Öner Döşer

22 Temmuz haftası

Bu sayfa 11449 kişi tarafından ziyaret edildi.

NAPOLYON NE DEMİŞ?

Para para para!

Napolyon’un Aslan burcu olduğunu biliyor muydunuz? Aşağıda haritasını görmektesiniz.

 

 

Tabii Napolyon’un meşhur sözü “para para para” haritasının 2.evinde Akrep burcunda yerleşen Jüpiter ve onun Güneş ile kare açısı, Uranüs’ü de dahil edince oluşan T-kare açı kalıbı, 2.evin yöneticisi Mars’ın Başak burcundaki yerleşimiyle açıklanabilir. Ama bu yazımızın amacı bu haritayı okumak değil, Aslan burcuna gezegen geçişlerine dikkat çekmek! Aşağıdaki haritada gördüğünüz üzere Salı günü Güneş, Pazar günü Venüs Aslan burcuna geçiyor ve bu burçta hareket eden Mars ile birlikte bir gezegen toplaşması oluşuyor.

 

 

 

Peki Aslan burcunun para konularıyla direkt alakası var mı? Yok aslında! O hale başlığımız neden “para para para”? Çünkü Aslan burcu Türkiye astroloji haritasının para hanesine denk düşüyor ve Venüs, Güneş, Mars’ın Aslan burcundaki seyrine ilaveten 1 Ağustos’ta Aslan burcunda bir yeniay da meydana gelecek. Yani, parasal açıdan çok önemli bir sürece giriyoruz!   

Merkez Bankası faiz indirecek mi?

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası’nın 25 Temmuz’da yapılacak Para Politikası Kurulu toplantısında faiz kararını açıklayacağı ve indirime gideceği konuşuluyor. O gün Ay Boğa burcunda Uranüs ile kavuşumda ilerleyeceğinden, beklenmedik, şaşırtıcı, sürpriz, yön değişikliğini ifade eden bir atmosferde olacağız. Ay da son dördün fazına girecek ve Güneş ile kare açısı var. Yani otorite çekişmesi söz konusu olabilir. Ay küçülmekte ve böylesi dönemler iniş-indirim işaretçisi olarak görülür genel olarak. Tabii astrolojik haritalarla indirimin kaç puan olacağını bilemeyiz.

Dolar ve altın yükselir mi?

Merkez Bankası faiz indirimine giderse başta Amerikan Doları olarak kurlarda yukarıya doğru bir seyir olacağı da konuşulan senaryolar arasında. Bunu kesin olarak bilemeyiz, ama 25 Temmuz’da Ay-Güneş karesi olduğu için bu ihtimal devreye girmeye başlıyor. O gün transit Merkür-Venüs de Yengeç burcunda tam kavuşuyorlar. Dünya astrolojisinde milli temalar, milleti ilgilendiren konular Yengeç burcuyla ilişkilendirilir. Bakalım Merkür’ün gerilemekte olması alınacak kararlar yönünde nasıl bir etki yaratacak? Yine 25 Temmuz’da Mars-Jüpiter üçgeni de kesinleşiyor ki bu da yine yabancı paraların artışı yönünde bir işaret olarak görülebilir. Ay Düğümlerinin de direkt harekete döndüğü kadersel bir gün olarak önemli bir milat aslında…  

Dikkat çeken tarihler  

Aslında transit Mars’ın, TC astroloji haritasında 13 derece Akrep’te yer alan Şans Noktasına kare açısının kesinleşmesi, Salı gününden itibaren kurların hareketleneceğini düşündürüyor. Bu da bir ön not olarak dikkate alınabilir.

26 Temmuz’da transit Ay-Mars karesi var ki bu da agresif bir döviz hareketini anlatıyor olabilir.

29 Temmuz’da transit Güneş 5 derece Aslan’dan, Türkiye astroloji haritasında 5 derece Akrep’te bulunan Güneş’e kare açı yapıyor. Bu da dikkat çeken bir tarih. 28 Temmuz’da Venüs de Aslan burcuna geçecek ve TC astroloji haritasında Akrep burcundaki gezegenlere dik açıya ilerleyecek. İlerleyen günlerde dövizdeki artışın ve borsadaki büyük spekülasyonların işaretçilerinden biri de bu! Takip eden yazılarımda Venüs’ün TC astroloji haritasında spekülasyon ve fiyatlama ile ilişkili gezegenlere açılarını değerlendireceğim ve tarihler vereceğim.

31 Temmuz’da transit Mars TC astroloji haritasındaki Venüs’e kare açısını kesinleştireceği için bu da dikkat çeken bir başka tarih. Kısacası, dövizde yükseliş ihtimalini düşündüren transitler var önümüzde.

Artış hızlanabilir mi?

1 Ağustos’taki yeniay sonrasında Ay tekrar büyümeye geçeceği için, özellikle o tarih sonrasında fiyatlar daha belirgin bir şekilde yükselebilir. Aslan burcu altın ile ilişkilendirildiğinden, altın fiyatlarında da yükseliş ihtimali ortaya çıkıyor. Tabii piyasalarda spekülasyon ve manipülasyon çok olacaktır, zira Aslan burcunda ilerleyecek gezegenler Türkiye astroloji haritasının 5.evinde Akrep burcunda yer alan gezegenlere dik açı yapacaklar. Astrolojide 5.evin anlamları arasında spekülasyon da vardır ve bazı astrologlara göre borsa da 5.ev konusudur. Akrep burcu zaten doğası gereği manipülasyon ile alakalıdır. Birileri para kazanacak, olan yine halka olacak gibi geliyor…

Sevdiklerimizle konuşmak için fırsat!

Merkür-Venüs Yengeç burcunda birlikte seyrediyorlar. Merkür gerilediği, Venüs direkt hareket etmekte ve bu ikilinin tam kavuşumu 25 Temmuz Perşembe günü kesinleşiyor. Sevdiklerimizle konuşmak, eğer geçmişte kalp kırdık ise düzeltmek, daha önce konuşamadığımız şeyleri gündeme getirmek açısından kullanabiliriz. O gün Ay da Boğa burcunda olacak, yani sakin ve besleyici bir atmosferde olacağız. Fırsatı değerlendirebiliriz!

Yabancılarla yapılan işler, turizm, seyahatler

Mars-Jüpiter üçgeninin etkisini göstereceği bir haftadayız. Bu olumlu bir açıdır ve yabancılarla yapılan işler, ihracat ve ihracatçıları rahatlatan olumlu gelişmelere işaret edebilir. Türkiye olarak turizm alanında sezonu başarılı götürüyoruz ve bu hafta bu alanda güzel gelişmeler bekleyebiliriz. Tabii seyahat etme fırsatı olanlar için de güzel bir haftada olacağımızı söyleyebiliriz.

Eğlence ve hayat sevinci

Aslan burcu hayata asılmak, motive olmak, hayatın eğlenceli yönlerini görmek ve güzel vakit geçirmek için hayatın içinde olmakla alakalıdır. İş, para konuları açısından endişe ve sıkıntı yaşadığımız bir zaman diliminden geçiyoruz. Bu bir gerçek! Ama güzel vakit geçirmeyelim anlamına gelmiyor! Herkes kendi bütçesine göre, karınca kararınca! Ama hayat sevincimizi kaybetmeyelim! Sevdiklerimizle güzel vakit geçirelim! Eğlenmekten geri durmayalım. Hayatın güzel yönlerini de hatırlayalım. Bir müddet için depresyondan çıkalım canım!


CEVAPLI-YORUM!

Youtube Astroloji Televizyonunda bu hafta “Burçlar ve Para Durumu” başlıklı bir sürpriz canlı yayın yapacağız. Bu canlı yayından anında haberdar olmak ve bana soru sormak, güncel astroloji yorumları hakkında bilgilenmek isterseniz kanalımıza abone olmayı unutmayın! https://www.youtube.com/user/astrolojitelevizyonu

 


Haftanın günlere göre değerlendirmesine gelince…

Pazartesi gününün ilk yarısında Ay Balık burcunda ilerliyor. Ay-Merkür üçgeninin etkili olduğu sabah saatlerinde önemli konuşma ve yazışmalarımızı yapabiliriz. Ay-Güneş üçgeninin etkili olduğu öğle öncesindeki zaman diliminde önemli ve etkili pozisyondaki kişilerle veya bizim için önemli kişilerle bir araya gelebiliriz. Talep ve başvurularda bulunabiliriz. Saat 11:34’te kadarki zaman diliminde harekete geçmemizde fayda var, zira sonrasında Ay boşluğa giriyor. Yaklaşık bir buçuk saat boşlukta kalan Ay 13:02’de Koç burcuna geçiyor. Öğle sonrasındaki saatler daha atak, agresif ve cesaret isteyen girişimler açısından aktif gözüküyor. Ay-Kiron kavuşumunun etkili olduğu akşam saatlerinde cesaretimiz testten geçebilir! 

Salı günü boyunca Ay Koç burcunda ilerliyor. Harekete geçebileceğimiz, daha aktif olabileceğimiz, enerjisi yüksek bir gündeyiz. Güneş Aslan burcuna geçiyor! (05:50) Hayatın güzel ve eğlenceli, neşeli yönlerine vakit ayırma zamanı! Tabii risk alma arzumuz da artıyor. Ay’ın Mars-Jüpiter üçgenini çalıştıracağı öğle-akşam saatleri arasında risk alabilir, cesaretli adımlar atabiliriz. Yabancılar, turizm, seyahatler, hukuksal konular, parasal konularda işler yapmak açısından bugünü kullanabiliriz. Ay’ın Satürn ve Ay Düğümleriyle karesinin etkin olduğu gece saatlerinde engelleyici, geciktirici, zorlu bir atmosfer var. Kolay ve akıcı bir akış yok, karmik ödeşmelerle alakalı konular devrede, farkında olalım!   

Çarşamba günü boyunca Ay Koç burcunda ilerliyor. Ay-Plüton karesinin etkili olduğu, ilişkiler açısından zorlu sabah saatleri kritik ve travmatik etkilere açık, dikkat! Ay’ın Venüs-Merkür ikilisine kare açısının etkili olduğu öğle sonrasındaki saatlerde özel ve sosyal ilişkilerde zorlanma ihtimali yüksek. Sözlerimize dikkat etmemiz, acele teşhisten ve önyargıdan, patavatsızca söylenen sözlerden kaçınmamız gereken bir zaman dilimindeyiz, farkında olalım! Saat 17:47’den sonra başka temel açısı kalmayan Ay boşluğa giriyor ve günün geri kalanında boşlukta ilerliyor. Bu saat sonrasında yapacağımız işler boşlukta kalabilir, dikkate alalım!

Perşembe gününe geçişten çok kısa bir müddet sonra, saat 00:42’de Ay Boğa burcuna geçiyor. Sakin, güvenli ve ağırbaşlı bir atmosfer yakalayabiliriz bugün. Finansal hareketler açısından da sağlamcı yatırımlar yapabiliriz. Ancak risk almaktan uzak dursak iyi ederiz. Zira Ay’ın Güneş-Uranüs karesini çalıştırdığı bir gündeyiz. Sabah-öğle arasındaki saatler otorite çekişmelerine açık gözüküyor. Önemli ve etkili pozisyondaki kişilerle bir araya gelmek, toplantılar yapmak, talepte bulunmak açısından pek e uygun bir zaman diliminde değiliz. Beklemediğimiz tepkiler alabiliriz. Onay almakta zorlanabiliriz. Beklenmedik yön ve karar değişikliklerine açık bir gündeyiz, farkında olalım! Öte yandan, Merkür-Venüs Yengeç burcunda tam kavuşumda olacaklar. Ailevi konuları konuşmak, sevdiğimiz insanlarla geçmişi değerlendirmek, ilişkileri düzeltmek açısından bir fırsat olarak değerlendireceğimiz gün genelinde insanların gönlünü alabiliriz. Kırgınlıkları telafi etme yönünde hareket edebiliriz. Mars-Jüpiter üçgeninin de etkin olduğu gün genelinde hukuksal konularda, para alışverişlerinde, yatırımlarla ilgili konularda, seyahatler ve turizm ya da yabancılarla yapılan işlerde güzel gelişmeler yakalama şansı yüksek! Farkında olalım!      

Cuma günü boyunca Ay Boğa burcunda ilerliyor. Sağlam ve kalıcı adımlar atmak açısından değerlendirebileceğimiz bir gündeyiz. Sabaha karşı halen Ay-Mars karesinin gergin etkileri devrede olsa da, sabah saatlerinde Ay-Satürn üçgeninin dengeleyici ve sakinleştirici etkileri baskın geliyor. Ay’ın Ay Düğümleri ve Neptün ile uyumlu açılarının etkili olduğu öğle saatleri civarında maneviyat ve ruhsallık enerjisi aktif olacak. İbadet, ruhsal çalışmalar, meditasyonlar açısından değerlendirebiliriz. Birbirimizle yardımlaşmak, ihtiyacı olanlara maddi manevi destek vermek açısından güzel bir zaman dilimindeyiz. Ay-Plüton üçgeninin etkili olduğu akşam saatlerinde güçlü etki yaratabilir, yaptığımız işlerde kendimizi etkin biçimde yansıtabiliriz. Ay-Merkür üçgeninin de yakınlaşıyor olması ticaret, alışverişler, iletişim kurmak ve konuşmalar yapmak açısından uygun bir zamanda olduğumuzu gösteriyor.  

Cumartesi gününün ilk saatlerinde Ay Boğa burcunda ilerliyor. Ay’ın Venüs ile uyumlu üçgen açısının da etkisiyle güne keyifli başlıyoruz! Aşk ve ilişkiler, estetik ve güzellikle ilgili konular açısından güzel bir zaman dilimindeyiz. 07:27-09:28 saatleri arasında boşlukta (açısız) ilerleyen Ay saat 09:28’de İkizler burcuna geçiyor. Önemli işleri konuşmak, bilgi paylaşmak, keyifli yerlere kısa yolculuklar yapmak, hem eğlence hem de sohbet içeren toplantılar içerisinde yer almak açısından güzel bir gündeyiz. Ay-Güneş altmışlığının etkili olduğu akşam saatlerine bu keyifli enerji akışı maksimuma varıyor, kullanabiliriz! İkili ilişkilerden yana da şansımız yüksek, farkında olalım! Ay-Kiron altmışlığının etkili olduğu gece saatlerinde konuşmalarımız ve fikirlerimizle başkalarını motive edebilir, cesaretlendirebilir, harekete geçirebiliriz!

Pazar günü boyunca Ay İkizler burcunda ilerliyor. İletişimi, hareketi bol bir gündeyiz. Ay-Jüpiter karşıtlığının etkili olduğu günün ilk yarısında abartılara, aşırılıklara, gereksiz ve müsrifçe harcamalara veya inançlar ya da anlayışlardaki farklılıklarla alakalı olarak yapılan patavatsızca konuşmalar yüzünden kırgınlıklara açık olacağız, dikkat! Ay-Mars altmışlığının etkili olduğu öğle sonrası-ikindi civarındaki zaman diliminde daha aktif, hareketli olabilir, yapmak istediğimiz işlerde yol kat edebiliriz. Ay-Neptün karesinin etkili olduğu akşam saatleri yanılgılara, hayal kırıklıklarına açık olacağız, dikkat! Boş hayaller peşinde koşmayalım!

Sevgi, ışık ve umutla!

Öner Döşer, AMA, ISAR Cap

OPA Türkiye Temsilcisi, APAI Üyesi

AstroArt Astroloji Okulu Kurucusu

 

 

21.07.2019

Designed by Ongunsoft