Öner Döşer

22 Ocak Haftası

Bu sayfa 15525 kişi tarafından ziyaret edildi.

MARSİYEN ZAMANLAR!

Mars’ın Akrep burcundan geçiş yaptığı zamanlarda, ülkemizde askeri alanda hareketlenmeler olduğuna pek çok kez şahit oldum. Tabii bu hareketlenmelerin arkasından gelen bazı ciddi gelişmeler, Mars’ın Yay burcuna geçiş zamanlarıyla örtüşmüştür. Harekete geçmeyi, mücadeleyi, risk almayı, hakkını aramayı ifade eden Mars’ın Yay burcuna geçişi 26 Ocak Cuma günü olacak (15:56). Dolayısıyla güvenlik güçleri, silahlı kuvvetler gibi savunmaya yönelik birimler daha aktif bir pozisyon çizecek büyük olasılıkla… Aşağıda Mars’ın Yay burcuna geçiş anı haritasını Türkiye astroloji haritası ve ilerletilmiş haritası üzerinde görmektesiniz.

Türkiye astroloji haritasının 6.evinde Yay burcunda yer almakta. İlerletilmiş haritanın üç gezegeni Mars, Jüpiter ve Ay Yay burcunda bu alanda ilerlemekte. Askeri alanda hareketlenmenin yaşandığı içinde bulunduğumuz günlerde transit Mars da bu alana geçiş yapmak üzere. Kısacası askeri alanda hayli aktif bir sürece ilerliyoruz. Mars’ın bu alandan geçişi Mart ortasına kadar devam edecek. Peki sonrasında? Rahat bir dönemde olacak mıyız? Nisan başındaki Mars-Satürn kavuşumu Oğlak burcunun 9.derecesine denk düşüyor ve bu derece haritamızın açık düşmanlıklar, rekabet, mücadele, davalar alanını etkiliyor. Astroloji haritamızın Mars derecesine doksan derecelik dik açıda gerçekleşiyor üstelik. Şu halde önümüzdeki zaman diliminde askeri alanda gücümüzü göstermemiz, bazı gelişmelere müdahil olmamız gerekecek diyebiliriz…

Bu konu hakkında bilgi paylaştığım canlı yayını arşivden izlemek için linki tıklayınız. https://www.youtube.com/watch?v=p2DHUJ04yZA&t=41s

Riskli kararlar ve ekonomik sonuçlar

Oğlak burcunun 19 derecesi finansal astrologlar tarafından kritik olarak tanımlanır ve ekonomik açıdan streslerle bağdaştırılır. Merkür-Plüton 24 Ocak Çarşamba günü 19 derece Oğlak’ta kavuşuyorlar. Bu kavuşum, askeri alanda alınacak bazı kararların ve yapılacak girişimlerin stresli ekonomik sonuçlar doğurabileceğini düşündürüyor. Hafta ortasından itibaren piyasalarda dalgalanma ihtimali güçlü gözüküyor. Belki bir kısım dövizde, ama özellikle altının fiyatında yükselme görülebilir. Altın fiyatları 31 Ocak’taki dolunay-ay tutulmasına kadarki süreçte artabilir.

Sert rüzgarlar

Merkür’ün Plüton ile kavuşum, Uranüs ile dik açısının etkili olduğu hafta genelinde rüzgarlar sert esecek diyebiliriz. Hem meteorolojik anlamda, hem de mecazi anlamda. Set kararlar, sert açıklamalar politik, diplomatik alana damga vururken, olumsuz ve aşırı rüzgarlı hava koşulları gündelik hayatı olumsuz etkileyebilir. Salı ve Çarşamba, Pazar günleri en dikkat çeken günler olarak görülüyor.

Önemli toplantılar, anlaşmalar için uygun günler

Bu açıdan hafta içinde en uygun gün Perşembe olarak görülüyor. Zira gün Merkür-Jüpiter altmışlığı kesinleşiyor ve Ay’ın sabah erken saatlerden sonra uyumsuz açısı kalmıyor. Perşembe günü finansal girişimler, alışverişler, yatırımlar açısından da kullanılabilir. Ay’ın Güneş ve Venüs ile uyumlu açıda ilerleyeceği Cumartesi günü de bu açıdan değerlendirilebilir.

Eğitim, yayıncılık, seyahatler, yabancılarla yapılan işler

Merkür-Jüpiter altmışlığı, uluslararası işler, eğitim, yayıncılık, seyahatler alanında yapacağımız işlerde başarı sağlama şansımızı arttırıyor. Tüm bu alanlarda girişimler yapmak açısından Cuma gününü de değerlendirebiliriz.

Özel ilişkiler açısından haftanın şanslı günleri

Ay’ın Güneş ve Venüs ile uyumlu açılarının olduğu Pazartesi ve Cumartesi günleri önümüzdeki haftanın ilişkiler açısından en şanslı günleri olarak görülüyor. Perşembe günü ise Ay’ın Güneş ve Venüs ile uyumsuz açıları var, bu yüzden özel ilişkilerde dikkatli adımlar atmamız gereken bir gün!

Cuma gününe dikkat!

Yazımızın başında da dikkat çektiğimiz üzere Mars’ın Yay burcuna geçişi güvenlik konuları ve askeri alanda hareketliliğin iyice artmaya başlayacağını düşündürüyor. Cuma günü Mars’ın Yay burcuna geçişinin ardından İkizler burcuna geçen Ay’ın Mars ile karşıt açısı etkinleşiyor. Sert bir enerji akışı mevcut, dikkat! Bu karşıtlık Türkiye astroloji haritasının 12.-6.evleri eksenine denk düşüyor ve bazı perde arkası oyunlara, ortalık karıştıracak durumlara ve kişilere karşı uyanık olmamız gerektiğini vurguluyor.

BURÇLARA GÖRE DEĞERLENDİRMELER

Haftayı burçlara göre değerlendirdiğim canlı yayını arşivden izlemek için linki tıklayınız. https://www.youtube.com/watch?v=p2DHUJ04yZA&t=41s

 

Haftanın günlerine gelince…

Pazartesi günü sabah saatlerinde Balık burcunda boşlukta ilerleyen Ay, saat 09:26’da Koç burcuna geçiyor. Hızlı hareket edebileceğimiz, cesaret ve ataklık sayesinde çabuk sonuç elde edebileceğimiz bir gündeyiz. Ay-Güneş altmışlığının etkili olduğu öğle saatleri civarında girişeceğimiz işlerde güzel gelişmeler yakalayabiliriz. Önem verdiğimiz, hayatımızda etki yaratabilecek kişilerle bir araya gelebilir, iş başvuruları veya benzer başvuruları yapabiliriz. Ay-Satürn karesinin etkili olduğu akşam saatlerinde hızlı ilerlemekte, arzu ettiğimiz sonuçlara varmakta zorlanabiliriz. Ay-Venüs altmışlığının etkili olduğu gece saatleri gerek özel, gerekse sosyal ilişkiler açısından keyifli gözüküyor. Kalabalık ortamlarda, sevdiğimiz insanlarla bir araya gelebiliriz. Giyim kuşam alışverişleri, sanat ve estetikle ilgili girişimler açısından uygun bir zaman dilimindeyiz.

Salı günü boyunca Koç burunda ilerleyen Ay, hareketli ama bir o kadar da agresyon içeren bir atmosferde olacağımızı işaret ediyor. Özellikle de günün ikinci yarısında! Ay’ın Merkür ve Plüton ile dik açısının etkili olduğu akşam saatlerinde iletişim gergin akıyor. Sözlere dikkat etmek gerekiyor. Rüzgarlı ve sert hava koşulları da gündelik yaşantıyı olumsuz etkileyebilir. Bugün girişilecek işler, kısa zaman içerisinde hızlı değişim gösterebilir veya daha sonra yeniden yapılandırılması gerekebilir.

Çarşamba günü sabah saatlerinde Koç burcunda ilerleyen Ay, hızlı değişim ve beklenmedik gelişmeleri sembolize eden Uranüs ile kavuşuyor. Yaratıcılığın yüksek olduğu sabah saatlerini yeni ve farklı olanı ortaya koymak, değişiklik yapmak açısından değerlendirebiliriz. Ama aceleci kararlardan ve düşünmeden yapılan işlerden uzak durmamız yerinde olur. 07:15-16:39 saatleri arasındaki uzun zaman diliminde Ay boşlukta ilerleyeceğinden, girişeceğimiz işlerin ucu açık kalabilir, tam beklediğimiz gelişmeleri alamayabiliriz. 16:39’da Ay’ın Boğa burcuna geçişiyle birlikte daha sakin ve stabil bir ortam yakalamaya başlayabiliriz. Ay-Satürn üçgeninin etkili olduğu günün ilerleyen saatlerinde daha sağlam adımlar atabiliriz. Gün boyunca etkili olan Merkür-Plüton kavuşumu, riskli kararlar alma veya riskli açıklamalar yapma olasılığını tetikliyor. Para piyasaları ve ticari konular açısından dikkat edilmesi gereken bir gündeyiz!

Perşembe günü boyunca Boğa burcunda ilerleyen Ay, sakin ve durağan bir ortam arzusunda olacağımızı gösterirken, sabah saatlerinde etkili olan Ay-Venüs karesi, özel ilişkiler açısından zorlu bir zaman diliminde olduğumuza dikkat çekiyor. Ama günün ilerleyen saatlerini önemli toplantılar, yatırımlar, alışverişler açısından değerlendirebiliriz. Ay-Neptün arasındaki altmış derecelik açının etkili olduğu akşam saatleri ve sonrasında keyifli, huzurlu zamanlar geçirebiliriz. Gün boyuna etkili olan Merkür-Jüpiter altmışlığı, uluslararası işler, eğitim, yayıncılık, seyahatler alanında yapacağımız işlerde başarı sağlama şansımızı arttırıyor.

Cuma gününün büyük çoğunluğunda Boğa burcunda ilerleyecek olan Ay sabah 06:16’dan akşam 20:39’a kadarki süreçte boşlukta (açısız) kalacak. Yani gün genelinde girişeceğimiz işleri sağlam bir temele oturtmakta zorlanabilir, beklediğimiz sonuçları almakta gecikebiliriz. Ay-Mars karşıtlığının aktif olduğu gece saatlerinde agresif ve zorlu enerjiler iş başında olacak, dikkat! Hareket gezegeni Mars 15:56’da Yay burcuna geçiyor. Bu geçişle ilgili bilgiyi yazımın giriş kısmında bulabilirsiniz.

Cumartesi günü boyunca Ay İkizler burcunda ilerliyor. İletişimi bol, bilgi paylaşımları açısından harika bir gündeyiz! Seyahatler ve geziler açısından da öyle! Ay’ın Güneş ile uyumlu açısının etkin olduğu sabah saatlerinde girişeceğimiz işlerde güzel gelişmeler yakalayabiliriz. Önemli ve etkili pozisyonlardaki kişilerden destek bulabiliriz. Kadın erkek ilişkileri açısından da şanslı bir zaman dilimindeyiz! Bu şansımız öğle sonrasındaki saatlerde de devam ediyor. Ay-Venüs üçgeninin etkilerinin de devrede olduğu bu zaman diliminde sosyal, sanatsal etkinliklerde aktif olabiliriz. Giyim kuşam alışverişleri, estetik ve bakımla ilgili işler açısından da güzel bir zaman dilimindeyiz, değerlendirebiliriz! Ay-Neptün karesinin etkili olduğu akşam saatleri ve sonrasında hayal kırıklığı yaratan durumlara, yanılsamalara açığız, farkında olalım!

Pazar gününün büyük çoğunluğunda Ay İkizler burcunda ilerliyor. Günün ilk yarısında etkin olan Ay-Uranüs altmışlığı, farklı ve orijinal fikirlere, yeni şeyler öğrenmeye açık olduğumuzu, değişik yerlere seyahatler açısından güzel bir zaman diliminde olduğumuzu gösteriyor. 13:38-21:57 saatleri arasında Ay boşlukta ilerleyeceğinden, üzerinde uğraştığımız konuların, konuşmalarımızın ucu açık ve belirsiz kalabilir. Bir yerlere varmakta zorlanabiliriz. Gün boyunca etkili olan Merkür-Uranüs karesi, fikir ve karar değişikliklerine, beklenmedik olaylar karşısında gelişen durum ve yön değişikliklerine dikkat çekiyor! Hızlı ve düşünmeden aldığımız kararlar ve yaptığımız konuşmalar sonradan bedelini ödememiz gereken kritik durumlarda kalmamıza sebep olabilir, dikkat!

Öner Döşer, AMA, ISAR Cap

OPA Türkiye Temsilcisi

APAI Üyesi

Astroloji Okulu, Şaşkınbakkal

19 Ocak 2018, Cuma

 

   

20.01.2018

Designed by Ongunsoft