Öner Döşer

23 Mayıs Haftası

Bu sayfa 12654 kişi tarafından ziyaret edildi.

23 Mayıs Haftası: Ekonomik Alanda Önemli Gelişmeler

Bu hafta için verdiğim Astrolojik Tüyoları izlemek için tıklayın; https://youtu.be/_-oY8ZD3jxk

Jüpiter-Satürn gezegenleri arasındaki dik açının üçüncü ve son kez kesinleşeceği bir haftaya giriyoruz. Bu iki gezegen arasındaki stresli açılar dönemsel ekonomik sorunlara işaret eder. Özellikle de birkaç kez tekrarlayan bu stresli açıların sonuncusu dışa yansıma veya artık sonuçlarının belirginleşmesi potansiyeli en yüksek olanıdır. Bu bağlamda dikkat çekici ve dikkatli olunması gereken bir süreçte olduğumuzu söyleyebiliriz. OPA (The Organization for Professional Astrology) tarafından Atina’da düzenlenen konferansların son gününde global ekonomideki gelişmeleri ele alacak bir panelde konuk konuşmacı olarak yer alacağım. Panelde diğer konuşmacılar Roy Gillett ve Ioannis Rizopoulos olacak.

İlişkilerde dikkatli olmak gereken zamanlar!

Salı günü Venüs’ün İkizler burcuna geçişiyle birlikte (12:44) Venüs-Mars arasında karşıt açı etkinleşmeye başlıyor. Özel ilişkiler açısından en riskli günler Salı ve Çarşamba günleri olarak söylenebilir. Ama Ay’ın bu açıyı tetikleyeceği Cumartesi ve Pazar günlerinde de stresler devam ediyor. Pazar günü Ay-Güneş karesi de etkili olacağından, özellikle o güne dikkat etmekte, şartları fazla zorlamamakta fayda var.

İlişkiler açısından haftanın en şanslı zaman dilimi Perşembe akşam üzerinden başlıyor, Cumartesi gününe kadar sürüyor.

Mars Akrep burcuna geriliyor!

Hareket gezegeni Mars Cuma günü Akrep burcuna geriliyor (16:51). Mars’ın bu gerilemesi, daha evvelce yeterince mücadele etmediğimiz ya da dayanıklılık göstermediğimiz bazı iş ve konuların tekrar gündemimize geleceğini gösteriyor. Halledemediğimiz, tamamlayamadığımız işleri bitirmek açısından değerlendirebiliriz. Ama bu mücadelesiz ve pürüzsüz bir şekilde olmayacak, bunun farkında olalım!

Haftanın günlere göre genel değerlendirmelerine gelince…

Pazartesi günü boyunca Ay Yay burcunda ilerliyor. Haftanın en rahat ilerleyebileceğimiz günlerinden birindeyiz. Değerlendirebiliriz. Sabah erken saatlerde henüz Ay-Satürn kavuşumunun engelleyici enerjisi devrede olsa da, sabahın ilerleyen saatlerinden sonra enerji rahat akmaya başlıyor. Ay-Uranüs üçgeninin özgürleştirici ve yeniliklere yönelten, heyecanlı gelişmelere açık enerjisi akşam saatlerinde maksimuma varıyor. 18:38’e kadarki zaman diliminde girişeceğimiz işlerde beklediğimizden hızlı gelişmeler yakalayabiliriz. Bu saat sonrasında Ay boşlukta ilerleyeceğinden, girişeceğimiz işlerin ucu açık kalabilir. Ya da beklediğimiz yönden sapabilir.

Salı sabah saatlerinde henüz Yay burcunda ve boşlukta ilerleyen Ay, saat 07:33’te Oğlak burcuna geçiyor. Bir şeyleri yerli yerine oturtmak, sistemini ve düzenini kurmak açısından değerlendirebileceğimiz bir gündeyiz. Venüs’ün İkizler burcuna geçişiyle birlikte (12:44) Venüs-Mars arasında karşıt açı etkinleşmeye başlıyor. Özel ilişkiler açısından en riskli günler Salı ve Çarşamba günleri olarak söylenebilir. İlişkilerde gereksiz söylenen sözler, dedikodular yüzünden hırpalanma olasılığımız yüksek, dikkat!

Çarşamba günü boyunca Ay Oğlak burcunda ilerliyor. Finansal konularda hareket yapmayı düşünüyorsak, öğle sonrasına kalmasak isabet ederiz. Sabah-öğle arasındaki saatlerde dış ticaret, seyahatler, eğitim gibi konularda başarı şansımız yüksek. Hukuki veya prosedürel girişimler başlatabiliriz. Önemli ve etkin pozisyondaki kişilerle bir araya gelebiliriz. Anlaşmalar imzalayabiliriz. Ama özel ilişkiler açısından hayli stresli bir enerji akışı var. Bunun farkında olmalıyız! Akşam saatleri ve sonrası özellikle hırpalayıcı gözüküyor, dikkat! Günün ikinci yarısı finansal girişimler açısından pek cazip gözükmüyor. Gözü kara riskler almasak iyi ederiz.

Perşembe gününün büyük çoğunluğunda Ay Oğlak burcunda ilerliyor. Finansal ve ekonomik açıdan stresli bir gündeyiz. Önemli para ve finans işlemleri veya riskli yatırımlar açısından rahat bir günde olmayabiliriz. Bugün kesinleşecek Jüpiter-Satürn karesi, her türlü devlet ve otorite ile ilişkili işlerde, inançlar ve geleneklerle ilgili konularda, genişleme ve gelişme isteyen alanlarda engellenme ve zorlanma işaretçisi. Ay’ın Uranüs ile stresli açısının henüz etkin olduğu sabah saatlerinde olayların ne yönde gelişeceğini kestirmekte zorlanabiliriz. Bu açının kesinleşeceği 04:12 sonrasında boşluğa girecek olan Ay, Kova burcuna geçiş yapacağı 17:26’ya kadar zaten boşlukta ilerleyecek. Bu olumsuz bir durum değil, ama kalıcı ve sağlam adımlar açısından da pek ideal durmuyor. Ay’ın Kova burcuna geçişi ve Mars-Venüs ikilisiyle uyumlu açılarının etkin olacağı akşam saatleri ve sonrasında ilişkiler açısından şanslı bir zaman diliminde olacağız. Haftanın ilişkiler açısından bu en şanslı zaman dilimini iyi değerlendirebiliriz! 

Cuma günü boyunca Ay Kova burcunda ilerliyor. Zihinsel ve entelektüel konularla ilgilenmek, toplumsal alanda bir şeyler yapmak, takım işi işlere girişmek açısından çok uygun bir zaman dilimindeyiz. Ay-Güneş üçgeninin etkin olduğu sabah saatlerinde aşk ve ilişkilerden yana şanslıyız. Önemli ve etkin pozisyondaki kişilerle, patronlarla, otoritelerle, müdürlerle irtibata geçmek, toplantılar yapmak açısından değerlendirebiliriz bugünü. Ay-Satürn altmışlığının etkin olacağı öğle sonrası ve akşam saatlerinde olgun ve aklı başında kişilerden tavsiye ve destekler alabiliriz. Akşam ve sonrasındaki gece saatlerinde etkili olacak Ay-Merkür karesi ise tartışmalara, fikir zıtlaşmalarına açık olacağımızı gösteriyor. Fikirlerimizi ve görüşlerimizi başkalarına kabul ettirmekte zorlanacağımız bir zaman dilimindeyiz, farkında olalım!

Cumartesi günü boyunca Ay Kova burcunda ilerliyor. Zihinsel ve entelektüel konulara yönelmek açısından güzel bir gündeyiz. Kendimizi etkili ve güçlü bir biçimde ifade edebiliriz. Ay-Uranüs altmışlığının etkili olduğu sabah saatlerinde girişeceğimiz işlerde sürpriz ve beklenmedik bir biçimde güzel gelişmeler yakalayabiliriz. Bu rahat ve pozitif enerji akışı öğle saatlerine kadar belirgin bir şekilde devam ediyor. Günün ikinci yarısında ise Ay-Mars karesinin mücadele ve rekabet enerjisini vurgulayan atmosferi belirginleşiyor. Sakarlıklara, kazalara açık saatlerdeyiz, dikkat! Gece saatlerine kadar uzayan bu gergin enerji, Ay’ın boşluğa gireceği 23:19’a kadar etkili bir biçimde kendini gösteriyor.

Pazar gününe geçişten kısa bir müddet sonra (00:06) Ay Balık burcuna geçiyor. Olayların akış yönünü kestirmekte ya da bir şeyleri yönetmekte zorlanacağımız bir zaman dilimindeyiz. Ay-Venüs karesinin etkin olduğu sabah saatlerinde özel ve sosyal ilişkilerde gerginlikler oluşabilir, dikkat! Ay-Güneş karesinin etkin olduğu öğle sonrasındaki saatlerde güç çekişmelerine, kişilik çatışmalarına açık olacağız. Girişeceğimiz işlerde başkalarını memnun etmekte zorlanabiliriz. Ay’ın Neptün-Satürn-Jüpiter T-karesini tetikleyeceği akşam ve sonrasındaki saatler idealler, inançlar, itibar gösterdiğimiz konular ve kişiler açısından hayli gergin ve zorlu bir enerji atmosferi oluşturuyor. Gereksiz harcamalara, abartılara, boyumuzdan büyük işlere kalkışmaya açık bir zaman dilimindeyiz, ayağımızı yorganımıza göre uzatalım!

Sevgi, ışık ve umutla!

Öner Döşer, AMA, MAPAI

20 Mayıs 2016, Cuma

AstroArt Astroloji Okulu (ASA) Caddebostan

20.05.2016

Designed by Ongunsoft