Öner Döşer

23 Mart Haftası

Bu sayfa 15641 kişi tarafından ziyaret edildi.

23 Mart Haftası İLİŞKİLERDE ŞANSLIYIZ!

Özel ve sosyal ilişkilerde bolluk ve bereketin vurgu kazanacağı bir haftaya giriyoruz. İlişkiler gezegeni Venüs hem Neptün hem de Jüpiter ile geometrik açılarını kesinleştiriyor.

Aşk ve romantizm açısından haftanın en keyifli günü Venüs-Neptün altmışlığının kesinleşeceği Salı olarak gözüküyor. Artistik ve sanatsal konularda yaratıcılığımızı ve zevkimizi ortaya koyabiliriz. Giyim kuşam alışverişleri, dekorasyon gibi düşüncelerimizi hafta ortasında aktifleştirebiliriz. Estetik ve zarafetle ilgili girişim düşüncelerimizi devreye sokabiliriz.

Cumartesi günü kesinleşecek Venüs-Jüpiter karesi, sosyal anlamda hayli aktif bir hafta sonunun bizi beklediğini müjdeliyor adeta. Sevgi ve ilgi bolluğu yaşayabiliriz. Yeme içme konusunda ve/veya harcamalarda abartılara da açık olacağız öte yandan.

Çarşamba günü kesinleşecek Güneş-Satürn üçgeni, önemli ve etkin kişilerle görüşmeler, toplantılar, yazışmalar yapmak, iş ve idari konularda talepte bulunmak, olgun veya işinde yetkin erkek figürleriyle birlikte veya onların desteğini alarak yeni işlere girişmek açısından haftanın ilk yarısını kullanabileceğimizi gösteriyor. Salı ve Çarşamba günleri, bu açıdan en ideal günler olarak gözüküyor.

Pazartesi günü boyunca Boğa burcunda ilerleyecek olan Ay, sakin ve huzurlu bir atmosfer arayışında olacağımızı gösteriyor. Sabah erken saatlerde halen etkin olan Ay-Neptün altmışlığı, karşılıksız destek verme ve beklentisiz yardımlaşma açısından güzel bir zaman diliminde olduğumuzu gösteriyor. Ruhsal çalışmalar açısından güzel saatlerdeyiz. Sabahın ilerleyen saatlerinde Ay-Jüpiter karesi etkinleşiyor. Duygu bolluğu yaşayacağımız saatlerdeyiz. Abartılı çıkışlardan kaçınmak yerinde olur. Yeme içme, harcama açısından da abartılara açık olacağımız öğle civarındaki saatlerde kendimizi dengelememiz yerinde olur. Ay-Plüton altmışlığının etkin olacağı öğle saatlerinde başkalarından güçlü destekler alabilir, güç kazanabiliriz. Ay-Merkür altmışlığının aktif olacağı akşam saatlerinde önemli konuşmalar, yazışmalar yapabiliriz. Duyurular ve bilgi paylaşımları açısından güzel saatlerdeyiz, değerlendirebiliriz! 16:24’te boşluğa girecek olan Ay, günün geri kalanında boşlukta devam ediyor Boğa burcundaki ilerlemesine.

Salı gününün büyük çoğunluğunda Ay Boğa burcunda ve boşlukta ilerliyor. Bu saat öncesinde girişeceğimiz işlerde net sonuç almakta zorlanabiliriz. Ama enerji huzurlu ve uyumlu akıyor. Gün boyunca etkin olacak Venüs-Neptün altmışlığı, haftanın en romantik gününde olduğumuzu müjdeliyor. Artistik ve sanatsal konularda yaratıcılığımızı ve zevkimizi ortaya koyabiliriz. Giyim kuşam alışverişleri, dekorasyon gibi düşüncelerimizi hafta ortasında aktifleştirebiliriz. Estetik ve zarafetle ilgili girişim düşüncelerimizi devreye sokabiliriz. 15:22’de Ay İkizler burcuna geçiyor ve iletişim daha aktifleşiyor. Ay-Güneş altmışlığının kendini aktif bir şekilde göstereceği ikindi vakti ve sonrasından itibaren girişeceğimiz özel işlerde veya işle ilgili işlerde güzel gelişmeler yakalayabiliriz. Gecenin geç saatlerinde etkin olacak Ay-Satürn karşıtlığı ise engellenmelere, blokajlara, gecikmelere açık olabileceğimizi gösteriyor. Bizi depresifleştirecek durum ve ortamlardan kaçınmamız yerinde olur bu saatlerde…

Çarşamba günü boyunca Ay İkizler burcunda ilerliyor. Önemli konuşma ve yazışmaları bugüne almak iyi bir fikir gibi gözüküyor. Hem Ay’ın açıları uyumlu, hem de Güneş-Satürn arasındaki uyumlu açı gün boyunca etkin. Bu uyumlu açı, önemli ve etkin kişilerle görüşmeler, toplantılar, yazışmalar yapmak, iş ve idari konularda talepte bulunmak, olgun veya işinde yetkin erkek figürleriyle birlikte veya onların desteğini alarak yeni işlere girişmek açısından haftanın ilk yarısını kullanabileceğimizi gösteriyor. Salı ve Çarşamba günleri, bu açıdan en ideal günler olarak gözüküyor. Ay-Jüpiter altmışlığının etkin olacağı öğle saatleri civarını kullanabiliriz mesela. Öğle civarından başlayarak akşam saatlerine kadar girişeceğimiz işler daha az pürüzlü ve genişleyerek ilerleyebilir. Ay-Uranüs altmışlığının etkin olacağı akşam saatlerinde bizi heyecanlandıracak gelişmeler kaydedebiliriz. Yenilenme, değişim arzusunun yüksek olduğu bu güzel saatleri biraz olsun rutin dışına çıkarak, farklı bir şeyler yaparak değerlendirebiliriz.   

Perşembe gününün büyük çoğunluğunda Ay İkizler burcunda ilerliyor. İletişim trafiğinin hızlı akacağı ve bilgi paylaşımlarının ön plana çıkacağı bir gündeyiz. Ay-Merkür karesinin henüz etkin olacağı sabah saatlerinde sözlerimize dikkat etmemizde fayda var. Kırıcı olabiliriz. Önemli konuşmaları, yazışmaları sabah saatlerine denk getirmemek daha iyi olabilir. Ya da en azından dikkatli konuşmamız veya aceleci kararlar vermememiz ya da en sonda söyleyeceğimiz şeyi en başında söylemekten kaçınmamız isabetli olur. Ay-Mars altmışlığının etkin olacağı öğle saatlerinde ve sonrasında enerji ve eforumuzu daha aktif bir şekilde ortaya koyabiliriz. Bu açının kesinleşeceği 14:34’ten itibaren başka temel açısı kalmayacak ve boşluğa girecek olan Ay, 21:45’te Yengeç burcuna geçinceye kadar boşlukta devam edecek ilerlemesine. Akşam saatlerinde bazı belirsizlikler, tarif edemediğimiz ya da anlam veremediğimiz küçük huzursuzluklar olsa da, 21:45’ten itibaren gireceğimiz kısa zaman diliminde kendimizi duygusal anlamda desteklenmiş ve koruma altında hissedebiliriz.

Cuma günü boyunca Yengeç burcunda ilerleyecek olan Ay, ailevi, ananevi ve milli konularda hassasiyetlerin vurgu kazanacağını gösteriyor. Ay-Güneş karesinin etkin olacağı sabah saatlerinde ilişkilerde kırgınlıklara, gerginliklere açık olacağız, dikkat! Şartları zorlamamayı, esnek ve kabullenici olmayı tercih edebilir, bu stresli etkiyi büyütmeden atlatabiliriz. Önemli ve etkin pozisyondaki kişilerle ya da hayatımızda maddi ve manevi açıdan önemli yer tutan insanlarla görüşmeleri öğle saatleri sonrasına almayı seçebiliriz. Ay-Neptün üçgeninin etkin olacağı öğle saatlerinde manevi ve ilahi konularda güzel açılımlar var, değerlendirebiliriz! Karşılıksız yardım ve destek üretmek açısından da harika bir zaman dilimindeyiz! Akşam saatlerinden itibaren Ay-Venüs altmışlığının yapıcı, uyumlu, olumlu etkileri devreye giriyor. Aşk ve romantizm açısından şanslı saatlerdeyiz. Sevgi alışverişleri, dayanışma ve uyum sağlama arzumuz artıyor. Sosyal ilişkilerde güzel gelişmeler kaydedebiliriz.

Cumartesi günü boyunca Yengeç burcunda ilerleyecek olan Ay ve yapacağı gergin açılar, duygusal anlamda kırılgan ve tepki vermeye açık olacağımız sabah saatlerine dikkat çekiyor adeta!  Ay’ın ardı ardına Plüton ve Uranüs ile uyumsuz açılarının devreye gireceği sabahın erken saatlerinde istemediğimiz veya sonradan pişman olabileceğimiz tepkiler verebilir, anlamsız duygusal çıkışlar yapabiliriz. Her ne kadar her ikisi de iyicil karakterde etkileri ifade etseler de Venüs-Jüpiter arasında oluşacak dik açının duygusal dengeyi bozabilen yönü de vurgu kazanacak sabah saatlerinde. Harcamalarda, yeme içme konularında abartılara yönelik etkileri olan bu açının, sevgi alışverişlerinde büyüme etkisi yaratabilecek yönde eğilim verebileceğini de altını çizerek belirtmekte fayda var. Ay-Merkür üçgeninin etkin olacağı akşam saatlerinden itibaren önemli görüşmeleri ve yazışmaları aktif edebiliriz. Ticari konularda alışverişler, girişimler, anlaşmalar, özel ve sosyal konularda duyurular, paylaşımlar açısından güzel saatlerdeyiz, değerlendirebiliriz! Gecenin geç saatlerinde etkinleşecek Ay-Mars karesinin aceleciliğe sevk eden ve agresifleştirici etkisiyle kazalara, sakarlıklara ve tartışmalara açık olabiliriz, dikkat!

Pazar gününe başlarken henüz Yengeç burcunda ilerlemekte olan Ay, sabaha karşı saatlerde Mars ile dik açısını kesinleştiriyor. Sabah erken saatlerde duygusal anlamda hırçın hissedebiliriz. Bu açının kesinleşeceği 04:58 ile Ay’ın Aslan burcuna geçeceği 08:47 saatlerinde Ay boşlukta ilerleyecek (Yaz saati uygulaması dikkate alınmıştır). Ay’ın Aslan burcuna geçişinden sonraki saatlerden itibaren sıcak ve samimi ortamda bulunma, sosyalleşme arzumuz artabilir. Kendimize de zaman ayırmak isteyebiliriz tabii ki. İlgilenmekten keyif aldığımız, bizi streslerden uzaklaştıracak konulara, hobilere vakit ayırabiliriz. İlişkiler açısından gün genelinde rahat bir akış var. Ay-Satürn üçgeninin etkin olacağı akşam saatlerinde aklı başında ve olgun kişilerden destek alabiliriz. Kalıcı adımlar atmak istediğimiz işlere girişim yapabiliriz.

Sevgi, ışık ve umutla!

Öner DÖŞER

22 Mart 2015, Pazar

ASTROLOJİ OKULU, Caddebostan 

22.03.2015

Designed by Ongunsoft