Öner Döşer

23 Haziran Haftası

Bu sayfa 9060 kişi tarafından ziyaret edildi.

23 Haziran Haftası HOŞGELDİN RAMAZAN!

Bu haftanın en önemli gökyüzü olayı Yengeç burcundaki yeniay kuşkusuz! Bu yeniayla birlikte Ramazan da başlıyor. Hepimiz için hayırlı olsun!

Yengeç burcu duygusal bağ kurmak, başkalarının ihtiyaçlarına duyarlı olmakla ilişkilendirilir. Yardımlaşma, vicdan muhasebesi ve geçmişin değerlendirmesi gibi kavramlar da Yengeç burcunun karakteristik özelliklerindendir. Yengeç burcundaki yeniayla başlayan Ramazan ayı boyunca bu kavramların vurgu kazanacaktır kuşkusuz. Yengeç burcu ailesine, köklerine, vatanına bağlı olmakla da ilişkilendirilir. Türkiye astroloji haritasının Yükselen burcu Yengeç’tir ve bizler (istisnalar kaideyi bozmaz) duyarlı, yardımsever, geçmişine, köklerine, vatanına, ailesine ve çevresine sahip çıkan bir milletizdir. Dilerim Yengeç burcundaki yeniayla başlayan Ramazan ayı boyunca bu güzel özelliklerimizi ziyadesiyle sergileriz!

27 Haziran Cuma günü 11:08’de gerçekleşecek yeniay 5 derece Yengeç burcuna denk düşmekte. Bu derece, Türkiye astroloji haritasının Yükselen derecesine çok yakın yerleşmekte. Yeniayla genel anlamıyla başlangıçları ifade ettiğine göre ve astroloji haritamızın Yükselen burcu ile başlayan 1. Evi de halk olarak bizleri, girişimlerimizi, eylemlerimizi, genel durumumuzu ifade ettiğine göre, bu yeniay bizler açısından önemli girişimleri beraberinde getirecek diyebiliriz. Tabii bu yeni adımlar, girişimler Yengeç burcunun ana özelliklerinden biri olan güvencede hissetme ve huzuru sağlamak üzere de atılacak diyebiliriz!

Ankara’ya göre çizdirilmiş astroloji haritasında yeniay derecesi 11. Eve denk düşmekte. Dünya astrolojisinde 11. Ev Meclis, Partiler, gruplar, dernekler, kulüplerle, aynı zamanda ülkenin müttefikleriyle de ilişkilidir. Bu şartlarda Ramazan ayı boyunca bu temaların öne çıkacağını öngörmek gayet yerinde olur. Yeniayın Neptün ile uyumlu üçgen açıda gerçekleşiyor olması, Ramazan ayı boyunca maneviyatın, duyarlılığın, fedakarlığın öne çıkacağını gösteriyor. Bu uyumlu açı çok güzel şeyler akla getiriyor ve şöyle dedirtiyor insana ister istemez: egoyu aşabilme, tevazu sergileme, Yaradan’ın farkında olma, başkalarına yardım etme, onların ihtiyaçlarına duyarlılık gösterme, kendi ihtiyaçlarının üzerinde tutabilme, kendinden çok başkalarına vakit ayırma zamanı!

Yeniayın Plüton ile uzak karşıtlığı da var tabii göze çarpan yeniay haritasında. Neptün ile üçgen açı kadar etkili olmasa da bu uyumsuz açı güç çekişmeleri, entrikalı durumlar, manipülasyonlar, sert ve şiddete yönelik durumlar, doğal afetler gibi risklere dikkat çekmekte! Bu temaların en çok bu yeniayın dolunayında, yani 12 Temmuz civarındaki günlerde denk gelebiliriz! Bu konudaki görüşlerimi 21 Haziran Cumartesi sabahı düzenlediğim seminerimde ele aldım. Yakında videosunun linkini satışa sunacağız. Arzu edenler Gökyüzünde Bu Ay videosundan da bilgi edinebilirler. Bu videomuz ücretli değildir ve yakında Astroloji Televizyonu’nda yayınlanacaktır.

25 Temmuz Çarşamba günü Mars-Uranüs karşıtlığı kesinleşiyor. Sert ve patlayıcı çıkışlar ve olaylar, ani ve beklenmedik durum değişiklikleri, kaza ve sakarlıklar ya da şiddete yönelik eylemler riskini taşıyan bu açının etkin olacağı hafta boyunca, ama özellikle de bu açının yakınlaştığı haftanın ilk yarısında ani ve kontrolsüz çıkışlar yapma riskimiz var! Ayrıca, bu türde tavırlar sergileyen, ne yapacağı belli olmayan, istikrarsız, tutarsız kişilerden uzak kalmamızda, risk ve tehlike içeren işlere kalkışmamamızda fayda var!

Haftanın günlere göre genel değerlendirmelerine gelince…

Pazartesi günü boyunca Ay Boğa burcunda ilerliyor. Maddi anlamda tutarlılık içeren ve riski fazla olmayan iş ve girişimlere yönelmemiz daha akıllıca olabilir. Sabah erken saatlerde kendimizi etkin ve güçlü biçimde ifade edebiliriz. Öğle saatlerine doğru ise daha ziyade engellenme, yavaşlama riski artıyor. Önemli iş ve girişimleri öğle ve sonrasındaki saatlere bırakmamak isabetli olur! Akşam saatlerinden itibaren rahatlamaya, daha pürüzsüz ilerlemeye başlıyoruz. Gece saatleri sonrasında yapıcı enerjiler güçleniyor. Önemli kişilerle görüşmeler, sosyal ilişkiler, prestij kazandırabilecek girişimler açısından güzel bir gecedeyiz! Öğle saatlerinden sonra İkizler burcuna geçiş yapacak olan Venüs, ilişkilerimizde hareketlilik kazanacağımızı, iletişimin hız kanacağını gösteriyor.

Salı gününün ilk yarısında Ay henüz Boğa burcunda ilerliyor. Sabah erken saatlerde manevi konulara yönelmek açısından güzel enerjiler var! 04:48’de Ay boşluğa giriyor ve İkizler burcuna geçeceği 14:05’e kadar boşlukta devam ediyor ilerlemesine. Bu ara saatlerde girişeceğimiz işlerden beklediğimiz istikrar ve devamlılığı sağlamakta zorlanabiliriz. İkindi saatine doğru şanslı etkiler devreye giriyor. Aşk ve ilişkilerden yana şanslı olacağımız bu saatleri iyi değerlendirebiliriz. Estetik ve güzellikle ilgili konularda, artistik ve sanatsal konularda girişimler yapabiliriz.

Çarşamba günü boyunca Ay İkizler burcunda ilerliyor. Hareketli, tempolu bir gündeyiz. Sabah erken saatlerde hayal kırıklığı ve yanılma riskimiz fazla. Günün ilerleyen saatlerinde çekişmeli, agresif, sert etkiler ağırlık kazanıyor. Sakarlık ve kazalara, patlayıcı ve sert çıkışlara açı bir zaman dilimindeyiz, dikkat! Akşam saatlerinde nispeten azalan etkiler gece saatlerinde dağılmaya başlıyor. Güzel ve hızlı gelişmelere açık saatlerdeyiz!

Perşembe günü boyunca Ay İkizler burcunda hareket ediyor. Bilgi paylaşımlarının, duyuru ve anonsların ön plana çıkacağı bir gündeyiz. Önemli iş ve görüşmelerimizi öğle saatlerine doğru yapmamız daha isabetli olabilir. Saat 14:56’da Ay’ın boşluğa girmesinden sonraya kalmamakta fayda var. Bu saat sonrasında beklediğimiz net, somut sonuçları alamayabiliriz. Ya da olayların ucu açıkta kalabilir. Ama Ay’ın boşlukta ilerliyor olması olumsuzluk anlamına gelmiyor.

Cuma gününe geçişten hemen sonra, saat 00:05’te Ay Yengeç burcuna geçiyor. Duyarlılık ve hassasiyetler artmaya başlıyor. Ailevi, milli, geçmişe ait konuların ön plana çıkacağı bir gündeyiz. Sabah 11:08’de Ay-Güneş 5 derece Yengeç’te kavuşuyorlar: Yeniay! Yeni başlangıçlar, yeni adımlar zamanlarına varıyoruz. Bu yeniayla birlikte Ramazan da başlıyor. Hepimiz için hayırlı olsun! Yengeç burcu duygusal bağ kurmak, başkalarının ihtiyaçlarına duyarlı olmakla ilişkilendirilir. Yardımlaşma, vicdan muhasebesi ve geçmişin değerlendirmesi gibi kavramlar da Yengeç burcunun karakteristik özelliklerindendir. Yengeç burcundaki yeniayla başlayan Ramazan ayı boyunca bu kavramların vurgu kazanacaktır kuşkusuz. Yengeç burcu ailesine, köklerine, vatanına bağlı olmakla da ilişkilendirilir. Türkiye astroloji haritasının Yükselen burcu Yengeç’tir ve bizler (istisnalar kaideyi bozmaz) duyarlı, yardımsever, geçmişine, köklerine, vatanına, ailesine ve çevresine sahip çıkan bir milletizdir. Dilerim Yengeç burcundaki yeniayla başlayan Ramazan ayı boyunca bu güzel özelliklerimizi ziyadesiyle sergileriz!

Cumartesi günü boyunca Ay Yengeç burcunda ilerliyor. Etrafımızda gelişen olaylara ve durumlara aşırı duyarlılık gösterebileceğimiz bir gündeyiz. Duygusal çıkışlar yapabiliriz. Alınganlık gösterebiliriz. Kontrollü olmak, kırgınlık çıkması riskini azaltacaktır. Sabah saatlerinde yoğun olan bu etkiler öğle saatlerinden sonra giderek dağılıyor. Kaza ve sakarlıklara, sert tartışmalara açık olacağımız sabah saatlerinde meteorolojik, jeofiziksel ve sismik aktiviteler anlamda hareketlilik görülebilir dünya genelinde. Değişken hava şartlarına ve sismik aktivitelere açık iki günden birindeyiz (Cuma, Cumartesi). Mars’ın çok aktif olacağı bu haftada, özellikle hafta sonunda yangın gibi Mars doğasında riskler fazla…

Pazar gününün ilk yarısında Ay Yengeç burcunda ilerliyor. Ailemizle birlikte vakit geçirebileceğimiz, deniz kenarı yerlerde bulunmak açısından gayet hoş bir gündeyiz. Sabah erken saatler her bakımdan şanslı gözüküyor. Manevi açıdan da öyle! Güzel değerlendirebiliriz. 04:02-11.42 saatleri arasında Yengeç burcunda ve boşlukta ilerleyecek olan Ay 11:42’de Aslan burcuna geçiyor. Sıcakkanlı, iyimser ve sosyal aktiviteler açısından harika bir gündeyiz! Güneş-Neptün üçgeninin manevi ve ilahi konularda güzel gelişmelere, değerlendirmeye açık bu güzel günde, yardımseverliğe, feragat ya da özveri gibi ruhsal açıdan büyümek için değerli tavırlar sergilemeye yatkınlık gösterebiliriz. Venüs-Neptün karesinin de devrede olacağını düşünürsek, aynı şey ikili ilişkilerimiz için de geçerlidir diyebiliriz. Ama ilişkilerde yüksek beklentilerin hayal kırıklığına dönüşmesi riski de var, aklımızdan çıkarmayalım. Yanılgılara, hatalı kararlara da açık olacağımız için, ilişkilerimize yönelik net ve nihai kararlar almamakta fayda var bugün! Keyifli, huzurlu ve mutlu bir hafta dileğiyle!

Öner DÖŞER 22 Haziran Pazar, Ayvalık

22.06.2014

Designed by Ongunsoft