Öner Döşer

22 Ekim Haftası

Bu sayfa 15192 kişi tarafından ziyaret edildi.

ÇOK ŞAŞIRACAKSINIZ!

Boğa burcunda Uranüsyen bir dolunaya doğru ilerliyoruz. Beklenmedik gelişmeler, sıra dışı durumlar, sürprizler, çok şaşıracağımız gelişmeler bizi bekliyor! Tam bir sürprizler haftası…

AstroÖneri

Peki, hangi konularda dikkatli olalım, hangi konularda değerlendirelim. Zira her zaman olduğu gibi, zorlukların yanı sıra bazı fırsatlar da bizi bekliyor olacak…

  • Sürprizlere açık olun, beklenmeyeni bekleyin! Hayatta her şey olabilir ve siz de her şeyi yapabilirsiniz. Kendinizden beklemediğiniz şeyleri bile…
  • Finansal açıdan kısa vadeli düşünmeyin, riskli hareketler yapmayın. Spekülasyondan ve spekülasyon yapanlardan uzak durun!
  • Maddi açıdan ve iş açısından büyük taahhütler altına girmeyin. Şartlarda sonradan değişim olabileceğini hesaba katın.  
  • Özel ilişkiler açısından da büyük taahhütler altına girmeyin. Başkalarında beklenti yaratmayın ve siz de başkalarından beklentilerinizi minimuma indirin. 
  • Gizli ilişkilerin açığa çıkma zamanı geldi! Sadece özel ilişkilerde değil, her türlü perde arkası ilişkiler açısından. Güncel gelişmeleri iyi takip edin…
  • Değişime ayak uydurun, esnek olun. Hayatınızdan çıkması gerekenler olabilir. Demek ki artık size lazım değiller. Vedalaşın!
  • Bir şeyleri garantiye almanın, devam ettirmenin zorlaştığı bir zaman dilimindeyiz. Aslında hayatta garanti diye bir şey olmadığının farkına varın!  
  • Huzurunuzu bozacak ani gelişmeler karşısından aceleci ve fevri davranmayın. Aşırı reaksiyon verme riski taşıyan bir zamandayız. Kendinizi gözden geçirin.
  • Farklı şeyler deneyimlemek isteyebilirsiniz. Bu güzel. Fakat abartmadığınızdan emin olun!
  • Hayvanlara vakit ayırın. Doğada vakit geçirin. Mesela bir ağaca hiç sarıldınız mı? Ona sevginizi aktardınız mı? 

 

İlişkilerde beklenmedik kopmalar

Uranüs ile birleşen dolunay Venüs ile karşıt açıda gerçekleşiyor. Bu karşıtlık esnasında Uranüs de Venüs de karşıt açıdalar. Bu karşıtlığın etkileri birkaç gündür iyice aktifleşti. Bu yüzden yanlış anlaşılmalara, beklenmedik yön değişikliklerine, vaz geçişlere, geri adım atmalara açık bir zaman dilimindeyiz ve 24 Ekim’deki dolunay esnasında bu enerjinin sonuçları açığa çıkacak. Oturmamış, bir müddettir aksayan ilişkilerde kopmalar, özgürleşmeler görebiliriz.

Dolunayın genel ve burçlara etkilerini değerlendirdiğim videoyu izlemek için linki ziyaret ediniz. https://youtu.be/7PVf39VL_H0

Aşağıda dolunay haritasını görmektesiniz.

 

 

Gizli ilişkilerin açığa çıkma zamanı!

Dolunay derecesi haritanın 12.evine denk düşüyor. 12.ev gizli işlerle, perde arkası oyunlarla, tuzaklarla, kayıplarla, gizli düşmanlıklar ve arkadan çevrilen işlerle alakalıdır. Dolunay zamanlarında bir şeyler görünür olur, açığa çıkar. Uranüs beklenmedik şekilde açığa çıkan olaylarla alakalıdır. Venüs de en basit anlamıyla ilişkiler demektir. Tüm bunları bir araya getirdiğimizde, gökyüzü bize sembolik olarak diyor ki: “Gizli ilişkiler açığa çıkma zamanı geldi!”

Skandallar

12.eve izdüşen dolunayın Venüs-Uranüs eşliğinde olması, skandal yaratan durumların ortaya çıkması, beklenmedik gelişmelerin patlak vermesi manasına da geliyor. Tabii bu sadece gündelik hayatımızla ilgili değil. Sanat dünyasını, iş camiasını, politika alanını da kapsıyor. Çok şaşırtıcı gelişmelerin bizi bekliyor olduğunu düşündürüyor. Finans alanında da spekülasyona açık bir zaman diliminde olduğumuzdan söz etmiştik. Perde arkası ve yozlaşmış finansal ilişkilerin patlak vermesi olasılığı hayli fazla bu hafta. Bakalım nasıl olaylar yaşayacağız. Güncel gelişmeleri takipte olalım…

Deprem gibi sarsıcı

Dolunayın Venüs-Uranüs karşıtlığı ile birleşmesi sonucu oluşan bir dizilim yaşayacağız. Böylesi dizilimlerde Dünya manyetik alanı fazla etki alır ve jeomanyetik fırtınalar meydana gelir. Bu dalgalanmaların hem gündelik insan ilişkilerine türbülanslı yansımaları vardır, hem de jeofiziksel etkileri vardır.  Astrolojide Uranüs denilince akla şok edici ve sarsıcı durumlar gelir. Adeta deprem niteliğinde sarsıntılar mecazi anlamda Uranüs için kullanılır. Bildiğimiz anlamda doğal afet manasında kullandığımız “deprem” de buna dahildir. Venüs ile dizilimde dolunay ve yeniaylarda da deprem olasılığı mevcuttur. Uranüs de işin içerisinde olduğundan, ister istemez akla şok edici, sarsıcı, hasar verici doğa olayları ve depremler gelir. Volkan patlamaları ihtimali de hayli güçlüdür. Bu açıdan dikkatli olmak gereken bir haftadayız. Venüs ve Plüton’un 75 derece açılarında önemli güneş aktiviteleri de görülmektedir. Dolunay esnasında Venüs-Plüton arasında 44 derece açı olacak.

Elektrik yüklü

Uranüs ile dizilimde oluşan dolunaylar astrolojik ifadesiyle elektrik yüklüdür. Ay ve Güneş’in dışında bir de Venüs bu dizilimde yer alınca durum daha dikkat çekici hale geliyor. Elektrik yüklü fırtınalar, kasırgalar, soğuk esen rüzgarlar böylesi bir dizilimin muhtemel sonuçlarındandır. Astrometeorolog Brand Riske’ye göre Venüs-Uranüs arasındaki sert açılar tüm mevsimlerde iliklere işleyen soğuk, aşırı bulutlanma, kuzeybatı rüzgarları (karayel), yağışlara (çiseleyen ya da ağır yağış) sebep olur. Riske’ye göre Güneş-Uranüs arasındaki sert açılar da serin hava, yağış ve fırtınalar, kapalı bulutlu hava, nemli, rüzgarlı, ani değişimlerle ilişkilidir.

Dolunayı Güneşmerkezli astroloji haritasında gördüğünüz üzere Venüs-Uranüs-Dünya kavuşumdalar. Mars-Kiron ile Merkür-Satürn arasında dik açılar var. Merkür Satürn’den kavuşumdan ayrılmış, Plüton’a kavuşuma gidiyor. Yermerkezli haritadaki streslerin Güneşmerkezli haritada da yer aldığını görüyoruz. Haliyle dolunay civarındaki günlerde oluşan gezegen dizilimlerle bağlantılı Jeomanyetik fırtınalar sonucu dünyevi olaylarda artışlar beklenebilir. 

 

 

Spekülasyona dikkat!

Venüs gerilemesine binaen bir müddettir borsa ve döviz işlemlerinde spekülasyona dikkat çekiyorum. 24 Ekim tarihinde gerçekleşecek dolunay bu bağlamda en dikkat çekici zaman dilimi olarak gözüküyor. Dolunay tarihini takip eden iki haftalık süreçte borsada ya da dövizde kar realizasyonu görebiliriz. Döviz ve altında tekrar bir yukarı yönde hareketlenme ihtimalini öngörebiliriz. Zira dolunay TC astroloji hartasının 5/11.evler eksenini çalıştırıyor. Aşağıda dolunay haritasının Türkiye astroloji haritası üzerindeki yansımasını görmektesiniz. 

 

 

Dolunay Türkiye astroloji haritasının 11.evine izdüşüyor. Dünya Astrolojisinde 11.ev Meclis, müttefik ülkeler, içinde bulunduğumuz birlikler, paktlar, dernekler, kulüp ve organizasyonlarla alakalıdır. Dolunayın bu alanı tetiklemesi ve TC astroloji haritasının 5.evinde yerleşen Güneş’ine karşıt açıdaki yerleşimi, bu konularda beklenmedik gelişmelere, yön değişikliklerine, stres yaratabilecek durumlara işaret ediyor olabilir. Tabii piyasalara da yansıması olacaktır. Sanatçılarla ilgili bazı gelişmeleri de kapsıyor olabilir, zira hem Venüs işin içerisinde ve gerilemekte, hem de haritanın 5.evinde iken bu gerilemeyi yapmakta. Dolunayın etkilerini değerlendirdiğim videoyu izlemek için tıklayınız. https://youtu.be/7PVf39VL_H0


Umuda Basket

Antalya Kemer’de bu yıl üçüncüsü düzenlenen Uluslararası Veteran Basketbol turnuvasında Umuda Basket isimli ekibimizle mücadele ettik. Yeni Zelanda ve Hollanda’dan da oyuncuların yer aldığı ekibimiz turnuvada kendi grubunda üçüncülük elde etti.

 

 

TGEV

20 Ekim Cumartesi günü ekip olarak TGEV Suna İnan Kıraç Eğitim Parkını ziyaret ettik. Gönüllü olarak yardım edenlere bilgi verdik. Çocuklarla basketbol oynadık. Umuda Basket ekibinin amaçlarından biri de yardıma muhtaç ve eğitim konusunda destek bekleyen çocuklara dikkat çekmek. TGEV Eğitim Parkları hakkında bilgi için https://tegv.org/nerelerdeyiz/etkinlik-noktalarimiz/

 


Haftanın günlere göre değerlendirmesine gelince…

Pazartesi gününe başlarken Balık burcunda ve boşlukta ilerleyen Ay, sabah erken saatlerde henüz kararsızlık ve belirsizlik enerjisinin aktif olduğunu gösteriyor. 09:58’de Koç burcuna geçiyor. Netlik kazanmaya başlıyoruz. Merkür-Plüton altmışlığının etkili olduğu gün genelinde başkalarının üzerinde etki yaratacak konuşmalar yapabiliriz. İkna kabiliyetimizi iyi kullanabileceğimiz bir gündeyiz. Anlaşmalar, el sıkışmalar açısından da gün genelini değerlendirebiliriz. Ama Ay-Satürn karesinin etkili olduğu akşam saatlerinde sıkışık, zorlu, engelleyici ve geciktirici bir enerji akışı var, dikkat!

Salı günü boyunca Ay Koç burcunda ilerliyor. Öğlen 14:22’de Güneş Akrep burcuna geçiyor. Duygu ve güç birikimi yapacağımız bir sürece giriyoruz. İçinde bulunduğumuz ortamda gelişe olaylara duyarsız kalamayabilir, olayların en derinine kadar gidebiliriz. Ay-Mars altmışlığının etkili olduğu günün büyük bölümünde efor ve güç gerektiren ya da cesaret ve motivasyon isteyen işlere kalkışabiliriz. Ay-Plüton karesinin etkili olduğu gece saatlerinde ise stresli ve zorlu bir enerji akışı var. Şartları fazla zorlamasak iyi ederiz.

Çarşamba gününün büyük çoğunluğunda Ay Koç burcunda ve boşlukta ilerliyor. Girişim yapma motivasyonumuz yüksek olsa da, belirginleşmeyen durumlar harekete geçmemizi geciktirebilir. Güneş-Uranüs karşıtlığının da etkisiyle beklenmedik gelişmelere, kontrol dışına taşıyan faktörlere açık bir gündeyiz ve şartlara güvenmekte zorlanabiliriz. Venüs-Satürn altmışlığının etkili olduğu gün genelinde ilişkiler açısından dengeli ilerleme ve zorlu durumları bilgece yönetme şansımız daha yüksek. Ay’ın 17:33’te Boğa burcuna geçişiyle beraber sağlam ve kalıcı adımlar atma arzumuz yükseliyor. Ama bunu sağlamakta zorlanacağız, zira bu geçişin hemen ardından Ay-Uranüs kavuşumu, ardından da dolunay (19:45) gerçekleşiyor. Dolunaydan bir müddet sonra Ay-Venüs karşıtlığı da iyice etkinleşiyor. Her türlü ilişkiler açısından gergin, zorlu enerjileri açığa çıkarıcı, çok şaşıracağımız gelişmelere açık bir zaman dilimindeyiz. Sarsıcı durumlarla karşılaşabiliriz. Doğal afetlere dikkat çeken bir sürece giriyoruz, farkında olalım! Tabii sadece ülkemizle ilgili bir durum değil, dünya geneli için geçerli bir yorum bu…

Perşembe günü boyunca Ay Boğa burcunda hareket ediyor. Ay-Satürn üçgeninin dengeleyici etkilerinin henüz devrede olduğu sabah erken saatlerinde biraz olsun dengeye gelebiliriz. Ama stresli enerji akışı henüz bitmemiş durumda. Ay-Neptün altmışlığının yumuşatıcı, tolerans ve esnekliğin, affediciliğin devreye girdiği öğle sonrasındaki saatlerde olumlu yönde gelişmeler kaydedebiliriz. Özveri zamanı! Ay-Mars karesinin etkili olduğu gece saatlerinde yine agresif ve zorlu bir atmosferde olacağız, kazalara, sakarlıklara dikkat!

Cuma günü hayli aktif ve hareketli geçeceğe benzer. Zira Ay’ın çok sayıda açısı ve Güneş-Venüs kavuşumu var. Ay-Merkür karşıtlığının etkili olduğu günün ilk yarısında sözlü tartışmalara, anlaşmazlıklara açık olacağız. Önemli toplantılar, yazışmalar, ticari işler, yatırımlar bağlamında girişimler için uygun bir zaman diliminde değiliz. Öğleden sonraki saatlerde de Ay-Jüpiter karşıtlığı var ki bu da finans konuları açısından yine çalkantılı, aşırı risklerden uzak durmak gerektiğini gösteren bir açıdır. 18:48’de boşluğa giren Ay gece 22:40’ta İkizler burcuna giriyor. Güneş-Venüs kavuşumunun etkilerini maksimumda hissedeceğimiz bir gündeyiz ve günün önemli bir kısmında Venüs Güneş’in kalbinde olacak.

Cumartesi günü boyunca Ay İkizler burcunda hareket ediyor. Yakın yerlere geziler, eğitimler, bilgi paylaşımları açısından değerlendirebileceğimiz bir gündeyiz. Ay-Neptün karesinin etkili olduğu akşam saatlerinde kafa karıştırıcı ve yanıltıcı bir enerji akışı mevcut. İyi düşünmeden ve enine boyuna ölçmeden karar vermesek isabet ederiz!

Pazar günü boyunca Ay İkizler burcunda ilerliyor. Bilgimizi arttırmak, yeni şeyler öğrenmek, bilgi paylaşmak açısından harika bir gündeyiz! Merkür-Jüpiter kavuşumunun bilgide genişlemeye yönelik güzel enerjisi devrede! Kendimizi geliştirecek alanlarda adım atabilir, kendimizi ifade edebilir, yurt dışından kişilerle irtibata geçebilir, yabancılarla yapılan tüm işleri organize edebiliriz. Ay-Mars altmışlığı ile güne dinç ve aktif başlıyoruz. Bu açının kesinleşmesinin ardından Ay boşluğa giriyor (07:37) ve günün geri kalanında boşlukta devam ediyor ilerlemesine…

İyi haftalar!

Sevgi, ışık ve umutla!

Öner Döşer, AMA, ISAR Cap

OPA Türkiye Temsilcisi, APAI Üyesi

AstroArt Astroloji Okulu Kurucusu

www.astrolojiokulu.com

 

21.10.2018

Designed by Ongunsoft