Öner Döşer

22 Nisan Haftası

Bu sayfa 11187 kişi tarafından ziyaret edildi.

22 NİSAN HAFTASI- AKREP BURCUNDA DETOKS AY TUTULMASI

Oldukça dikkat çekici ve yoğun bir haftaya giriyoruz. Pazartesi günü kesinleşecek Venüs-Satürn karşıtlığı ilişkilerde kutuplaşma riskini arttırıyor. Salı günü nispeten daha ılımlı etkiler var. Çarşamba günü Ay’ın açıları stresli olsa da, etkin olacak Merkür-Jüpiter, Venüs-Plüton, Güneş-Neptün açıları ilerlemek istediğimiz konularda destek alacağımızı gösteriyor. Perşembe günü Akrep burcunda ay tutulması gerçekleşiyor. Stresli etkiler ağırlık tutuyor. Cuma günü ikinci yarısından sonra biraz rahatlıyoruz. Cumartesi günü nispeten daha iyimser ve rahat ilerleyeceğiz. Pazar günü etkin olacak Güneş-Satürn karşıtlığı engellenme ve kutuplaşma riskini arttırıyor.

Detoks tutulması-Arınma, Temizlenme Zamanı!

Haftanın en önemli gökyüzü olayı Akrep burcunda ay tutulması kuşkusuz. Mars-Satürn ile eksen oluşturan ve bu yüzden stresli etkiler içeren bu tutulmayı bizi zehirleyen, bize zarar veren şeylerden arınmak, temizlenmek veya hayatımızdan çıkartmak istediğimiz şeyler konusunda harekete geçmek için de kullanabiliriz.

Bu yazıyı hazırlarken Akrep burcundaki bu tutulmayı “detoks tutulması” olarak adlandırmak geldi içimden. Hepimizin bildiği gibi detoks vücutta biriken hastalık ve yaşlanmayı oluşturan zararlı atıkların vücuttan temizlenmesidir. Astrolojide bu işlem için en isabetli burç boşaltım sistemini temsil eden Akrep’tir. Eski zamanlarda medikal astrologlar vücudun temizlenmesi için hastaya müshil türevi ilaçlar verdiklerinde, eğer müshil türevi ilaç sıvıysa, Yükselen burcun ya da Ay’ın Akrep burcunda bulunduğu zamanı; ilaç tozsa ASC ya da Ay’ın Yengeç burcunda bulunduğu zamanı; ilaç hap ise ASC ya da Ay’ın Balık burcunda bulunduğu zamanı salık verirlerdi. Tabii medikal anlamda detoks yapılması açısından bu bilgiler değerlendirilebilir. Ama ben “detoks” derken, hayatımızda bize zarar veren, bizi hasta eden şeyleri (iş, sağlık, ilişkiler) temizlemeyi kastediyorum. Astrolojide zarar veren gezegenler olan Mars-Satürn ile eksen oluşturan bu tutulma, bizi içten içe zehirleyen, bize zarar veren ilişkiler veya bağımlılıklardan kurtulmak için kullanılabilir.

Tutulmanın ardından Ay Satürn ile kavuşuma ilerliyor. Ay-Satürn kavuşumunun problematik yönleri çoktur. Ama bir de olumlu yönden bakarsak, hemen tutulma sonrasında Ay’ın ilk açısı olacağından çok önem taşıyan bu kavuşum bize kararlılık getirecek ve elimizi taşın altına koymamıza, hayatımızda bazı değişiklikleri yapmak için gerekli sorumluluğu da almamıza yardımcı olacak…

Tutulmanın etkileri ile ilgili aşağıdaki linklerden bilgi alabilirsiniz.

Köşe yazısı

http://www.onerdoser.com/Y113_1_akrep-burcunda-ay-tutulmasi-ve-biz.html

Video

http://www.astrolojitelevizyonu.com/akrep-burcunda-parcali-ay-tutulmasi-ve-etkileri-25-nisan-2013-oner-doser

Bu hafta bizim için çok önemli bir şey daha var. Milli bütünlüğümüzü, bağımsızlığımızı ve egemenliğimizi kutlayacağımız 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı! Geleceğimizin teminatı, Cumhuriyet’imizin bekçisi çocuklarımıza ve çocukluğunu bu güzel ülkede yaşamış olan hepimize kutlu olsun! Daha evvelce Akrep burcunda Ay Tutulması yazımda da ifade ettiğim gibi, 25 Nisan’da gerçekleşecek tutulma tam Güneş derecemiz üzerine düşüyor ve ulusal egemenliğimize, Cumhuriyet’imize ve milli değerlerimize sahip çıkmamız gereken bir süreçten geçmekte olduğumuzu gösteriyor. 

Haftanın günlere göre değerlendirmelerine gelince…

Pazartesi günü boyunca Ay Başak burcunda ilerliyor. Şartlarımızı düzeltme, hatta mükemmelleştirme arzusunu daha yoğun hissedeceğimiz bugünde eleştirilerimizin dozunu iyi ayarlamalıyız. İlişkilerimize zarar verebiliriz zira. Ay-Jüpiter karesinin etkin olacağı sabah saatlerinde duygularımızı abartılı bir şekilde ortaya koyma riski taşıyoruz. 09:42’de Ay boşluğa giriyor. Bu saat sonrasında girişeceğimiz işlerden somut ve kalıcı sonuçlar alamayabiliriz. Sabah saatlerinde kesinleşecek Venüs-Satürn karşıtlığının etkisini gün boyunca hissedeceğiz. Bu ikilinin gergin açıları özel ve sosyal ilişkilerde çekişme, kutuplaşma, soğuma, uzaklaşma işaretçisidir. Bu yüzden ilişkilerde birbirimizi zorlamadan, fazla eleştirmeden olayları akışına bırakmakta ve olgunluk göstermekte fayda var. Akşam saatlerine doğru nispeten yumuşama var.

Salı sabah saatlerinde Ay henüz Başak burcunda ve boşlukta ilerliyor. Erken saatlerde henüz belirsizlik ve kararsızlık etkisi hakim. 10:24’te Ay Terazi burcuna geçiyor. Ay’ın temel açısı olmayacağı gün genelinde ilişkiler, birliktelikler, paylaşımlar, ortaklaşa hareket becerisi, eşitlik, denge ve adalet, barış ve huzur temaları ön planda olacak. Bugün hepimiz için çok önemli bir gün! 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı! Geleceğimizin teminatı, Cumhuriyet’imizin bekçisi çocuklarımıza ve çocukluğunu bu güzel ülkede yaşamış olan hepimize kutlu olsun!

Çarşamba günü boyunca Ay Terazi burcunda ilerliyor. İlişkilerimizin ve paylaşımlarımızın vurgu kazanacağı bir gündeyiz. Sabah erken saatlerde henüz Uranüs’ten karşıtlıkla ayrılıp Plüton ile kare açı yapacak olan Ay’ın duygusal anlamda huzursuzluk ve gerginlik yaratan etkileri devrede olacağından, duygusal dengemizi tutturmakta zorlanabiliriz. Ama sabah saatlerinden itibaren etkin olacak Merkür-Jüpiter altmışlığı, aklımızı ve mantığımızı kullanarak, duygularımıza kaptırmadan, doğru davranış tarzını ortaya koyabileceğimizi gösteriyor. Bu ikilinin olumlu açıları yeni şeyler öğrenmek veya öğretmek, yazmak ve konuşmak, bilgi ve fikir paylaşmak, toplantılar yapmak, imzalar atmak veya anlaşmalar yapmak için kullanılabilir. Ay’ın Jüpiter ile altmış derecelik uyumlu açısını etkinleştireceği öğle saatleri civarında bu etki güçleniyor. Ay-Merkür karşıtlığının etkin olacağı öğle sonrasındaki saatlerde ise fikir zıtlaşmaları ve konuşmalarda agresyon riski var, dikkat! Son açısını Merkür ile yapan Ay 15:11’de boşluğa giriyor. Akşam saatlerinden itibaren etkisini gösterecek Venüs-Plüton üçgeni ilişkilerimizi güçlendiriyor; ilişkimizde kendimizi güçlü bir şekilde ifade edebilme şansı veriyor. Gece saatlerinde etkisi iyice belirginleşecek olan Güneş-Neptün altmışlığı manevi ve ilahi temalarla ilgilenmek, ruhsal çalışmalar yapmak açısından güzel zamanlarda olduğumuzu gösteriyor. Bu uyumlu açılar özel ve sosyal ilişkilerimizde güç destekleri alabileceğimizi, egomuzu iyi dengeleyip başkalarıyla empati kurmak ve birlikte hareket etmekten başarı sağlayabileceğimizi işaret ediyor.

Perşembe öğle saatlerine kadar Terazi burcunda ve boşlukta ilerleyen Ay 13:25’te Akrep burcuna geçiyor. Duygusal anlamda derinlik kazanacağımız bir gündeyiz. İntikamcı yönlerimizi, öfkemizi ve patlayıcı duygularımızı kontrol etmeye çalışmamızda fayda var. Aksi takdirde zarar görebiliriz. Özellikle de Ay’ın Mars ile karşıt açı yapacağı akşam saatlerinde. Bu saatler civarında riskli ve tehlikeli işlerden, hız ve acelecilikten, ilişkilerimizde agresyondan uzak kalmamız yerinde olur. Bu açının ardından gelecek Ay-Neptün üçgeni biraz daha yumuşamamıza, olayları akışa bırakma kabiliyetimizin öne çıkmasına yardımcı oluyor. Sezgilerimizin had safhaya çıkacağı bu saatlerde ruhsal çalışmalara yönelebiliriz. 22:57’de Ay-Güneş karşıtlığı kesinleşiyor: dolunay ve ay tutulması! Akrep burcundaki bu tutulma, bizi içten içe zehirleyen, bize zarar veren ilişkiler veya bağımlılıklar gibi yok edici duygusal desenleri değiştirmek için kullanılabilir. Bu tutulmaya “detoks tutulması” demek geldi içimden. Bize zarar verdiğini düşündüğümüz bazı şeyleri hayatımızdan temizlemek için ideal bir tutulma bu. Tutulmanın ardından Ay Satürn ile kavuşuma ilerliyor. Ay-Satürn kavuşumunun problematik yönleri çoktur. Ama bir de olumlu yönden bakarsak, hemen tutulma sonrasında Ay’ın ilk açısı olacağından çok önem taşıyan bu kavuşum bize kararlılık getirecek ve elimizi taşın altına koymamıza, hayatımızda bazı değişiklikleri yapmak için gerekli sorumluluğu da almamıza yardımcı olacak.

Cuma günü boyunca Ay Akrep burcunda ilerliyor. Detoks devam ediyor! Sabaha karşı saatlerde Ay-Satürn kavuşumunun depresifleştiren, yalnızlık hissi getiren, duygusal anlamda baskı yaratan etkileri henüz devrede olacak. Ama bu kavuşum bize kararlılık getirecek ve elimizi taşın altına koymamıza, hayatımızda gerekli değişiklikleri yapmak için gerekli sorumluluğu da almamıza yardımcı olacak. Sabah saatlerinde etkili olacak Ay-Plüton altmışlığı da duygusal anlamda kendimizi güçlü ve etkin hissetmemize, kararlılık kazanmamıza, dönüştürmek istediğimiz şeyleri dengeli bir şekilde yapmamıza yardımcı olacak. Ay-Venüs karşıtlığının etkin olacağı öğle saatlerine doğru ilişkilerde gerginlikler ön plana çıkıyor. Yeme içme konularında dikkatli olmamız gereken bir gündeyiz. Tabii, daha önce bahsettiğimiz gibi ilişkiler açısından temizlik, detoks için de kullanılabilir bu etkiler. 11:56’da Venüs ile karşıtlığını kesinleştirecek olan Ay günün devamında boşlukta ilerliyor.

Cumartesi günü ilk yarısında Ay Akrep burcunda boşlukta ilerliyor. Öğle öncesindeki saatlerinde girişeceğimiz işlerden somut ve kalıcı sonuçlar elde edemeyebiliriz. Olayların ucu boşlukta ve belirsiz kalabilir. 14:31’de Ay Yay burcuna geçiyor ve netlik kazanmaya başlıyoruz. Günün geri kalanında iyimserlik etkisi vurgu kazanmaya başlıyor. Sosyal alanda hareketlilik kazanacağımız bu güzel günde, rutin dışına çıkabilir, farklı ve değişik konularla ilgilenebiliriz. Ay-Neptün karesinin etkin olacağı akşam saatlerinde ise yön bulmakta ve netleşmekte zorlanabiliriz. Fedakarlık enerjisinin biraz dengesizce ortaya çıkacağı bu saatlerde hayal kırıklıkları yaşama riskimiz de var. Geleceğe yönelik net kararlar almak için pek de uygun saatlerde değiliz. Ruhsal çalışmalar yapmak, manevi temalara yönelmek, hayal gücü gerektiren yaratıcı projeler üretmek açısından ise gayet güzel saatlerdeyiz.

Pazar günü boyunca Ay Yay burcunda ilerliyor. Genel anlamda iyimserlik etkisi hakim. Ama özellikle sabah saatlerinden öğle sonrasındaki saatlere kadar çok belirgin olacak Güneş-Satürn karşıtlığının pesimistleştiren enerjisi de devrede olacak. Girişeceğimiz işlerde engellenme, geciktirilme, yalnız bırakılma ve uzaklaşma riskleri de mevcut. Otorite temsilcisi kişilerle (baba, patron, müdür, amir) veya genel anlamda erkek figürleriyle ilişkilerde zorlanmalar yaşayabiliriz. Hayatın bizi mecbur bırakacağı sorumluluklar alma, eleştirilere maruz kalma, sorumluluklarımızın bize hatırlatılması potansiyeli de güçlü. Ay’ın Jüpiter ile karşıtlık yapacağı akşam saatlerinde bu baskıdan nispeten uzaklaşıyoruz; kontrol dışına çıkıyoruz. Hatta aşırı iyimserlik gösterme ya da duyguları abartılı ifade etme eğilimleri baskın olacak.

Mutlu, sağlıklı ve keyifli bir hafta dileğiyle…

Öner DÖŞER

21 Nisan 2013, Pazar

ASTROLOJİ OKULU, Caddebostan  

 

Haftanın burçlara göre görüntülü değerlendirmeleri için tıklayınız…

Yükselen burcunuza göre izlemeyi tercih ediniz...

http://www.astrolojitelevizyonu.com/

21.04.2013

Designed by Ongunsoft