Öner Döşer

22 Nisan Haftası

Bu sayfa 19751 kişi tarafından ziyaret edildi.

RADİKAL DEĞİŞİKLİKLERE HAZIR OLUN!

Güneş-Uranüs kavuşumunun etkisini göstereceği, beklenmedik, sürpriz gelişmelere, değişikliklere açık bir haftadayız! Önemli değişikliklerin hayatımızın hangi alanlarında ortaya çıkacağını haritamıza göre değerlendirmeliyiz. Yükselen burcu baz alarak BURÇLARA göre yaptığım genel yorumlar için tıklayınız.

https://www.youtube.com/watch?v=L__3ojN0qaw&t=17s

 

 

Hangi çılgın bana zincir vuracakmış? Şaşarım!

En anlamlı bayramlarımızdan birini coşkuyla kutlamaya hazırlanıyoruz. Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız kutlu olsun! Bu güzel güne damgasını vuran Güneş-Uranüs kavuşumu özgürlük ve demokrasiye atıfta bulunurken, İstiklal Marşımızın şu dizelerini akla getiriyor:

“Ben ezelden beridir hür yaşadım, hür yaşarım,

Hangi çılgın bana zincir vuracakmış? Şaşarım.

Kükremiş sel gibiyim, bendimi çiğner, aşarım,

Yırtarım dağları, enginlere sığmam, taşarım.”

Aşağıda Güneş-Uranüs kavuşumunun kesinleştiği anın haritasını görmektesiniz.

 

 

Güneş-Uranüs kavuşumunun etkili olduğu günlerde yönetim, yöneticiler, idari konularla ilgili sürpriz değişiklikler ihtimal dahilindedir. Önümüzdeki haftanın özellikle ilk yarısında bu enerjiyi daha güçlü hissedeceğiz ve muhtemelen de etkilerini deneyimleyeceğiz. Güneş ünlü, tanınmış kişileri de temsil eder ve Uranüs ile birlikte böylesi toplumca tanınmış kişilerin hayatlarında önemli, şok edici, beklenmedik olaylar ve durumlar da topluma aksedebilir. Bu saydığımız ihtimalleri, Güneş-Uranüs kavuşumunun Türkiye astroloji haritasındaki Güneş derecesine karşıt açısında da görebiliyoruz. Aşağıda haritayı görmektesiniz.

 

 

Güneş-Uranüs kavuşumu Türkiye haritasının 11.evine denk düşmekte olduğuna göre, ülkemizin müttefik ülkelerle ilişkileri veya içinde yer aldığı paktlar ve organizasyonlarla ilgili karar ve uygulamalarında sürpriz değişiklikler veya yenilikler bekleyebiliriz. Dünya Astrolojisinde 11.ev Meclis demektir. Bu alanda da bazı değişiklikler, yeni düzenlemeler olasıdır. Ve partilerle ilgili konularda da yine sürpriz yapılanmalar, yeni gelişmeler öngörebiliriz. Saydığımız bu temalar 23-24 Nisan tarihlerinde maksimumda etkili olurken, 26 Nisan Cuma gününe özellikle dikkat çekiyor. Bu tarihte transit Güneş, ülkemiz haritasının Güneş derecesine karşıt açıda olacak ve transit Ay, Güneş-Uranüs kavuşumunu tetikleyecek.

Reformist ve radikal adımlar

Güneş-Uranüs kavuşumu, Türkiye haritasının Güneş derecesinin karşısında da gerçekleşince insanın aklına atılacak reformist ve/veya radikal adımlar geliyor.

Şu alanlarda değişimler, yeni gelişmeler, reformlar olasıdır:

  • Meclis, kabine, partiler
  • Müttefik ülkeler, paktlar, organizasyonlar
  • Ekonomi ve finans (Güneş Tüm Burç ile 2.evin yöneticisi)
  • Borsa, döviz ve altın gibi yatırım alternatifleri
  • Sanatçılar, sanatsal konular
  • Eğlenceli aktiviteler, eğlence mekanları
  • Sosyeteden tanınmış insanlar
  • Gençler, çocuklar, eğitim

 

Biraz da hava durumu

Satürn-Plüton çok yakın boylamda ilerliyorlar ve hava ısısında bu kavuşumun etkilerini gözlemliyoruz. Son günlerde havalar hayli serin gidiyor. Astrometeorolog Kris Brandt Riske Uranüs de soğuk dalgalanmanın işaretçisidir. Yüksek baromatik basınç getirir. Soğuk, şiddetli rüzgar, kasırga ve tornado üreten fırtınalarla ilişkilendirilir. Merkür ile açı veya kavuşumunda bu daha da belirgindir. Merkür-Uranüs kavuşumu 8 Mayıs’ta kesinleşecek. O tarih civarında da aşırı rüzgar ihtimalinden bahsedebiliriz.

İlişkilerde kırgınlık olmasın!

Venüs-Kiron kavuşumunun etkin olduğu bir haftadayız. 23 Nisan Salı günü ikisi Koç burcunda tam kavuşuyorlar. Malum, Koç aceleci bir şekilde harekete geçmek veya reaksiyonlarında aceleci, telaşlı olmayı ifade eder. Venüs bu burçta zarardadır, çünkü ilişkiler aceleye gelmez, sabır gerektirir. Kiron ile birlikte olunca, haliyle işin içerisine aceleci ve önyargılı davranışlar dolayısıyla ilişkilerde kırgınlık yaşanması olasılığı geliyor.

Sevdiğiniz kişileri cesaretlendirin!

Öte yandan, hayatımızda sevgi hissettiğimiz, değer verdiğimiz insanları cesaretlendirmemiz açısından da kullanabileceğimiz bir zaman diliminde olduğumuzu hatırlatalım. Zira Kiron Koç burcunda başkalarını harekete geçirici şekilde cesaretlendirmekle alakalıdır ve Venüs de ilişkilerle…

Hatalı sollama yapmayın!

Mars-Neptün karesinin etkisini gösterdiği haftanın ikinci yarısında girişimlerimiz, aksiyonlarımız konusunda dikkatli olmamızda fayda var. Hatalı hareketler olumsuz sonuçlar doğurabilir. Yanıltıcı, yanlış yönlendirici kişilere karşı uyanık olmalı bu günlerde. İllegal girişimler de dikkat çekebilir. Basın ve yayın alanında yanıltıcı duyurular ve/veya yanıltmaya yönelik girişimler de ihtimaller arasında yer almakta.     


BEŞİNCİ HARMONİK HARİTANIZ NELER SÖYLÜYOR?

Hangi konuda daha yaratıcı olduğunuzu biliyor musunuz?

Çözüm üretme becerinizin nasıl çalıştığının farkında mısınız?

Beşinci harmonik haritanızdaki açıların ne anlama geldiğini biliyor musunuz?

Kişiliğinizin katmanları hakkında tek başına doğum haritasından edindiğiniz bilgiden daha fazlasını öğrenmek ister misiniz?

Dilara Başar Efeoğlu ile Sayıların Sembolizması ve Harmonik Haritalar seminerine okulumuza bekleriz! 28 Nisan Pazar, 14:00'te! Bilgi için https://astrolojiokulu.com/tr/portfolio/dilara-basar-efeoglu-ile-harmonikler-semineri/

 


Haftanın burçlara göre değerlendirmesine gelince…

Pazartesi günü Pazartesi günü boyunca Ay Yay burcunda ilerliyor. Uluslararası işler, yabancı kültürlerle alışverişler, eğitim ve yayıncılık, hukuki konularda girişimler yapmak açısından verimli bir gündeyiz. Sabah saatlerinde iletişim daha doğru ve olumlu akıyorken girişimler yapabiliriz. Ama öğleden sonra, özellikle de akşam saatlerinde etkin olan Ay-Mars karşıtlığı zorlu, aşırı rekabetçi bir enerji akışına işaret ediyor. Bu saatlerde şartları fazla zorlamasak isabet ederiz.

Salı günü boyunca Ay Yay burcunda ilerliyor. Turizm, seyahatler, yayınlar, eğitsel konularda girişim yapmak açısından uygun bir zaman dilimindeyiz. Öğle saatlerine kadarki süreçte girişeceğimiz işlerde olumlu gelişmeler yakalama şansımız yüksek. Değerlendirebiliriz. Jüpiter ile kavuşumunun kesinleşmesinin ardından Ay boşluğa giriyor (14:43) ve günün geri kalanında boşlukta ilerliyor. Yani günün ikinci yarısında girişeceğimiz işleri neticelendirmekte zorlanabiliriz. Akşam saatlerinde kesinleşen Venüs-Kiron kavuşumu ilişkilerde aceleci hareketlerden ve önyargılı olmaktan kaçınmamızda fayda var! Gün boyunca etkili olan Güneş-Uranüs kavuşumu özgürlük ve demokrasi konularına atıfta bulunuyor adeta! Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız kutlu olsun!

Çarşamba gününe geçişten kısa bir müddet sonra Oğlak burcuna geçen Ay’ın (01:49) Uranüs ile üçgen açısının etkin olduğu sabah saatlerini değişiklikler, yenilikler yapmak için kullanabiliriz. Yine sabah saatlerinde etkin olan Ay-Kiron karesi sağlığımıza dikkat çekerken, Ay-Güneş üçgeni iş ilişkileri ve kendimizi ifade etmek istediğimiz konularda başarı şansımızı arttırıyor, Ay-Venüs karesi ise özel ilişkilerde alınganlıklara açık bir zaman diliminde olduğumuzu gösteriyor. Sabah saatleri hayli yoğun kısacası. Ay-Merkür karesinin etkili olduğu akşam saatlerinde sözlerimize dikkat etmemiz, aceleci beyanlardan, yorumlardan kaçınmamız yerinde olur. Gece saatlerinde Plüton geri harekete geçmek üzere durağanlaşmaya başlıyor. Uzun vadeli plan ve programları gözden geçirme zamanlarına varmış durumdayız…  

Perşembe günü boyunca Oğlak burcunda ilerleyen Ay’ın Neptün-Satürn altmışlığını çalıştıracak olması, ideal edindiğimiz işleri gerçekleştirme yönünde gelişme kaydedebileceğimizi gösteriyor. Gerçekçi, somut ve sağlamı adımlar atmak açısından bugünü kullanabiliriz. Ama hayalci, ayağı yere basmayan plan ve projeler açısından durum hiç de böyle değil. Zira mücadele gerektiren, sorumluluk almayı icap ettiren, ekonomik hareketler açısından hiç de kolay olmayan bir gündeyiz. Akşam saatlerinden sonra etkin olan Ay-Güney Düğüm-Plüton kavuşumu da yine sağlam olmayan işlerin kolay tutunamayacağını gösteriyor. Ekonomik konularla ilgili bugüne dikkat etmeli, piyasayı iyi takip etmeli ve geleceğe yönelik trendleri gerçekçi biçimde okumalı! Gece 22:47’de Ay boşluğa giriyor.  

Cuma gününün ilk yarısında Oğlak burcunda ve boşlukta ilerleyen Ay 12:27’de Kova burcuna geçiyor. Yaratıcılığımızın ve farklı görüşle ortaya koyabilme kabiliyetimizin yükseldiği bir gündeyiz. Ay-Uranüs karesinin etkili olduğu akşam saatlerinde özgürlük ihtiyacımızı vurgulu bir şekilde ifade etme arzumuz tavan yapıyor. Radikal çıkışlar yapabiliriz. Beklenmedik durum değişiklerine ve şaşırtıcı gelişmelere de açık bir zaman dilimindeyiz. Akşam saatlerinde Ay-Güneş karesi etkinleşiyor. Otorite figürleriyle, önemli pozisyondaki kişilerle, patron, müdür amir tipinde kimselerle ve genel olarak ilişkilerde gerginlik yaşama riskimiz hayli fazla, farkında olalım! Ay-Kiron altmışlığının etkili olduğu gece saatlerinde şifa sağlama yönünde girişimler ve çalışmalar yapabiliriz.

Cumartesi günü boyunca Ay Kova burcunda ilerliyor. Sabah saatlerinde henüz Ay-Venüs kavuşumunun ilişkilerde olumlu bir atmosfer yaratan etkileri devrede olacak, değerlendirebiliriz. Önemli paylaşımları, bilgi aktarımlarını, konuşma ve toplantıları, imzaları Ay-Merkür altmışlığının etkili olduğu akşam saatlerine denk getirebiliriz. Ay-Mars üçgeninin etkin olduğu akşam saatleri hayli aktif ve enerjik gözüküyor.

Pazar günü boyunca Kova burcunda ilerleyen Ay’ın Jüpiter ile altmış derecelik açısının etkili olduğu günün ilk yarısını önemli iş ve girişimlerimiz bakımından değerlendirebiliriz. Bu kavuşumun kesinleştiği 12:43’ten sonra Ay boşluğa giriyor. Ama gün genelinde olumlu enerji akışı devam ediyor. Ay, boşluğa girmeden önce son yaptığı açının enerjisini bir sonraki burca geçene dek üzerinde taşır. Son açı Jüpiter ile altmışlık olduğu için, günün ikinci yarısında halen olumlu, iyimser, genişlemeci enerji akışı devam edecek. Ama bazı konuları netleştirmekte zorlanabiliriz.

Sevgi, ışık ve umutla!

Öner Döşer, AMA, ISAR Cap

OPA Türkiye Temsilcisi, APAI Üyesi

AstroArt Astroloji Okulu Kurucusu

www.astrolojiokulu.com

 

 

20.04.2019

Designed by Ongunsoft