Öner Döşer

23 Mayıs Haftası

Bu sayfa 4618 kişi tarafından ziyaret edildi.

Pazartesi günü boyunca Kova burcunda hareket edecek olan Ay, zihinsel yaratıcılığımızı ön plana çıkarabileceğimiz, olaylara tarafsız bakabileceğimiz bir günde olacağımızı gösteriyor. Bağımsızlığımız ve bireyselliğimize ağırlık verebilir, başkalarının otorite ve yaptırım arzusunu kaldırmakta zorlanabiliriz. Duygularımızı bir kenara alıp, rasyonel ve soğukkanlı davranmamız sayesinde başarı sağlayabiliriz. İnsani konulara yönelmek, yardımlaşma içerisinde bulunmak adına güzel bir gündeyiz. Bir müddettir yakın derecelerde ilerleyen Venüs ve Mars’ın Boğa burcundaki kavuşumu kesinleşiyor. Özel ilişkilerimiz adına önemli bir gündeyiz. Bu yüzden duygusal ve tensel ihtiyaçlarımızı çok kuvvetli hissedebiliriz. Bu güzel günü artistik ve sanatsal becerilerimizi ortaya koymak, estetikle ilgili işlere girişmek, evde veya işyerinde dekoratif değişiklikleri gündeme almak, yeme içme ile ilgili konuları organize etmek şeklinde değerlendirebiliriz.

Salı günü sabah saatlerinde Ay Kova burcunda hareket ediyor. Yeni şeyler öğrenmeye girişmek, bilgimizi genişletmek veya bildiklerimizi geniş kitlelere yaymak adına sabah saatlerini kullanabiliriz. 10:41’de Ay boşluğa girene kadar henüz Jüpiter ile uyumlu açısının en etkin zamanında olacak. Ay-Jüpiter arasındaki uyumlu açılar önemli kararlar vermek, hukuki işlere girişmek, yatırım ve spekülatif işlere girişmek, bilgiyi geniş alanlara yaymak, eğitim ve yayıncılıkla ilgili işlere yönelmek, seyahatler organize etmek, yabancılara yönelik işlere adım atmak, anlaşmalar yapmak adına değerlendirilebilir. 10:41-15:24 saatleri arasında Ay boşlukta hareket ediyor olacağından, girişeceğimiz işlerden somut ve kalıcı sonuçlar almakta zorlanabiliriz. Ama yine de Ay’ın en son açısı Jüpiter ile altmışlık olduğundan, bu saatler arasında olumlu ve akıcı enerjiler ağırlık kazanacak. 15:24’te Ay Balık burcuna geçiş yapıyor. Duygusal temaların öne çıkacağı ve sezgilerimizi daha iyi kullanabileceğimiz akşamüzeri saatlerinde, Ay-Neptün arasındaki dik açının etkisiyle duygusal karmaşalar yaşayabiliriz. Yanılma veya yanlış yönlenme riskimiz de var. Gece saatlerinde Ay-Güneş karesi etkinleşiyor ve ilişkilerde gerginlikler, türbülanslar, hayal kırıklıkları riski artıyor. Bu saatlerde özel ve sosyal ilişkilerimizi fazla zorlamamamızda fayda var.

Çarşamba günü boyunca Ay Balık burcunda hareket ediyor. Empati ve fedakarlığın ön plana çıkacağı bu günde, Ay’ın uyumlu açıları olduğundan, üzerinde uğraştığımız iş ve girişimlerde daha rahat akış yakalayabiliriz. Sabah erken saatlerde etkinliğini henüz sürdüren Ay-Plüton altmışlığı sayesinde, sevdiğimiz kişilerden güçlü destekler alabileceğiz. Öğle saatlerinde Ay-Mars ve Ay-Venüs altmışlıklarının olumlu etkisi de devreye giriyor. Duygusal ilişkilerimizde olumlu sonuçlar alabileceğimiz, yeteneklerimizi ortaya koyabileceğimiz, zevkimizi yaptığımız işlere yansıtabileceğimiz bir öğle sonrası bizi bekliyor. Aşk ve ilişkilerle ilgili konularda, giyim kuşam veya yeme içme ile ilgili alanlarda, estetik ve zarafetle, artistik ve sanatsal konularda girişim yapmak adına gayet olumlu etkiler mevcut. Akşamüzeri saatlerinde Ay-Merkür altmışlığının iletişim becerilerini ön plana çıkartan uyumlu açısı da etkinleşiyor. Önemli konuşmalar, iş bağlantıları, anlaşmalar, ticari girişimler yapmak, yazma veya yayınlama işlerine girişmek, bilgi aktarımında bulunmak için bu saatleri kullanabiliriz. 21:14’te Ay boşluğa giriyor. Bu saat sonrasında girişeceğimiz işlerden somut ve kalıcı sonuçlar elde edemeyebiliriz.

Perşembe günü boyunca Ay Balık burcunda ve boşlukta hareket edecek. Bir planetin, özellikle Ay’ın, içinde bulunduğu burçta önünde herhangi bir temel açısı kalmamışsa (bir sonraki burca geçene kadar) o planet boşlukta demektir. Klasik astroloji anlayışına göre, Ay boşlukta ise konular nadiren olumlu gider. Ortaçağ astrologu Guido Bonatti’ye göre, Ay boşlukta iken sorulan bir soru, sorudaki şeyin zarar göreceğine işarettir, iyi bir sonla sonlanmayacaktır; soru soran utanç ve kayıp yaşayacaktır. Veya eğer başarılacak ise de, bu çok çalışma ile, belalarla uğraşarak, üzüntülerle olacaktır. Öte yandan, Ay’ın hangi burçta boşlukta ilerlediğinin önemi vardır. Örneğin Ay Boğa, Yengeç, Yay veya Balık’ta ise, bazen performans gösterir. Bugün Ay Balık burcunda boşlukta ilerleyeceğinden, çok kalıcı ve belirginleşmesini bekleyeceğimiz durumlar dışındaki işlerimizin daha rahat akacağını düşünebiliriz. Ay’ın en son yaptığı açıların uyumlu olduğunu da hesaba katarsak, özel ve sosyal ilişkilerimizde fazlaca bir zorlanma beklemeyebiliriz.

Cuma günü 03:37’de Ay Koç burcuna giriş yapıyor. İlgimizin daha ziyade kendi üzerimizde yoğunlaşacağı, hızlı hareket ve kararlılık sayesinde başarı elde edebileceğimiz bir gündeyiz. Öte yandan, hızlı hareket etmekle aceleciliği birbirine karıştırmamamız gerekiyor. Sabah saatlerinde etkinleşecek Ay-Uranüs kavuşumunun heyecan getiren etkileri sayesinde, kendimizi dinç, dinamik ve bir o kadar da çocuksu biçimde hevesli hissedebiliriz. Hızlı kararlar almaya yatkın olacağımız bu saatler civarında, duygularımızı da hızlı bir şekilde yansıtma eğiliminde olacağımızdan, aceleci ve düşünmeden hareket etmememiz daha doğru olur. Öğle sonrasındaki saatlerde Ay-Güneş altmışlığı etkinleşiyor. Karşı cinsle ilişkilerimizde olumlu etkiler ve hızlı gelişmeler devreye giriyor. Önemli ve etkin kişilerle görüşmeler yapmak için hemen öğle sonrasındaki saatleri kullanabiliriz. Ama akşamüzeri saatlerinden itibaren Ay-Plüton karesinin duygusal anlamda gerginlik ve stres yaratabilecek etkileri devreye giriyor. Bu yüzden önemli işleri, girişimleri, görüşmeleri bu saatlere bırakmamakta fayda var. Gece saatlerinde Ay-Satürn karşıt açısının yakınlaşıyor olması yüzünden gergin etkiler ağırlık kazanıyor.

Cumartesi günü boyunca Ay Koç burcunda hareket ediyor. Ay’ın soğuk ve nemli doğası, Koç’un sıcak ve kuru doğasına uyumsuzdur. Ay, genel anlamda huzur ve güven arayışındadır ve aradıklarını Koç burcunda bulması zordur. Ay’ın başkalarıyla duygudaşlık tahsis eden özelliği, bu burçta rahat çalışmayacaktır. Bu yüzden, diğer kişilerin duygularını anlamakta zorlanabiliriz. Ay’ın Satürn ile karşıtlığının gergin etkileri uzaklaşarak da olsa günün ilk saatlerinde henüz etkili olacak. Bu yüzden duygusal ilişkilerde zorlanabiliriz. Anne ve kadınlarla, ailevi temalarla ilgili sorunlarla ya da mesuliyet getiren konularla karşılaşabiliriz. Günün ikinci yarısında ise olumlu yönde akış devreye girmeye başlıyor. Ay-Jüpiter yakınlaşmasının olumlu etkileri sayesinde, sosyal organizasyonlar içerisinde olmaktan keyif alacağız.

Pazar gününün önemli bir kısmında Ay Koç burcunda hareket ediyor. Hevesli, heyecanlı ve hareketli bir gündeyiz. Kendimizi son derece aktif ve dinamik hissedebiliriz. Çocuksu bir biçimde, adeta içimizin içimize sığmayacağı, enerjinin sıcakkanlı akacağı bu güzel günü spor yapmak, sosyal aktiviteler içerisinde yer almak, yakın yerlere geziler veya eğlenceli aktiviteler düzenlemek şeklinde değerlendirebiliriz. Sabah saatlerinde etkinleşecek Ay-Jüpiter kavuşumunun olumlu etkileri sayesinde, girişeceğimiz işlerden güzel sonuçlar elde etmemiz kolay olacak. Öğlen 13:28 ile 16:02 arasındaki saatlerde Ay boşlukta hareket ediyor olacağından, somut ve kalıcı sonuçlar bekleyeceğimiz işlere girişmemek daha uygun olur. Ama herhangi bir olumsuzluk söz konusu değil. Ay’ın Boğa burcuna giriş yapmasıyla birlikte, günün kalan kısmında kendimizi daha huzurlu ve sakin hissedebileceğiz. Boğa burcu yeme içme temalarını, keyif yapmaya yönelik işleri anlattığından, akşamüzeri saatler günün daha sakin ve keyifli kısmını içeriyor. Bu saatlerde Ay-Neptün arasındaki altmış derecelik olumlu açı da kesinleşiyor. Müzik ve sanatla haşir neşir olmak, yaratıcı aktivite ve sanatsal konulara girişmek, meditasyon ve benzeri gevşeme-huzur tekniklerini uygulamak için güzel saatlerdeyiz…

Haftanın burçlara göre değerlendirmeleri için aşağıdaki linki ziyaret edebilirsiniz…

http://www.uzmantv.com/kategori/astroloji/haftalik-yorum

Öner DÖŞER

22 Mayıs 2011, Pazar

ASTROLOJİ OKULU

 

Geçtiğimiz Haftadan Dikkat Çeken Haberler

Yemen'de iktidar devriliyor

http://dunya.milliyet.com.tr/yemen-de-iktidar-devriliyor/dunya/dunyadetay/18.05.2011/1391878/default.htm

Evlerini böyle kurtardılar

http://dunya.milliyet.com.tr/evlerini-boyle-kurtardilar/dunya/dunyadetay/19.05.2011/1392216/default.htm

Kütahya'da deprem

http://www.haberturk.com/yasam/haber/632233-kutahyada-deprem

Büyüklük 5.9 ama şiddeti 8

http://gundem.milliyet.com.tr/buyukluk-5-9-ama-siddeti-8/gundem/gundemdetay/22.05.2011/1393138/default.htm

İzlanda'da Volkanı Patladı

http://www.haberturk.com/dunya/haber/632964-kulliyen-tehlike-galeri

Geçen haftaki yazımdan alıntı:

"Yukarıdaki gezegensel dizilimleri özetlersek, 16-22 Mayıs 2011 tarihleri arasında etkin doğal afetlerin yaşanması olasılığı da oldukça fazla. Daha önceki yazılarımda da belirttiğim gibi, doğal afetler riskinin fazla olduğu yerler: Amerika, Japonya, Yeni Zellanda, İzlanda, Çin ve en çok da Endonezya. Bu bölgelerde deprem, tsunami, zarar verici yağış ve sel basması, olumsuz hava koşulları ve kasırgalar veya özellikle de etkileri geniş kitleye yayılması muhtemel etkin volkan aktivitesi oluşabilir (Bilhassa Endonezya astroloji haritası volkan aktivitesini düşündürüyor)."

http://www.onerdoser.com/HD147_16-mayis-haftasi.html

 

22.05.2011

Designed by Ongunsoft