Öner Döşer

22 Eylül Haftası

Bu sayfa 9450 kişi tarafından ziyaret edildi.

22 Eylül Haftası SEZONA MERHABA!

Sonbahara girmek üzereyiz. 23 Eylül sabahı 05:29’da Güneş Terazi burcuna geçiyor. Kuzey yarımküre için sonbahar ekinoksu. Gece ve gündüzün eşit olduğu bu güzel günde, ASTROLOJİ OKULU olarak Caddebostan Tenis Cafe’de düzenleyeceğimiz Sezona Merhaba gecemizle birlikte sezona merhaba diyoruz! Arzu eden astroloji severler aramıza katılabilirler. Gecemiz hakkında detaylı bilgi için linki ziyaret edebilirsiniz. http://www.astrolojiokulu.com/HD629_astroloji-okulu-olarak-sezona-merhaba-diyoruz---.html

24 Eylül Perşembe sabahı 09:13’te gerçekleşecek yeniay sonrasında sezonun ilk dersini işleyeceğiz. Bu yılki ders programımız, uzmanlaşma sınıflarımızın başlangıç tarihleri ve atölye sınıflarımız hakkında bilgi için linki ziyaret edebilirsiniz. http://www.astrolojiokulu.com/KD209_yuzyuze-egitim.html

Bugün etkin olan ve Pazartesi günü kesinleşecek Mars-Neptün karesi, harekete geçmemiz konusunda atalet etkisi yaratıyor. Kararsızlık çekebiliriz, doğru yön saptamakta zorlanabiliriz. Hırsızlıklara, çalıntılara, yanılgılara açık bir zaman dilimindeyiz dikkat!

Salı günü Plüton Oğlak burcunda direkt hareketine dönmek üzere durağanlaşıyor. Köklü değişimler, yeniden yapılanmalar açısından enerjinin daha rahat akacağı bir sürece giriyoruz.

Yine Salı sabahı erken saatlerde Güneş Terazi burcuna geçiyor: sonbahar ekinoksu! Denge, uzlaşma ve paylaşma yönünde eğilim kazanmaya başlıyoruz.

Çarşamba sabahı 09:13’te 1 derece Terazi burcunda yeniay gerçekleşiyor. Bu keyifli yeniay hukuk ve adaletle, diplomasi ve siyasetle ilişkili işlere girişmek, sanatsal projelere başlamak, giyim kuşam ve dekorasyon ya da eğlenceli aktivitelerle ilgili işlere atılmak, kişisel bakım ve estetikle ilgili girişimler yapmak, yeni ilişkilere adım atmak adına çok güzel bir zaman dilimine girdiğimizi müjdeliyor! Yükselen burcu Terazi olanlar her türlü girişim, atılım, açıklama, duyuru yapmak için fevkaladenin fevkinde bir zaman dilimine giriyorlar! Bu yeniayı ülkemizin astroloji haritası üzerinde değerlendirdiğimizde, önemli temeller atacağımız, iç konularla, sınırlarımız, güvenlik konularıyla daha fazla ilgilenmemiz gereken, huzur ve dengeyi sağlamak için gayret göstermemiz gereken, ama yapıcı sonuçlar elde edebileceğimiz bir sürece girdiğimizi söyleyebiliriz.

Perşembe günü Jüpiter-Uranüs üçgeni kesinleşiyor. Hafta genelinde etkisini gösterecek bu uyumlu açı, sürpriz seyahatlere, yabancılarla ilişkilerde beklemedik hoş gelişmelere açık olacağımızı gösteriyor. Eğitim ve yayıncılık, teknoloji, uçaklar, bilgisayarlar, internet, ekipmanlarla ilgili alanlarda girişimler yapabilir veya olumlu gelişmeler yakalayabiliriz. Bu uyumlu açı, dini ve felsefi konulara daha değişik ve geniş açıdan bakış kazanmamıza yardımcı olabilir. Finansal konularda hızlı ve olumlu gelişmeler yakalayabileceğimiz bir haftadayız!

Pazar gününe geçişten kısa bir müddet sonra (01:39) Merkür Akrep burcuna geçiyor. Merkür bu burçta hareket ederken rasyonel düşünmekte zorlanabiliriz. Kararlarımıza duygularımız egemen olabilir. Duygusal konulara takılıp kalabiliriz. Sübjektif düşünebiliriz. Bunun yanı sıra, olayların altında yatan ve kolayca fark edilmeyen şeyleri daha iyi sezebiliriz. Araştırma yaptığımız konularda derinlik kazanabiliriz. Başkalarının psikolojisini daha iyi anlayabiliriz. Yakında Merkür bu burçta gerilemeye başlayacak (4 Ekim)

Haftanın günlere göre detaylı değerlendirmelerine gelince…

Pazartesi günü boyunca Ay Başak burcunda hareket ediyor. Olayların üzerine titizlikle ve hassasiyetle eğileceğimiz bir gündeyiz. Kılı kırk yarabilir ama yine de olayları istediğimiz noktaya çekemeyebiliriz. Bu durum, özellikle de sabah saatleri için geçerli, çünkü Ay’ın ardı ardına Mars ve Neptün ile uyumsuz açıları etkin olacak ve bu açılarıyla Ay, gün boyunca etkin olacak Mars-Neptün karesini tetikliyor. Mars-Neptün karesi, harekete geçmemiz konusunda atalet etkisi yaratıyor. Kararsızlık çekebiliriz, doğru yön saptamakta zorlanabiliriz. Hırsızlıklara, çalıntılara, yanılgılara açık bir kısa bir zaman dilimindeyiz dikkat! Akşam saatlerinde etkinleşecek Ay-Plüton üçgeninin etkisiyle dengeye geliyoruz.

Salı günü boyunca Ay Başak burcunda hareket ediyor. Girişeceğimiz işlerde planlı, dikkatli ve titiz davranma eğilimi göstereceğimiz bir gündeyiz. Sabah erken saatlerde Güneş Terazi burcuna geçiyor: sonbahar ekinoksu! Denge, uzlaşma ve paylaşma yönünde eğilim kazanmaya başlıyoruz. Sabah erken saatlerden itibaren etkin olacak Ay-Satürn altmışlığı, sağlam ve güvenilir gelişmeler yakalayabileceğimiz saatlerde olacağımızı gösteriyor. Ay-Venüs kavuşumunun etkinleşmeye başlayacağı öğle saatleri civarında aşk ve ilişkilerden yana şansımız yüksek! Her türlü iş ve girişim açısından günün en şanslı saatlerindeyiz diyebiliriz. Ama bu kavuşumun ardından temel açılarını tamamlayacak olan Ay’ın artık boşluğa girecek olması, 15:14 sonrasında girişeceğimiz işlerden somut ve kalıcı sonuçlar elde etmekte zorlanabileceğimizi işaret ediyor. Bu bir olumsuzluk değil, ancak belirsizlik ve kararsızlık etkisi var. Akışa bırakmak, şartları zorlamamak isabetli olabilir. Her halükarda, Ay-Venüs kavuşumunun olumlu ve yapıcı enerjisi bizimle beraber olacak günün geri kalanında…

Çarşamba gününe başladığımızda henüz Başak burcunda ve boşlukta ilerleyen Ay, sabah 06.59’da Terazi burcuna geçiş yapıyor. Keyifli, huzurlu bir güne merhaba diyoruz! Saat 09:13’te Ay-Güneş kavuşumu kesinleşiyor: yeniay! Bu keyifli yeniay hukuk ve adaletle, diplomasi ve siyasetle ilişkili işlere girişmek, sanatsal projelere başlamak, giyim kuşam ve dekorasyon ya da eğlenceli aktivitelerle ilgili işlere atılmak, kişisel bakım ve estetikle ilgili girişimler yapmak, yeni ilişkilere adım atmak adına çok güzel bir zaman dilimine girdiğimizi müjdeliyor! Yükselen burcu Terazi olanlar her türlü girişim, atılım, açıklama, duyuru yapmak için fevkaladenin fevkinde bir zaman dilimine giriyorlar! Bu yeniayı ülkemizin astroloji haritası üzerinde değerlendirdiğimizde, önemli temeller atacağımız, iç konularla, sınırlarımız, güvenlik konularıyla daha fazla ilgilenmemiz gereken, huzur ve dengeyi sağlamak için gayret göstermemiz gereken, ama yapıcı sonuçlar elde edebileceğimiz bir sürece girdiğimizi söyleyebiliriz. Akşam saatlerinde etkinleşecek Ay-Mars altmışlığı, cesaret ve güç gerektiren işlere kalkışmak için güzel bir zaman diliminde olacağımızı, güç ve cesaretimizi dengeli ve yerinde kullanabileceğimizi gösteriyor.  

Perşembe günü boyunca Ay Terazi burcunda ilerliyor. Bir gün öncesine nazaran biraz daha gergin ve dengeyi sağlamakta zorlanabileceğimiz bir gündeyiz. Sabah erken saatlerde Ay-Plüton karesinin gergin etkileri belirgin olabilir. Şartları çok zorlamasak isabet ederiz. Ay-Jüpiter altmışlığının etkin olacağı sabahın ilerleyen saatlerini iyi değerlendirebiliriz. Bu açının ardından yine Ay-Uranüs karşıtlığının dengesiz enerjisi devreye giriyor; ama gün boyunca etkin olacak ve akşam saatlerinde iyice devreye girecek Jüpiter-Uranüs üçgenini iyi değerlendirebiliriz. Hafta genelinde etkisini gösterecek, ama bugün akşam saatlerine doğru en etkin aşamasına girecek bu uyumlu açı, sürpriz seyahatlere, yabancılarla ilişkilerde beklemedik hoş gelişmelere açık olacağımızı gösteriyor. Eğitim ve yayıncılık, teknoloji, uçaklar, bilgisayarlar, internet, ekipmanlarla ilgili alanlarda girişimler yapabilir veya olumlu gelişmeler yakalayabiliriz. Bu uyumlu açı, dini ve felsefi konulara daha değişik ve geniş açıdan bakış kazanmamıza yardımcı olabilir. Finansal konularda hızlı ve olumlu gelişmeler yakalayabileceğimiz bir gündeyiz. Özellikle öğleden sonraki saatleri iyi değerlendirebiliriz! 

Cuma gününün büyük çoğunluğunda Terazi burcunda hareket edecek olan Ay, Merkür ile kavuşumunun kesinleşeceği 15:38’e kadarki zaman diliminde girişeceğimiz işlerde uzlaşma ve uyum yakalayabileceğimizi gösteriyor. Ticari konular, alışverişler, hesaplaşmalar, toplantılar, yazışmalar, duyuru ve açıklamalar açısından güzel bir gündeyiz! Ay’ın açısız kalacağı ve boşlukta ilerleyeceği 15:38 öncesini değerlendirebiliriz. Bu saat sonrası “kötü” anlamına gelmiyor. Kesinleşmekte ve girişeceğimiz işlere kararlılık kazandırmakta zorlanacağımızı gösteriyor. Konuşmaların ucu açık kalabilir, yönünü tayin etmekte zorlanabiliriz, işlerimizi istediğimiz gibi sabit bir noktaya bağlayamayabiliriz.  

Cumartesi günü boyunca Ay Akrep burcunda ilerliyor. Sezgilerimizin hayli aktif olacağı, olayların gidişatını iyi kestirebileceğimiz bir gündeyiz. Ülkemiz, halkımız, sanatçı ve sporcularımız, diplomatlarımız ve aracılarla ilgili konularda önemli gelişmeler olabilir. Sabah erken saatlerde henüz etkin olacak Ay-Neptün üçgeni, güne keyifli başlayacağımızı gösteriyor. Mistik, ilahi konulara eğilebiliriz. Ruhumuzu dinlendireceğimiz, kendimize dönebileceğimiz çalışmalar, aktiviteler yapabiliriz. Tembelce yatağımızda vakit de geçirebilir hatta hayaller de kurabiliriz tabii ki. Bunlar da hayatımızın bir parçasıdır. Bazı zamanlarda bunlar da gereklidir. Ay-Plüton altmışlığının etkin olacağı öğle sonrasındaki saatlerde başkalarından destek bulma, ilişkilerimizi güçlendirme, duygularımızı güçlü ve etkin bir şekilde ifade edebilme potansiyelimiz artıyor. Ay-Jüpiter karesinin etkin olacağı akşam saatleri ve sonrasında enerjimiz hayli yüksek olacak. Abartılara, aşırılığa kaçmaya eğilim gösterebiliriz. Ama dengeyi sağlayabilirsek, son derece eğlenceli, keyifli zamanlar geçirebiliriz. Sosyal etkinlikler açısından güzel bir gecedeyiz!    

Pazar günü boyunca Akrep burcunda ilerleyecek olan Ay, duygusal konuların vurgu kazanacağı bir günde olacağımızı işaret ediyor. Ülkemiz, halkımız, sanatçı ve sporcularımız, diplomatlarımız ve aracılarla ilgili konularda önemli gelişmeler olabilir. Ay-Satürn kavuşumunun etkin olacağı sabah saatlerinde kendimizi halsiz ve isteksiz ya da engellenmiş ve baskı altında hissedebiliriz. Günün ilerleyen saatlerinde bu olumsuz ve baskılayıcı enerjiler devre dışı kalmaya başlayacak. Öğle sonrasındaki saatlerden itibaren etkinleşmeye başlayacak Ay-Venüs altmışlığının olumlu enerjisi akşam saatlerinde de devrede olacak. 23:30’da kesinleşecek bu açı sonrasında Ay boşluğa giriyor. Ama bu saat öncesinde aşk ve ilişkiler konusu başta olmak üzere, pek çok konuda olumlu gelişmeler yakalayabiliriz. Artistik ve sanatsal konularda, giyim kuşam, yeme içme konularında, güzellik ve zarafetle ilgili konularda, kişisel bakımla ilgili konularda girişimler yapabiliriz. Başkalarıyla uzlaşma sağlamayı beklediğimiz işleri ve kişileri devreye sokabiliriz.

Keyifli, sağlıklı ve mutlu bir hafta dileğiyle!

Öner DÖŞER

21 Eylül 2014, Pazar

ASTROLOJİ OKULU, Caddebostan 

21.09.2014

Designed by Ongunsoft