninin ardından Satürn ile kavuşumunu kesinleştireceği Perşembe gününe kadarki süreçte daha aktif olacak. Bol dua, niyet, istek çok önemli; ama pek tabii ki harekete geçmek ve bunları gerçekleştirmek için aktif olmak gerekiyor.

Perşembe günü Güneş-Satürn kavuşumu kesinleşiyor. Yukarıda bahsettiğimiz gibi, hayalleri gerçekleştirmek ve somutlaştırmak anlamına gelebilir. Tabii Satürn’ün gerçekçi olmayı ve ayağını yere basmayı gerektiren etkisini göz ardı etmemeliyiz. Yani olmayacak duaya amin demek yerine, zaten bir süredir üzerinde uğraştığımız, çalıştığımız, olması daha mümkün konular üzerine odaklanmamız isabetli olacaktır. Güneş-Satürn kavuşumları ölçülü ve mesafeli olmayı, geleneklere ayak uydurmayı da anlatır. Zaten kurban bayramında olduğumuza göre gelenekleşmiş bayram ziyaretleri teması bu kavuşumun enerjisine uygun düşmektedir. Tabii bazen ardı ardına yapılması gereken ziyaretler daha genç olanları biraz sıkıyor, kısıtlıyor olabilir. Ama bu ziyaretlerin önemini bir de yaşlılar (Satürn) açısından düşünürsek, bize külfet olmaktan çıkar. Onlar gençleri, kendilerine hürmet eden kişileri görebilmek, onlar tarafından ziyaret edilmek için böyle günleri bekliyorlar. Belki biraz sıkılabiliriz, ama gönül yapmak çok daha mukaddes bir şey öyle değil mi?

Yine Perşembe günü Merkür-Venüs altmışlığı kesinleşiyor. Bu uyumlu açı özel ve sosyal ilişkilerde olumlu etkiler yaratır. Küslerin barışması, sevdikleriyle bir araya gelmek, hoş ve güzel sohbetler yapmak açısından çok güzel bir enerji taşıyan bu açıyı bayram ziyaretleri için değerlendirebiliriz. Ama bir tek bu değil tabii. Venüs aşk ev sevgi alışverişini ifade eder ve Merkür de iletişim gezegenidir. Bu ikilinin uyumlu açısı aşk ilan etmek, sevgisini açmak, evlenme teklif etmek gibi hoş durumlar açısından da kullanılabilir. Ayrıca bayram akşamında sanatsal ve eğlenceli aktivitelerde yer almak açısından da güzeldir. Ve hepsinden önemlisi, bu uyumlu açı sadece insanlar arası ilişkiler açısından değil, tüm canlılarla ilişkilerde hoşluk, güzellik temsilcisi olduğundan, kurban kesimi öncesinde ve esnasında, hayvanlara merhamet ve şefkat göstermek olarak kullanılmalıdır. Yıllardır kurban kesinlerinde ortaya çıkan üzücü manzaraların bu yıl yaşanmaması en büyük dileğimizdir…

Pazar günü Mars-Jüpiter karşıtlığı kesinleşiyor. Bu gergin açı kişisel efor ve enerjimizi etkin bir biçimde kullanabilmemize imkan tanırken, aşırılıklara ve abartılara kaçabileceğimizi gösteriyor. Sportif aktiviteler, tırmanma, doğada yürüyüşler için istek hissedebiliriz. Ama ekstrem hareketlerden, riskten kaçınmamız yerinde olur. Bu ikilinin gergin açılarında kaza ve sakarlık riski fazladır. Örneğin süratli araç kullanmak bize pahalıya mal olabilir, dikkat! Fanatik gösteri, saldırı ve girişimlere de çok açık olacağımız bu bir iki günlük süreçte, stresli ortamlardan ve kişilerden kaçınmamız yerinde olacaktır.

Yine Pazar günü Venüs Terazi burcuna geçiyor. Bu geçiş evlilik ve ilişkiler konusunda adımlar atmak açısından güzel bir sürece giriş yaptığımızı ifade ediyor. Venüs burada burç yöneticiliğine sahiptir. Bu da doğasının gereğini güçlü bir şekilde yerine getirebileceğinin göstergesidir. Bu durum Venüs’ün güzellik, aşk, popülerlik, evlilik ve ortaklık konularında destek göreceğini gösterir. Terazi burcunun uzlaşmacı, diplomatik, insanlar arasında dengeyi ve barışı sağlamayı temsil eden özellikleri, Venüs’ün buradaki yerleşimiyle güçlü bir şekilde vurgulanacaktır. Bu yerleşim, sosyal becerileri çok gelişkin, dışarıda zaman geçirmekten hoşlanan, arkadaş canlısı, görgülü ve huzurlu bir sürece işaret eder. Karşı cinse çekici ve sempatik gözükme şansını arttırır. Özel ve sosyal ilişkilerde denge şansı verir. Sanatsal yaratıcılığı arttırır, artistik yeteneklerimizi, zevkimizi objelere yansıtma yeteneğimizi ortaya çıkarmamıza yardımcıdır.

Haftanın günlere göre detaylı değerlendirmelerine gelince…

Pazartesi günü sabah erken saatlerinde Ay henüz Oğlak burcunda ilerliyor. Ay-Güneş arasındaki doksan derecelik kare açı karşı cinsle ve ailemizle ilişkilerimizde küçük gerginlikler yaşama riskimizi gösteriyor. Önemli ve etkin kişilerle görüşmeler açısından sabah erken saatler pek de isabetli olmayabilir. Zira Ay 06:31’den 08:02’ye kadar boşlukta olacak. 08:02’de Kova burcuna geçişinin ardından Satürn ile dik açıya ilerleyecek. Yani sabah erken saatlerdeki belirsizliğin ardından, sabahın ilerleyen saatlerinde engellenmelerle, gecikmelerle karşılaşabiliriz. Ay-Satürn gergin açıları her türlü iş ve girişim açısından olumsuz görülmüştür. Özellikle tıbbi girişimler, ilaç tedavisine girmek, seyahat etmek, aşkla ilgili konular, yaşlı ve olgun kişilerle görüşmek açısından uygun değildir. Öğle sonrasında devreye giren Ay-Uranüs altmışlığı olumsuz etkileri yumuşatıyor, yaratıcılığı ve farklı olanı ortaya koyabilme kabiliyetini arttırıyor. Yeniliklere, sürpriz gelişmelere açık saatlerdeyiz. Elektrik, elektronikle ilgili işlerimizi görebilir, teknolojik aletler alım satımına girişebiliriz. Ay-Uranüs uyumlu açıları idari, politik ve kamusal kişilerle veya geniş büyük yetkilileriyle görüşmek için uygundur. Aynı zamanda sosyal ortamlara katılmak, gizemli konularda eğitim almaya başlamak, değişimler yapmak, alışılmışın dışında, yeni işlere girişmek için uygun.

Salı günü boyunca Ay Kova burcunda hareket ediyor. Sosyal organizasyonlar, grup aktiviteleri ve zihinsel aktiviteler için güzel bir gündeyiz. Sabah erken saatlerde henüz Ay-Mars altmışlığının enerjimizi yükselten ve girişim cesaretimizi arttıran yapıcı etkileri devrede olacak. Öğle saatlerine doğru Ay-Jüpiter arasındaki üçgen açının pozitif etkileri de devreye girince, giriştiğimiz işlerden iyi netice alma şansımız artıyor. Ay-Jüpiter uyumlu açıları kararlar vermek, evlilik, hukuki işler, yatırımlar ve spekülatif konular açısından uygundur. Bugün Güneş Akrep burcuna geçiyor. Artık sonbaharın mevsimsel ısı ve özelliklerini daha etkin hissettirmeye başlayacağı bir sürece giriyoruz. Akrep burcunun gizemli ve derine inme arzusu, Güneş’in buradaki yerleşimi ile fazlasıyla aşikar hale gelmiş olur. Gizli ve esrarengiz konulara eğilim iyice arttıracaktır. Güç arzusunun öne çıkması, ama bunun dışarı gösterilmesinden ziyade içsel olarak tutkulu bir şekilde istenmesi durumu hakimdir. Bu geçiş içsel gücümüzü de daha net fark edeceğimizi de göstermektedir. Sezgilerimiz ve olayların işleyişini tahmin edebilme kabiliyetimiz daha belirginleşecek demektir. Bu yerleşim, ilişkilerde cinsellik temasının öne çıkacağını da gösterir. Şüphesiz Güneş’in Akrep burcuna geçişi ülkemiz açısından ayrıca önem taşımaktadır. Çünkü Türkiye astrolojik haritasında Güneş Akrep burcunda yerleşimdedir. Bu geçiş ülkemizin dikkat çekeceği ve kendisini daha etkin ifade edeceği bir süreçten geçeceğimizi de göstermektedir. Bugün öğle saatlerinde Güneş-Neptün üçgeni kesinleşiyor. Bu uyumlu açı hayal gücümüzü daha etkin bir şekilde kullanabileceğimizi, fantezi dünyamızı dışarı daha iyi bir şekilde yansıtabileceğimizi gösteriyor. Bu açının etkisi mistik ve psişik konulardaki yeteneklerimizi geliştirmek, ortaya koymak ya da onları keşfetmek şeklinde ortaya çıkabilir. Merhamet ve sempati kurarak diğer insanların ihtiyaçlarını hissetme yeteneğimiz de belirginleşecektir. İdeal edindiğimiz şeyleri ve hayallerimizi gerçekleştirme şansımız, Güneş’in Neptün üçgeninin ardından Satürn ile kavuşumunu kesinleştireceği Perşembe gününe kadarki süreçte daha aktif olacak. Bol dua, niyet, istek çok önemli; ama pek tabii ki harekete geçmek ve bunları gerçekleştirmek için aktif olmak gerekiyor.

Çarşamba gününün ilk kısmında Ay Kova burcunda ilerliyor. Sosyal organizasyonlar, arkadaş çevresiyle ilgili konular, fikir alışverişleri ve yardımlaşmanın ön planda olacağı bire gündeyiz. Ülkemiz açısından ekonomik konular, borçlar ve ödemeler dikkat çekecek. Ay sabaha karşı 04:26’da Merkür ile dik açısının hemen ardından boşluğa giriyor ve Balık burcuna geçeceği 13:59’a kadar da boşlukta ilerliyor. Sabah erken saatlerde girişeceğimiz işlerin ucu açık kalabilir. Ay-Merkür karesinin gergin etkileri de devrede olacağından görüşlerimizi kabul ettirmekte zorlanabiliriz. Önemli iş ve girişimleri, konuşma ve yazışmaları, imzalamak gereken evrak ve anlaşmaları bu ara saatlere denk getirmemekte fayda var. 13:59’da Ay’ın Balık burcuna geçişiyle birlikte olayların akış yönü değişiyor ve rahatlıyor. Bu saat sonrasında Ay-Neptün kavuşumunun da etkisiyle sezgilerimiz ve idrak kapasitemiz yükseliyor. Meditasyon ve benzeri ruhsal çalışmalara yönelmek, dua ve zikir çalışmaları yapmak, hatta hiçbir şey yapmaksızın sadece akışta kalmak güzel şeyler hissettirebilir. Kabullenicilik ve teslimiyet duygusu, tevekkel tavırlar ön plana çıkıyor. Öğle sonrası saatlerde etkin olacak Ay-Güneş üçgeni her türlü işve girişim açısından olumlu etkiler altında olacağımızı gösteriyor. Ay-Güneş arasındaki uyumlu açılar terfi istemek, başkalarının işlerini idare etmek, yeni risklere girişmek, yatırım yapmak ve spekülatif konular, etkin ve önemli kişilerle görüşmek, toplantılar düzenlemek, ilerleme sağlamak için yardım almak açısından uygundur. Akşam saatlerinde etkin olacak Ay-Satürn üçgeni arzu ettiğimiz şeyleri gerçekleştirebilme kapasitemizi arttırıyor. Sorumluluğumuzdaki olayları yönlendirmemiz daha kolay olacak bu saatlerde. Yaşlı ve olgun kişilerle, disiplin ve organizasyonları temsil eden kişi ve kurumlarla ilgili işlere yönelmek açısından güzel saatlerdeyiz, değerlendirebiliriz.

Perşembe günü boyunca Ay Balık burcunda ilerliyor. Güzel bir bayram sabahındayız ve Ay’ın Plüton ile altmışlık açısı bizleri duygusal anlamda birbirimize bağlıyor. Ülkemiz açısından liderler, yöneticilerle ilgili temaların öne çıkacağı bir gündeyiz. Öğleye doğru Güneş-Satürn kavuşumu kesinleşiyor. Bu olumlu açı hayalleri gerçekleştirmek ve somutlaştırmak anlamına gelebilir. Tabii Satürn’ün gerçekçi olmayı ve ayağını yere basmayı gerektiren etkisini göz ardı etmemeliyiz. Yani olmayacak duaya amin demek yerine, zaten bir süredir üzerinde uğraştığımız, çalıştığımız, olması daha mümkün konular üzerine odaklanmamız isabetli olacaktır. Güneş-Satürn kavuşumları ölçülü ve mesafeli olmayı, geleneklere ayak uydurmayı da anlatır. Zaten kurban bayramında olduğumuza göre gelenekleşmiş bayram ziyaretleri teması bu kavuşumun enerjisine uygun düşmektedir. Tabii bazen ardı ardına yapılması gereken ziyaretler daha genç olanları biraz sıkıyor, kısıtlıyor olabilir. Ama bu ziyaretlerin önemini bir de yaşlılar (Satürn) açısından düşünürsek, bize külfet olmaktan çıkar. Onlar gençleri, kendilerine hürmet eden kişileri görebilmek, onlar tarafından ziyaret edilmek için böyle günleri bekliyorlar. Belki biraz sıkılabiliriz, ama gönül yapmak çok daha mukaddes bir şey öyle değil mi? Öğle sonrasındaki saatlerde Ay-Mars karesi ve Ay-Jüpiter karesi kesinleşiyor. Bu gergin açılar tam da kurban kesimi yapılacağı bir günde yaralanmalara, uygunsuz manzaralar oluşmasına sebep olabilir. Yollarda, trafikte çok dikkatli olmamız gerekeceğini gösteren bu açı, aşırı sürat yüzünden kaza riskine işaret ediyor. Neyse ki akşam saatlerinde Merkür-Venüs altmışlığı kesinleşiyor. Bu uyumlu açı özel ve sosyal ilişkilerde olumlu etkiler yaratır. Küslerin barışması, sevdikleriyle bir araya gelmek, hoş ve güzel sohbetler yapmak açısından çok güzel bir enerji taşıyan bu açıyı bayram ziyaretleri için değerlendirebiliriz. Ama bir tek bu değil tabii. Venüs aşk ev sevgi alışverişini ifade eder ve Merkür de iletişim gezegenidir. Bu ikilinin uyumlu açısı aşk ilan etmek, sevgisini açmak, evlenme teklif etmek gibi hoş durumlar açısından da kullanılabilir. Ayrıca bayram akşamında sanatsal ve eğlenceli aktivitelerde yer almak açısından da güzeldir. Ve hepsinden önemlisi, bu uyumlu açı sadece insanlar arası ilişkiler açısından değil, tüm canlılarla ilişkilerde hoşluk, güzellik temsilcisi olduğundan, kurban kesimi öncesinde ve esnasında, hayvanlara merhamet ve şefkat göstermek olarak kullanılmalıdır. Yıllardır kurban kesinlerinde ortaya çıkan üzücü manzaraların bu yıl yaşanmaması en büyük dileğimizdir…

Cuma gününün büyük çoğunluğunda Ay Balık burcunda ilerliyor. Ülkemizin liderleri, yöneticileriyle ilgili temaların öne çıkacağı bir gündeyiz. Sabah saatlerinden öğle sonrasındaki saatlere kadar uyumlu, olumlu enerjiler hakim gözüküyor. Ay-Merkür üçgeninin etkinleşeceği öğle sonrasındaki saatlerde iletişim ve haberleşme, sözler ve yazışmalar, kendini ifade ve zihinsel aktiviteler, gezme tozma ve hoş zamanlar geçirme adına olumlu etkiler ön planda olacak. Ay-Venüs karşıtlığının etkinleşeceği akşam saatlerinde ise ikili ilişkiler alanında gerginlikler söz konusu, dikkat! Yeme içme konularında, eğlenceli aktivitelerde olumsuzluklarla karşılaşmamak adına temkinli hareket etmemizde fayda var. 18:04’te boşluğa girecek olan Ay 22:30’a kadar boşlukta ilerlemeye devam edecek. Bu saatler arasında girişeceğimiz işlerde kalıcı ve belirgin sonuçlar elde etmemiz zor gözüküyor. Ay’ın Koç burcuna geçeceği 22:30 sonrasında kararlılık ve netlik kazanıyoruz. Hareketli, tempolu gece saatleri bizi bekliyor. Duygularımızı aktif bir şekilde ortaya koyabilir, dürtüsel ve istediğimiz şekilde davranma arzusu duyabiliriz. Aceleci duygusal tepkilerden kaçınmamız isabetli olur.

Cumartesi günü boyunca Ay Koç burcunda ilerliyor. Hızlı ev tempolu, cesaret ve girginliğin ön plana çıkacağı bir gündeyiz. Ülkemizin Meclis’i, müttefikleriyle ilgili konular ön plana çıkabilir. Duygularımızı açık ve net bir şekilde ortaya koyma eğilimi göstereceğimiz bu güzel günde, stresli ve gergin ortamlarda bulunmamakta fayda var. Zira gün genelinde Ay’ın stresli açıları var. Sabah saatlerinde Ay-Uranüs kavuşumu etkinleşiyor. Bu ikilinin kavuşumları hız ve hareket göstergesidir. Beklenmedik, sürprizerle dolu gelişmelere işaret eder. Bunlar bazen hoş, bazen ise nahoş sürprizler olabilir. Her koşulda olaylar beklenenin dışında ya da ötesinde akacaktır. Yaratıcılık da, yenilik ve değişiklik ihtiyacı da hayli fazladır. Bu açının ardından öğle saatlerinde etkin olacak Ay-Plüton karesi duygusal anlamda stresli etkiler taşıyor. Bu ikilinin gergin açılarında şartları fazla zorlamamak, riskli ve tehlikeli işlerden uzak kalmak gerekir. Duygusal anlamda hırpalayıcı etkiler taşır. Güçlü ve etkin kişilerle görüşmek, somut sonuçlar ortaya çıkması beklenen işlere girişmek, mücadele ve risk gerektiren işlere girişmek, seyahat etmek, ameliyata girmek, hoşgörü ve esneklik gerektiren işlere kalkışmak için uygun değildir. Akşam sonrasındaki saatlerde gergin etkiler azalıyor ve yerini olumlu bir akışa bırakmaya başlıyor.

Pazar günü boyunca Ay Koç burcunda ilerliyor. Sabah erken saatlerde Ay-Mars üçgeni ve Ay-Jüpiter altmışlığının enerjik ve güçlü etkileri bizimle olacak. Güne aktif ve enerjik başlayabiliriz. Sportif aktiviteler, rutin dışı gezintiler, hayatımıza heyecan ve renk katacak aktiviteler açısından çok uygun saatlerdeyiz. Ama abartılardan, aşırılıklardan kaçınmalıyız. Bugün öğle sonrasında kesinleşecek Mars-Jüpiter karşıtlığı da aynı şeye dikkat çekiyor. Bu gergin açı kişisel efor ve enerjimizi etkin bir biçimde kullanabilmemize imkan tanırken, aşırılıklara ve abartılara kaçabileceğimizi gösteriyor. Sportif aktiviteler, tırmanma, doğada yürüyüşler için istek hissedebiliriz. Ama ekstrem hareketlerden, riskten kaçınmamız yerinde olur. Bu ikilinin gergin açılarında kaza ve sakarlık riski fazladır. Süratli araç kullanmak bize pahalıya mal olabilir, dikkat! Fanatik gösteri, saldırı ve girişimlere de çok açık olacağımız bu bir iki günlük süreçte, stresli ortamlardan ve kişilerden kaçınmamız yerinde olacaktır. Öğle sonrasındaki saatlerde Venüs Terazi burcuna geçiyor. Bu geçiş evlilik ve ilişkiler konusunda adımlar atmak açısından güzel bir sürece giriş yaptığımızı ifade ediyor. Venüs burada burç yöneticiliğine sahiptir. Bu da doğasının gereğini güçlü bir şekilde yerine getirebileceğinin göstergesidir. Bu durum Venüs’ün güzellik, aşk, popülerlik, evlilik ve ortaklık konularında destek göreceğini gösterir. Terazi burcunun uzlaşmacı, diplomatik, insanlar arasında dengeyi ve barışı sağlamayı temsil eden özellikleri, Venüs’ün buradaki yerleşimiyle güçlü bir şekilde vurgulanacaktır. Bu yerleşim, sosyal becerileri çok gelişkin, dışarıda zaman geçirmekten hoşlanan, arkadaş canlısı, görgülü ve huzurlu bir sürece işaret eder. Karşı cinse çekici ve sempatik gözükme şansını arttırır. Özel ve sosyal ilişkilerde denge şansı verir. Sanatsal yaratıcılığı arttırır, artistik yeteneklerimizi, zevkimizi objelere yansıtma yeteneğimizi ortaya çıkarmamıza yardımcıdır.

Mutlu, Sağlıklı ve keyifli bir bayram tatili dileğiyle…

Öner DÖŞER

15 Ekim 2012, Pazar

ASTROLOJİ OKULU, Caddebostan

Ekim ayının burçlara göre değerlendirmeleri için tıklayınız…

http://www.uzmantv.com/konu/ekim-2012-aylik-burc-yorumlari

 

Güneşmerkezli Bakış

20 Ekim Cumartesi günü 18:14’te güneş lekesi AR1598 neredeyse X-sınıfı denilebilecek denli güçlü M9-sınıfı güneş alevlenmesi üretti. NASA Güneş Dinamikleri Gözlemevi Dünya’nın üst atmosferine iyonizasyon dalgası ulaştıran ekstrem ultraviyole parlamanın ardından benzer alevlenmeler üretebileceği yönünde görüş bildirdi. NOAA tahmincilerine göre önümüzdeki 24 saat içinde M-sınıfı parlamalar oluşması olasılığı %40 iken X-sınıfı parlama oluşması olasılığı %10 olarak veriliyor. Bugün itibariyle güneşlekesi sayısı 112. Detaylı bilgi için http://www.spaceweather.com

Merkür-Dünya-Venüs arasındaki gergin açıların en etkin olduğu 21 Ekim gününün bir gün öncesinde, 20 Ekim tarihinde yukarıda belirttiğim gibi etkin bir güneş aktivitesi oldu. Bu tarih civarında etkin güneş aktiviteleri görülebileceğinden geçen haftaki yazımda bahsetmiştim.

Bu haftanın güneşmerkezli gezegen dizilimleri arasında etkisi azalmakla birlikte Merkür-Dünya-Venüs arasındaki 90 ve 180 derecelik açıların yanı sıra, Mars-Uranüs-Plüton arasındaki dik açılar ve Dünya-Güneş-Satürn dizilimi en dikkat çekici olanları kuşkusuz. Özellikle Güneş-Satürn-Dünya dizilimlerinde güneş aktiviteleri etkinleşebiliyor. Bunun yanı sıra bu dizilim civarındaki günlerde doğal afetlerde artış, örneğin volkan aktivitesi görülebiliyor. Bu bağlamda 25 Ekim 2012 Perşembe günü civarı özellikle dikkat çekiyor.  

21.10.2012

Designed by Ongunsoft