Öner Döşer

23 Kasım Haftası

Bu sayfa 16091 kişi tarafından ziyaret edildi.

23 Kasım Haftası SİNİRLERİMİZE HAKİM OLALIM!

Çarşambayı Perşembeye bağlayan gece İkizler burcunda bir dolunay gerçekleşiyor. (26 Kasım 00:44). Medikal astrolojide İkizler burcu sinirlerle bağdaştırılır. Sinirsel rahatsızlıklar genel olarak hava elementi burçları, spesifik olarak da İkizler burcu tarafından temsil edilir. Dolunay zaten duyguların tepe noktasında olduğu bir zaman dilimidir; İkizler burcunda gerçekleşecek olmasının yanı sıra, Satürn-Neptün karesi ile eşzamanlı olması da sinirleri geren bir başka durum.

Aşağıda Güneş-Ay ikilisinin karşıt açısının kesinleştiği, yani dolunayın zirve noktasında olduğu anın haritasını görmektesiniz. Aynı gün TSİ saat 14:14’te Satürn-Neptün karesi de kesinleşiyor, yani zirve noktasına varıyor.

İkizler burcunda asabi dolunay

Astrolojide İkizler burcu iletişim, haberleşme, eğitim, medya ve yayıncılık, seyahatlerle ilişkilendirilir. Bilgi ve fikir alışverişleri İkizler burcu kapsamındadır.

Dolunaylar, daha önce attığımız adımların sonuçlarını alma zamanlarıdır. Bu demektir ki bu 26 Kasım tarihinden itibaren yaklaşık iki hafta boyunca, daha önce yaptığımız girişimlerin, attığımız adımların sonuçlarını alacağız. Girişimlerimizin gidişatından haber alacağız. Belki bunlardan bazıları anons edilecek, duyurulacak. Bunun için iki hafta kadar vakit var önümüzde…

Dolunaylar, duyguların zirve yaptığı zamanlardır. Güdüsel davranma, duygusal tepkiler verme eğilimi artar dolunay zamanlarında. Sinirler daha gergindir. Dolunay, vücutta sinirler bölgesini yöneten, sinirsel rahatsızlıklarla ilişkilendirilen İkizler burcunda olunca bu daha da belirgindir. Diğer değişken burçlar olan Yay ve Balık burçlarında ilerlemekte olan iki gezegenin (Satürn ve Neptün) dolunay ile çok yakın 90’ar derecelik geometrik açılarla bağlantı kuruyor olması, yani gökyüzünde değişken burçlarda T-kare olarak adlandırdığımız açı kalıbının oluşacak olması sinirsel gerginliklere daha fazla dikkat çekiyor. Sinirlerimize hakim olmamız gereken bir haftaya giriyoruz. Enerjimizi başka alanlarda boşaltmayı başaramazsak, gereksiz çıkışlar yüzünden özel ve sosyal ilişkilerimizde patlamalar yaşayabiliriz.

Satürn-Neptün karesi: Endişe ve korkular su yüzüne çıkıyor

Satürn ve Neptün, her ikisi de astrolojide korku ve endişe faktörleriyle ilişkilendirilir. “Yöneticilikler Kitabı”nda Rex E. Bills korku nedenli rahatsızlıkları Satürn ve Neptün ile bağdaştırır. Bu ikisinin uyumsuz açıda olduğu zamanlarda aşırı endişe, kontrolü kaybetme kaygısı ve buna bağlı olarak panik ataklarda artış görülebilir.

Satürn-Neptün karesinin kesinleşmesinin dolunayla aynı güne denk geliyor olması, korku ve endişelerin de tavan yapabileceğini düşündürüyor. Nedensiz korkular ve endişeler ya da belirsizliklerden kaynaklanan korku ve endişeler Neptün ile bağdaştırılırken, dünyevi kayıp ve engellerle karşılaşmak daha ziyade Satürn ile bağdaştırılabilir. Rex Bills, Satürn’ü terör ile bağdaştırmaktadır.   

Terör endişesi

Satürn’ün Yay burcundan geçiş yapmakta olduğu bir süreçteyiz malum. Dünya astrolojisinde (Yani bireylerden ziyade toplumların genel davranışlarını inceleyen astroloji türünde) Yay burcu inançlarla, dini konularla bağdaştırılır ve Yay burcunun gölgesinde bağnazlık, fanatizm, aşırı uçlar vardır. Yukarıda belirttiğimiz gibi, Rex E. Bills Satürn’ü terör ile de bağdaştırılmıştır ve Yay burcundan geçişi döneminde bunu dini temalar, inançlar, idealler ile birlikte okumaya çalışabiliriz. İçinde bulunduğumuz günlerde dünya “İslami” bir terör örgütü olarak ifade edilen IŞİD’in terör eylemleriyle tehdit altındadır.

Bugünlerde tekrar bazı Avrupa ülkelerine, ABD’ye, Endonezya’ya yönelik saldırılar olacağı yönünde haberler yayılmakta. http://www.hurriyet.com.tr/anonymoustan-5-ulke-icin-saldiri-iddiasi-40017043

Gerçekten bugün (22 Kasım Pazar) veya bu hafta (23 Kasım haftası) bir saldırı daha olur mu kesin bilemeyiz, sadece bu riskin astrolojik olarak mevcut olduğunu söyleyebiliriz. Dolunay ile T-kare açı kalıbı oluşturan Satürn-Neptün’ü de işin içerisine katarsak, terör endişesinin ve korkusunun körükleneceği bir haftaya girmekte olduğumuzu söyleyebiliriz astrolojik açıdan.

Rex Bills, terörist aktiviteleri Plüton ile bağdaştırmaktadır. Pek çok astroloğa göre terörist aktiviteler Mars ile bağdaştırılır. Terazi burcunda ilerlemekte olan Mars’ın Plüton ile dik açısının etkinleşeceği bir sürece ilerliyoruz ve Mars’ın Uranüs ile karşıt açısı da bu bağlamda okunursa, isyan duygularını kabartacak, yeter artık noktasına çekecek, infial yaratacak olaylara doğru ilerliyor olabiliriz. Bugün (22 Kasım) Ay’ın Koç burcunda olduğunu, Mars ile karşıt açıdan ayrılmış, Plüton ve Uranüs ile sert açılara ilerlemekte olduğunu, IŞİD kuruluş hartasında Koç burcunda pek çok gezegen bulunmakta olduğunu göz önüne alırsak, eyleme geçme arzusunun güçlü olduğunu öngörebiliriz. Ama dediğimiz gibi, eylem olup olmayacağını kesin bilemeyiz. 

Bu gece (22 Kasım) saat 21:00’de tüm bu konuları (Dolunayı, Satürn-Neptün karesini, korku ve endişeleri, ilişkileri) Periscope’ta detaylı bir biçimde işleyeceğim. Beklerim!

İKİZLER BURCUNDA SATÜRNYEN DOLUNAY NELER GETİRECEK?

Dolunay nasıl astrolojik etkiler içeriyor?
Dolunayla sıkı açı yapan Satürn-Neptün karesi nasıl enerjiler barındırıyor?
Ülkemizin de içinde bulunduğu bölgede nasıl gelişmeler beklenebilir?
Dikkatli olmamız gereken şeyler neler?
Dolunayın güçlü enerjisini nasıl yönlendirebiliriz, kullanabiliriz?

Astroloji Okulu kurucusu Öner Döşer, 26 Kasım Çarşamba gece yarısı gerçekleşecek dolunayın etkileri hakkında konuşuyor.

22 Kasım Pazar gecesi saat 21:00'de Periscope'ta!

Periscope: oner_doser

 

Venüs-Uranüs karşıtlığı: Birbirimizi sıkmayalım!

Pazartesiyi Salıya bağlayan gece yarısı (24 Kasım saat 00:13) kesinleşecek bu karşıtlık, aşk ve ilişkilerde beklenmedik çıkışlar, patlamalar yüzünden kopma riskine dikkat çekiyor. Uranüs özgürleşme ihtiyacını ifade eder ve içinde bulunduğumuz dönemde Uranüs Koç burcunda olduğundan, bu ihtiyacı bireysel özgürlük alanı yaratma yönünde ortaya çıkartır. Terazi burcunda ilerlemekte olan Venüs, ilişkilerde denge yaratma amacıyla karşı tarafa ayak uydurmak gerekeceğini işaret etmekte. Eğer karşılıklı olarak birbirimizi özgür bırakırsak, karşı tarafın üzerine varmazsak, bu stresi daha kolay atlatabiliriz.

Merkür ve Güneş, Satürn-Neptün karesi: Belirsizlik ve kararsızlık

Hafta başından itibaren etkili olacak ve etkisini hafta sonuna kadar devam ettirecek bu zorlu açılar, karar almakta, ne yapacağımız belirlemekte ve harekete geçmekte zorlanabileceğimizi gösteriyor. Yukarıda bahsettiğimiz gibi, nereden ne geleceğini anlamakta zorlanacağımız, bu yüzden korku ve endişenin artması olasılığı taşıyan bir süreçten geçmekteyiz. Bizi bir şeyler yapmaktan alıkoyabilir bu açılar…

Merkür iletişimi yönetir, medya ve yayın organlarıyla ilişkilendirilir. Belli bu hafta, basın ve yayın organları vasıtası ile de korku ve endişe körüklenecek. Çok şey yazılacak, çok şey söylenecek. Pek çok asparagas haber yapılacak, söylentiler yayılacak. Güneş ve Merkür Yay burcunda ilerlemekte ve olayların geniş alana yayılacağını, uluslararası boyut kazanacağını göstermekte.

Olumsuz hava koşulları

Astro-Meteorolojide Merkür rüzgarlarla bağdaştırılır. Merkür’ün stresli açılarının baskın olduğu dönemlerde sert ve şiddetli rüzgarlar vardır. Merkür’ün Yay burcuna geçişiyle birlikte bunu deneyimlemeye başladık bile. (20 Kasım gecesi) Bu hafta hava şartlarında ani değişiklikler, olumsuz hava şartları deneyimlememiz mümkün. Özellikle de dolunay civarında.

Dolunay haritasında değişken burçlarda T-kare açı kalıbı bulunduğundan bahsetmiştik. Bu açı kalıbının odak noktasında Balık burcunda yerleşen Neptün bulunmakta, bu yerleşim denizlerle, sularla ilgili sorunlara dikkat çekmektedir. Deniz kazalarına, aşırı yağışlar neticesinde oluşabilecek sel baskınlarına, nehir taşmalarına ya da benzeri durumlara karşı uyarmakta fayda görüyorum. Kesin bilemeyiz, ama biz tedbirimizi alalım da…

Kiron direkte dönüyor: Şifa enerjisi yayılıyor…

Zorlu, yaralayıcı bir süreçten geçmekteyiz, bu aşikar. Şifalanmaya, yaralarımızı sarmaya ihtiyaç duyuyoruz. Her zorlu zamanda, rahatlatıcı bir takım enerjiler de devrededir. Bir müddettir geri harekette olan Kiron, 28 kasım 2015 Cumartesi sabahı direkt harekete dönüyor. Yaraları sarma, şifalanma zamanı!

Sanatsal becerileri ortaya koyma zamanı!

Hafta sonunda, sanatsal becerileri ifade eden Venüs gezegeni, yine bu temaları ifade eden Spica yıldızıyla birleşiyor olacak. Bu güzel kavuşum, sanatsal ilhamı ve becerileri ortaya koymak, ifade etmek açısından harika bir süreçten geçmekte olacağımızı gösteriyor.

Haftanın günlere göre detaylı değerlendirmelerine gelince…

Pazartesi gününün büyük çoğunluğunda Ay Koç burcunda ve boşlukta ilerliyor. Günün bu kısmında girişeceğimiz işlerde belirginlik ve netlik kazanmakta zorlanabiliriz. Olayların hızlı gelişeceği ve agresif yönde ilerleyebileceği, ama yine de belirgin bir sonuç ortaya çıkaramayacağımız bir günde olabiliriz yani. Akşam saat 18.25’te Ay’ın Boğa burcuna geçişiyle birlikte biraz daha netleşmeye başlıyoruz. Huzur ve sakinlik, dinginlik isteyeceğimiz, stresli olaylardan ve haberlerden uzak kalmaya gayret göstereceğimiz saatlerdeyiz. Gece saatlerinde etkin olacak Venüs-Uranüs karşıtlığı, özel ilişkilerde stres ve gerginliklere açık olacağımızı göstermekte. Birbirimizin üzerine varmamamız, sıkmamamız, birbirimizi özgür bırakmamız çok daha isabeti olur.

Salı günü boyunca Boğa burcunda ilerleyen Ay, ayağımızı frene basma, olayların nasıl gelişeceğini görüp, ancak ondan sonra harekete geçme eğilimi göstereceğimiz bir günde olacağımızı gösteriyor. Venüs-Uranüs karşıtlığının özel ve sosyal ilişkilere yansıyan gerginliği henüz devrede olacak. Ama gün boyunca etkin olacak Mars-Satürn altmışlığı, kendimizi frenleyebilme, akılcı davranma şansımızı arttırıyor. Gün boyunca Ay’ın açıları uyumlu olacağından, mantıklı riskler alınabilir, harekete geçilebilir. Ay-Neptün altmışlığının etkin olacağı sabah saatlerinde kırgınlıkları giderebilir, barış ortamı yaratabiliriz. Ay-Plüton üçgeninin etkin olacağı akşamüzeri saatlerinde, etrafımızdaki kişilerden destek ve güvence almamız mümkün. Girişeceğimiz işlerde kendimizi güçlü ifade edebilir, karşımızdaki kişiler üzerinde etki yaratabiliriz. Akşam saatleri sonrasında ve gece boyunca Ay-Jüpiter üçgeninin olumlu etkilerini hissedeceğiz. Uluslararası işler, ticaret, hukuk, tıp konularında olumlu gelişmeler yakalayabileceğimiz bu saatleri ilahi konulara vakit ayırmak açısından da değerlendirebiliriz.

Çarşamba gününün büyük çoğunluğunda Ay Boğa burcunda ilerliyor. Bir şeyleri sabitleştirmek, ayağını yere bastırmak, sağlama almak isteyebiliriz, ama gezegen açılarına bakarsak, bunu başarmamız hayli zor gözüküyor bu günde. Ay-Jüpiter üçgeninin ardından başkaca temel açısı kalmayacak olan Ay saat 03:26’da boşluğa giriyor ve günün büyük çoğunluğunda boşlukta devam ediyor ilerlemesine. Gün boyunca etkin olacak Merkür açıları, sık fikir değişikliklerini ve ticari konularda da istikrarsızlık ortamı oluşabileceğini göstermekte, karar almakta, ne yapacağımız belirlemekte ve harekete geçmekte zorlanabileceğimizi gösteriyor. Yukarıda bahsettiğimiz gibi, nereden ne geleceğini anlamakta zorlanacağımız, bu yüzden korku ve endişenin artması olasılığı taşıyan bir süreçten geçmekteyiz. Bizi bir şeyler yapmaktan alıkoyabilir bu açılar…  Merkür iletişimi yönetir, medya ve yayın organlarıyla ilişkilendirilir. Belli bu hafta, basın ve yayın organları vasıtası ile de korku ve endişe körüklenecek. Çok şey yazılacak, çok şey söylenecek. Pek çok asparagas haber yapılacak, söylentiler yayılacak. Güneş ve Merkür Yay burcunda ilerlemekte ve olayların geniş alana yayılacağını, uluslararası boyut kazanacağını göstermekte. Yine de Merkür-Mars altmışlığının cesaret ve atılganlığı dengeli bir biçimde ortaya koyma şansı veren enerjisini kullanabiliriz ve içinde bulunduğumuz sorunları çözme yönünde harekete geçebiliriz kanaatindeyim… 19.15’te Ay İkizler burcuna geçiyor… İletişimin, haberleşmenin hızlanacağı, dolunayın güçlü enerjisini hissedeceğimiz bir zaman dilimine giriyoruz. Sinirlerimize hakim olmamız, gereksiz çıkışlar yapmamamız açısından enerjimizi başka şeylere yönlendirmemiz yerinde olur.

Perşembe günü boyunca Ay İkizler burcunda ilerliyor. Haftanın en aktif günlerinden birindeyiz. Gece yarısı 00:44’te gerçekleşen dolunay, yoğun bir günün ve gündemin bizi beklediğini gösteriyor. Dolunayın doruk noktasını ifade eden Ay-Güneş karşıtlığının ardından Ay’ın Satürn ile karşıt, Neptün ile kare açı yapması, yani Satürn-Neptün karesini tetikleyecek olması, olayları kontrol edememe endişesinin artabileceğini düşündürüyor. Panik atak türünde rahatsızlıkların tetiklenebileceği bir süreçteyiz, bilincinde olalım. Sabah erken saatlerde Ay’ın Mars ile altmışlık, Merkür ile karşıt açıları etkin olacak. Sinirlerin gergin olması, sert söylemler, beklenmedik çıkışlar, fikir ve yön değişiklikleri riski taşıyan bir zaman dilimindeyiz. Sinirlerine hakim olan, soğukkanlılığını koruyan kazanır! Ay-Uranüs altmışlığının etkin olacağı akşam saatleri ve sonrasında, hayatımızı canlandıracak değişiklikler ve yenilikler yapabiliriz.

Cuma gününün büyük çoğunluğunda Ay İkizler burcunda ilerliyor. Sabah erken saatlerde Ay’ın Jüpiter ve ardından Venüs ile açıları aktif olacak. Bu ikisi de iyiciller olarak tanımlanır ve Ay’ın iyicillerle açılarının aktif olduğu günlerde olumlu, iyimser gelişmeler ağırlıktadır. Güne Ay-Venüs üçgeninin olumlu enerjisiyle başlayacağız. Her ne kadar bu açının kesinleşeceği 05:35’ten başlayarak Yengeç burcuna geçeceği 21:26’ya kadarki zaman dilimi boyunca Ay boşlukta olsa da, iyicil açının ilişkilere olumlu yansıyan enerjisi devrede olacak. Ay’ın boşlukta olması kötü bir şey değildir. Sadece net ve kesin sonuç beklediğimiz durumlarda zorluğu ifade eder, çünkü kararsızlık, olayların ne yönde ilerleyeceğinin belli olmaması söz konusudur. Ay’ın boşlukta olması ile ilgili detaylı bilgi için linki ziyaret edebilirsiniz. http://www.astrolojitelevizyonu.com/ay-boslukta-astroloji-ogreniyoruz-oner-doser/Gece 21:26’da Yengeç burcuna geçen Ay, ailevi konuların ve duygusal bağların vurgu kazanacağını gösteriyor. Sevdiklerimizle hoş vakit geçirebileceğimiz bir gecedeyiz.

Cumartesi günü boyunca Ay Yengeç burcunda ilerliyor. Milli, ulusal, ailevi konuların ve duygusal bağların vurgu kazanacağı, etrafımızda gelişen olaylara duyarsız kalamayacağımız bir gündeyiz. Sabah erken saatlerde etkin olacak Ay-Neptün üçgeni, başkalarına yardım elini uzatma, küskünlüğü ortadan kaldırmak üzere harekete geçme açısından güzel bir zaman diliminde olacağımızı gösteriyor. Öğleye kadarki saatlerde daha huzurlu ev sakin ilerleyebiliriz. Ama öğle sonrasındaki saatlerde gergin enerjiler devreye giriyor. Ay-Mars karesinin aktif olacağı öğle sonrası ve akşamüzeri saatlerinde sert tartışmalara, gerginliklere, sözlü veya fiziksel saldırılara açık olabiliriz. Sinirlere hakim olmakta, kışkırtmalara kapılmamakta fayda var. Hızlı ve aceleci hareketler sakarlıkları ve kazaları da beraberinde getirebilir, dikkat! Ay-Plüton karşıtlığının etkin olacağı akşam ve gece saatlerinde ve devamında etkinleşecek Ay-Uranüs karesinin kendini göstermeye başlamasıyla bu stresli enerji tavan yapıyor. Hırpalayıcı enerjiler hakim, farkında olalım!

Pazar günü boyunca Yengeç burcunda ilerleyen Ay, ailevi ve milli temaların, gelenek ve göreneklerle ilgili konuların, duyarlılığın ön planda olacağını gösteriyor. Ay-Jüpiter altmışlığının olumlu enerjisinin hakim olacağı sabah saatlerinde yardımlaşma, paslaşma, sosyalleşme bağlamında güzel fırsatlar yaratabiliriz. Ay-Venüs karesinin etkin olacağı öğle sonrasındaki saatlerde özel ilişkilerde duygusal streslere, kaprislere, kırgınlıklara açık olacağız. Bu açının kesinleşeceği 14:46 sonrasında boşluğa girecek olan Ay, günün geri kalanında boşlukta devam edecek Yengeç burcundaki ilerlemesine. Güneş-Neptün karesinin kararsızlık, belirsizlik içeren enerjisini bolca hissedeceğimiz bir gündeyiz. Kesin karar vermemiz gereken şeyleri ertelememiz isabetli olabilir. 

Sevgi, ışık ve umutla!

Öner DÖŞER

22 Kasım 2015, Pazar

ASTROLOJİ OKULU, Caddebostan

22.11.2015

Designed by Ongunsoft