Öner Döşer

23 Eylül Haftası

Bu sayfa 9044 kişi tarafından ziyaret edildi.

23 Eylül Haftası: AŞK VE İLİŞKİLER VURGU KAZANIYOR!

Bu hafta bizim için ayrı bir özellik taşıyor. Pazartesi günü Astroloji Okulu'muzda sezona başlıyoruz. Yeni sezonda temel, ileri ve uzmanlık sınıflarımızın hangi tarihlerde başladığını öğrenmek için yaklaşık üç dakika süren videoyu izleyebilirsiniz. http://www.astrolojitelevizyonu.com/astroloji-okulunda-yeni-sezon-basliyor 

İlişkiler açısından çok önemli bir haftaya daha giriyoruz. Venüs’ün Kuzey Ay Düğümü ve Satürn ile kavuşumunun etkisi henüz devam ederken, uzaklaşmakta olan bu dizilimden sonra Venüs’ün önünde iki önemli açı var bu hafta: Jüpiter ile üçgen, Mars ile kare! Peki bu açılar bize neler getirecek?

Hafta başından itibaren etkin olacak Venüs-Jüpiter üçgeni 26 Eylül Perşembe gecesi 00:00’da (tam Cuma’ya geçişte) kesinleşiyor. Aşk ve ilişkiler bakımından haftanın bu ilk dört günü şanslıyız demektir. Venüs ve Jüpiter iyicil gezegenler olarak tanımlanırlar ve yüzyirmi derecelik üçgen açı da en şanslı açıdır. İlişkilere yönelik yeni adımlar atmak, ilişkilerdeki uyumsuzlukları gidermek, zorlukların üstesinden gelmek üzere girişimler yapmak için değerlendirebiliriz bu ilk dört günlük süreci…

Cuma gününden itibaren aşk ve ilişkiler gezegeni Venüs’ün Jüpiter ile uyumlu üçgen açısı uzaklaşmaya başlıyor ve Venüs’ün Mars ile kare açısının etkisi devreye giriyor. Venüs ve Mars açıları kadın-erkek ilişkileri açısından çok önemlidir. Aralarında uyumlu açı olduğundan ilişkiler rahat ve pürüzsüz akar. Aralarında uyumsuz açı olduğunda ise, problemler, zorlanmalar, hatta ayrılıklar riski vardır. Doksan derecelik kare açı uyumsuz bir açıdır ve genel anlamıyla sert rekabet, çekişme, haşin etkileşimler vardır işin içerisinde. Venüs-Mars arasındaki bu uyumsuz açı 28 Eylül Cumartesi öğleden sonra 16:32’de kesinleşiyor. Bu demek oluyor ki, hafta sonunda ilişkilerde adımlarımızı dikkatli atmalı, şartları gereksizce zorlamamalıyız. Yeni ilişki adımları açısından en azından Pazar günü ve sonrasını bekleyebiliriz mesela…

Bu açıyı bir de TÜRKİYE astroloji haritası açısından ele almak istiyorum. Önemli çünkü. Türkiye astroloji haritasında Venüs 5. evimizi yönetiyor, bu evde yerleşiyor ve şimdilerde bu evden transit ediyor. Transit Mars da Türkiye astroloji haritasının 5. evindeki gezegenlere sert açılar yapıyor. Venüs de buna dahil. Peki tüm bunlar neyi gösteriyor? Dünya Astrolojisi’nde 5. ev çocuklar-gençler evidir. Onlarla ilgili durumları, onların eğitimlerini, yetiştirilmelerini temsil eder. Bu ev aynı zamanda sportif aktiviteler, sporcular, sanatsal konular, sanatçılar, eğlenceli aktiviteler, eğlenceli mekanlar, park ve bahçeler, aracı konumundaki kişiler ve diplomatlar, spekülatif konular, borsa, şans oyunları, kalburüstü sınıf ile ilişkilendirilir. Venüs-Mars karesi ve bu ikilinin transitlerinin Türkiye astroloji haritasındaki gezegenlere gergin açıları (Şans Noktası da dahil) tüm bu saydığımız konularda hareketlilik, stres ve gerginlik işaretçisi olabilir. Dikkatli, sağduyulu, düşünceli, empatik olmak gereken zamanlardayız. Düşünmeden yapacağımız girişimlerin başkalarına zararı dokunabilir. Hem bire bir ilişkilerimizde, hem de sosyal ilişkilerimizde gereksiz gerginlik yaratmaktan uzak durmamızda, herhangi bir konuda göstereceğimiz tepkiyi mantıklı dozajda tutmamızda fayda var.

29 Eylül Pazar günü 14:38’de Merkür Akrep burcuna geçiyor. Gizemli konulara yönelmek, psikoloji ve astroloji gibi kişinin kendisini tanımasına yönelik konularda derin araştırmalar yapmak, zihni odaklayan çalışmalar yapmak açısından güzel bir sürece giriyoruz. Düşüncelerimizle sezgilerimizi harmanlayabiliriz Merkür’ün Akrep burcunda uzunca kalacağı dönemde (5 Aralık 2013 tarihine kadar).

Haftanın günlere göre detaylı değerlendirmelerine gelince…

Pazartesi günü boyunca Ay Boğa burcunda ilerliyor. Şartların sabit ve durağan kalmasını arzulayacağımız bir gündeyiz. Sabaha doğru saatlerde etkin olacak Ay-Venüs karşıtlığının ardından, sabah erken saatlerde etkinleşecek Ay-Mars karesi, özel ilişkilerimizde sert ve gergin etkilere karşı uyanık olmamız gerektiğini gösteriyor. Sakarlıklara, kazalara da açık olacağımız bu saatlerde, gereksiz telaş ve acelecilikten uzak durmamızda fayda var. Ay-Jüpiter altmışlığının etkinleşeceği sabahın ilerleyen saatlerinde enerji daha rahat akmaya başlıyor. Bu açının kesinleşmesinin ardından başkaca temel açısı kalmayacak olan Ay 10:12 itibariyle boşluğa giriyor ve günün geri kalanında Boğa burcunda boşlukta ilerliyor. Ay’ın en son açısı iyicil Jüpiter ile olduğundan, gün boyunca olumlu ve iyicil enerjiler işbaşında olacak. Ay boşlukta ilerleyeceğinden, kalıcı ve somut sonuçlar almakta zorlanabiliriz. Ama Ay Boğa burcunda ve boşlukta ilerleyeceği için, boşlukta olmasından dolayı ortaya çıkan kararsızlığı ve belirsizliği çok fazla hissetmeyebiliriz. Yine de performans alabiliriz bazı işlerimizde. Klasik astrologlara göre Ay Boğa, Yengeç, Yay ve Balık’ta iken boşlukta ilerliyorsa, yine de performans gösterir. Kişisel kanaatimce bu durum en çok sabit burç olan Boğa için geçerlidir.

Pazartesi günü Astroloji Okulu'muzda sezona başlıyoruz. Yeni sezonda temel, ileri ve uzmanlık sınıflarımızın hangi tarihlerde başladığını öğrenmek için yaklaşık üç dakika süren videoyu izleyebilirsiniz.

http://www.astrolojitelevizyonu.com/astroloji-okulunda-yeni-sezon-basliyor 

 

Salı günü sabah saatlerinde Ay henüz Boğa burcunda ve boşlukta ilerliyor. Saat 10:34’te Ay’ın İkizler burcuna geçişiyle birlikte iletişimsel ve zihinsel olarak hareketlenmeye başlıyoruz. Öğle saatlerine doğru Ay-Güneş arasındaki yüzyirmi derecelik uyumlu açı etkinleşiyor. Önemli ve etkin pozisyonundaki kişilerle görüşmek, herhangi bir talepte bulunmak, yardım istemek, yardım etmek, toplantılar düzenlemek, finansal işlere girişmek, kadın erkek ilişkileriyle ilgili girişimler yapmak, ebeveynlerle ilgili konularda girişimler yapmak adına değerlendirebiliriz öğle saatleri civarını (özellikle 10:35’ten 13:35’e kadarki zaman dilimini). İkindi civarındaki zaman diliminde ise Ay-Neptün karesinin kararsızlık, belirsizlik, yanlış yönelim, kendini ifade etmekte zorlanma gibi etkileri devreye giriyor. Yukarıda saydığımız girişimler açısından bu kez çok da uygun olmayan bir zaman dilimindeyiz.

Çarşamba günü boyunca Ay İkizler burcunda ilerliyor. Ülkemiz açısından ele aldığımızda, hapishaneler, hastaneler, senatoryumlar gibi kapalı yerler, arka planda dönen işler ve gizli aktivitelerle ilgili konular ön plana çıkabilir. Bu konular hakkında bilgi paylaşımları, haberler artabilir. Sabah erken saatlerde etkin olacak Ay-Uranüs altmışlığı, yeniliklere, sürprizlere açık olacağımızı, kendimizi farkı ve orijinal biçimde ifade etme becerimizin ve yaratıcılığımızın had safhada olacağını gösteriyor. Astroloji, metafizik konular, bilimsel alanlarda çalışmalar yapmak, yeni adımlar atmak açısından güzel, kendi çapımızda keşif ve icatlara açık olduğumuz bir zaman dilimi. Değerlendirebiliriz. Gün genelinde bu akış devam ediyor. Akşam saatlerine Ay-Mars altmışlığının dinamik enerjisiyle giriyoruz. Sportif aktiviteler, yürüyüşler, güç ve efor isteyen işler, metafizik çalışmalar açısından değerlendirebileceğimiz saatlerdeyiz.

Perşembe gününün büyük çoğunluğunda Ay İkizler burcunda ilerliyor. Bilgi akışının çok yoğun olacağı bir gündeyiz. Sosyal medyayı daha aktif kullanabiliriz. Bilgi paylaşımlarında bulunabiliriz. Yazmaya başlayabiliriz. Önemli toplantıları bu saatlere koyabiliriz. Özellikle de Ay-Merkür üçgeninin etkinleşeceği öğle saatleri civarında bu etkiler güçleniyor. Ama Ay’ın boşluğa gireceği 14:21 sonrasına kalmamakta fayda var. Gece saatlerine kadar boşlukta ilerleyecek olan Ay, olayların yönünü belirlemenin ve kalıcı, somut sonuçlar elde etmemizin zor olacağını gösteriyor. 22:24’te Ay Yengeç burcuna geçiyor. Ailevi konular, duygusal paylaşımlar ön plana çıkıyor. Gün boyunca etkin olacak Venüs-Jüpiter üçgeni gece 00:00’da (tam Cuma’ya geçişte) kesinleşiyor. Aşk ve ilişkiler bakımından şanslı bir gündeyiz. Venüs ve Jüpiter iyicil gezegenler olarak tanımlanırlar ve yüzyirmi derecelik üçgen açı da en şanslı açıdır. İlişkilere yönelik yeni adımlar atmak, ilişkilerdeki uyumsuzlukları gidermek, zorlukların üstesinden gelmek üzere girişimler yapmak için değerlendirebiliriz bu günü. Ama Ay’ın boşlukta olmamasına özen göstermemizde fayda var.

Cuma günü boyunca Ay Yengeç burcunda ilerliyor. Duygusallığın ve empatinin vurgu kazanacağı bir gündeyiz. Milli değerler, hakla ilgili konular ve duyarlılığın ön plana çıkacağı, bir hayli “hassas” bir gündeyiz. Eylül ayının gökyüzünü incelediğimiz videoda bahsettiğim etkiler devreye girebilir. http://www.astrolojitelevizyonu.com/gokyuzunde-bu-ay-eylul-2013/Sabah erken saatlerde etkinleşecek Ay-Güneş karesi, özel ve sosyal ilişkiler, iş ilişkileri, finansal açılardan güne stresli başlayacağımızı gösteriyor. Önemli ve etkin pozisyonundaki kişilerle görüşmek, herhangi bir talepte bulunmak, yardım istemek, toplantılar düzenlemek, finansal işlere girişmek, kadın erkek ilişkileriyle ilgili girişimler yapmak, ebeveynlerle ilgili konularda girişimler yapmak adına uygun saatlerde değiliz (uygun bir günde değiliz diyebiliriz diyerek genelleyebiliriz). Bu açının ardından Ay’ın Plüton ile karşıtlığı etkinleşiyor öğle sonrasındaki saatlerden itibaren. Güç çekişmeleri, kısa sıya rekabet, hırpalayıcı (hatta zalimce) etkiler devrede, dikkat! Ay-Satürn üçgeninin etkin olacağı akşamüzeri saatlerde nispeten ağırdan alma ve sabırlılık kazanma etkisi devreye giriyor (ama Ay’ın bu denli zorlu açılarının arasında Satürn ile uyumlu açıyla da olsa bu temasını pek de iyicil göremeyiz) ve nispeten sakinleşiyoruz. Ama akşam saatlerinden sonra etkinleşecek Ay-Uranüs karesi ile, Güneş-Plüton-Uranüs arasında oluşmaya başlayan T-kare açı kalıbı birkaç saat için Büyük Kare açı kalıbına dönüşüyor. Beklenmedik durumlar, değişimler, nahoş sürprizlere açık saatlerdeyiz. İsyankar enerjiler işbaşında. Değişim istiyor! Kalıcı ve sağlam sonuçlar beklediğimiz işler açısından karambol bir gündeyiz kısacası…

Cumartesi günü boyunca Ay yine Yengeç burcunda ilerliyor. Milli değerler, hakla ilgili konular ve duyarlılığın ön plana çıkacağı, bir hayli “hassas” bir başka gün daha! Ay’ın açıları nispeten daha rahat, ama Venüs-Mars karesi çalışıyor! Yazımın girişinde bu karenin hem günlük hayatımızdaki etkilerini, hem de ülkemiz üzerindeki etkilerini ele aldım. Oradan okuyabilirsiniz. Sabah saatlerinde etkinleşecek Ay-Jüpiter kavuşumu, duygusal anlamda çok aktif olacağımızı, duyarlı olacağımızı gösteriyor. Vereceğimiz olumlu, olumsuz tepkiler büyür Jüpiter ile Yengeç burcunda kavuşumda. Diğer taraftan, Ay’ın Jüpiter ile kavuşumundan sonra Venüs ile üçgen açıya ilerleyeceği saatlerde iyicil etkiler de güçlü bir şekilde devrede olacak. 10:52 ile 14:08 arasındaki zaman dilimini hem kendimiz hem de toplum için güzel şeyler dilemek, güzel işler yapmak, ilişkilerle ilgili sorunları düzeltmek için girişimde bulunmak, ihtiyaç sahiplerine yardımda bulunmak gibi sevgi paylaşımında bulunacağımız, erdemli ve faziletli davranışlar sergileyeceğimiz her türlü girişim için kullanabiliriz. Venüs-Mars karesinin gerginliğini azaltıcı etkiler devrede olacak bu saatlerde…

Pazar sabah saatlerinde henüz Ay Yengeç burcunda ilerliyor. Ailevi ilişkilerde ve toplumsal ilişkilerde duyarlılığın ön planda olacağı sabah saatlerinde etkin olacak Ay-Merkür karesi, sözlerimize çok dikkat etmemiz gerektiğini gösteriyor. Kırıcı olabiliriz. İletişimi sert kullanabiliriz. Fikir ve görüşlerimizi kabul ettirmemiz zor bu saatler civarında. 10:30’da kısa bir müddet için boşluğa giren Ay, saat 10:57 itibariyle Aslan burcuna geçiyor. Öğleden sonraki saatleri hoş vakit geçirmeye, sosyal aktivitelere ayırabiliriz. 14:38’de Merkür Akrep burcuna geçiyor. Gizemli konulara yönelmek, psikoloji ve astroloji gibi kişinin kendisini tanımasına yönelik konularda derin araştırmalar yapmak, zihni odaklayan çalışmalar yapmak açısından güzel bir sürece giriyoruz. Düşüncelerimizle sezgilerimizi harmanlayabiliriz Merkür’ün Akrep burcunda uzunca kalacağı dönemde (5 Aralık 2013 tarihine kadar). Ay-Güneş altmışlığının etkin olacağı akşam sonrasındaki saatlerde özel ve sosyal ilişkiler açısından olumlu etkiler var. Eğlenceli aktiviteler, sosyal organizasyonlar, kadın erkek ilişkilerinde önemli adımlar (evlilik dahil), ailevi ilişkiler açısından güzel etkiler taşıyan öğle sonrası ve akşam saatlerini değerlendirebiliriz.

Keyifli, sağlıklı ve mutlu bir hafta dileğiyle

Öner DÖŞER

22 Eylül 2013, Pazar

ASTROLOJİ OKULU, Caddebostan

Haftanın burçlara göre değerlendirmeleri için http://www.astrolojitelevizyonu.com adresimizi ziyaret edebilirsiniz.

  

22.09.2013

Designed by Ongunsoft